Yeşil Çay Süt Diyeti İle 3 Günde 5 Kilo!

Yeşil çay süt diyeti ile 3 günde 5 kilo vermek mümkün. Bu diyeti popüler yapan da bu. Ayrıca sütlü yeşil çay diyeti, hızlı ödem attırması hem de protein açısından doyurucu olması yönüyle ön plana çıkıyor. Siz de bu diyeti yapmak istiyorsanız burada bahsettiğimiz haliyle diyeti yapmanızı tavsiye ederiz.

Yeşil çay antioksidan deposu olarak diyet yapanların kilo verme sürecine en fazla katkı sağlayan çaydır. Süt de besleyici ve tok tutma özelliğiyle diyeti rahatça yapmanızı sağlar ve içindeki kalsiyum sayesinde de vücuttaki yağları parçalayıp zayıflamaya katkı sağlar. Bu birliktelikten oluşan gücün farkına varın ve bu diyeti mutlaka yapın.

Sütlü yeşil çay diyeti çok hızlı ve sağlıklı kilo vermeyi sağlar, öyle ki 3 günde istediğiniz hedefe varabilirsiniz. Yeşil çay süt diyeti ile zayıflayanların yorumları da hızlı kilo verildiğini doğrulamaktadır. Burada işin en önemli püf noktası diyet boyunca sabırla diyet listesinin uygulanmasıdır.

Evet, bu diyeti yapanların yorumları incelendiğinde görülüyor ki, diyeti sonuna kadar devam ettirenler istediği kilo kaybına ulaşmaktadır.

Bu diyetin faydaları arasında en önemlisi vücuda tam bir detoks etkisi yaşatmasıdır. Yeşil çay süt detoksu kısa süreli ve çok etkilidir, en az 1 gün en fazla da 3 günlük olarak uygulanmaktadır. Bu süre zarfında 1 ila 5 kilo vermeniz mümkündür.

İLGİLİ YAZI: Yeşil Çayın Faydaları (Diyetteki Etkileri)

Yeşil Çay Süt Diyeti Nasıl Yapılır?

Bu konuda birkaç tarif var ama en çok uygulanan Taylan Kümeli’nin özel tarifi çünkü doyuruculuk yönü daha fazladır. Bu sayede kilo verirken çok fazla açlık hissi yaşamamış olacaksınız. İçinde yumurta desteğinin de olduğu 3 günlük yeşil çay süt diyeti nasıl yapılır harika bir sütlü yeşil çay diyeti listesi sizi bekliyor.

yeşil çay süt diyeti i̇le 3 günde 5 kilo!
yeşil çay süt diyeti i̇le 3 günde 5 kilo!

Yeşil Çay Süt Diyeti Listesi ve 3 Günlük Menü

Bu diyeti yapmak için gerekli olan malzemeler 250 gram yeşil çay, tarçın, zencefil, yumurta, salatalık, ceviz. İlk ve son gün sadece sütlü yeşil çay içilirken 2. Gün araya tereyağlı yumurta, salatalık ve ceviz desteği alıyoruz. Salatalık şu an pahalı ama 1 günlük için alınabilir ya da salatalığı menüden çıkarabiliriz.

İLGİLİ YAZI: 1 Ayda Kaç Kilo Verilir?

Yeşil Çay Süt Diyeti – 1. Gün Menüsü

Diyetin 1. gününde sütlü yeşil çay hazırlayıp gün içinde sadece bu içeceği içiyoruz. Kahvaltı zamanı içeceğimizle başlayıp, ilk içtiğimiz saatten sonra ikişer saat arayla gece vaktine kadar yaklaşık 7 bardak tüketiyoruz. Peki sütlü yeşil çay nasıl hazırlanır:

Malzemeler:

 • Yeşil çay (4 yemek kaşığı)(Sallama yeşil çay olursa 3 süzen poşet)
 • Toz tarçın
 • Toz Zencefil
 • 1 litre su

Tarifi: 1 litre (8 bardak) suyu kaynatın, üzerine 4 yemek kaşığı yeşil çay ekleyip demlemeye bırakın. Yaklaşık 5 dakika demlendikten sonra tüketilmeye hazırdır. İçerken bir su bardağının yarısına kadar yeşil çayı diğer yarısına da sütü ekliyoruz. Üzerine isteğe tarçın ve zencefil serperek tüketiyoruz. Bu karışımı akşama kadar 2’şer saat arayla tüketerek ilk günü tamamlıyoruz.

İLGİLİ YAZI: Candida Diyeti Listesi ve Örnek Menü

Yeşil Çay Süt Diyeti – 2. Gün Menüsü

Diyetin 2. Gününde sütlü yeşil çaya ara veriyoruz ve 3 öğün aşağıdaki menüyü uyguluyoruz. Burada başrolde yumurta olduğu için 2. gün yumurta diyeti yapıyoruz diyebiliriz.

Sabah Kahvaltısı: Tavada tereyağında pişmiş 2 adet yumurta ve sınırsız salatalık

Öğle Öğünü: 4 tane ceviz içi

Akşam Yemeği: 1 adet yumurta haşlama yumurta ve sınırsız salatalık

İLGİLİ YAZI: Ahmet Apa Diyeti Seviye 1 Örnek Menü

Yeşil Çay Süt Diyeti – 3. Gün Menüsü

Diyetin 3. Gününde de tıpkı ilk günkü gibi yine sütlü yeşil çay ile günü tamamlıyoruz. Yarım bardak yeşil çaya süt ilave edip üzerine tarçın ve zencefil serpip içiyoruz. Başlangıç saatinden itibaren 2’şer saat arayla geceye kadar 7 bardak kadar tüketmeye dikkat ediyoruz.

Bu konuda yine 3 günlük Seher AKGÜL imzalı sütlü yeşil çay tarifi için size video bırakıyorum, hangisi size uygunsa o diyeti uygulayabilirsiniz.

Yeşil Çay Süt Diyeti (Kaç Gün İçilmeli?)

Diyetin kaç gün yapıldığı çok önemlidir. Peki yeşil çay süt diyeti yaparken yeşil çay kaç gün içilmeli ki hedefe ulaşılsın? Yeşil çay süt diyeti yapanlar 3 gün yapıyorlar, bu 3 günün ikisinde sütlü yeşil çay içilmeli, arada bir gün boşluk bırakılmalıdır.

Özetle, yeşil çay süt diyeti yaparken hedefe ulaşmak için normalde 3 günün ikisinde sütlü yeşil çay içiliyor. Ben bunda zorlanırım diyorsanız bu diyeti şöyle uygulamalısınız. İlk gün yumurta diyeti 2. Gün sütlü yeşil çay diyeti 3. Gün yine yumurta diyeti yaparak diyeti tamamlamalısınız. Yani ilk gün sütlü yeşil çay ile başlarsak 2 gün, yumurta diyetiyle başlarsak da 1 gün içmiş oluruz.

İLGİLİ YAZI: 7 Zeytin 1 İncir

3.5/5 - (2 votes)

Duo Diyet

Eğitimci... Yazar… Sağlıklı yaşamı seven...

Diyet konusunda tecrübeli… Doğal ürünlerin aşığı... Gurme…

“Yeşil Çay Süt Diyeti İle 3 Günde 5 Kilo!” üzerine 2 yorum
 1. Sütlü yeşil çay diyetini uygulayanların hızlı bir şekilde kilo verdiğini doğrulayan yorumlara bakmak önemli. Ancak bu diyetin uzun vadede sağlıklı sonuçlar ortaya çıkarması da kritik. Özellikle diyetin uzun süreli etkileri üzerine de bilgi verirseniz çok memnun olurum. Teşekkürler!

  Yanıtla
  • Uzun vadede de sütlü çay diyeti ile ilgili olumsuz bir duyum almadık. Ama yeni gelişmeler oldukça makaleye ekleyerek makale güncellenecektir.

   Yanıtla
Yorum yapın