70 Kiloya Göre Diyet Listesi (7 Günlük Liste)

70 kiloya göre diyet listesi desek de bu kiloya yakın olan 65 kilo ila 80 kilo arasındaki herkes bu diyeti uygulayabilir. 70 kiloya rakam olarak çok takılmayalım. Önemli olan sadece kütlemizin 70 kilodan aşağıya düşmesi değildir. Önemli olan fazlalık yağı azaltmak ve vücutta atılamayan bölgesel inatçı kilolardan kurtulmaktır.

Buradaki 7 günlük diyet listesi ile en az 5 kilo vermeyi hedefliyoruz. Yeter ki 7 günlük plan ve diyet listemize uygun beslenmeye dikkat edelim. Diyetten istediğimiz sonuçları alabilmek için önce kararlı olmak sonra da diyet listesine uygun hareket etmek işin püf noktası.

Diyetinizi spor ve egzersizlerle taçlandırırsanız hem istediğiniz kiloya ulaşır hem de fit bir vücuda kavuşabilirsiniz. Bu açıdan düzenli egzersiz hareketleri yada hiç olmazsa günlük yarım saat yürüyüş yapmak çok daha iyi ve kalıcı sonuçlar verecektir.

70 Kiloya Göre Diyet Listesi (1 Haftalık)

Diyete istediğiniz gün başlayabilirsiniz, önemli olan 7 gün peş peşe yapmanız ve listeye sadık kalmanızdır. Bunu dilerseniz bir hafta ara verdikten sonra tekrar 7 günlük diyet olarak yapabilirsiniz.

Ayrıca 15 günlük olarak yapmak isterseniz bu listeyi 7 günden sonra 1 tekrar ile yapıp sonra vücudunuzu 2 hafta dinlendirmelisiniz.

İLGİLİ YAZI: 1 Ayda Kaç Kilo Verilir?

21 günlük yapmak isteyenler, 7 günden sonra 2 tekrar yaptıktan sonra 1 hafta bedeni dinlendirmelisiniz. Sonuç itibarıyla şuna dikkat edelim, 1 ay boyunca bu listeyi uygulamayalım, en fazla 21 gün ile diyeti sonlandıralım. 70 kiloya göre diyet listesi ücretsiz olarak gün gün sizlerle…

1. Gün

Sadece sıvı alıyoruz ve meyve tüketiyoruz. Elma, portakal gibi mevsim meyveleri tüketerek bedenimize tam bir detoks uygulayarak vücudu arındırıyoruz.

2. Gün

İlk gün sadece sıvı ve meyve tüketiminden sonra 2. Günde katı gıdalara geçiyoruz fakat bu gıdaların haşlama olmasına dikkat ediyoruz. Haşlama patatesi püre yapın, çeşitli baharatlar ve tereyağıyla tatlandırarak tüketin. 2. Gün meyve tüketimi yok, sadece haşlama ve çiğ sebzeler tüketiliyor.

İLGİLİNİZİ ÇEKEBİLİR: Zor Kilo Verenler için Diyet Listesi

3. Gün

İlk gün ve 2. Günün birleşiminden oluşuyor. Menümüzde sadece meyve ve haşlanmış yada çiğ sebzeler olacak. 3. Gün menümüzde muz ve patates listemizde olmamalıdır.

İLGİLİNİZİ ÇEKEBİLİR: Tüp Mide Diyet Listesi 

4. Gün

Dördüncü gün menümüzde vitamin ve protein bombası var. Bunun için sadece muz ve süte ihtiyacımız var. Gün boyunca 2-3 saat arayla süt ve muz tüketiyoruz. Hedefimiz gün boyu 6 tane muz ve 6 bardak süt olmalıdır.

70 kiloya göre diyet listesi (7 günlük liste)
70 kiloya göre diyet listesi – muz ve süt

5. Gün

Beşinci günde de protein var. Bugün peynir ve domates günü. Tüm öğünlerde peynir ve domates tüketiyoruz. Peyniri kızartabilirsiniz.

6. Gün

Altıncı gün, çorba günü. Çorbanın yanına peynir veya çiğ sebzeler ekleyebilirsiniz. Çorbaya nane gibi bazı baharatları ekleyebilirsiniz.

7. Gün

Yedinci gün, pirinç veya bulgur pilavı günü. Tereyağlı pilav ve yanında sebze yemeği ile haftayı tamamlıyoruz. Daha detaylı anlatım için aşağıdaki videoyu izlemenizi öneririm.

Bu diyette ekmek tüketmeyelim, çikolata ve tatlılardan, tüm yapay gıdalardan uzak duralım. Ve tabi ki her diyetin olmazsa olmazı günlük 8 bardak su içelim. 70 kiloya göre diyet listesi uygulandığında 5 kilo civarında kilo vermek mümkündür.

70 Kiloya Göre Diyet Örnek Menü

Tok Tutan Diyet Kahvaltı

 • Lor peynirli omlet
 • 1 fincan yeşil çay
 • 2 orta boy salatalık
 • 7 adet zeytin, 1 kuru incir

Öğle

 • 1 küçük tabak sebze yemeği
 • 1 su bardağı ayran
 • Mevsim salata

Ara Öğün

 • 1 adet meyve

Akşam

 • Yarım kase  çorba
 • 400 g ızgara veya fırında balık
 • Yeşil Salata

Diyeti uygularken azimli ve kararlı olmak çok önemlidir fakat sağlığınızın olumsuz etkilendiğini hissettiğiniz anda diyete ara vermek gerekir. Umarım bu 70 kiloya göre diyet listesi sayesinde herkes istediği kiloya kavuşur. Sağlıklı ve fit günlere…

İLGİLİ YAZI: 13 Günlük İsveç Diyeti

5/5 - (1 vote)

Duo Diyet

Eğitimci... Yazar… Sağlıklı yaşamı seven...

Diyet konusunda tecrübeli… Doğal ürünlerin aşığı... Gurme…

Yorum yapın