Online Diyet Nedir? En İyi Online Diyetisyenler 2024

Online diyet son yıllarda daha popüler hale geldi, 2024 yılında da popülaritesi artarak devam ediyor. Herkes bu işi en iyi yapan online diyetisyen tavsiyesi istiyor. Evet, kalabalıkların içine çok fazla karışmak istemiyoruz. Hele ki hastane ortamlarına girmeyi hiç istemiyoruz. Hal böyle olunca diyet için bizzat yüz yüze görüşmektense online olarak diyet sürecini takip etmek istiyoruz.

Online diyet de bu konuda bizim en büyük yardımcımız. Ayrıca diyetisyen veya diyetle ilgili bir danışma merkezine giderken, ulaşımda kaybedilen zamanı hepimiz biliyoruz ve zaman bizim için çok değerli. Online olarak bu hizmeti aldığımızda zamanı kendimiz için daha rantabl olarak kullanabiliriz.

Büyükşehirlerdeki çalışma temposu ve mesai yoğunluğu, işten eve dönüşte trafikte geçen zaman derken gün bitiyor ve kendimize zaman ayıramıyoruz. Böylece diyetisyen için de randevu oluşturmak ve buna randevuya sadık kalmakta çok güçlük çekilmektedir. Bunu aşmanın yolu da yine online diyet programlaması olacaktır.

Online diyet diyetisyenler ya da yaşam koçlarınca hazırlanan özel takipli beslenme programının, kişinin diyetle ilgili istediği hedefe ulaşması için online olarak profesyonelce takip edilmesidir. Online diyet ücretleri değişkendir ama ücretsiz programlar da bulmak mümkün.

İdeal kiloya ulaşmak, sağlıklı bir bedene ve fit bir fiziğe sahip olmak hepimizin hakkı ve aynı zamanda hayali. Bu hayale ve bu konuda istenen hedefe ulaşmak için bir diyetisyen kontrolünde takipli bir online diyet programı oluşturmak ve profesyonel beslenme ve diyet desteği almak gerekmektedir.

Burada yapılacak ilk şey kendinize uygun bir diyetisyen seçmek ve o diyetisyenle takipli online beslenme programı uygulamaktır. Böylece sağlıklı ve de kalıcı kilo vermeyi hayat geçirmiş olacaksınız ve yaşam kaliteniz de yükselmiş olacak.

Online Diyet Nedir?

Kilo vermek veya kilo almak için, hamilelik, hastalık, ameliyatlı olmak gibi ulaşımı engelleyen faktörlerden dolayı diyet konusunda yardım almak isteyenler zorlanmaktadır. Bu gibi durumlar için biçilmiş kaftan olduğunu söylemek mümkün.

Online diyet nedir diyetisyen ya da yaşam koçu tarafından kişiye özel takipli beslenme programı düzenlenerek istenen hedefe ulaşılması için yapılan online takip sistemidir. Bu takip sistemiyle evinizden veya işyerinizden ayrılmadan hedeflerinize adım adım ulaşmak mümkündür.

Online diyette kişiye özel plan ve programın doğru oluşturulması için boy, kilo, metabolizma hızı, yaşam standartları, egzersiz durumu gibi birçok verinin doğru girilmesi önemlidir. Bu sayede hem uzun soluklu bir çalışma olur hem de istenen sonuçlar alınır.

Online diyet fiyatları diyetistenine göre, kullandığı yöntem ve tekniklere göre değişmektedir. Şunu söyleyebiliriz  online diyet fiyat olarak yüz yüze alınan diyetisyen hizmetlerine göre daha uygundur. Yine de online diyetisyen ücretleri ne kadar derseniz aylık 1000 lira civarındadır.

online diyet nedir nasıl yapılır? en i̇yi online diyetisyenler
online olarak yapılan diyet planı

Online Diyet Nasıl Yapılır?

Diyet süreci boyunca istediğiniz kiloya ulaşmanız için düzenli bilgi akışı yanında motivasyon çalışmaları da yapılmaktadır. İlk günlerde uyum süreci motivasyonu ile, sonraki günlerdeki motivasyon farklıdır. Engeller çıktıkça uyum bozulabilir ve motivasyon kaybı olabilir. Online olarak yapılan diyette buna izin verilmez çünkü çıkabilecek engeller ve motivasyon kayıpları için öncesinden bilgilendirme yapılır, buna uygun yol haritası çıkarılır.

Online diyet nasıl yapılır sorusunun en önemli cevabı aslında her an ulaşılır olmasında gizli. En ufak bir sıkıntıda diyetisyene ulaşabilir olmak çok önemlidir. Bu hem engelleri aşmada, hem de hedeften sapmalar yaşanmamasında çok büyük bir değerdir.

Örneğin, beslenme listesinde olan bir besine ulaşamadığını söylediğinizde size onun muadili olan besini anında söyleyerek çözüm üretebilmektedir. İstenen kilodan sapmalar olduğunda hemen bir detoks önerisiyle duruma müdahale edip olumsuz durumu olumlu hale çevirebilmektedir.

Diyetisyenin hazırlamış olduğu online diyet listesi kişinin boy kilo oranına, kan değerlerine, geçirmiş olduğu veya halihazırdaki hastalıklarına göre hazırlanır. Beslenme listesinde kişiyi alerjik etkileyen yiyecekler ve içecekler bulunmaz, onun muadilleri yerleştirilir. Örnek diyet listesi ve menü telefon, mesajlaşma programları, sosyal medya ya da mail üzerinden iletilir.

Her tartı sonucunun kısa bir değerlendirmesini yapabilmek de bir ayrıcalıktır. Haftalık gidişatın değerlendirmesini yaparak değerlendirmelerde bulunacaktır. Özellikle de aynı hedefe yönelik katılımcılardan oluşturulmuş online diyet gruplarında herkes birbirini motive etmektedir. Bu etkileşimlere diyetisyen aracılık ederek kontrolünü sağlamaktadır.

Online Diyetin Faydaları

Online diyetin avantajları neler neden online diyet çünkü ulaşım sıkıntısı yoktur. Yolda geçecek zaman sana kalır. Mekan derdi de yok, kalabalıkları çekmek zorunda değilsin. Hangi ilde yaşarsan yaşa istediğin ildeki bir diyetisyeni tercih edebilirsin.

Online olarak yapılan diyette rahatça uzun uzun konuşmalar yapmak rahatlama ve motivasyon sağlar. Bu şekilde  diyet takibi daha kolaydır. Hatta saat ve öğünlerde mesajla hatırlatma ve uyarılar bile yapabilir.

En İyi Online Diyetisyen 2024

Bizzat diyetisyene gitmeden telefon, mail yada internet üzerinden beslenme ve diyet konularında destek veren kişiye özel destek veren uzman diyetisyenlere online diyetisyen denir.

Başvuran kişiyle ilgili yaş, boy, kilo gibi bilgilerini, bunun yanında kiloyla ilgili geçmiş hikayelerini, gıdalara karşı olan reaksiyonlarını, kan grubu ve değerlerini not alarak buna uygun bir online diyet programı çıkarırlar. Kişiyi konuşmalarıyla da motive ederek ideal kilosuna kavuştururlar.

İlgili Yazı: Başarılı Bir Diyetisyen Kliniği Nasıl Olmalı?

En iyi diyetisyen iletişimi iyi, aktif ve verimli olabilen diyetisyenlerdir. Ben de sizlere takip ettiğim kadarıyla diyetisyen önerileri sunmak istiyorum. İşte online diyetisyen tavsiye listem:

online diyet nedir? en i̇yi online diyetisyenler
en i̇yi online diyetisyenler 2024

1. Uzman Diyetisyen Zehra BORA 

Uzman Diyetisyen Zehra BORA KARA Haliç Üniversitesi Sağlık Bilimleri Fakültesi Beslenme ve Diyetetik Bölümü’nü 2012 yılında birincilikle bitirmiştir. 2014 yılında “Uzman Diyetisyen” ünvanını almıştır. Lisansüstü eğitimine başladığı 2012 yılında Ağaoğlu My Club World Spor Merkezi’nde diyetisyen olarak mesleğine ilk adımını atmıştır.

Önce Batı Ataşehir’de “Zehra Bora Danışmanlık Merkezi”ni kurmuş, sonrasında da 2018 yılında ekibini büyüterek yine Batı Ataşehir Varyap Meridyen sitesinde Z Fit Danışmanlık Şirketini kurmuş ve böylece daha çok kişiye beslenme danışmanlık hizmeti vermektedir. Ayrıca yaşam koçluğu da yapmaktadır. Bugüne kadar birçok beslenme ve diyetetik konferans ve seminerine konuşmacı veya moderatör olarak katılmış çok tecrübeli bir diyetisyendir.

Uzman Diyetisyen Zehra Bora neden mi 1 numarada, çünkü enerjisine ve bilgisine hayranım. Onunla birlikte hedeflerinize ve hayallerinize ulaşmanız mümkün. Siz de YouTube ve Instagram gibi platformlardaki içeriklerini takip edin ve bu pozitif enerjiye ortak olun. Ayrıca inanılmaz faydalı içeriklerin bulunduğu zehrabora.com adresine uğrayıp online diyet fiyatlarını inceleyebilir, sağlıklı yaşam ve beslenme konularındaki yazılarını okuyabilirsiniz.

2. Uzman Bütüncül Diyetisyen Cansu Yalçın

Buradaki bütüncül kelimesi dikkatinizi çekmiştir. İnsanı sadece fiziki görünümünden ibaret görmez; ruh, beden ve zihin olarak bir bütün olarak görmek gerektiğine inanır ve konuyu bütüncül olarak ele alır. Diyetisyen Cansu Yalçın’ın bu yaklaşımı Duo Diyet Felsefesine de çok uygun.

Duo diyet (ikili diyet) olarak ben de; hem bedenin hem ruhun diyeti olması gerektiğine inanıyorum. Siz de diyetisyen Cansu Yalçın’a ulaşarak online diyet programına dahil olun ve gerçek bütüncül bir diyet programıyla tanışın. Mail adresi: [email protected]

3. Diyetisyen Seda Bağbaş

İstanbul Bilim Üniversitesi, Beslenme ve Diyetetik bölümü mezunu diyetisyen Seda Bağbaş en beğendiğim diyetisyenlerden. Beslenme ve diyet konusundaki tecrübeleriyle özellikle de arkadaşça yaklaşımlarıyla online diyet için başvuran kişileri, istediği hedefe ulaştırarak mutlu etmiştir.

Çok iyi bir dinleyici olduğunu da vurgulamam gerek. Siz de online olarak profesyonel bir beslenme ve diyet desteği almak istiyorsanız kendisine hemen ulaşabilirsiniz. Sosyal medyada çok aktif olduğu için instagram adresinden ulaşmanızı tavsiye ederim. İnstagram takip için: @dytsedasagbas

4. Diyetisyen Ayşe Tuğba Şengel

Hacettepe Üniversitesi Beslenme ve Diyetetik bölümünden mezun olan Ayşe Tuğba Şengel’in ofisi Levent İstanbul bölgesinde ama online diyet için randevu alabiliyorsunuz. Kendisinin sıkı bir takipçisiyim, çok bilgili ve gerçekten işinde çok iyi.

Kişilerin hayatları boyunca sağlığını önemle koruması ve bedeninin istediği duruma gelmesi için hazırladığı kişiye özel diyet listeleri ile ünlüdür. Zor günlerinizde, hastalıkta, hamilelikte, özel her durum için beslenme ve diyet programı sunmaktadır.

İLGİLİ YAZI: Akdeniz Diyeti Nedir?

Oyla post

Duo Diyet

Eğitimci... Yazar… Sağlıklı yaşamı seven...

Diyet konusunda tecrübeli… Doğal ürünlerin aşığı... Gurme…

“Online Diyet Nedir? En İyi Online Diyetisyenler 2024” üzerine 2 yorum
  1. Her şey online platformlarda artık, aslında bilgiye ulaşmak için özellikle diyet gibi bir konuda çok iyi olacaktır 🙂

    Yanıtla
    • Evet, online diyet takibi büyük kolaylık. Zamandan tasarruf ettiğimiz gibi diyetisyenimizin her an ulaşılır olması, online takip yapması da ayrı bir güzellik.

      Yanıtla
Yorum yapın