7 Zeytin 1 İncir Kürü ve Faydaları

7 Zeytin 1 İncir Kürü ve Faydaları

7 zeytin 1 incir ile ilgili her şeyi  bulabileceğiniz bir yazı bu. Hatta bilinen zeytin incir kürünün daha sağlıklı bir versiyonuyla karşınızdayım. Yazıda kullandığım görseller, bu yeni kür ile ilgili ipucunu veriyor.

Zeytin ve incir her ne kadar tek başına çok sağlıklı olsalar da, 7 zeytin bir incir şeklinde ikisini bir arada tüketmek çok daha sağlıklıdır. 7 adet zeytin 1 adet incir bulmak çok zor olmadığı gibi, bu kürü hazırlamak da hiç zor değil. Özellikle de yazının sonunda 7 zeytin bir incir faydaları kısmını okuduğunuzda, siz de bu kürü hemen yapmak isteyeceksiniz.

Peki “Neden 7 zeytin ve sadece 1 incir”, onu da şöyle açıklayayım. Bu konuyla ilgili anlatılagelen en önemli olay, Japon bilim insanları, “Yaşlanma nasıl geciktirilir, yıllar boyu nasıl zinde ve sağlıklı kalınır?” sorusuna cevap ararlarken, insandaki gençlik hormonunu harekete geçiren zeytin incir karışımına ulaşıyorlar. Zeytin incir ilişkisi sayesinde bu hormon daha fazla salgılanıyor ve sindirim sistemi düzene giriyor.

Yapılan deneylerde tam etkisinin olması için ancak yedi zeytin bir incir ardı ardına yenilmesi gerektiğini keşfediyorlar. Bu şekilde ikisi birlikte tüketildiğinde vücutta metabolizma hızlanıyor, yağ yakımı başlıyor, kolesterol düşüyor ve bu şekilde uzun yıllar sağlıklı yaşamaya devam ediliyor.

Buluşu yapan Japon bilim insanlarının, zeytin ve incir kelimelerinin Kuran’da geçtiğini öğrendiğinde şaşırması, söylenenlere göre de bu araştırma grubunun başkanının Müslüman olması bizim de ilgimizi çekiyor.

Zeytin ayeti Kuran’da 7 yerde, incir ayetinin de 1 yerde geçmesi, bize bu sihirli 7 zeytin bir incir kullanımının nedenini açıklamış oluyor. 7 zeytin ayeti çeşitli yerlerde geçtiği için akılda kalmayabilir ama zeytin ve incir kelimesinin aynı anda geçtiği “Vettini vezzeytun” ile başlayan “Tin Süresi”ni mutlaka duymuşsunuzdur.

7 Zeytin 1 İncir Kürü ve Faydaları
Zeytinyağında beklemiş incir

7 Zeytin 1 İncir Kürü Hazırlanışı:

Tamamen doğal ve hazırlanması gayet kolay bir kür 7 zeytin bir incir kürü. Zaten 7 zeytin yedikten sonra bir tane de incir yemenin herhangi bir zorluğu yok ama ben bu kürü bir tık geliştirerek özel bir hazırlanış şekli sunacağım sizlere. Adı Duo Diyet Özel 7 zeytin 1 incir Kürü.

Biliyorsunuz incir zeytinyağı kürü, astım ve öksürüğü kesen, kabızlığı gideren, cinsel sağlığı güçlendiren, hafızayı ve kalp sağlığını koruyan, kanser oluşumunu engelleyen muhteşem bir kürdür ve çok faydalıdır.

İşte bu incir zeytinyağı mucizesi ile zeytin incir ikilisini birleştirince çok daha faydalı bir kür ortaya çıktı. Kürün yapılışı:

 • Önce incir zeytinyağı kürü için 4 kaşık zeytinyağı bir kaba konur. İçine de kesilmiş 4 tane inciri görseldeki gibi yerleştirerek bir gün zeytinyağının içinde bekletiriz.
 • 7 zeytin ile 1 inciri tüketeceğimiz zaman, 7 zeytini yedikten sonra da 1 inciri bu zeytinyağlı incirden alacağız. Fark sadece normal 1 incir değil, zeytinyağında beklemiş 1 incir olacak.

Not: Zeytinyağının yüz güzelliğini arttırdığını da biliyor muydunuz?

Bu şekilde sabah akşam zeytinyağlı incir yenildiğinde, yerlerine yeni incirler koyarak, her zaman 1 gün beklemiş incir tüketmiş oluruz. Böylece her iki kürün de katmerli olarak faydalarını görmüş olacağız.

7 Zeytin 1 İncir Kürü ve Faydaları
7 zeytin 1 zeytinyağlı incir

7 Zeytin 1 İncir Kürü Uygulanış Şekli

Bu küre 7 zeytin 1 incir diyeti de deniyor. Sabah ve akşam olmak üzere günde 2 kez aç karna uygulanır. Sabah ve akşam olma sebebi, vücudun bu saatlerde yenilenme hızının yüksek oluşu.

Sabah kalkınca aç karna 7 zeytin ve hemen ara vermeden zeytinyağında beklemiş 1 incir yenir. Zaten incirin tadı sizi susatacaktır, hemen üzerine bol su içilmelidir. Bu arada zeytinyağından alınan incirin yerine de yeni bir incir koyun. Bu şekilde incirler değişmeli olarak tüketilmiş olur.

Sabah aç karna yedikten yarım saat veya bir saat sonra kahvaltı yapın. Verdiği tokluk hissi sayesinde az yediğinize şahit olacaksınız. Gece yediğinizde de zeytinler açlık hissini bastırır, incir de tatlı krizlerini engeller. Gece de yine üzerine su içmeyi unutmayın. Bu arada gece derken çok geçe de kalmayın tabi:)

Bazı günler oruç tutanlar olabilir, bu durumda kürün sahur öncesinde aç karna ve akşam iftar yaptıktan birkaç saat sonra uygulanması daha uygundur.

Bu şekilde küre 21 gün devam edilir. Daha önce de olumlama yazısında dediğim gibi, bir şeyi 21 gün devam ettirsen vücut ve beyin onu kabullenir. 21 günün sonunda vücudu bir hafta dinlendirip, sonrasında tekrar 21 gün şeklinde küre devam edilir. 7 zeytin 1 incir diyeti yapanlar, 7zeytin1incir yiyenler 21 günün sonunda faydasını gördüğünü belirtiyorlar.

Evet, ilk haftalarda hemen etkisini beklemeyin ve sakın vazgeçmeyin, 21 günün sonunda etkisini hissetmeye başlarsınız.

Ben zayıfladıktan sonra da hep bu küre devam ediyorum. Hem kilo ve vücut dengesini koruyor, hem de sağlık açısından kabızlık gibi sorunlarla bir daha karşılaşmıyorum.

Bazı kısa bilgiler de verelim:

 • Zeytinler ve inciri ara vermeksizin ardı ardına yemek çok önemlidir.
 • İnciri kuru veya yaş her türlüsünü tüketebilirsiniz fakat kuru incir her mevsim daha rahat bulunuyor.
 • Gerek zeytin gerekse incir, ikisi de doğal ve organik olsa daha iyi olur.
 • Zeytinler siyah veya yeşil, iri ya da küçük önemli değildir.
Siyah veya yeşil zeytin kullanılabilir

Zeytin İncir Diyeti ile Zayıflama

7 zeytin 1 incir kullanıcı yorumları incelendiğinde, zeytinde bulunan yağdan çekinildiği görülüyor. “Zeytin yemek kilo aldırırsa” veya “Zeytin kaç kalori acaba” diye düşünülüyor. Şöyle söyleyeyim; yeşil zeytin 6, siyah zeytin 8 kalori civarında. Bu durumda 7 zeytin ortalama 50 kalori  diyebiliriz ama zeytinyağı çok faydalı olduğundan bu yağdan çekinmeyin. İncir de 50 kalori ve toplam 100 kalori alıyoruz ama vücut sağlıklı besinleri kolayca absorbe ediyor.

Zeytin incir diyeti bizi şöyle zayıflatıyor:

 • Doymuş hissi vererek fazla yememizi engelliyor.
 • Metabolizmamızın hızlanmasına zemin hazırlayarak yağ yaktırıyor.
 • Kendimizi dinç hissettirerek hayata pozitif bakmamızı sağlıyor ve bu sayede tam bir konsantrasyon ile, diyet programınızı bozmadan egzersizlerimizi yapmamıza zemin hazırlıyor.

7 zeytin 1 incir yorumlar incelendiğinde, bu kürü diyet programıyla beraber uygulayanların daha kolay kilo verdiği dikkati çekiyor. 21 günden sonra ortalama haftada 2 kilo civarı verilebiliyor. Bu kürle beraber yeme içmemize de yine dikkat edip, egzersizlerimizi aksatmamalıyız.

Zahide Yetiş de programında bu kürü kullandığını söylemişti. Ayrıca Refleksoloji Uzmanı Esat Başaran bu kür destekli 35 kilo verdiğini bu youtube videosunda kendisi anlatıyor. Videoda, Kuran’da Tin Suresi’nde geçen 4 bitki ile bu kiloları verdiğini açıklıyor. Zeytin ve incir dışındaki diğer 2 bitki ise üzerlik otu ve hurma. Kilo vermeye yardımcı, çok sağlıklı bu 4 bitkiyi birleştirerek doğal ve bitkisel bir karışım elde etmiş.

Üzerlik otu çok faydalı ama evde üzerlik otu yalın halde tüketildiğinde zehirleyebilir. 7 zeytin bir incir hapı içinde ise faydalı olacak miktarda ayarlanmış. O yüzden zeytin-incir-üzerlik otu ve hurmanın faydalarının hepsini bir arada görmek isteyenler bu bitkisel hapı tercih edebilirler. Hap deyince kimyasal bir şey akla gelebilir, benim de geldi. Ürünün sitesine girip incelediğimde, organik ve katkı maddesi olmadığı yazıyordu. Siz de 7 zeytin 1 incir hapı kullananların yorumları konusunda bilgi almak isterseniz buradan inceleyebilirsiniz. Ayrıca whatsapp numarasından anında yazışıp zayıflama ve kullanımla ilgili bilgiler de almanız da mümkün.

Yazının giriş kısmında, bu kürün faydalarını okuduğunuzda bu kürü hemen yapmak isteyeceksiniz demiştim, işte şimdi geldik yedi zeytin bir incir kürünün faydalarına.

7 Zeytin 1 İncir Faydaları

 1. Uzun süre “karnım tok ve iştahım yok” hissi verdiğinden kilo vermede çok iyi bir destekçidir.
 2. Metabolizmayı hızlı çalıştırarak yağ yaktırır.
 3. Hücre yeniler, zinde hale getirir.
 4. Kolesterole, kalp-damar sorunlarına karşı etkilidir.
 5. Kemik ve diş sağlığını destekler.
 6. Zeka ve hafıza için iyidir.
 7. Astım ve öksürükte etkilidir.
 8. Kabızlığa ve hemoroid rahatsızlığına faydalıdır.
 9. Depresyon gibi ruhsal sorunlara izin vermez.
 10. Tatlı krizlerine karşı kullanılabilir.

Zeytin ve incir kadar şifa deposu bir meyve daha var, o da hurma. Bir haftada 5 kilo verdiren şok diyet hurma diyetini anlattığım “Hurma Diyeti Yapılışı ve Alternatif Öneriler” adlı yazımı da okumanızı öneririm.

Afiyet olsun, şifa olsun.

Written by Duo

Yazar Hakkında
Toplam 104 yazı
Duo Diyet
Duo Diyet
Özel sektörde eğitimci...Doğal ürünlerin aşığı...Sağlıklı yaşamı seven...Diyet konusunda tecrübeli…Değişik ülke kültürlerini araştıran...Tasavvufî konulara meraklı...Değişik tatlar denemekten çekinmeyen, gurme...Sinema tutkunu...
Yorumlar (20 yorum)
Renkli blog sayfam
Renkli blog sayfam Cevapla
- 6:33 pm

Yine çok güzel bilgiler vermişsiniz
Teşekkür ediyorum

  Duo Diyet
  Duo Diyet Cevapla
  - 6:47 pm

  Ben teşekkür ediyorum ilginize. Faydasını gördüğüm şeyleri paylaşmak ve dönütler almak çok mutlu ediyor beni.

Cavanşir
Cavanşir Cevapla
- 2:38 pm

Deneyeceğim. Güzel ve basit bir yöntem. Paylaşım için teşekkürler.

  Duo Diyet
  Duo Diyet Cevapla
  - 5:47 pm

  Aynen, uygulaması zor değil. Teşekkürler.

  Mahsur
  Mahsur Cevapla
  - 5:09 am

  Kuru zeytinmi yoksa normal zeytinmi

   Duo Diyet
   Duo Diyet Cevapla
   - 8:00 pm

   Zeytinin nasıl olduğu farketmez. Kuru incir mi diye soruyorsanız, yıl boyu her yerde bulabildiğimiz için kuru incir. Yazın incirler çıktığında taze incir ile de yapabilirsiniz.

Beyda'nın Kitaplığı
Beyda'nın Kitaplığı Cevapla
- 8:32 am

Tabii bunu yaparken hominigırtlak da yememek gerek:) Paylaşım için çok teşekkürler 🙂

  Duo Diyet
  Duo Diyet Cevapla
  - 7:22 pm

  Aynen:)) 7 zeytin 1 incir sadece diyet yapanlar için değil, sağlık için herkesin uygulayabileceği bir şey. Müsait olan yesin yani:)

yusuf sezgin
yusuf sezgin Cevapla
- 10:05 am

Kilo vermek için birebir kuru incir ve zeytin teşekkürler detaylı bilgi verdiğiniz için

  Duo Diyet
  Duo Diyet Cevapla
  - 8:35 pm

  Hele inciri zeytinyağında bekleterek yersen çift yönlü faydalı:)

Ahu
Ahu Cevapla
- 10:58 am

Kuru incir yaş incir fark eder mi Birde 4 inciri bekletiyoruz zeytinyağda ama birini yiyoruz degil mi 🙂

  Duo Diyet
  Duo Diyet Cevapla
  - 12:22 pm

  Kuru incir her zaman bulunabildiği için kuru olsa daha iyi. İncir mevsimi gelince yaş da olur. Evet z.yağında bekletilen incirlerin her seferinde birini yiyoruz. 7 zeytin 1 incir ya, o yüzden.

Vatandaş
Vatandaş Cevapla
- 8:01 am

Eşim iki yıldır diyetisyene gidiyor .bazen kilo veriyor.bazende verdiği kilolari geri alıyor.insaallah bu kürü deniyeceğiz.umarım faydasını göreceğiz.ve inşaallah diyetisyenlere verdiğimiz paraları ihtiyaç sahiplerine vereceğiz.selam ve. Dua ile

  Duo Diyet
  Duo Diyet Cevapla
  - 9:58 am

  Teşekkür ederim, selamlar benden de…Düzenli olarak devam ederseniz faydasını göreceğinizi umuyorum, bol su ile takviye edin mutlaka.

Yıldız OĞUZ
Yıldız OĞUZ Cevapla
- 9:09 am

Sağlıklı yaşamak ve zinde kilo almadan tabi daha güzel olur deneyeceğim 7 zeytin 1 inciri yapması çok kolay istediğim bir tarif günlük 3 litre su tüketen biri olarak inş istedigim kiloya gelirim.

  Duo Diyet
  Duo Diyet Cevapla
  - 9:24 am

  7 zeytin 1 inciri yapması çok kolay ve pratik dediğiniz gibi. Zaten bu kür günlük 2 ila 3 litre su ile uygulandığında çok daha etkili. Umarım istediğiniz kiloya gelirsiniz, teşekkürler.

Beyza Karya
Beyza Karya Cevapla
- 11:53 am

Bu kürü yapıp faydasını gören var mı acaba ? Bir de inciri akşam zeytinyağına koyup sabah yesek olur mu ?

  Duo Diyet
  Duo Diyet Cevapla
  - 1:43 pm

  İncir zeytinyağında en az bir gün beklese daha etkili olur, ama akşamdan sabaha yapsanız yine de olur. Bu şekilde tüketildiğinde sadece zayıflama açısından değil sağlık açısından da çok faydası var.

Şeyma
Şeyma Cevapla
- 8:15 am

Simdi tarifte 4 incir koyuyoruz ya zeytinyağına.yani bir inciri ikiye bölüp koyuyoruz.toplamda 8 parca oluyo zeytinyagi içinde.24 saat sonra 1 incir yedigimizde iki parcayi yiyoruz.sonra aksam bidaha iki parcayi yiyoruz.geriye iki parca kaliyo.o kalanida ertesi gun yiyoruz.ama bu ikinci gune kalan 48 saat beklemis oluyor dimi.dogru anlamismiyim acaba.sonra zaten inciri her yedigimizin yerine koydugumuz icin 24 saat beklemis oluyo.birde nasil bi kapta (cam,plastik.vs..)bekletiyoruz ve nerde (dolapta,oda sicakliginda,soguk karanlik ortamda..v.s..)

  Duo Diyet
  Duo Diyet Cevapla
  - 10:40 am

  Anlatmak istediğimi birebir anlamışsınız, inanın çok mutlu oldum. Evet 4 inciri kesince bazen kopmuyor ama kopunca 8 parça oluyor dediğiniz gibi. İlk başladığınız gün sadece 48 saat bekleyen incirler oluyor doğru, ondan sonra rutin 24 saat devam ediliyor. Bu arada diyelim ki arada 7 zeytin 1 incir kürünü yapamadığınız zaman oldu, incirin zeytinyağında 2-3 gün beklemesinde de sakınca yok. Bekletme kabı cam daha sağlıklı ama kaliteli plastik kaplarda da olabilir. Normal oda sıcaklığında bekletiyoruz, buzdolabı zaten olmaz, karanlık ortama da gerek yok. Değer katan yorumunuz için teşekkür ederim.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

×

Bir Şeyler Ara