Duo Diyet Bloğu 1 Yaşında… En Özgün Kategorim Sev-en 7

Duo Diyet bloğu tam bir yıl önce 12 Ekimde ilk yazısını fırına verdi. Gerek mayası & hamuru, gerek tadı & tuzu açısından çok acemice olsa da ilk ürün olduğu için onun yeri bir başka. Birçok yazıyı defalarca güncellerken, bu ilk yazı galiba sadece bir kez güncellendi. Okudukça ilk günün heyecanını duyuyorum hala.

İlk yazıma bir hayli iddialı “Duo Diyet ile Değişime Hazır mısınız” başlığı atmışım:) Demek ki bloğu açarken bildiklerimi paylaşarak faydalı olmayı, bir şeyleri değiştirmeyi düşünmüşüm. Sanat sanat içindir değil, sanat toplum içindir fikriyle çıkmışım yola.

duo diyet bloğu 1 yaşında... en özgün kategorim sev-en 7

Bloğu açarken birçok kategori planlamış olmam gösteriyor ki, çok şey yazmak istemişim. Sonraları bu domain adımdan kaynaklı olarak diyet ve sağlıklı beslenme konularına daha çok önem verdim. Bunda okuyucu ve ziyaretçilerin yönlendirmesi de etkili oldu. Şu ana kadar bu yazıyla beraber 103 yazı oldu, yoğunluk diyet ve doğal beslenme üzerine.

İlk zamanlar seo nedir bilmeden sadece yazmak istedim. İlerleyen zamanda kaliteli blogları inceledikçe ve değerli blogger arkadaşlarımla yazıştıkça seo konusunda çok güzel gelişmeler oldu. İlk 2 ay yazdığım yazılara ve attığım başlıklara bakınca ne kadar yol katettiğimi anlıyorum. Zamanın, yıllarca blog yazan arkadaşlarıma ne kadar tecrübe kattığını tahmin edebiliyorum. Yazmayı seviyorsan, blog işinde hep üstüne koyarak ilerliyorsun. Umarım bu hep devam eder.

1 Yılda Yaşadıklarımın Özeti

12 Ekimdeki ilk yazımdan itibaren ilk ay her gün yazdım. Hedefimde güzel doyurucu ve uzun yazılar yazmak vardı. Günde 1 uzun yazı çıkarmak çok zor olsa da bloğumun gelişmesi için biraz zorladım kendimi. Sonra 2 günde bir, derken de 3 günde bire düşürdüm. Bir haftayı maksimum kabul ederek 8. güne yazı bırakmamaya gayret ettim.

Yazmayı pekiştiren en önemli şeylerden biri yorumlar. Dönüt aldığında çok mutlu oluyor insan. Her yoruma cevap yamaya çalıştım. Şu anda yorum sayım 2485 görünüyor ama bunların yarısı benim geri dönüşlerimdir. 75 yorumla en çok yorum aldığım yazım hurma diyeti oldu. Çok okunduğu için arada bir yorum gelmeye devam ediyor. Yorum yapan veya yapmasa da yazılarımı okuyan, sessizce beni takip eden herkese çok teşekkürler.

duo diyet bloğu 1 yaşında... en özgün kategorim sev-en 7

Blog temam olan Minima Temamı hiç değiştirmedim, kullanışlı geliyor bana ama hostingimi değiştirdim. Veridyen vardı, ilgi güzeldi ama hızı biraz yavaştı, şimdi Digital Ocean Hosting‘e geçtim. Hızı 3 kat olumlu yönde değişti.

Sosyal medya ile bloğuma destek veriyorum. İnsta, face, twitter en çok kullandıklarım. En çok işe yarayan siz de takdir edersiniz ki facebook çünkü grup etkileşimleri çok güzel. Takipte değilsek sosyal medya hesaplarımızdan takibe alalım birbirimizi.

WordPress kullandığım için bloggerdaki gibi kolaycacık izle butonu yok bizde. Email aboneliği var, uğraştırıyor diye midir nedir, 13 abonem var sadece:( Ben muhtemelen 100 civarı bloğu izliyorum feedly programı sayesinde.

Sev-en 7 Kategorisi Üzerine…

Yazımın başlığında bahsettiğim Sev-en 7 kategorisi benim için çok özel ve özgün. Diğer bloglarla kategorilerimin bir çoğu aynı. Kitap, film, oyun, gezi, eğitim üzerine yazan birçok blog var. Fakat 2 kategoriyi duo diyet bloğu için özel buluyorum. Biri Ruhsal Diyet diğeri de Sev-en 7 kategorisi. Duo Diyet bloğu 1. yaşını kutlarken de Sev-en 7 kategorisini nazara vermek istedim.

İngilizce 7 sayısı “Seven” ile “En Sevdiğim 7” şeyi kolajladım ve sevdiğim en 7 nelerdir anlamında kategorinin adına Sev-en 7 dedim. Formatı da şu şekilde: En sevdiğimi 1. sıraya koyarak, önem sırasına göre 7 şeyi sıralıyorum ve karşılarına neden sevdiğimi sadece bir cümleyle yorumluyorum.

Bunu planlarken en sevdiğim yiyecek ve içecekler, en sevdiğim müzik, oyun, kitap, film vs. yazarım diye düşündüm. İlk olarak en sevdiğim 7 meyve ile başladım. Sonra baktım hep beslenme üzerine gidiyorum, öyle de devam ettim. Film, müzik, kitap konularına geçmedim daha, sadece bir yazıda yazdım, o da yıl biterken Yılın Enleri şeklinde bir yazıydı.

Bu kategoride toplam 17 yazı yazmışım. Sadece sevdiğim 7 şeyi yazmakla yetinmiyorum, o konuyu derinlemesine işledikten sonra en sevdiklerimi belirtiyorum. Sonuçta okuyucular senin ne sevdiğinden ziyade konuyla ilgileniyor. “En sevdiklerim” kısmı pekiştireç oluyor ve etkileşimi arttırıyor.

Sev-en 7 Kategorisi Yazdıklarım

Şu ana kadar yazdıklarımdan en iyilerini tek kalemde buraya koymak istiyorum çünkü çok güzel konular var, direkt olarak okuyabilirsiniz isterseniz. İlk yazılarım hariç hepsi uzun yazılar, en çok okunanı ise kuruyemiş yazısı.

En Sevdiğim 7 Sütlü Tatlı

En Sevdiğim 7 Salata

En Sevdiğim 7 Çorba

En Sevdiğim 7 Tropikal Meyve

En Sevdiğim 7 Kuruyemiş

En Sevdiğim 7 Peynir Çeşidi

En Sevdiğim 7 Kahve

Bloğumun yeni yaşından gün aldığı şu saatlerde benimle beraber olan, bana destek olan herkese saygılarımı, sevgilerimi sunuyorum. Duygu ve düşüncelerinizi yorumlarda paylaşmanız bana en büyük hediye olacaktır. Kimbilir yaptığınız yorumlarla belki de en çok yorum aldığım hurma diyeti yazımı bu özel günde geçebiliriz. Paylaşmak değer vermektir, paylaşımların değerini arttıran da takiplerdir. Takipte kalın çünkü ben takipteyim…

Written by Duo

Oyla post

Duo Diyet

Eğitimci... Yazar… Sağlıklı yaşamı seven...

Diyet konusunda tecrübeli… Doğal ürünlerin aşığı... Gurme…

“Duo Diyet Bloğu 1 Yaşında… En Özgün Kategorim Sev-en 7” üzerine 46 yorum
 1. Sevgili duo diyet nice blog yılları dilerim. Çok ender de olsa bloglara konuk olmayı seviyorum ?. Zaman gerçekten tecrübe kazandırıyor ben hep geri döner ve yazılarımı güncellerim. Blog aşkı vazgeçilmez bir şey. Son zamanlarda artan hırsızlık, taklit ve bloglara zarar verme amaçlı olaylar canımı sıksa da bloglarımı seviyorum. WordPresse göre blogger seo açısından şanssız görünse de alıştığım için ondan da vazgeçemiyorum. Yazıların ve başarılarının artarak devam etmesini dilerim.

  Yanıtla
  • Yılların tecrübeli bloggerı olarak size konuk olmak benim için zevkti. Uzun zamandır blog yazmakta olan tecrübeli arkadaşlarımın birçok yönünü kendime örnek alıyorum. Blog dünyasında birtakım olumsuz şeyler yaşansa da genel olarak güzel bir iletişim var. İnsanın olduğu yerde illaki sorun oluyor ama sorunlar bizi teyakkuzda tutuyor, daha uyanık kalmamızı sağlıyor. WordPress olsun, Blogger olsun blog takibi yapmaya çalışıyorum, önemli olan güzel içerikler olması, faydalı paylaşımlar olması. Güzel temennilerin için çok teşekkür ediyorum.

   Yanıtla
 2. Sevgili Duo, öncelikle bloğunun ilk yılı için tebrik ederim; nice yıllar nice başarılar getirsin. Şu ana kadar bence harika bir iş çıkardın ve eminim diğer okurların da tıpkı benim gibi yazılarını okumaktan büyük keyif alıyordur. İlk 1 yıl bloggerlar için kendilerini deneme ve belli bir strateji belirleme konusunda en önemli süreçtir. Ayrıca bu ilk yıl Google’ın da bloogların istikrarını gözlemlediği, kararlılıklarından emin olmaya çalıştığı dönemdir. Neden mi? Çünkü, büyük bir hevesle blog açanların %90’ından fazlası 12 ay içinde bloğundan vazgeçip ilgiyi kesiyor ya da bloğunu tamamen kapatıyor (istatistikler bu yönde.) Pes etmeyenler ise %5-10 arasına dahil olur ki, bu oldukça büyük bir avantaj! Esas iş bundan sonra başlıyor. Yapılması gereken Duo Diyet ismini bir marka haline getirmek! Bunun için de kalite ve ilginç içerikler üretmek şart (sen bu işi marka olan bir çok blogdan daha iyi yapıyorsun bence ve çok daha iyisini yapacağına inanıyorum ?) Blog için sağlam hedeflere sahip olmak ve bu işi tutkuyla yapmak, uzun vadede en başarılılar arasında olmanın anahtarıdır diye düşünüyorum. Bence sen bunu birçoğumuzdan fazla hak ediyorsun.
  2. yılın için başarılar ve bol kazançlar diliyorum. Sevgilerimle ?

  Yanıtla
  • O kadar güzel bir yorum ki, hem güzel temenniler hem de ufuk açıcı fikirler içeriyor. Umarım dediklerin tek tek gerçek olur, bana gelince: Kendimde o motivasyonu görüyorum. Bunu sağlayan ise siz değerli arkadaşlarım, dostlarım, yakınlarım…İyi ki varsınız.

   Yanıtla
 3. Kutlarım, başarılarınızın devamını dilerim. Sev-en 7 benimde severek ve bilgilenerek okuduğum bir kategori teşekkürler

  Yanıtla
 4. 1 yılda çok iyi yer edindiniz blog âleminde. Sizi tebrik ediyorum. Umarım 1’in yanına “0” da ekleyerek devam eder blog hayatınız.

  Yanıtla
 5. İyi ki bugün bilgisayara girmişim 🙂 Ufak tefek de olsa rahatsızlıklarım nedeniyle bloğumla ilgilenmeyi ve sizleri takip etmeyi sekteye uğrattım. Ama bu anlamlı gününü kaçırmadığım için çok sevindim. Birinci yaşın kutlu olsun.Bu güzel blog hep var olsun. Sen hep yaz. Çok yararlı paylaşımlar zira. Bu devirde en çok ihtiyacımız olan şeyler organik ürünler.
  Ayrıca benden yorumlarını hiç esirgemediğin için beni çok mutlu ettiğini bil istedim. Başarılarının devamı dileklerim ve sevgilerimle 🙂

  Yanıtla
  • Çok teşekkür ederim, ne güzel bir yorum, inan çok mutlu oldum. Doğal ve sağlıklı beslenme yaşamımıza kalite katıyor gerçekten de. Ben de sizi ziyaret etmekten çok memnunum, duygu dolu şiir ve yazılarınıza devam edin lütfen.

   Yanıtla
 6. Merhaba.
  Öncelikle sitenizin 1. yılını kutluyorum. İnşallah daha nice güzel yıllarınız olur. Her zaman yorum yapamasam da fırsat buldukça yazılarınızı okuyorum. Kopya içerik olmadığı sürece, özgün olduğunuz sürece inanın bana çok daha iyi yerlere gelecektir siteniz. Yeter ki dediğim gibi özgünlük olsun.

  Başarılarınızın devamını diliyorum.
  Mutlu bloglamalar. 🙂

  Yanıtla
  • Çok teşekkürler, umarım yıllarca yazarız. Dediğiniz gibi yeter ki özgün olalım, kaliteli içerikler üretelim. Size de başarılar diliyorum.

   Yanıtla
 7. Duo Diyet blog sayfasının 1. yaşı kutlu olsun. Ömrü uzun ve içeriği bol olsun. Nice güzel yaş günlerini birlikte kutlayalım. Bunun için verilmesi gereken her türlü destek için hazırım.

  Yanıtla
 8. Nice mutlu yaşları olsun blogunuzun:) Bloglar arasinda severek takip ettiklerimdensiniz. Eminim en iyi yerlere geleceğinize. Cok titiz hazırlanmış guzel yazilar. Bu kadar kısa sürede bu kadar başarı ben diyorumki bundan sonra kimse tutamaz duodiyeti :))

  Yanıtla
 9. Çok verimli bir yıl geçirdiniz bence. Çünkü hazırlamış olduğunuz içerikler çok kaliteli idi. Daha nice sağlıklı ve mutlu günlere diyorum Duo Diyet. Başarılar.

  Yanıtla
  • Aynı güzel temennilerle, çok teşekkür ediyorum… Umarım sizin de güzel yazılarınız ve kısa bilgilendirici videolarınız hep devam eder.

   Yanıtla
  • Blog dünyasına girdiğimde ilk karşılaştığım bloglardan birisin, düzenli yazı girmeni çok takdir ediyorum. Umarım 5. yılımı görürüm ben de, dediğin gibi sabırla yazmaya devam inşallah.

   Yanıtla
 10. Kısa zamanda çok büyük başarı bana göre. Nice başarılı yıllar, kaliteli paylaşımlar, etkileşimler diliyorum.

  Yanıtla
 11. DuoDiyet, Blog Kurdu olarak tıpkı senin hikayende olduğu gibi onlarca kişiyi bir blog hayaline kavuşturduk biliyorsun 🙂 Ancak sen ve senin gibi belirli sayıda kişi azimle, sabırla bu işin peşinden koşup 1 yıl gibi kısa bir sürede çok iyi noktalara gelmeyi başardılar. Bu başarı elbette beni de gururlandırıyor.

  Tebrik ediyorum, nice senelere çok daha güzel yerlere 🙂

  Yanıtla
  • Blog kurdu olarak hep yol gösterici oldun, destek oldun, moral verdin. Ben de elimden geleni yapmaya gayret ettim, bu başarıdan gurur duyman beni çok mutlu etti, ayrı bir motivasyon oldu benim için. Teşekkür ediyorum, iyi ki varsın, beraber nice senelere…

   Yanıtla
 12. Bloğunuzla tanışalı pek bir zaman olmadı, gerçekten harika ve özverili sizi tebrik ediyorum. Güncel yazılarınızı takip edeceğim. <3 Duo

  Yanıtla
Yorum yapın