Bedensel Diyet

Hurma Diyeti Nasıl Yapılır 5 Günde Kaç Kilo Verilebilir?

hurma diyeti nasıl yapılır 5 günde kaç kilo verilebilir?

Hurma diyeti şimdilerde yine adından söz ettirmeye başladı. Eskiden sadece hurma ve su ile hurma detoksu olarak yapılan hurma diyeti artık hurma yoğurt diyeti olarak yapılıyor. Peki hurma yoğurt diyeti kaç kilo verdirir bu diyeti sadece 5 gün uygulayarak istediğimiz kiloları vermek mümkün. Bu diyet hurmaya yoğurt desteği vererek daha sağlıklı ve kalıcı kilolar vermeyi hedefliyor. Bu yazıda hurma diyetinin yapılışının yanı sıra, uygulama kolaylığı sağlayan hurma diyetinin değişik versiyonları da olacak.

Hurma deyince en çok ramazan ayı akla geliyor ama hurma sadece ramazanda değil, yıl boyu tüketilmesi gereken çok yönlü bir meyve. Hurmanın içinde günlük ihtiyacımız olan karbonhidrat, protein, mineral ve vitaminlerin bir çoğu var. Bu yönüyle araştırmacılar, sadece hurma ve suyla, insanın yıllarca yaşamını devam ettirebileceğini, hurma süt ikilisiyle de insanın günlük besin ihtiyacının giderileceğini belirtmişlerdir.

Hurma yoğurt diyeti de bu araştırmalardan yola çıkılarak; hurmada bulunan bitkisel protein ile yoğurtta bulunan hayvansal proteinin aynı anda vücuda girmesi düşünülerek hazırlanmıştır.

Bu diyet ne sıklıkla yapılmalı derseniz, 3 ila 7 gün gibi kısa süreliğine ve ayda sadece bir kez yapılmalıdır. Hem kilo verme hem de vücuda detoks uygulama amacıyla yapılan çok etkili bir diyettir. Kaç gün yapılmalı derseniz, en ideali 5 günlük olanıdır.

Hurma & Yoğurt Besin Değeri ve Kalorisi

Hurmanın faydaları inanılmaz, kendine has lezzeti ile çok sağlıklı bir meyvedir. İçerdiği besin ögeleri ve içinde protein barındırması yönüyle eşsizdir. Yüksek lif oranına sahip olması, uzun süre tokluk ve doygunluk sağlar.

Potasyum ve kalsiyum yoğun olmak üzere 15 çeşit mineral, A, B1, B2, B3, B6, B12 vitaminleri, meyve şekeri, karbonhidrat ve protein bulunur. Hurma ile nasıl zayıflanır diye soruluyor. Hurmanın içeriğindeki vitamin mineraller bağırsakları hızlı çalıştırarak metabolizmayı hızlandırır. Böylece ödem ve yağ yakımına destek olur. B vitamini sinirleri yatıştırdığı için açlıktan kaynaklanan gerginliklere karşı yumuşatıcı etkisi vardır. 1 hurma 28 kaloridir, 3 hurma bir meyve yerine tüketilmektedir.

Yoğurt, içindeki kalsiyum ve aminoasitler sayesinde fazla yağları yakarken, içerdiği hayvansal protein ile de kasları güçlendirir. Düzenli olarak tüketildiğinde, yoğurt vücudun eksiği olan besin açıklarını kapatır. Yoğurtta vücudumuz için çok önemli olan omega yağları da vardır. İçinde karbonhidrat, protein, yağ, bir çok mineral, A, B5, B12 ve D vitaminleri vardır. 200 gram gelen bir kase yoğurt 120 kaloridir.

hurma diyeti nasıl yapılır 5 günde kaç kilo verilebilir?

Hangi Hurmayla Yapılır?

Hurma diyeti hangi hurmayla yapılır öncelikle şunu bilmek gerekir ki hurmanın kaliteli olması gerekir. Küçük, zamanı geçmiş, çok ucuz, glikoz eklenmiş kalitesiz hurmalardan verim alamayız. Peki diyetimiz hangi hurma ile yapılır? Hurmanın 99 çeşidi var ve her çeşidinin lezzeti farklı. Ülkemize yurt dışından geldiği için genelde pahalı ama uygun olanları da var. En çok tercih edilen Medine hurmasının kilosu 70 lira civarında. Medine hurmasının hudri çeşidi, mebrum hurmasına göre daha uyguna alınabiliyor. Bu yüzden Medine hurmasının hudri çeşidiyle yapabilirsiniz.

Özel bir hurma çeşidi olan Acve hurması ise en pahalısı. Hurma diyetinde acve tüketmek zor ama her gün 7 acve yemek inanılmaz faydalı. Kudüs hurması etli oluşuyla dikkat çekse de genetiğiyle oynayanlar yüzünden pek tavsiye etmem. Hurmayı aldıktan sonra ise yıkayarak tüketmek hijyen açısından önemli.

Yoğurt tercihimiz ise ev yapımı ve doğal olandan yana olmalı. Hazır yoğurtlar, belli işlemlerden geçtiği için mineral ve vitamin kaybına uğradığı bir gerçek. Doğal yoğurda ulaşamıyorsanız, marketlerdeki güvenli markaların yarım yağlı veya light yoğurtlarını tercih edin.

Hurma yağsız ama liflidir, yoğurt da tam tersi olarak lifsiz ama yağlıdır. Bu yüzden yoğurt tüketiminde az yağlı yoğurt öncelikli tercihimiz olmalıdır.

Hurma Diyeti Nasıl Yapılır ?

Bu diyet Ender Saraç hurma diyeti diye de geçiyor ama Maranki hocanın da her zaman gündeminde ve önerileri arasında. Yoğurt hurma diyeti ile kaç kilo verilir diye sorarsanız, düzenli olarak yapmak kaydıyla, kişinin bünyesine göre 5 gün yapabilirseniz 2 ila 5 kilo verilebiliyor. Bu diyet en az kaç gün yapılır 3 gün yapmakta fayda vardır.

 

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR: Detoks Diyeti Ne Zaman ve Nasıl Yapılır?

 

Hurma diyeti nasıl yapılır bunu hurma diyeti listesi olarak madde madde yazalım:

 1. Günde 3 öğün, yedişer tane hurma ve 200 gram civarında birer kase az yağlı yoğurt yenir. Yani toplamda 21 hurma, 3 kase yoğurt olacak.
 2. Hurmaları bıçakla ortadan keserek çekirdeğini çıkarıp suya koyarak yumuşamasını ve şekerinin suya geçmesini sağlayın. Birkaç saat durması yeterlidir. Bu hem kalori olarak avantaj sağlıyor, hem de tok tutucu özelliği artıyor.
 3. Yumuşamış 7 hurmayı sudan alıp yoğurdun içine karıştırarak tüketiyoruz. Meyveli yoğurt tadında oluyor.
 4. Hurma diyetinde çay kahve içilir mi? Normalde hurma ve yoğurttan başka bir şey yok ama su, çay ve kahve serbest. Tavsiye edilen oda sıcaklığındaki günlük su miktarı 2 litre.
 5. Tuzlu bir şey yeme ihtiyacı hissederseniz, bir avuç leblebi yiyebilirsiniz.
 6. Bir kase yoğurt yerine öğünün birinde bir bardak süt içebilirsiniz.
 7. En fazla 7 gün uygulanmalıdır. İsterseniz 3 günlük veya 5 günlük de yapabilirsiniz.
 8. Hurmaların tek sayıda tüketilmesi önemlidir, o yüzden 7 tüketmek istemeyenler, öğün başı 5 tane de tüketebilirler.

Oruçluyken Hurma Diyeti

Ramazan ayı içinde bu diyeti nasıl yaparız? Oruç tutarken, hurma ve yoğurdu merkeze alarak daha farklı bir menü hazırladım. İşte size yapması kolay oruçlu diyeti :


 1. İftarda: Çorba1 dilim ekmek-7 hurma-1 kase yoğurt
 2. İftardan 2 saat sonra: Çay veya kahve7 tane cevizli hurma
 3. İmsakta: Çay- 7 tane bademli  hurma-1 kase yoğurt.

 • Oruçluyken de yedişer hurmaya devam edin fakat 3 kase değil, 2 kase yoğurt tüketin çünkü yoğurt tercihini çorbada kullanmıştınız.
 • Çorba dışında bir de salata ekleyin. Bir tık daha arttırmak isterseniz sadece az sebze yemeği de olur. İftarda böyle bonkör davranın ama sahurda ek yapmayın. Bazen sahura kalkamadığınızda aç aç oruç tutan vardır, o yüzden sahur öğününe ekleme yapmamak daha uygun.
 • Hurmanın suda bekletilmiş hali, sadece iftar zamanı için yapılır. O şekil tüketince şekerli yoğurt tadı olduğundan bir nevi sütlü tatlı yerine geçmiş olacak. Diğer zamanlarda hurmanın içine ceviz ve badem ekleyip tüketin.
 • Hurmaları sade olarak da tüketebilirsiniz. Sayısını 7 değil 5 yapabilirsiniz. Bir de acve hurması bulursanız şayet, öğünün birinde günde 7 tane tüketirseniz çok faydasını görürsünüz.
 • İftar-imsak arası çok az olduğundan su tüketimini ihmal etmeyin, hep aklınızda olsun.

***Bu diyeti en az 3 gün, en fazla da 7 gün yapın, iradenize göre siz karar verin. En az 3 gün dememin sebebi de aynı şeyleri yemekten mide bulantısı olsa bile, sabredin ve 3 güne tamamlamadan kesmeyin. Hurma diyeti ne sıklıkta yapılır kaç gün arayla yapılır derseniz, ayda sadece 1 kez yapın.

hurma diyeti nasıl yapılır 5 günde kaç kilo verilebilir?

cevizli hurma ve kahve

Diyet için Bazı Öneriler

1- Diyeti yaparken, bir akşam diyeti bozan kaçamak oldu diyelim. Onu görmezden gelerek aynen devam edin, hiçbir şey değişmeyecek, yine vereceğiniz kiloyu vereceksiniz.

2- Spor ve egzersizin olmadığı diyetler istenen hedefe ulaşamaz. En az yarım saat yürüyüş yapmak çok önemlidir. Yürüyemeyenler evde hareket halinde olsunlar sürekli.

3- Hurma diyeti bitince ne yapılır? Diyet sona erdikten sonra her şeyi yemeye çalışarak abartmayın. Hassasiyetle sağlıklı ve dengeli beslenmeye devam edin. Asitli içeceklerden, çok fazla ekmek tüketiminden, tatlıyı fazla kaçırmaktan, unlu mamulleri gereğinden fazla tüketmekten uzak durun.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR: Karpuz Diyeti Nasıl Yapılır, Kaç Kilo Verilir?

Hurma Yoğurt Diyeti Yapanlar

Hurma diyeti yorumları üzerine de araştırma yaptım. İlk kez 2019 yılında hurma yoğurt diyeti yapanlar sonrasında da 2020 ve 2021 yılında hurma yoğurt diyeti uygulayanlar şunları vurgu yapmaktadır:

 • Öncelikle, yoğurt hurma diyeti yapanlar ilk gün zorlandıklarını ama üçüncü günün sonunda istenen kiloyu vermeye başladıklarını belirtiyorlar. Kısacası genelde diyetin tartıya yansıması 3. gün sonunda olmuş.
 • Hurma yoğurt diyetiyle kilo verenler bu diyet sayesinde ödemlerin gittiğini, bağırsakların hızlı çalıştığını, diyet sonucu karaciğerin rahatladığını ve bunun cilde bile olumlu etkilerini anlatıyorlar.
 • Özellikle hurma diyetiyle aynı anda egzersiz yapmak da, daha hızlı kilo verilmesine zemin hazırlıyor.
 • Bu diyeti deneyenler iki ya da üçüncü günün sonunda vazgeçme düşüncesine kapıldıklarını söylüyorlar. Tüm diyetlerde ve detokslarda irade ortaya koymak çok önemlidir. Bir şeye niyet ettikten sonra sabırla ona devam etmek başarıyı getirecektir. Tabi sağlığı bozan bir durum varsa o zaman tabi ki bırakın ama “Çok acıktım, midemden sesler geliyor.” gibi bahanelerin pek dayanağı olmasa gerek.
 • Hurma yoğurt diyeti deneyenler az da olsa “Gaz oldu, kabızlık oldu.” şikayetlerinde bulunmuşlar. Bazı yoğurt çeşitleri gaz yapar, bu olmaması için üstüne tarçın ekleyin. Hurmayı kuruyemişle yani ceviz ve yaş badem ekleyerek yerseniz kabızlık olmayacaktır. Ayrıca hareketsizlik de kabızlık sebebidir, yürümeye ve spora devam ederseniz kabızlık olmaz.
 • Hurma diyetini yaptıktan sonra, beslenmesine dikkat etmeyenlerin verdikleri kiloları geri aldıkları konusu da çok önemli. Diyet sonrası her zamanki standart dengeli beslenmenize devam edin, abartmayın.

Şunu belirtmekte fayda var, özellikle bu diyeti yoğun ilaç kullananların ve diyabet hastalarının yapması çok uygun değildir. Emziren anneler için de tavsiye değildir. Onun dışında gerçekten kilo vermek isteyen ve  iradesine güvenenler bu diyeti yapsın diyorum. Bu diyet bir yaşam biçimi değil, sadece 1 hafta yapın, bence sabır ve azimle başarırsınız.

Hurma Süt Diyeti

Hurma diyetine alternatif olarak hurma ve süt ikilisini de önerebilirim. Evet, hurma ile süt de uyumlu bir ikilidir, çünkü süt de yoğurt gibi protein desteği vermektedir, böylece hurma süt diyeti yaparken açlık hissetmezsiniz.

Burada hurma süt diyetinin özelliği menüsünün biraz daha zengin olması ve 1 hafta değil de 2 hafta sürmesi. Diğer deyişle hurma süt detoksu da denen bu diyette et, balık, salata, meyve de var.

Hurma diyetinde haftada 5 kilo verirsin ama hurma süt diyeti yapanlar 2 haftada 5 kilo verebilir. Çünkü günlük alınan kalori miktarı yüksek. “Hem aç kalmayayım hem de 2 hafta sonunda da olsa 5 kilo vereyim” diyorsanız hurma ve süt diyeti tam size göre.

Hurma süt diyeti nasıl yapılır menüsünden de bahsedelim.


İlk hafta; kahvaltıda sadece 7 hurma ve 1 bardak süt içiliyor.

Öğlen; 7 hurma ve ilaveten fırında veya ızgarada tavuk, balık, et ürünlerinden birini tercih edip yanına da salata ve yoğurt ekleyin. Yanında 2 küçük dilim ekmek de var.

Akşam yemeği hafif olacak, 7 hurma 1 bardak süt ve salata. Ekmek yok birkaç saat sonra 1 adet meyve.

İkinci hafta kahvaltıda; 7 hurma ve 1 bardak süt aynen devam ediyor.

Öğlen; 7 hurma 1 bardak süt 1 dilim ekmekle beraber sebze çorbası.

Akşam yemeği; 7 hurma 1 bardak süt 3 yemek kaşığı soya eklediğiniz tavuk eti veya balık. Ayrıca salata, 2 küçük dilim ekmek. Gece 1 adet meyve.


Hurma diyeti yapmak isteyen istemeyen, kilo verme düşüncesinde olan olmayan, fit olan zayıf olan her kim olursa olsun, hayatınızda mutlaka hurmaya yer olsun.

Karbonhidratları azaltarak yapılan ve yağdan kilo verdiren ketojenik diyet ile ilgili yazdığım “Ketojenik Diyet ile 10 Günde 5 Kilo Nasıl Verilir?” yazımı da mutlaka okuyun, yazıda 10 günlük menü sizleri bekliyor olacak.

Sağlık ve afiyetle…

Written by Duo

81 yorum “Hurma Diyeti Nasıl Yapılır 5 Günde Kaç Kilo Verilebilir?

 1. Ümit Çakır dedi ki:

  Hurmanın faydalarını az çok biliyordum ama bu kadar da besin değeri taşıdığını sayenizde öğrendim 🙂

  1. Duo Diyet dedi ki:

   Hurmanın içinde yok yok, gerçekten çok güçlü bir besin…

 2. Erhan dedi ki:

  Hurma diyeti önerileri için teşekkür ederim kaçamaklar oluyor olacaktır 🙂

  1. Duo Diyet dedi ki:

   Ben teşekkür ederim, küçük kaçamaklar bizim moralimizi bozmamalı ve diyete etmeliyiz…

 3. Hurmayı çok seviyorum. Lifli olduğu içinde her yönden faydalı diyetini yapamasam da sağlığım için tüketmeye çalışıyorum. Hurma diyetini araştıran ve yapacak bir arkadaşım var sayfanızı tavsiye edeceğim

  1. Duo Diyet dedi ki:

   Yazımın sonunda dediğim gibi, hurma diyeti yap veya yapma ama mutlaka hurma hayatınızda olsun. Sayfayı tavsiye etmenize çok sevindim, teşekkürler.

 4. Inci dedi ki:

  Hurma ve yogurt cok seven biri olarak bu paylasimin tam bana göre.
  Detayli paylasim icin tesekkurler?‍♀️

  1. Duo Diyet dedi ki:

   Evet hurmada bitkisel protein, yoğurtta da hayvansal protein var ve bu ikili müthiş uyumlu. Ben teşekkür ederim.

 5. Sibel dedi ki:

  Bu güzel diyeti hemen uygulayayım tesekkurler

  1. Duo Diyet dedi ki:

   Diyeti uyguladığın kadarıyla da olsa sonuçları paylaşırsan seviniriz. Teşekkürler…

 6. Deniz dedi ki:

  Yine çok kapsamlı, hurma diyeti ilgili ilgili her soruya cevap bulabileceğimiz bir yazı yazmışsınız? Aslında çok faydalı olsa da ne yazık ki damak zevkime hiç hitap eden bir meyve değil hurma. Sanırım çok tatlı olmasından kaynaklı bir durum bu. Benimse tatlıyla aramın pek iyi olduğu söylenemez. Yine de diyet yapmayı düşünenler için hurma yoğurt diyeti etkili bir alternatif olacaktır mutlaka 🙂

  1. Duo Diyet dedi ki:

   Tatlı sevenler için hurmanın yoğun tadı özel bir lezzet iken tatlı sevmeyenlere de ağır gelebiliyor evet. Teşekkür ederim güzel yorumunuz için.

  2. Denkendeplant dedi ki:

   Bu diyeti geçen sende yapmıştım 3 gün sonunda 1.5 kilo vermiştim şimdi tekrar başladım 2. Günümdeyim ilk günden 900 gram gitti 🙂

   1. Duo Diyet dedi ki:

    Çok iyi, hurma diyetinde sabır ve istikrar çok önemli. İlk günlerde zorlanılıyor ama pes etmeden devam edip 7 günün sonunda ipi göğüslemek gerek.

 7. Bu diyeti duymamıştım daha önce..

  1. Duo Diyet dedi ki:

   Hurma yoğurt diyeti çok yeni daha, son bir aydır daha sık konuşulmaya başlandı…

 8. Sevil Çevirgen dedi ki:

  Hurmayı çok seviyorum dediğin gibi çok ta faydalı..Bu tarifler için çok teşekkür ederim mutlaka deneyeceğim 🙂

  1. Duo Diyet dedi ki:

   Hurma diyetini alternatiflerle zenginleştirmeye çalıştım, umarım size uygun olanını bulursunuz, teşekkürler.

 9. Derya dedi ki:

  Ender Saraç in hurma diyetini uygulayacaktim ancak şu an uyguladigim sistemle birkaç kilo verince vazgeçtim. Ama hurmayi hem sade hem yoğurtla tüketirim cok faydali olduguna inaniyorum ?

  1. Duo Diyet dedi ki:

   Şu an güzel gidiyorsa hiç bozmayın bence de. Hurma ve yoğurt soframızdaysa tamamdır…

 10. Biriktirdiklerim dedi ki:

  Oruç için hurma diyeti cok mantıklı geldi. Tesekkurler. Malum ramazanda gözümüz dönüyor dikkat etmek lazim.

  1. Duo Diyet dedi ki:

   Hurma diyeti sadece bir hafta yapılabiliyor, devamlı ve uzun bir diyet değil, denenebilir.

 11. EĞİTİM PINARI dedi ki:

  Hurma diyetini daha önce de duymuştum ancak yoğurtla birlikte ilk defa duyuyorum. Çok kapsamlı ve güzel bir çalışma olmuş yazınız çok teşekkür ederim.

  1. Duo Diyet dedi ki:

   Sadece hurma olunca bitkisel protein almış olursun ama yoğurt da olunca hayvansal protein de vücuda girer. Böylece diyet hem daha sağlıklı hem de yapması kolay oluyor.

 12. Ender Saraç onaylı ve besleyici gözüken bir diyet.
  Ben denerim bunu şahsen, haftada 2-5 kilo şahane rakamlar.
  Çok aç kalmadan, hem de yoğurda da bayılırım, keyifle yapılabilecek bir diyet izlenimi veriyor.

  Haziran-Temmuz yaklaşıyor; bikini sezonu öncesi ilaç gibi geldi bu diyet:)

  1. Duo Diyet dedi ki:

   Evet aynen, gerçi “bikini diyeti” diye de bir diyet türü var:)) Bu zaten bir hafta uygulanıyor sadece, yapılabilir yani…

 13. kelebeketkisi39 dedi ki:

  Bu diyeti televizyonda gördüm uygulamayı düşünüyorum.

  1. Duo Diyet dedi ki:

   Ender Saraç youtube videosunda da detaylı anlatıyor. Ben yazıda değişik alternatifler sunmaya çalıştım herkes uygulayabilsin diye. Uygularsan sonuçları paylaşırız yine…

 14. Madame kokoş dedi ki:

  Ohoo ben bu diyeti yaparsam felaket olur zaten 47 kiloyum düşünemiyorum bile :)))

  1. Duo Diyet dedi ki:

   Harikasın, böyle kal:) Neyse ramazanda hurma yersin dilediğince, en güzellerinden.

 15. Nilüfer dedi ki:

  Hurmayı çok severim , diyetini duymamıştım. Ramazanda yapamam da ramazan sonrası denerim 🙂

  1. Duo Diyet dedi ki:

   Ramazan sonrası, hatta bayram sonrası hurma diyeti iyi olur evet…

 16. Özellikle ramazan da güzel bir yazı olmuş ama ben ister istemez zaten ramazan da 5-6 kilo veriyorum buda diyet sayılır mı acaba 🙂

  1. Duo Diyet dedi ki:

   Çok iyi bence, demek ki akşamları yemeği ve tatlıyı fazla kaçırmıyorsunuz. Bu da bir nevi diyete girer:)

 17. Hurma-yoğurt ikilisini bir arada mutlaka deneyeceğim. Tadına alışabilirsem devam ederim mutlaka.

  1. Duo Diyet dedi ki:

   Meyveli yoğurt seviyorsan hurma yoğurt ikilisini de seversin bence…

  2. teşekkür ederim o zaman farkında olmadan yapıyorum diyet saolun

 18. Murat Aktaş dedi ki:

  Denemekte fayda olucağını düşünüyorum. Çok bir kilom yok fakat formumu korumak için deneyeceğim. Makale on numara olmuş eline sağlık

  1. Duo Diyet dedi ki:

   Teşekkür ederim makale yorumunuz için. Evet kısa süreli ve uygulaması kolay bir diyet, rahatlıkla deneyebilirsin.

 19. Gamzece Şeyler dedi ki:

  Diyetler hiç bana göre değiller. Asla uyanıyorum ? Biraz kilo alınca akşam belli saatlerde yememeye ve ekmek tuketmemeye özen gösteriyorum ☺

  1. Duo Diyet dedi ki:

   Belli saatlerde yememek, ekmeği azaltmak da aslında diyet kadar değerli…

 20. Yurdagül Çelik dedi ki:

  Hurma çok faydalı.Yoğurtla birleşince de çok güzel olabilir.Teşekkürler 🙂

  1. Duo Diyet dedi ki:

   Hurmayı ortadan kesip çekirdeğini çıkardıktan sonra suya koyunca biraz yumuşuyor. Sonra yoğurdun içine atınca da al sana meyveli yoğurt:) Denemelisin.

 21. FATİH PINAR dedi ki:

  Yorum etkinliğinden geliyorum beklerim

 22. Dert Anası dedi ki:

  Hurma gerçekten çok faydalı ve dediğiniz gibi yalnızca ramazanda değil her zaman yenilmesi gerek. Özellikle ramazanda iftarda çok fazla yemek yemek, vücudu çok olumsuz etkiliyor. Bu diyet bence gayet etkili olabilir. Teşekkürler verdiğiniz bilgiler için.

  1. Duo Diyet dedi ki:

   Ben teşekkür ederim. Hurmanın fiyatı biraz pahalı ama bir miktar da olsa her zaman evimizde olması gerek.

 23. Hurma bayılırım ve evimden eksik etmem:)

  1. Duo Diyet dedi ki:

   Ben de, ramazandan sonra da hurma bulunur hep evde.

 24. Yıldız dedi ki:

  Çok faydalandım. Elim hurmayla korkarak gidiyordu. Kalorisi daha yüksek sanıyordum. Yoğurtla şekerli tadı bastırmak güzel olacaktır. Ramazandan sonra denenebilir. Çokkkkk teşekkür ederim ??

  1. Duo Diyet dedi ki:

   Ben teşekkür ederim, ramazandan sonra da hurmaya devam:)

 25. Hilal dedi ki:

  Aslında, “Denedim, şöyle şöyle oldu” tarzında bir yazı yazmak için deneyebilirim. 5 kilo vermek istemem, 2 – 3’den fazlası gerekmez ama verdirirse de sorun değil, baklava börekle geri alırım fazlasını. = )

  1. Duo Diyet dedi ki:

   2-3 kilo vermek yetiyorsa bir hafta uygulamayıp sadece 3 gün yapılabilir. Aynı şeyi yemek 3. günden sonra çok sabır gerektiren bir şey. Geri alma konusu yaklaşımınız güzeldi:)

 26. Inci dedi ki:

  Gi Diyetininilk defa duydum. Çok faydalı bir post olmuş. Emeğinize sağlık ?

  1. Duo Diyet dedi ki:

   Glisemik İndeks (Gİ) hesabına göre diyet planı yapılıyor. Evet değişik bir diyet türü…Teşekkürler.

 27. Esra dedi ki:

  Bu diyeti birkaç gün denedim devam edemedim faydasını da kısa sürede görmedim, ama hurma ve yoğurt çok lezzetli oluyor 🙂

  1. Duo Diyet dedi ki:

   Zor bir diyet, sürdürmesi kolay olmuyor. Tek tip beslenmeli diyetlerde motivasyon da çabuk bozuluyor ama dediğiniz gibi tadı çok güzel.

 28. Kara dedi ki:

  Arkadaşlar ben yarın sabah başlıyorum. Ramazandan önce 91 kiloyum şimdi 80 kiloyum. Bir de bu diyet deneyip sonucu yazacağım bakalım.

  1. Duo Diyet dedi ki:

   Ramazanda çok iyi kilo vermişsiniz. Bakalım bu diyette de verebilecek misiniz? Hurma diyetinde ilk 3 gün çok önemli, irade koyabilirseniz sonuç alacağınızı düşünüyorum.

 29. Nurdan dedi ki:

  Ben uyguluyorum bugün itibari ile 4.günümdeyim.3 günde 2250 gr gitti.Ancak 7 günün sonunda tekrar kilo alırsam diye korkuyorum.Bir diyet listem var uygulasam olur mu ki ben daha fazla kilo vermeliyim

  1. Duo Diyet dedi ki:

   Hurma diyetini ard arda yapmak uygun değil. 7 günün sonunda elindeki diyet listesinden devam et. 1 ay sonra hurma diyeti tekrar yapılabilir.

 30. Cemre Nil dedi ki:

  Ben eşimle birlikte yapıyorum. 3 gün geride kaldı. Hiç acıkmadık ve enerjimiz de bitmedi. Yaklaşık 2.5 kilo verdik ikimiz de. Yürüyüş ve su içmeye dikkat ediyoruz.

  1. Duo Diyet dedi ki:

   Çok güzel gerçekten de, hurmadaki enerji yetiyor dediğiniz gibi. Diyete kafa olarak da hazır girmişseniz 7 günün sonunda güzel bir sonuç olacağına eminim. Su içerek ve de yürüyüşle destek vererek daha iyi sonuç alınıyor. 7 günün sonunda bir rehavet olacak, orayı da az hasarla atlatırsanız tamamdır. Şimdiden ikinizi de tebrik ediyorum.

 31. Elif Kadir dedi ki:

  Sabahtan beri evde bu diyeti ariyorummm iyi bi yer bulabilmek icin sonunda

  1. Duo Diyet dedi ki:

   Bir cümle insanı mutlu eder mi, evet edermiş, çok sevindim… Hurma diyetiyle ilgili tüm detaylara değinmeye çalışmıştım, çok teşekkürler.

 32. Gamze dedi ki:

  Ben de hurma diyetine dün başladım, her öğün 7 hurma fazla geldi, bugün öğün başına 5 hurma olarak devam ediyorum. 700 gr gitmiş bile şimdiden ??

  1. Duo Diyet dedi ki:

   Tek sayı olmak üzere 5 de olabilir. Belki biraz fazla acıkabilirsin ama 5 hurma yetiyor diyorsan böyle devam et. Madem 5 hurma yiyorsun, 5 gün devam et mutlaka.

 33. Ömür Güler dedi ki:

  Dün başladım bugün ikinci gün kendimi şimdiden hafiflemiş hissediyorum yeşil çayın içine acı biber karabiber ve zencefil koydum günde 2 defa düşünüyorum çünkü yeşil çayı sevmem. Yürüyüş yapma imkanım olmadı ama daha ilk günden ödemden kurtulduğumu farkettim. Boy 1.65 kilo 66 . Buraya gelişmeleri yazacağım. Çok teşekkürler çok motive edici bir yazınız olmuş?

  1. Duo Diyet dedi ki:

   Çok teşekkürler, umarım hedeflediğiniz kilonuza ulaşırsınız.

 34. Ömür Güler dedi ki:

  Tekrar merhaba uzun yola gideceğim için hurma diyetini 3 gün yaptım. Yürüyüş yapmadığım halde 1.5 kilo verdim ayrıca kendimi çok hafiflemiş hissediyorum. Uygun bir zamanda tekrar yapacağım. ☺️ çok teşekkür ederim. Sevgiler

 35. irfan dedi ki:

  bende başladım 4. güne girecek şimdiden 3.200 gram gitti ve inanın hiç acıkmıyor

  1. Duo Diyet dedi ki:

   7. güne tamamla, çok iyi gidiyorsun. Acıkmaman ayrı bir motivasyon sağlamış. 7 günden sonra diyete ara ver ve sağlıklı beslenmeye devam. Başarılar diliyorum.

 36. Hatice dedi ki:

  Bende yapıyorum bu diyeti bugün 6.gündemin inşallah Allahın izniyle 7 ye tamamlayacam şimdiye kadar 2kg verdim ama kendimi çok daha fazlasını vermiş gibi hissediyorum hafifledim biraz halsizlik oluyor yoksa açlık fazla hissedilmiyor yürüyüş yapıyorum ekstra plates yapıyorum inşallah istediğim sonuca ulaşırım

  1. Duo Diyet dedi ki:

   Tamamladığınız için tebrikler, 2 kg vermeyi küçümsemeyin, yeter ki yağ ve sudan gitmiş olsun kilolar. Vücut şu an arındı, normal sağlıklı ve düzenli beslenmeye geçince halsizlik kaybolur. Zaten diyetleri yürüyüş ve plates ile desteklemek bu kiloları kalıcı olarak vermenizi sağlıyor. 7. günden sonra eski beslenmenize döndüğünde her şeyi özlemiş gibi abartarak yemeyin yeterli bence.

 37. Hatice dedi ki:

  Dört ay önce bir hafta düzenli yapmıştım.Sadece bir öğün kaçamağım olmuştu.İlk gün hariç hiç egzersizde yapmadan 3,5 kilo vermiştim dikkat ettiğim için geride almadım.Bugün yine başladım hayırlısı bakalım.

  1. Duo Diyet dedi ki:

   Güzel sonuç almışsınız, tebrik ederim, umarım yine aynısı olur. Hurma diyeti zaten sık sık yapılan bir diyet değil, ara ara yapılarak yıl içinde toplamda güzel kilo verilebiliyor. En azından yürüyüş ile destek verirseniz daha da güzel sonuçlar alabilirsiniz.

 38. Kolaylezzet dedi ki:

  Diyet ve lezzet bir arada… Teşekkürler.

  1. Duo Diyet dedi ki:

   Ben teşekkür ederim, güzel bir bakış açısı, sevdim;)

 39. tulay dedi ki:

  Ben geçen sene yaptım 7gun 4kilo verdim şuan yine yapıyorum 4 günüm bu defe 5 gün yapacağım üçüncü günden sonra migdem bulanarak yesemde iradem var pes etmiyorum

  1. Duo Diyet dedi ki:

   7 günde 4 kilo gayet güzel olmuş, bu sene de olur. Evet, hurma diyetinde özellikle 3. günden sonra irade ortaya koymak gerekiyor.

 40. hüseyin dedi ki:

  boyum 1.76 kilo 64 zayifim yag oranim dusuk kas orani yuksek.fakat profesyonel uluslar arasi sporcuyum ve 60 a dusmem gerekiyo.macim var. bende 2 3 kilo verebilirmiyim bu diyetle

  1. Duo Diyet dedi ki:

   Hurma diyeti zaten hızlı kilo verdiren şok bir diyet, bence olur. Ayrıca çok yemiyorsun ama hurma ve yoğurt protein ihtiyacını karşılıyor, 5 günde sonuç alırsın. Aynı şeyi tüketmek sıkıcı ama süre az olduğu için dayananlar mutlu sona ulaşıyor. Size de başarılar dilerim.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.