Duo Diyet 2 Yaşında – Bu Yıl Nasıl Geçti?

Duo Diyet tam 2 yıl önce 12 Ekim 2018’de blog dünyasına gözlerini açmıştı. Evet zaman su misali akıp gidiyor ve şimdi Duo Diyet 2 yaşında oldu bile. Yanında, sevdiği, beraber yol yürüdüğü blogger arkadaşlarıyla her geçen gün biraz daha gelişti ve bugünlere kadar geldi. Tüm seven, destek veren dostlara, ilgi gösteren tüm okuyuculara çoook teşekkür ediyorum.

Her ne kadar gelişip büyüsek de, her yazıda aynı heyecan yaşanmaya devam ediyor. Bir yazıyı saatlerce ölçüp biçip tartıyorum, en iyisini ortaya çıkarmaya çalışıyorum, umarım bu heyecanımı hiçbir zaman kaybetmem.

Gerek yazıların altına gelen yorumlar, gerekse de sosyal medya paylaşımlarımdaki yorumlar beni çok mutlu ediyor. Özellikle de facebook paylaşımlarımdaki etkileşimi çok seviyorum çünkü burada faydalı bir yazı yazdığıma dair dönüt alabildiğim için çok seviniyorum. Bu da beni yeni yazılar yazmaya teşvik eden ayrı bir motivasyon unsuru diyebilirim.

2 yıl önce açtığım bazı kategorilerde artık pek yazamıyorum çünkü okuyucularım benden genellikle belli kategorilerde yazmamı istiyor. Bunu okunma sayılarımdan anlayabiliyorum. O yüzden şu an “Bedensel Diyet” en popüler kategorim. Özellikle de “Gezi-yorum” kategorimde yazmama gerek kalmadı diyebilirim çünkü kimse virüsten dolayı pek gezemiyor. Evet şu an pandemiden dolayı “sağlık” hayatın merkezinde. O yüzden ben de bu konularda yazmaya devam ediyorum.

Duo Diyet 2 Yaşında – Yılını Nasıl Geçirdi?

İlk yılıma göre 2. yılımda birtakım radikal değişiklikler yaptım. Temamı değiştirdim, Generatepress temasına geçtim. Aslında e-ticaret teması ama ben magazin blog kısmını kullanıyorum. Çok yönlü bir tema ve ben yeni yeni denemeler de yapıyorum, özelleştiriyorum kendi projelerime göre.

Hostingimi de değiştirdim, Digital Ocean Hosting kullanırken şimdi Almanya lokasyonlu Hetzner Hosting’e geçtim. Şimdilik iyi gidiyor bakalım.

Sosyal medyada favorim her zaman facebook olmuştur. Birçok grupta harika etkileşimler oluyor. Ayrıca bu yıl bazı grupların yönetimindeyim. Buraya onları yazayım, grup kategorisinde yazan, benzer konulara ilgisi olanları da buradan davet ediyorum:

Sağlıklı Yaşam ve Diyet

Alternatif Tıp Şifa Olsun

Büyük Blog Yazarları Birliği

Bu yıl farklı bir deneyimle twitter çalışması yaptık arkadaşlarla. Seda arkadaşım bu konuda çok destek oldu, gruplar kurduk. Tam da o sıralarda virüs iyice yayılmaya başlayınca twitter’da “Coronavirüse Karşı Hangi Besinleri Tüketelim?” yazısıyla rekor üstüne rekorlar kırdık. Yazıyı paylaştıktan sonra yarım saat içinde siteye o yazıyı okumaya gelen sayısı 300-500 leri buluyordu. Bu konudaki rekor giriş sayısı ise 1003! Analitikte şöyle yazdığına inanabiliyor musunuz: “Şu an sitede olan kullanıcı sayısı 1003.”

Eskiden siteleri dolaşırdım birkaç aydır dolaşamıyorum çünkü kitap yazma işine girdim ve her geçen gün yoğunlaşıyor. Kitap derken eğitimle ilgili, soru bankası kitabı. Onun dışında da hala hayata geçiremediğim ama sona yaklaştığım bir projem var, o da epey zamanımı alıyor. Biraz anlatabilirim:

Duo Diyet’in Yeni Projesi Üzerine…

Blog yazıyoruz, her yazı birçok okuyucunun kafasındaki soruları gideriyor, faydalı oluyor, kısacası her yazı hayata dokunuyor. Bedensel Diyet ve Sağlıklı Beslenme üzerine yazdığım birçok yazımda okuyucularımla etkileşimim oluyor ve blog yazısında geçen çeşitli ürünler, şifalı bitkiler, uygulanan diyetler hakkında sorular geliyor.

Sosyal Medya Hesaplarıma da beklerim. Facebook Sayfamı ve Pinterest içeriklerimi beğenirsiniz diye umuyorum.

Burada satırlarıma son verirken yeni yılımın hayır ve bereket getirmesini diliyorum. Herkese selam ediyorum. Kalın sağlıcakla.

Written by Duo

Oyla post

Duo Diyet

Eğitimci... Yazar… Sağlıklı yaşamı seven...

Diyet konusunda tecrübeli… Doğal ürünlerin aşığı... Gurme…

“Duo Diyet 2 Yaşında – Bu Yıl Nasıl Geçti?” üzerine 4 yorum
  1. Duo Diyet’in çok başarılı, otoriter bir site olacağına her zaman inandım. Bence Duo çok yol kat etti ve tek başına oldukça iyi iş çıkardı. Öyle ki, onlarca ekip üyesi ile bu işi yürütenlerle bile yarışır durumda. Ve bu daha başlangıç…

    Blog yazmadaki başarını e-ticarette de yakalayacağına hiç kuşkum yok Duo. Umarım her şey gönlünce olur 🙂 Daimi başarılar dilerim. Sevgilerimle.

    Yanıtla
    • Yol alırken böyle motivasyonlara çok ihtiyacım oluyor gerçekten, çok teşekkür ederim. Gerek teknik anlamda, gerek moral motivasyon anlamında çok destek oldun, oluyorsun, iyi ki varsın. Umarım senin blog yolculuğunda da her şey gönlünce olur.

      Yanıtla
Yorum yapın