7 Zeytin 1 İncir Diyeti Nasıl Yapılır?

7 zeytin 1 incir diyeti nasıl yapılır, kür olarak tüketildiğinde vücut sağlığına ve zayıflamaya olan etkisi nasıldır, gibi pek sorunun cevabı sizleri bekliyor. 7 zeytin 1 incir diyeti yapanlar nasıl tüketiyor, ne gibi yorumlar yapıyor hepsini okuyup değerlendirebileceksiniz. Her gün, sabah akşam 7 tane zeytin, 1 tane de incir tüketmek çok kolay ve vücuda olumlu etkileri çok fazla. Hele bir de incirin zeytinyağlı halini tükettiğinizde bu kürün faydaları kat kat artıyor.

Evet bu diyette 7 adet zeytin ve 1 tane de incir var, eğer faydası katlansın diyorsanız inciri zeytinyağında bekletmeniz gerekiyor. Böylece bağışıklık sistemini güçlendiren incir, zeytin ve zeytinyağı gibi besinlerin hepsi ile 7 zeytin 1 incir kürü yapmış olacaksınız. Salgın hastalığın kol gezdiği şu günlerde incir zeytin ve zeytinyağı hem çok iyi bir koruma kalkanı olacak hem de kilo kontrolünde size destek olacak.

Zeytin ve incir her ne kadar tek başına çok sağlıklı olsalar da, 7 zeytin bir incir şeklinde ikisini bir arada tüketmek çok daha sağlıklıdır. 7 zeytin bir incir kürünü hazırlamak ve 7 zeytin 1 incir diyeti yapmak inanın çok kolay. Özellikle de yazının sonunda 15 faydasını okuduğunuzda, siz de bu kürü ve diyeti hemen yapmak isteyeceksiniz.

Neden 7 Zeytin ve 1 İncir?

Bu konuyla ilgili anlatılan en önemli olay, Japon bilim adamları “Yaşlanma nasıl geciktirilir, yıllar boyu nasıl zinde ve sağlıklı kalınır?” sorusuna cevap ararlarken, insandaki gençlik hormonunu harekete geçiren zeytin incir karışımına ulaşıyorlar. Zeytin incir ilişkisi sayesinde bu hormon daha fazla salgılanıyor. Böylece sindirim sistemi düzene giriyor ve bu sağlıklı ve fit bir vücudu beraberinde getiriyor.

7 zeytin 1 incir diyeti ile ilgili yapılan incelemelerde yedi zeytin bir incir tam etkili olabilmesi için mutlaka art arda yenilmesi gerektiğini keşfediyorlar. Bu şekilde ikisi birlikte tüketildiğinde vücutta metabolizma hızlanıyor, yağ yakımı başlıyor. Bu sayede sağlıklı kilo veriliyor, kolesterol düşüyor, vücudun bağışıklık sistemi güçleniyor. Bu şekilde uzun yıllar sağlıklı yaşamaya devam ediliyor.

Buluşu yapan Japon bilim insanlarının, zeytin ve incir kelimelerinin Kuran’da geçtiğini öğrendiğinde şaşırması, ve bu araştırma grubunun başkanının Müslüman olması bizlerin de ilgisini çekiyor.

7 zeytin 1 incir nedir ve neden bu sayılar var? Zeytin ayeti Kuran’da 7 yerde, incir Kuran ayeti de 1 yerde geçmesi, bize 7 zeytin bir incir kullanımının nedenini açıklamış oluyor. 7 zeytin 1 incir hadis olarak yok ama 7 zeytin ayeti var. Zeytin ve incir ayrı ayrı çeşitli yerlerde geçtiği için akılda kalmayabilir ama zeytin ve incir kelimesinin aynı anda geçtiği “Vettini vez zeytun” ile başlayan “Tin Süresi”ni mutlaka duymuşsunuzdur.

7 zeytin 1 i̇ncir diyeti hakkında tüm merak edilenler
zeytinyağlı i̇ncir

7 Zeytin 1 İncir Kürü Nasıl Hazırlanır?

7 zeytin bir incir kürü tamamen doğal ve hazırlanması gayet kolay bir kürdür. Şunu yapın; 7 zeytin yedikten sonra bir tane de incir tüketin, hepsi bu kadar. Bu kürün daha etkili olan halini de anlatacağım. Bu özel 7 zeytin 1 incir kürün özelliği, incirin zeytinyağında bekletilerek daha da etkili hale getirilmesi.

7 zeytin 1 incir diyeti yaparken neden zeytinyağlı incir ? Zeytinyağı incir kürü zaten başlı başına çok etkili bir kürdür ve çok faydalıdır. Kısaca belirtecek olursak, zeytinyağlı incirin faydaları arasında kabızlığı önlemesi, astım ve öksürüğe iyi gelmesi vardır. Ayrıca hafızaya güç katar, kolesterolü düzenler, cinsel sağlığı olumlu etkiler. Bu kür dişleri ve kemikleri güçlendiriyor.

İşte bu kürle 7 zeytini birleştirdiğimizde çok etkili bir karışım elde ediyoruz. Bu şekilde 7 incir 1 zeytin birleştiğinde tok tutarak zayıflamaya olan etkisi daha da artmış oluyor. İncir zeytinyağı mucizesi ile zeytin incir ikilisinin birleşiminden ortaya çıkan bu kür nasıl yapılır? 7 zeytin bir incir kullananlar aşağıdaki gibi yapılırsa etkili olacağını belirtmişlerdir:

7 zeytin 1 incir kürü nasıl yapılır önce 4 kaşık zeytinyağını bir kaba koyun. İçine de 4 tane inciri kesip görsellerdeki gibi yerleştirin. Bir gün zeytinyağının içinde bekletin.

7 zeytin ile 1 inciri tüketeceğiniz zaman, 7 zeytini yedikten sonra da 1 inciri zeytinyağlı olan incirlerden alın. Fark sadece normal 1 incir değil, zeytinyağında beklemiş 1 incir olmuş oluyor.

Bu şekilde sabah akşam zeytinyağlı incir yedikten sonra yerlerine yeni incirler koyun. Böylece her zaman 1 gün beklemiş incir tüketmiş olursunuz. Bu şekilde her iki kürün de katmerli olarak faydalarını görmüş olursunuz. Bu küre yedi zeytin bir incir diyeti de denir çünkü diyeti uygulayanlar kilo vermektedir.

7 zeytin 1 i̇ncir diyeti hakkında tüm merak edilenler
zeytinyağlı i̇ncir ile yapılan diyet

7 Zeytin 1 İncir Diyeti Nasıl Yapılır?

7 zeytin bir incir diyeti tarifi kısaca şöyledir. Bu diyet sabah ve akşam olmak üzere günde 2 kez aç karna yapılır. Sabah ve akşam olma sebebi, vücudun bu saatlerde yenilenme hızının yüksek oluşu.

7 zeytin 1 incir diyeti nasıl yapılır daha detaylı anlatalım. Özellikle sabah kalkınca aç karna 7 zeytin ve hemen ara vermeden zeytinyağında beklemiş 1 incir yiyin. Zaten incirin tadı sizi susatacaktır, hemen üzerine bol su için. Bu arada zeytinyağından alınan incirin yerine de yeni bir incir koyun. Bu şekilde incirleri değişmeli olarak tüketin.

Sabah aç karna yedikten yarım saat veya bir saat sonra kahvaltı yapın. Verdiği tokluk hissi sayesinde az yediğinize şahit olacaksınız.

Gece yediğinizde de zeytinler açlık hissini bastırır, incir de tatlı krizlerini engeller. Gece de yine üzerine su içmeyi unutmayın. Bu arada gece derken çok geçe de kalmayın tabi:)

Bu diyette her şey aç karna yendiği için “Sabah aç karna anladık da, gece nasıl aç karna yiyeceğiz sorusu” çokça geliyor. Akşam yemeği öncesi sanılıyor ama değil. Akşam yemeğinden birkaç saat sonra oluşan açlıktan bahsediyoruz. Gece tüketildiğinde incirin tadından dolayı canınız tatlı istemeyecektir. Aşağıdaki videoyu da izlemenizi isterim.

7 Zeytin 1 İncir Diyeti Listesi ve Uygulanma Süresi

7 zeytin 1 incir diyet listesi çok kolay ve akılda kalıcıdır. Malzemeler 7 adet siyah ya da yeşil zeytin 1 adet de kuru incir. Yazın 1 adet taze incir ile de yapılabilir ama süresi az olduğundan genelde orta boy kuru incirle yapılır.

7 incir 1 zeytin diyeti 21 gün uygulanır. Daha önce de olumlama yazısında dediğim gibi, bir şeyi 21 gün devam ettirirsen vücut ve beyin onu kabul eder. 21 günün sonunda vücut bir hafta mola versin, sonrasında tekrar 21 gün şeklinde devam edin. 7 zeytin 1 incir diyeti yapanlar 21 günün sonunda faydasını görmüşlerdir. Umutsuzluğa kapılmadan diyete devam edin.

Evet, kürü uygularken ilk haftalarda hemen etkisini beklemeyin ve sakın vazgeçmeyin. 21 günün sonunda etkisini hissetmeye başlarsınız. 7 zeytin 1 incir diyeti kaç kilo verdirir ayda 5 ila 7 kilo arasında vermek mümkündür. Tabi herkesin metabolizması değişik olduğundan sonuçlarda oynamalar mutlaka olacaktır. Burada en fazla değişim 21 günden sonraki haftada olmaktadır.

Ben zayıfladıktan sonra da hep bu küre devam ediyorum. Hem kilo ve vücut dengesini koruyor, hem de sağlık açısından kabızlık gibi sorunlarla bir daha karşılaşmıyorum. Ayrıca bağışıklık sistemimi kuvvetlendirdiği için hastalıklara karşı da en büyük kalkanım.

Oruçluyken bu diyet nasıl yapalım kısaca ondan da bahsedelim. Kürün sahur öncesinde aç karna ve akşam da iftar yaptıktan birkaç saat sonra yine aynı şekilde uygulanması gerekir.

İLGİLİ YAZI: 3 Günlük Su Diyeti Listesi

7 Zeytin 1 İncir Diyeti İpuçları

 • Zeytinler ve inciri ara vermeksizin ardı ardına yemek çok önemlidir.
 • Gerek zeytin gerekse incir, ikisi de doğal ve organik olsa daha iyi olur.
 • Zeytinler siyah veya yeşil, iri ya da küçük önemli değildir.
 • İncir kuru veya yaş incir her türlüsünü tüketebilirsiniz fakat kuru incir her mevsim vardır.

İlgili Yazı: İncirin Faydaları ve İncirle Yapılan Diyet

7 Zeytin 1 İncir ile Zayıflama

7 zeytin 1 incir kullanıcı yorumları incelendiğinde, zeytinde bulunan yağdan çekinildiği görülüyor. Halbuki bu yağlar yararlı yağlardır, rahatlıkla tüketebilirsiniz. “Zeytin yemek kilo aldırır mı?” veya “Zeytin kaç kalori acaba?” diye sorarsanız şöyle söyleyeyim; yeşil zeytin 6, siyah zeytin 8 kalori civarında. Bu durumda 7 zeytin ortalama 50 kalori, incir de 50 kalori ve toplam 100 kalori alıyoruz.

Zeytin incir diyeti ile zayıflayanlar şunu vurguluyor:

 • Doymuş hissi vererek fazla yemeyi engelliyor.
 • Metabolizmamızın hızlanmasına zemin hazırlayarak yağ yaktırıyor.
 • Kendimizi dinç hissettirerek hayata pozitif bakmamızı sağlıyor. Bu sayede tam bir konsantrasyon ile, diyet programınızı bozmadan egzersizlerimizi yapıyoruz.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR: Evde Egzersiz Hareketleri ile Daima Fit Kalın

7 zeytin 1 incir yorumlar incelendiğinde, bu kürü diyet programıyla beraber uygulayanların daha kolay kilo verdiği dikkati çekiyor. 21 günden sonra ortalama haftada 2 kilo civarı verilebiliyor. Bu kürle beraber yeme içmemize de yine dikkat edip, egzersizlerimizi aksatmamalıyız.

Zahide Yetiş de programında bu kürü kullandığını söylemişti. Ayrıca Refleksoloji Uzmanı Dr Esat Başaran 7 zeytin 1 incir ile 35 kilo verdiğini söylüyor. Kuran’da Tin Suresi’nde geçen 4 bitki ile bu kiloları verdiğini açıklıyor. Zeytin ve incir dışındaki diğer 2 bitki ise üzerlik tohumu ve hurma . Kilo vermeye yardımcı, çok sağlıklı bu 4 bitkiyi birleştirmiş. Böylece doğal ve bitkisel bir karışım elde etmiş.

Yazının giriş kısmında, bu kürün faydalarını okuduğunuzda bu kürü hemen yapmak isteyeceksiniz demiştim. İşte şimdi geldik 7 zeytin 1 incir diyeti yapmanın faydalarına.

İlgili Yazı: Ahmet Apa Diyeti Nedir?

7 Zeytin 1 İncir Faydaları

Vücuda girdiğinde onu yenileyip daha zinde bir görünüme kavuşturan 7 zeytin 1 incirin faydaları saymakla bitmiyor. Bağışıklık güçlendirmesi, metabolizmayı hızlandırması, bağırsakları rahatlatması, zayıflamaya olan güçlü etkisi en bilinen faydalarındandır. İşte 7 zeytin 1 incir diyeti yapmanın sağladığı 15 fayda:

 1. Uzun süre “Karnım tok ve iştahım yok” hissi verdiğinden kilo almama konusunda çok iyi bir destekçidir.
 2. Metabolizmayı hızlı çalıştırarak yağ yaktırır.
 3. Vücuttan ödemin hızla atılmasını sağlar.
 4. Bağışıklık sitemini güçlendirerek virüs ve mikroplardan korur.
 5. 7 zeytin 1 incir diyeti sayesinde hücreler yenilenir, beden daha enerjik ve zinde hale gelir.
 6. Kolesterole, kalp-damar sorunlarına karşı etkilidir.
 7. Şeker değerlerini ve tansiyonu dengeler.
 8. Kemik ve diş sağlığını destekler.
 9. Zeka ve hafızanın güçlenmesine yardımcı olur.
 10. Astım ve öksürükte etkilidir.
 11. Kabızlığa ve hemoroid rahatsızlığına faydalıdır.
 12. Düzenli olarak yedi zeytin bir incir yemek prostat için birebirdir.
 13. Depresyon gibi ruhsal sorunlara izin vermez.
 14. 7 zeytin 1 incir hamile kalınır mı sorusu soruluyor, yumurta gelişimine yardımcı olduğundan ve kaliteli yumurtaları arttırdığından hamile kalmayı kolaylaştırmaktadır.
 15. Tatlı krizlerine karşı oldukça etkilidir.

İLGİLİ YAZI: Yeşil Çay Süt Diyeti

5/5 - (1 vote)

Duo Diyet

Eğitimci... Yazar… Sağlıklı yaşamı seven...

Diyet konusunda tecrübeli… Doğal ürünlerin aşığı... Gurme…

“7 Zeytin 1 İncir Diyeti Nasıl Yapılır?” üzerine 37 yorum
  • Ben teşekkür ediyorum ilginize. Faydasını gördüğüm şeyleri paylaşmak ve dönütler almak çok mutlu ediyor beni.

  • Aynen:)) 7 zeytin 1 incir sadece diyet yapanlar için değil, sağlık için herkesin uygulayabileceği bir şey. Müsait olan yesin yani:)

 1. Kilo vermek için birebir kuru incir ve zeytin teşekkürler detaylı bilgi verdiğiniz için

 2. Kuru incir yaş incir fark eder mi Birde 4 inciri bekletiyoruz zeytinyağda ama birini yiyoruz degil mi 🙂

  • Kuru incir her zaman bulunabildiği için kuru olsa daha iyi. İncir mevsimi gelince yaş da olur. Evet z.yağında bekletilen incirlerin her seferinde birini yiyoruz. 7 zeytin 1 incir ya, o yüzden.

 3. Eşim iki yıldır diyetisyene gidiyor .bazen kilo veriyor.bazende verdiği kilolari geri alıyor.insaallah bu kürü deniyeceğiz.umarım faydasını göreceğiz.ve inşaallah diyetisyenlere verdiğimiz paraları ihtiyaç sahiplerine vereceğiz.selam ve. Dua ile

  • Teşekkür ederim, selamlar benden de…Düzenli olarak devam ederseniz faydasını göreceğinizi umuyorum, bol su ile takviye edin mutlaka.

 4. Sağlıklı yaşamak ve zinde kilo almadan tabi daha güzel olur deneyeceğim 7 zeytin 1 inciri yapması çok kolay istediğim bir tarif günlük 3 litre su tüketen biri olarak inş istedigim kiloya gelirim.

  • 7 zeytin 1 inciri yapması çok kolay ve pratik dediğiniz gibi. Zaten bu kür günlük 2 ila 3 litre su ile uygulandığında çok daha etkili. Umarım istediğiniz kiloya gelirsiniz, teşekkürler.

 5. Bu kürü yapıp faydasını gören var mı acaba ? Bir de inciri akşam zeytinyağına koyup sabah yesek olur mu ?

  • İncir zeytinyağında en az bir gün beklese daha etkili olur, ama akşamdan sabaha yapsanız yine de olur. Bu şekilde tüketildiğinde sadece zayıflama açısından değil sağlık açısından da çok faydası var.

 6. Simdi tarifte 4 incir koyuyoruz ya zeytinyağına.yani bir inciri ikiye bölüp koyuyoruz.toplamda 8 parca oluyo zeytinyagi içinde.24 saat sonra 1 incir yedigimizde iki parcayi yiyoruz.sonra aksam bidaha iki parcayi yiyoruz.geriye iki parca kaliyo.o kalanida ertesi gun yiyoruz.ama bu ikinci gune kalan 48 saat beklemis oluyor dimi.dogru anlamismiyim acaba.sonra zaten inciri her yedigimizin yerine koydugumuz icin 24 saat beklemis oluyo.birde nasil bi kapta (cam,plastik.vs..)bekletiyoruz ve nerde (dolapta,oda sicakliginda,soguk karanlik ortamda..v.s..)

  • Anlatmak istediğimi birebir anlamışsınız, inanın çok mutlu oldum. Evet 4 inciri kesince bazen kopmuyor ama kopunca 8 parça oluyor dediğiniz gibi. İlk başladığınız gün sadece 48 saat bekleyen incirler oluyor doğru, ondan sonra rutin 24 saat devam ediliyor. Bu arada diyelim ki arada 7 zeytin 1 incir kürünü yapamadığınız zaman oldu, incirin zeytinyağında 2-3 gün beklemesinde de sakınca yok. Bekletme kabı cam daha sağlıklı ama kaliteli plastik kaplarda da olabilir. Normal oda sıcaklığında bekletiyoruz, buzdolabı zaten olmaz, karanlık ortama da gerek yok. Değer katan yorumunuz için teşekkür ederim.

 7. Iyi aksamlar bende bu küre basladim 1 hafta oldu.Size sorum şu sabah ac karnina aksamda mi ac karnina tüketiyoruz yani aksamlari hemek yemeden once yiyoruz dogru mu acaba

  • 7 zeytin 1 incir sabah aç karna kahvaltı öncesi tüketilir, o kısım doğru ama akşam kısmı yemek öncesi değil. Akşam yemeğinden 2-3 saat sonra yatmaya yakın saatlerdeki açlıktan bahsediyoruz. En az 21 gün devam edin, umarım faydasını görürsünüz.

 8. Merhaba, 7 zeytin 1 incir kürünü uygularken sabah ve akşam olmak üzere günde 2 öğün mü yemek yenmeli. Yemek konusunda dikkat edilmesi gereken şartlar varmı?

  • 7 zeytin 1 incir sabah ve akşam olmak üzere günde 2 kez yeniyor ama yemek konusundan bağımsız olarak. Günlük sağlıklı beslenmenize devam ederken bu kürü uygulayabilirsiniz.

  • “Zeytinyağlı incir” başlı başına çok faydalı bir kür. Bunu 7 zeytin 1 incir şeklinde yapınca çok daha etkili. 21 gün devam etmeye çalış, umarım faydasını görürsün. Ben teşekkür ederim.

  • Bu öyle “sadece bunu yiyeceksin” şeklinde diyetlerden değil. Gün içinde normal beslenmeni yapıyorsun, bir de sabah akşam 7 zeytin 1 inciri peşpeşe yiyorsun. Sabah aç karna yenip üzerine de bol su içtiğinde kahvaltıyı abartmamış olursun. Akşam yendiğinde de gece acıkması ve tatlı krizlerini engelliyor. En önemlisi de yaşlanma karşıtı bir karışım oluşu…

 9. Biz 7 incir 1 kürünü biz de duymuştuk ve hatta hiçbir ön hazırlık yapmadan sabah akşam 7 zeytin 1 incir yemiştim ben bir süre ama o iş öyle değilmiş; yazınızı okuyunca anladım. Pheda’yı ise geçen hafta satın aldım ve dün geldi bize. Nasipse 1 ocak itibariyle yani yarın başlıyorum kullanmaya. Umarım faydasını görürüm de 3 basamaklı sayılara çıkmadan 80 kilolara düşerim kısa sürede. 🙂

  Sizin de blogunuzda bahsetmenizle bu Pheda’ya güvenim arttı açıkçası.

  • 7 zeytin 1 incir kürünün değişik uygulamaları var. Zeytinyağında bekletilmiş incir yendiğinde faydaları katlanıyor. 7 zeytin 1 incir hapının içerisinde ise zeytin incire ilaveten üzerlik tohumu ve hurma da var, umarım faydasını görürsünüz.

 10. Bende denemek isterim bu ara ecik kilo aldım sanki kilo veremesem bile en azından yararlı besinler tüketmiş olurum zeytin ve incir faydaları ve zayıflama etkileri yazınız harika olmuş teşekkürler.

  • Aynen, yaz sezonu açıldı, fazla kilolardan kurtulmak için iyi bir fırsat. Yazın bol sıvı da alınıyor, zeytin ve incir takviyesiyle iyi bir kilo kontrolü sağlanabilir.

 11. Daha önce de okumuştum, çok faydalı bir yazı. Denemenin zamanı geldi sanki. Teşekkürler.

Yorumlar kapalı.