Bedensel Diyet

Yağ Yakıcı Kür – Özel Karışım

Yağ Yakıcı Kür - Özel Karışım

Yağ yakıcı kür Duo Diyet tarafından özel olarak hazırlanmış, zayıflatıcı özelliğe sahip bir kür.  Bu kürü vücudumuzu ödem ve toksinlerden arındırmak için, çok yararlı ve doğal 9 malzemenin sıcak suda demlenmesiyle oluşan bir yağ yakıcı kür olarak açıklayabiliriz.

Yağ yakıcı ve kilo verdiren kürler arasında çok etkili olduğuna inandığım bu kürü 21 gün kullanıp, 1 hafta dinleniyorum. Sonra yine aynı şekilde devam ediyorum. Hem bu sıcak kürü hem de şu yazıda detaylıca anlattığım soğuk detoks suyunu aynı anda hazırlıyorum. Çünkü benzer malzemeler kullanılıyor.

Yağ yakıcı kürler demlenir demlenmez sıcacık tüketilirken; soğuk detoks suyunun en az 3 saat beklemesi gerekiyor. Yani ikisini aynı anda hazırlayabilirsiniz çünkü tüketim zamanları farklıdır.

Şunu öncelikle belirtmeliyim ki yağ yakıcı kürler arasından deneye deneye keşfettiğim bu kürü 2 yıldır kullanıyorum, hem zayıflama hem de kilomu koruyup sağlıklı bir yaşam sürme ile ilgili çok faydasını gördüm. Bloğum sayesinde sadece çevremle değil herkesle paylaşabiliyorum artık.

Zayıflamak için, sadece yağ yakıcı kür ve detoks suları değil, diyet ve egzersizlerin de yapılması gerektiğini hatırlatmalıyım. Bu konuyu detaylı işlediğim “Nasıl 14 kilo verdim” adlı yazıma göz atabilirsiniz.

Yağ Yakıcı Kür Malzemeleri

 • Yeşil çay (bir tutam veya bir tatlı kaşığı)
 • Karabaş otu (3 tane)
 • Kiraz sapı (bir tutam)
 • Karanfil (3 tane)
 • Çubuk tarçın (Küçük bir parça)
 • Kök zencefil (bir kısmı ince ince kesilir)
 • Maydanoz (5 dal sapıyla beraber atılır)
 • Nane Yaprağı (5 yaprak civarı)
 • Limon (ince kesilmiş küçük bir parça)
Yağ Yakıcı Kür - Özel Karışım

Duo diyet özel yağ yakıcı kür malzemeleri

Malzeme seçiminde ve görselde gördüğünüz miktarlarda minik oynamalar yapabilirsiniz. Örnek verecek olursak yeşil çay, yaprak olarak da atılabilir veya daha az atılabilir. Çubuk tarçın yerine toz tarçın da kullanılabilir ama süzme zorluğundan dolayı tavsiye etmem.  Zencefil, taze kök olarak da koyulabilir ama toz olmasın.

 Yağ Yakıcı Kür Tarifi

 • Tüm malzemeler geniş bir cezveye konur. Kiraz sapını koymadan önce sudan geçirin.
 • Karabaş otunu direkt olarak atın, su tutmaya gerek yok, soğuk su üzerinde durmaz çünkü. Yeşil çay ve karanfil de yıkanmadan atılabilir.
 • Çubuk tarçını kırdığımızda bazen içi kirli olabiliyor, yıkayıp koyun.
 • Kök zencefili keserek atın. Rendeleyerek de atabilirsiniz ama zahmetli oluyor. Kesmek daha pratik ve aynı sonucu veriyor. Zencefilin miktarı önemli.  Fazla atarsanız ekşimsi bir tat veriyor. Onu da zamanla ağız tadına göre kendiniz daha iyi ayarlarsınız.
 • Maydanozu yıkadıktan sonra sapını ve yapraklarını keserek veya kopararak atabilirsiniz.
 • Nanenin sadece yaprakları koparıldıktan sonra, yıkanarak atılır.
 • Limonun da miktarını az tutmakta yarar var. Çok atıldığında yine ekşi bir tat veriyor.
Yağ Yakıcı Kür - Özel Karışım

Duo diyet özel yağ yakıcı kür tarifi

Tüm malzemeler atıldığında en son 2 su bardağı su da ilave edilip ateşe konur. Kaynamaya başlayınca hemen kapatılır. Hemen kapatmazsanız daha da koyulaşır ve içindeki yeşillikler bulanıklaştırır. Sonrasında 5 ila 10 dakika arası demini alması beklenir. Çok uzun süre demlenmesini beklemeyin.

Önce suyu kaynatıp, sonra malzeme de konulabilir. Malzemeler çok olduğundan koyma güçlüğü yaşanabilir. Ayrıca demlenme süresi de uzuyor. Tercihi size bırakıyorum.

Demlendikten sonra bir bardağa süzdüğümüzde oluşan görüntüyü de paylaştım. Suya koyu rengi veren tarçın, karabaş otu ve yeşil çay.  Koyu ve acımsı tat olmasın derseniz, karabaş otunu 2 taneye indirebilir, tarçını daha küçük parça atabilir veya yeşil çayı bir çay kaşığı atabilirsiniz. Ağız tadınızı denedikçe oluşturacaksınız.

İçindeki en keskin malzeme ne derseniz, zencefil derim. Ama ödemler için en etkilisinin de o olduğunu söyleyebilirim. Süzdükten sonra çok az bekleyin ki tarçın tanecikleri dibine çöksün. Sonra afiyetle içebilirsiniz.

Bir de tavsiyem üşenmeden her gün tüketmeye özen gösterin. Küre başladığınızda devam noktasında sorun yaşamazsanız daha çok faydasını görürsünüz. Yani bir gün içip beş gün içmezseniz çok faydası olmaz ama belli bir düzende devam ederseniz aralarda tek tük içemediğimiz günler olsa da sorun olmaz. En güzel kullanım şekli; küre 21 gün devam edilip sonra bir hafta dinlenilmesi.

Yağ Yakıcı Kür - Özel Karışım

Yağ Yakıcı Kürün Faydaları

 1. Bu yağ yakıcı kür, özellikle yağ yakma metabolizmasını hızlandırarak, yavaş ve etkili kilo verdirir.
 2. Vücutta oluşan şişmelerde ve ödem artışlarında, zararlı toksinlerin atılmasını sağlar.
 3. Tuz dengesini koruyarak vücuttan fazla suyu atarak zayıflatır.
 4. Kan şekeri ve kolesterolü dengeler.
 5. Cildin sağlıklı, parlak ve güzel görülmesini sağlar.
 6. Ağızdaki zararlı bakterileri öldürerek ağız kokusunu önler, hoş bir koku bırakır.
 7. Kandaki yağ düzeyini düşürerek kalbin rahat çalışmasını sağlar.
 8. Sindirim sistemini düzenleyerek hazımsızlığı giderir.
 9. Prostat ve meme kanserine karşı koruyucu özelliklere sahiptir.
 10. Sinüzit, baş ağrısı ve diş ağrısını azaltıcı etkisi vardır.
 11. İçindeki vitaminler grip ve soğuk algınlığı gibi solunum yolu hastalıklarından korur.
 12. Hafızaya olumlu etkileri vardır.
 13. Kaygı ve stresi azaltır.
 14. Yorgunluğun verdiği olumsuz etkilerden uzaklaştırarak, ruh sağlığımızı olumlu etkiler.

Afiyet olsun, şifa olsun.

Sadece bedensel sağlığımıza değil ruh sağlığımıza da dikkat etmeliyim diye düşünüyorsanız Ruhsal Detoks ile Arınma adlı yazımı da mutlaka inceleyin.

Written by Duo

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir