Bedensel Diyet

7 Zeytin 1 İncir Kürü Faydaları ve Zayıflama

7 Zeytin 1 İncir Kürü Faydaları ve Zayıflama

7 zeytin 1 incir kürü nedir nasıl yapılır, vücut sağlığı ve zayıflamaya olan etkisi nasıldır gibi soruların detaylı cevaplarını bu yazıda bulabileceksiniz. Her gün sabah akşam 7 tane zeytin, 1 tane de incir tüketmek çok basit gibi görünse de vücuda etkileri inanılmaz. Hele bir de incirin zeytinyağında bekletilmiş halini tükettiğinizde bu kürün faydaları katlanıyor. Evet bu kürde 7 adet zeytin ve 1 tane de zeytinyağında bekletilmiş incir var. Bağışıklık sistemini güçlendiren incir, zeytin ve zeytinyağı gibi besinlerin hepsi bu kürde birleşti. Salgın hastalığın kol gezdiği şu günlerde incir zeytin ve zeytinyağı hem çok iyi bir koruma kalkanı olacak hem de kilo kontrolüne destek olacak.

Zeytin ve incir her ne kadar tek başına çok sağlıklı olsalar da, 7 zeytin bir incir şeklinde ikisini bir arada tüketmek çok daha sağlıklıdır. 7 adet zeytin 1 adet incir bulmak nasıl kolaysa, bu kürü hazırlamak da inanın çok kolay. Özellikle de yazının sonunda 7 zeytin bir incir faydaları kısmını okuduğunuzda, siz de bu kürü hemen yapmak isteyeceksiniz.

Peki neden 7 zeytin ve sadece 1 incir? Bu konuyla ilgili anlatılan en önemli olay, Japon bilim insanları, “Yaşlanma nasıl geciktirilir, yıllar boyu nasıl zinde ve sağlıklı kalınır?” sorusuna cevap ararlarken, insandaki gençlik hormonunu harekete geçiren zeytin incir karışımına ulaşıyorlar. Zeytin incir ilişkisi sayesinde bu hormon daha fazla salgılanıyor, sindirim sistemi düzene giriyor ve bu sağlıklı ve fit bir vücudu beraberinde getiriyor.

Yapılan incelemelerde yedi zeytin bir incir tam etkili olabilmesi için mutlaka art arda yenilmesi gerektiğini keşfediyorlar. Bu şekilde ikisi birlikte tüketildiğinde vücutta metabolizma hızlanıyor, yağ yakımı başlıyor, sağlıklı kilo veriliyor, kolesterol düşüyor, vücudun bağışıklık sistemi güçleniyor ve bu şekilde uzun yıllar sağlıklı yaşamaya devam ediliyor.

Buluşu yapan Japon bilim insanlarının, zeytin ve incir kelimelerinin Kuran’da geçtiğini öğrendiğinde şaşırması, ve bu araştırma grubunun başkanının Müslüman olması bizlerin de ilgisini çekiyor.

7 zeytin 1 incir nedir ve neden bu sayılar? Zeytin ayeti Kuran’da 7 yerde, incir ayetinin de 1 yerde geçmesi, bize 7 zeytin bir incir kullanımının nedenini açıklamış oluyor. 7 zeytin ayeti çeşitli yerlerde geçtiği için akılda kalmayabilir ama zeytin ve incir kelimesinin aynı anda geçtiği “Vettini vezzeytun” ile başlayan “Tin Süresi”ni mutlaka duymuşsunuzdur.

7 Zeytin 1 İncir Kürü Faydaları ve Zayıflama

Zeytinyağında beklemiş incir

7 Zeytin 1 İncir Kürü Nasıl Hazırlanır?

7 zeytin bir incir kürü tamamen doğal ve hazırlanması gayet kolay bir kür. Yapılacak şey, 7 zeytin yedikten sonra bir tane de incir yenilecek, hepsi bu ama ben bu kürü bir tık geliştirerek özel bir hazırlanış şekli sunacağım sizlere. Adı Duo Diyet Özel 7 zeytin 1 incir kürü ve bu kürün özelliği, incirin zeytinyağında bekletilerek daha da etkili hale getirilmesi.

Neden zeytinyağlı incir ? Zeytinyağı incir kürü başlı başına çok etkili bir kürdür ve inanılmaz faydalıdır. Kısaca belirtecek olursak, zeytinyağlı incirin faydaları arasında kabızlığı önlemesi, astım ve öksürüğe iyi gelmesi, hafızayı güçlendirmesi, kolesterolü düzenlemesi, cinsel sağlığa olan pozitif etkileri gösterilebilir. Ayrıca bu kür dişleri ve kemikleri güçlendiriyor.

İşte bu kürle 7 zeytini birleştirdiğimizde çok etkili bir karışım elde ediyoruz. 7 zeytinle birleştiğinde tok tutarak zayıflamaya olan etkisi daha da artmış oluyor.

İncir zeytinyağı mucizesi ile zeytin incir ikilisinin birleşiminden ortaya çıkan bu kür nasıl yapılır?


 • Önce incir zeytinyağı kürü için 4 kaşık zeytinyağı bir kaba konur. İçine de kesilmiş 4 tane incir yukarıdaki görselde görüldüğü şekilde yerleştirilerek bir gün zeytinyağının içinde bekletilir.
 • 7 zeytin ile 1 inciri tüketileceği zaman, 7 zeytini yedikten sonra da 1 incir bu bekletilmiş zeytinyağlı incirlerden alınır. Fark sadece normal 1 incir değil, zeytinyağında beklemiş 1 incir olmuş oluyor.

Bu şekilde sabah akşam zeytinyağlı incir yenildiğinde, yerlerine yeni incirler koyarak, her zaman 1 gün beklemiş incir tüketmiş oluruz. Böylece her iki kürün de katmerli olarak faydalarını görmüş olacağız.

7 Zeytin 1 İncir Kürü Faydaları ve Zayıflama

7 Zeytin 1 İncir Kürü Nasıl Uygulanır?

Bu kür sabah ve akşam olmak üzere günde 2 kez aç karna uygulanır. Sabah ve akşam olma sebebi, vücudun bu saatlerde yenilenme hızının yüksek oluşu.

Sabah kalkınca aç karna 7 zeytin ve hemen ara vermeden zeytinyağında beklemiş 1 incir yenir. Zaten incirin tadı sizi susatacaktır, hemen üzerine bol su içilmelidir. Bu arada zeytinyağından alınan incirin yerine de yeni bir incir koyun. Bu şekilde incirler değişmeli olarak tüketilmiş olur.

Sabah aç karna yedikten yarım saat veya bir saat sonra kahvaltı yapın. Verdiği tokluk hissi sayesinde az yediğinize şahit olacaksınız.

Gece yediğinizde de zeytinler açlık hissini bastırır, incir de tatlı krizlerini engeller. Gece de yine üzerine su içmeyi unutmayın. Bu arada gece derken çok geçe de kalmayın tabi:)

Bu kür aç karna uygulandığı için “Sabah aç karna anladık da, gece nasıl aç karna yiyeceğiz sorusu” çokça geliyor. Akşam yemeği öncesi sanılıyor ama değil. Akşam yemeğinden birkaç saat sonra oluşan açlıktan bahsediyoruz. Gece tüketildiğinde incirin tadından dolayı canınız tatlı istemeyecektir.

Küre Kaç Gün Devam Edilmelidir?

Bu şekilde küre 21 gün devam edilir. Daha önce de olumlama yazısında dediğim gibi, bir şeyi 21 gün devam ettirsen vücut ve beyin onu kabullenir. 21 günün sonunda vücudu bir hafta dinlendirip, sonrasında tekrar 21 gün şeklinde küre devam edilir. 7 zeytin 1 incir diyetini yapanlar, 7zeytin1incir yiyenler 21 günün sonunda faydasını gördüğünü belirtiyorlar. 

Evet, kürü uygularken ilk haftalarda hemen etkisini beklemeyin ve sakın vazgeçmeyin, 21 günün sonunda etkisini hissetmeye başlarsınız.

Ben zayıfladıktan sonra da hep bu küre devam ediyorum. Hem kilo ve vücut dengesini koruyor, hem de sağlık açısından kabızlık gibi sorunlarla bir daha karşılaşmıyorum. Ayrıca bağışıklık sistemimi kuvvetlendirdiği için hastalıklara karşı da en büyük kalkanım.

Oruçluyken nasıl kullanılır kısaca ondan da bahsedelim. Kürün sahur öncesinde aç karna ve akşam da iftar yaptıktan birkaç saat sonra yine aynı şekilde uygulanması gerekir.

7 Zeytin 1 İncir Kürü İpuçları

 • Zeytinler ve inciri ara vermeksizin ardı ardına yemek çok önemlidir.
 • İnciri kuru veya yaş her türlüsünü tüketebilirsiniz fakat kuru incir her mevsim daha rahat bulunuyor.
 • Gerek zeytin gerekse incir, ikisi de doğal ve organik olsa daha iyi olur.
 • Zeytinler siyah veya yeşil, iri ya da küçük önemli değildir.

Zeytin İncir Diyeti ile Zayıflama

7 zeytin 1 incir kullanıcı yorumları incelendiğinde, zeytinde bulunan yağdan çekinildiği görülüyor. “Zeytin yemek kilo aldırırsa” veya “Zeytin kaç kalori acaba” diye düşünülüyor. Şöyle söyleyeyim; yeşil zeytin 6, siyah zeytin 8 kalori civarında. Bu durumda 7 zeytin ortalama 50 kalori  diyebiliriz ama zeytinyağı çok faydalı olduğundan bu yağdan çekinmeyin. İncir de 50 kalori ve toplam 100 kalori alıyoruz ama vücut sağlıklı besinleri kolayca absorbe ediyor.

Zeytin incir diyeti bizi şöyle zayıflatıyor:

 • Doymuş hissi vererek fazla yememizi engelliyor.
 • Metabolizmamızın hızlanmasına zemin hazırlayarak yağ yaktırıyor.
 • Kendimizi dinç hissettirerek hayata pozitif bakmamızı sağlıyor ve bu sayede tam bir konsantrasyon ile, diyet programınızı bozmadan egzersizlerimizi yapmamıza zemin hazırlıyor.

 

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR: Evde Egzersiz Hareketleri ile Daima Fit Kalın

7 zeytin 1 incir yorumlar incelendiğinde, bu kürü diyet programıyla beraber uygulayanların daha kolay kilo verdiği dikkati çekiyor. 21 günden sonra ortalama haftada 2 kilo civarı verilebiliyor. Bu kürle beraber yeme içmemize de yine dikkat edip, egzersizlerimizi aksatmamalıyız.

Zahide Yetiş de programında bu kürü kullandığını söylemişti. Ayrıca Refleksoloji Uzmanı Esat Başaran bu kür destekli 35 kilo verdiğini bu youtube videosunda kendisi anlatıyor. Videoda, Kuran’da Tin Suresi’nde geçen 4 bitki ile bu kiloları verdiğini açıklıyor. Zeytin ve incir dışındaki diğer 2 bitki ise üzerlik otu ve hurma . Kilo vermeye yardımcı, çok sağlıklı bu 4 bitkiyi birleştirerek doğal ve bitkisel bir karışım elde etmiş.

Üzerlik otu çok faydalı ama evde üzerlik otu yalın halde tüketildiğinde zehirleyebilir. 7 zeytin bir incir hapı içinde ise faydalı olacak miktarda ayarlanmış. O yüzden zeytin – incir – üzerlik otu ve hurmanın faydalarının hepsini bir arada görmek isteyenler bu bitkisel hapı tercih edebilirler.

7 Zeytin 1 İncir Kürü Faydaları ve Zayıflama

Yazının giriş kısmında, bu kürün faydalarını okuduğunuzda bu kürü hemen yapmak isteyeceksiniz demiştim, işte şimdi geldik yedi zeytin bir incir kürünün faydalarına.

7 Zeytin 1 İncir Faydaları

 1. Uzun süre “Karnım tok ve iştahım yok” hissi verdiğinden kilo almama konusunda çok iyi bir destekçidir.
 2. Metabolizmayı hızlı çalıştırarak yağ yaktırır.
 3. Vücuttan ödemin hızla atılmasını sağlar.
 4. Bağışıklık sitemini güçlendirerek virüs ve mikroplardan korur.
 5. Hücre yeniler, enerjik ve zinde hale getirir.
 6. Kolesterole, kalp-damar sorunlarına karşı etkilidir.
 7. Şeker değerlerini ve tansiyonu dengeler.
 8. Kemik ve diş sağlığını destekler.
 9. Zeka ve hafızanın güçlenmesine yardımcı olur.
 10. Astım ve öksürükte etkilidir.
 11. Kabızlığa ve hemoroid rahatsızlığına faydalıdır.
 12. Depresyon gibi ruhsal sorunlara izin vermez.
 13. Tatlı krizlerine karşı oldukça etkilidir.

Afiyet şifa olsun.

Duo Diyet “BİTKİSEL ÜRÜNLER MAĞAZAMIZ” açıldı. Doğal, organik ve katkısız birçok ürün sizleri bekliyor. Diyet ve zayıflama ürünleri, bitkisel çaylar, şifalı otlar, baharatlar ve daha birçok kategorideki ürünlerimizi incelemek için davetlimsiniz. Açılışa özel ücretsiz kargo avantajının yanında kapıda ödeme ücreti de yok. Tüm ürünler Duo Diyet güvencesiyle 1 gün içinde kargoda olacaktır.

BİTKİSEL ÜRÜNLER MAĞAZAMIZ’A BURADAN BUYURUN

 

 

Written by Duo

author-avatar

Duo Diyet Hakkında

Özel sektörde eğitimci...Doğal ürünlerin aşığı...Sağlıklı yaşamı seven...Diyet konusunda tecrübeli…Değişik ülke kültürlerini araştıran...Tasavvufî konulara meraklı...Değişik tatlar denemekten çekinmeyen, gurme...Sinema tutkunu...

33 yorum “7 Zeytin 1 İncir Kürü Faydaları ve Zayıflama

 1. Renkli blog sayfam dedi ki:

  Yine çok güzel bilgiler vermişsiniz
  Teşekkür ediyorum

  1. Duo Diyet dedi ki:

   Ben teşekkür ediyorum ilginize. Faydasını gördüğüm şeyleri paylaşmak ve dönütler almak çok mutlu ediyor beni.

 2. Cavanşir dedi ki:

  Deneyeceğim. Güzel ve basit bir yöntem. Paylaşım için teşekkürler.

  1. Duo Diyet dedi ki:

   Aynen, uygulaması zor değil. Teşekkürler.

  2. Mahsur dedi ki:

   Kuru zeytinmi yoksa normal zeytinmi

   1. Duo Diyet dedi ki:

    Zeytinin nasıl olduğu farketmez. Kuru incir mi diye soruyorsanız, yıl boyu her yerde bulabildiğimiz için kuru incir. Yazın incirler çıktığında taze incir ile de yapabilirsiniz.

  3. Adem poyraz dedi ki:

   Lütfen bana bilgi verin

 3. Tabii bunu yaparken hominigırtlak da yememek gerek:) Paylaşım için çok teşekkürler 🙂

  1. Duo Diyet dedi ki:

   Aynen:)) 7 zeytin 1 incir sadece diyet yapanlar için değil, sağlık için herkesin uygulayabileceği bir şey. Müsait olan yesin yani:)

 4. yusuf sezgin dedi ki:

  Kilo vermek için birebir kuru incir ve zeytin teşekkürler detaylı bilgi verdiğiniz için

  1. Duo Diyet dedi ki:

   Hele inciri zeytinyağında bekleterek yersen çift yönlü faydalı:)

 5. Ahu dedi ki:

  Kuru incir yaş incir fark eder mi Birde 4 inciri bekletiyoruz zeytinyağda ama birini yiyoruz degil mi 🙂

  1. Duo Diyet dedi ki:

   Kuru incir her zaman bulunabildiği için kuru olsa daha iyi. İncir mevsimi gelince yaş da olur. Evet z.yağında bekletilen incirlerin her seferinde birini yiyoruz. 7 zeytin 1 incir ya, o yüzden.

 6. Vatandaş dedi ki:

  Eşim iki yıldır diyetisyene gidiyor .bazen kilo veriyor.bazende verdiği kilolari geri alıyor.insaallah bu kürü deniyeceğiz.umarım faydasını göreceğiz.ve inşaallah diyetisyenlere verdiğimiz paraları ihtiyaç sahiplerine vereceğiz.selam ve. Dua ile

  1. Duo Diyet dedi ki:

   Teşekkür ederim, selamlar benden de…Düzenli olarak devam ederseniz faydasını göreceğinizi umuyorum, bol su ile takviye edin mutlaka.

 7. Yıldız OĞUZ dedi ki:

  Sağlıklı yaşamak ve zinde kilo almadan tabi daha güzel olur deneyeceğim 7 zeytin 1 inciri yapması çok kolay istediğim bir tarif günlük 3 litre su tüketen biri olarak inş istedigim kiloya gelirim.

  1. Duo Diyet dedi ki:

   7 zeytin 1 inciri yapması çok kolay ve pratik dediğiniz gibi. Zaten bu kür günlük 2 ila 3 litre su ile uygulandığında çok daha etkili. Umarım istediğiniz kiloya gelirsiniz, teşekkürler.

 8. Beyza Karya dedi ki:

  Bu kürü yapıp faydasını gören var mı acaba ? Bir de inciri akşam zeytinyağına koyup sabah yesek olur mu ?

  1. Duo Diyet dedi ki:

   İncir zeytinyağında en az bir gün beklese daha etkili olur, ama akşamdan sabaha yapsanız yine de olur. Bu şekilde tüketildiğinde sadece zayıflama açısından değil sağlık açısından da çok faydası var.

 9. Şeyma dedi ki:

  Simdi tarifte 4 incir koyuyoruz ya zeytinyağına.yani bir inciri ikiye bölüp koyuyoruz.toplamda 8 parca oluyo zeytinyagi içinde.24 saat sonra 1 incir yedigimizde iki parcayi yiyoruz.sonra aksam bidaha iki parcayi yiyoruz.geriye iki parca kaliyo.o kalanida ertesi gun yiyoruz.ama bu ikinci gune kalan 48 saat beklemis oluyor dimi.dogru anlamismiyim acaba.sonra zaten inciri her yedigimizin yerine koydugumuz icin 24 saat beklemis oluyo.birde nasil bi kapta (cam,plastik.vs..)bekletiyoruz ve nerde (dolapta,oda sicakliginda,soguk karanlik ortamda..v.s..)

  1. Duo Diyet dedi ki:

   Anlatmak istediğimi birebir anlamışsınız, inanın çok mutlu oldum. Evet 4 inciri kesince bazen kopmuyor ama kopunca 8 parça oluyor dediğiniz gibi. İlk başladığınız gün sadece 48 saat bekleyen incirler oluyor doğru, ondan sonra rutin 24 saat devam ediliyor. Bu arada diyelim ki arada 7 zeytin 1 incir kürünü yapamadığınız zaman oldu, incirin zeytinyağında 2-3 gün beklemesinde de sakınca yok. Bekletme kabı cam daha sağlıklı ama kaliteli plastik kaplarda da olabilir. Normal oda sıcaklığında bekletiyoruz, buzdolabı zaten olmaz, karanlık ortama da gerek yok. Değer katan yorumunuz için teşekkür ederim.

 10. Özlem dedi ki:

  Iyi aksamlar bende bu küre basladim 1 hafta oldu.Size sorum şu sabah ac karnina aksamda mi ac karnina tüketiyoruz yani aksamlari hemek yemeden once yiyoruz dogru mu acaba

  1. Duo Diyet dedi ki:

   7 zeytin 1 incir sabah aç karna kahvaltı öncesi tüketilir, o kısım doğru ama akşam kısmı yemek öncesi değil. Akşam yemeğinden 2-3 saat sonra yatmaya yakın saatlerdeki açlıktan bahsediyoruz. En az 21 gün devam edin, umarım faydasını görürsünüz.

 11. Şenay dedi ki:

  Merhaba, 7 zeytin 1 incir kürünü uygularken sabah ve akşam olmak üzere günde 2 öğün mü yemek yenmeli. Yemek konusunda dikkat edilmesi gereken şartlar varmı?

  1. Duo Diyet dedi ki:

   7 zeytin 1 incir sabah ve akşam olmak üzere günde 2 kez yeniyor ama yemek konusundan bağımsız olarak. Günlük sağlıklı beslenmenize devam ederken bu kürü uygulayabilirsiniz.

 12. Esra Takım dedi ki:

  Yarın incirleri zeytinyağına koyacağım, cuma günü de bu kürü deneyeceğim, teşekkürler 🙂

  1. Duo Diyet dedi ki:

   “Zeytinyağlı incir” başlı başına çok faydalı bir kür. Bunu 7 zeytin 1 incir şeklinde yapınca çok daha etkili. 21 gün devam etmeye çalış, umarım faydasını görürsün. Ben teşekkür ederim.

 13. Zeynep dedi ki:

  Merhaba zeytinyağıni sürekli değiştirmek gerekir mi

  1. Duo Diyet dedi ki:

   Gerek yok, zeytinyağını uzun süre kullanabilirsiniz.

 14. Handan dedi ki:

  Gün içinde başka hiç bir şey yemiyecekmiyiz acaba

  1. Duo Diyet dedi ki:

   Bu öyle “sadece bunu yiyeceksin” şeklinde diyetlerden değil. Gün içinde normal beslenmeni yapıyorsun, bir de sabah akşam 7 zeytin 1 inciri peşpeşe yiyorsun. Sabah aç karna yenip üzerine de bol su içtiğinde kahvaltıyı abartmamış olursun. Akşam yendiğinde de gece acıkması ve tatlı krizlerini engelliyor. En önemlisi de yaşlanma karşıtı bir karışım oluşu…

 15. Biz 7 incir 1 kürünü biz de duymuştuk ve hatta hiçbir ön hazırlık yapmadan sabah akşam 7 zeytin 1 incir yemiştim ben bir süre ama o iş öyle değilmiş; yazınızı okuyunca anladım. Pheda’yı ise geçen hafta satın aldım ve dün geldi bize. Nasipse 1 ocak itibariyle yani yarın başlıyorum kullanmaya. Umarım faydasını görürüm de 3 basamaklı sayılara çıkmadan 80 kilolara düşerim kısa sürede. 🙂

  Sizin de blogunuzda bahsetmenizle bu Pheda’ya güvenim arttı açıkçası.

  1. Duo Diyet dedi ki:

   7 zeytin 1 incir kürünün değişik uygulamaları var. Zeytinyağında bekletilmiş incir yendiğinde faydaları katlanıyor. 7 zeytin 1 incir hapının içerisinde ise zeytin incire ilaveten üzerlik tohumu ve hurma da var, umarım faydasını görürsünüz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir