Yağ Yakıcı Kür ile Sağlıklı Zayıflayın – Duo Diyet Özel

Yağ yakıcı kür Duo Diyet tarafından özel olarak hazırlanmış, en hızlı yağ yakan kürler arasına girmiş bir kürdür.  Bu kürü vücudumuzu ödem ve toksinlerden arındırmak için, çok yararlı ve doğal 9 malzemenin sıcak suda demlenmesiyle oluşan bir yağ eriten kür olarak açıklayabiliriz.

Hızlı yağ yakmak için bu kilo verdirici kürü çay olarak, aşağıda vereceğim tarife uygun şekilde hazırlayın ve tüketin, sonuçlardan çok memnun kalacaksınız.

Yağ yakıcı ve kilo verdiren kürler arasında çok etkili olduğuna inandığım bu kürü 21 gün uyguladıktan sonra 1 hafta dinleniyorum. Sonra yine aynı şekilde devam ediyorum. Ben sıcak kür değil de soğuk detoks suyu tüketmek istiyorum da diyebilirsiniz.

Yağ yakıcı kürler demlenir demlenmez sıcacık tüketilirken; soğuk detoks suyunun en az 3 saat beklemesi gerekiyor. Burada önemli olan aynı anda hem kürün hem de detoks suyunun birlikte tüketilmemesi çünkü benzer malzemeler kullanılıyor.

Şunu öncelikle belirtmeliyim ki yağ yakıcı kürler arasından deneyimleyerek keşfettiğim bu kürü 2 yıldır uyguluyorum, hem zayıflama hem de kilomu koruyup sağlıklı bir yaşam sürme ile ilgili çok faydasını gördüm. Bloğum sayesinde sadece çevremle değil herkesle paylaşabiliyorum artık.

Zayıflamak için, sadece yağ yakıcı kür ve detoks suları değil, diyet ve egzersizlerin de yapılması gerektiğini hatırlatmalıyım. Bu konuyu detaylı işlediğim “Nasıl 14 kilo verdim” adlı yazıma göz atabilirsiniz.

Yağ Yakıcı Kür Malzemeleri

Kürdeki tüm malzemeler doğal yağ yakan besinler listesinde en başta bulunmaktadır. Hepsinin de ödem atıcı ve yağ yakıcı özelliği bulunur ve tüketildiğinde vücutta detoks etkisi oluşturur.

 • Yeşil çay (bir tutam veya bir tatlı kaşığı)
 • Karabaş otu (3 tane)
 • Kiraz sapı (bir tutam)
 • Karanfil (3 tane)
 • Çubuk tarçın (Küçük bir parça)
 • Kök zencefil (bir kısmı ince ince kesilir)
 • Maydanoz (5 dal sapıyla beraber atılır)
 • Nane Yaprağı (5 yaprak civarı)
 • Limon (ince kesilmiş küçük bir parça)

yağ yakıcı kür ile sağlıklı zayıflayın - duo diyet özel

Malzeme seçiminde ve görselde gördüğünüz miktarlarda minik oynamalar yapabilirsiniz. Örnek verecek olursak yeşil çay, yaprak olarak da atılabilir veya daha az atılabilir. Çubuk tarçın yerine toz tarçın da kullanılabilir ama süzme zorluğundan dolayı tavsiye etmem.  Zencefil, taze kök olarak da koyulabilir ama toz olmasın.

 Yağ Yakıcı Kür Tarifi

 • Tüm malzemeler geniş bir cezveye konur. Kiraz sapını koymadan önce sudan geçirin.
 • Karabaş otunu direkt olarak atın, su tutmaya gerek yok, soğuk su üzerinde durmaz çünkü. Yeşil çay ve karanfil de yıkanmadan atılabilir.
 • Çubuk tarçını kırdığımızda bazen içi kirli olabiliyor, yıkayıp koyun.
 • Kök zencefili keserek atın. Rendeleyerek de atabilirsiniz ama zahmetli oluyor. Yağ yakıcı kür daha etkili olsun derseniz zencefilin miktarı önemli. Ayrıca çok fazla atarsanız ekşimsi bir tat veriyor. Onu da zamanla ağız tadına göre kendiniz daha iyi ayarlarsınız.
 • Maydanozu yıkadıktan sonra sapını ve yapraklarını keserek veya kopararak atabilirsiniz.
 • Nanenin sadece yaprakları koparıldıktan sonra, yıkanarak atılır.
 • Limonun da miktarını yağ yakıcı kür tarifinde az tutmakta yarar var. Çok atıldığında yine ekşi bir tat veriyor.

yağ yakıcı kür ile sağlıklı zayıflayın - duo diyet özel

Tüm malzemeler atıldığında en son 2 su bardağı su da ilave edilip ateşe konur. Kaynamaya başlayınca hemen kapatılır. Hemen kapatmazsanız daha da koyulaşır ve içindeki yeşillikler bulanıklaştırır. Sonrasında 5 ila 10 dakika arası demini alması beklenir. Çok uzun süre demlenmesini beklemeyin.

Önce suyu kaynatıp, sonra malzeme de konulabilir. Malzemeler çok olduğundan koyma güçlüğü yaşanabilir. Ayrıca demlenme süresi de uzuyor. Tercihi size bırakıyorum.

Demlendikten sonra bir bardağa süzdüğümüzde oluşan görüntüyü de paylaştım. Suya koyu rengi veren tarçın, karabaş otu ve yeşil çay. Yağ yakıcı kür koyu ve acımsı tat olmasın derseniz, karabaş otunu 2 taneye indirebilir, tarçını daha küçük parça atabilir veya yeşil çayı bir çay kaşığı atabilirsiniz. Ağız tadınızı denedikçe oluşturacaksınız.

İçindeki en keskin malzeme ne derseniz, zencefil derim. Ödem atıcı yağ yakıcı kürler için en etkilisinin de o olduğunu söyleyebilirim. Süzdükten sonra çok az bekleyin ki tarçın tanecikleri dibine çöksün. Yağ yakıcı kür hazır afiyet olsun.

Tüketim şekli bir gün içmek, bir gün dinlenmek şeklinde olmalıdır ve 21 gün devam edilmelidir. En güzel kullanım şekli; küre 21 gün devam edilip sonra bir hafta dinlenilmesidir. Sağlıklı yaşam için bu kürü düzenli tüketmeye özen gösterin.

yağ yakıcı kür ile sağlıklı zayıflayın - duo diyet özel

Yağ Yakıcı Kürün Faydaları

 1. Bu yağ yakıcı kür özellikle yağ yakma metabolizmasını hızlandırarak, yavaş ve etkili kilo verdirir.
 2. Vücutta oluşan şişmelerde ve ödem artışlarında, zararlı toksinlerin atılmasını sağlar.
 3. Tuz dengesini koruyarak vücuttan fazla suyu atarak zayıflatır.
 4. Kan şekeri ve kolesterolü dengeler.
 5. Cildin sağlıklı, parlak ve güzel görülmesini sağlar.
 6. Ağızdaki zararlı bakterileri öldürerek ağız kokusunu önler, hoş bir koku bırakır.
 7. Kandaki yağ düzeyini düşürerek kalbin rahat çalışmasını sağlar.
 8. Sindirim sistemini düzenleyerek hazımsızlığı giderir.
 9. Prostat ve meme kanserine karşı koruyucu özelliklere sahiptir.
 10. Sinüzit, baş ağrısı ve diş ağrısını azaltıcı etkisi vardır.
 11. İçindeki vitaminler grip ve soğuk algınlığı gibi solunum yolu hastalıklarından korur.
 12. Hafızaya olumlu etkileri vardır.
 13. Bu yağ yakıcı kür kaygı ve stresi azaltır.
 14. Yorgunluğun verdiği olumsuz etkilerden uzaklaştırarak, ruh sağlığımızı olumlu etkiler.

Afiyet olsun, şifa olsun.

Yine yağ yakıcı kür olarak gördüğüm zeytin ve incirle yapılan mucize kürü anlattığım 7 Zeytin 1 İncir Kürü ve Faydaları adlı yazımı da okumanızı isterim.

Oyla post

Duo Diyet

Eğitimci... Yazar… Sağlıklı yaşamı seven...

Diyet konusunda tecrübeli… Doğal ürünlerin aşığı... Gurme…

Yorum yapın