Radarımdaki Blog – Rehitu Bloğu ve Yavru Blogları

Uzun zamandan beri radarımda olan ve takipten büyük keyif aldığım bir blog Rehitu bloğu. Blogların domain adları ilgimi çekmiştir her zaman ve takip sebeplerimden de biri olmuştur. Rehitu bloğu da ismini blog sahibinin isminin ilk hecelerinden almış, Recep Hilmi Tufan. Bu yönüyle  akılda kalabilecek ve marka olabilecek bir isim ReHiTu.

Yazının başlığını neden böyle attım derseniz, rehitu bloğu ana blog olmakla birlikte, bu bloğa bağlı rehitu.com uzantılı daha birçok yavru blog var. Yavru blog benim tabirim değil Aşağıdaki görselde de ok işaretiyle de gösterdiğim gibi, kendisi diğer bloglarına bu ismi takmış. Ben şu ana kadar hepsini takibe yetişemedim ama içlerinden bazılarını sıkça takip ediyorum.

Rehitu bloğu sahibi Recep Hilmi Tufan 2020 yılının ilk günlerini yaşadığımız şu zaman diliminde çok farklı bir heyecan yaşıyor. Çift “r” li ticarret. com adında yeni bir yavru bloğu daha oldu ve ben de bu heyecanına ortak olmak için rehitu bloğunu radarımdaki blog köşemde ağırlamak istedim.

Rehitu ile ilk tanışmam yaklaşık 1 yıl önce “Hangisini tercih edersin?” mimi sayesinde oldu. Bu mim benim 2. mimimdi. Gerçi beni tanımadığı için ilk mimlediği 10 kişi arasında değildim ama onun mimlediği Ece Evren ablamız sayesinde bu mimi yaptım.

Bu mimin özelliği “Bu sorulara siz de sorular ekleyerek geliştirin.” şeklindeydi. Ben de merdiven şeklinde hangisini tercih edersin mimini hazırlayıp ve rehitu bloğunu da mimleyince diyaloğumuz başlamış oldu.

ReHiTu Bloglarının Sahibi Recep Hilmi Tufan Kimdir?

Aslında “Hakkımda” bölümünden okuyabilirsiniz ama ben kısaca yazmak istiyorum yine de. Bursa – Yıldırım’da oturuyor, pazarlama sektöründe ve bölge sorumlusu. Hafta içi yoğun çalışsa da haftasonu tatilinde bloglarına zaman ayırıyor. 2007 den beri blog dünyasının içinde. Lisede başlayan merakı, üniversite 1. sınıfta somut eyleme dökülmüş ve ilk bloğunu açmış. Evli ve sosyal medyadan takip ettiğim kadarıyla da iyi bir Beşiktaşlı.

Sosyal medya demişken gerçekten bu platformları iyi kullandığını düşünüyorum. Blogların dışında buna zaman ayırmasını da ayrıca takdir etmek gerek. Ben yazılarının bir çoğuna twitter ortamında paylaştığı postlardan ulaştığımı söyleyebilirim, bu kolayımıza da geliyor. Ayrıca videolara karşı da özel bir ilgisi var. Özellikle facebook ve instagramdaki ilgi çekici postlarını, videolarını severek takip ediyorum.

ReHiTu Hangi Konularda Yazıyor

Ana blog olan Rehitu’da belli bir konuya bağlı kalmadan özgürce yazılmış çok güzel içerikler var. Recep Hilmi Tufan bu bloğunda her konuda yazıyor fakat ilgi duyduğu ve iyi olduğu konuları niş yavru bloglarında kaleme alıyor. Yazının başında dediğim gibi her biri farklı alanda birçok bloğu var. Çok sıkı bir takipçisiyseniz bilirsiniz ama bilmiyorsanız da inceleyin, bu niş bloglardan bazılarını kendinize yakın bulacağınıza eminim.

Rehitu dışında benim sık takip ettiklerim, “Dilim Dilim Türkçe, Karikatür, İlkler ve Enler, Bir Yaşıma Daha Girdim, As Bayrakları As, Google Amcama Sordum.” blogları diyebilirim. Konular ilgimi çektikçe listeme yenilerini ekliyorum.

ReHitu Bloğu Hakkında Duygu ve Düşüncelerim

*Dilim Dilim Türkçe, Google Amcama Sordum, As Bayrakları As, İlkler ve Enler adlı blog isimlerinin güzel bir fikirle ortaya çıktığını düşünüyor ve orijinal buluyorum.

*Altyapı ve tema olarak sade ve güzel ama bu içerikler wordpress altyapısında sunulsa daha çok ses getireceğinden eminim.

*İyi bir blogger oluşunun dışında, girişimciliğin ve ilginç fikirlere sahip oluşun senin  artıların. Kimbilir belki bir reklam şirketinde metin yazarsın, ya da bir kısa film… Tabi bunu blog dünyasına da yansıtabilirsin.

*Pozitif yaklaşımların ve açıksözlü oluşun bana çok samimi geliyor. İnsanları kırmadan açıksözlülükle düşünceleri ifade edebilmek altın değerinde bir özellik.

*Yorumlara istisnasız dönüyor olman ve yorum yaparkenki samimiyetini seviyorum, kim sevmez ki:)

*Bu kadar çok blog demek çok farklı içerikler demek. Bunu da sosyal medya ile yaymak en mantıklısı. Buna arttırarak devam et bence. Şu anki twitter performansı gayet iyi, diğer platformlarda da bu olabilir.

Rehitu ile ilgili duygu ve düşüncelerim tanıdığım ölçüde bunlardı. Duygu ve düşünceler her zaman karşılıklı olmak zorunda değil, benim radarıma girenin, belki de ben radarına hiç girmemişimdir. Ama şu kadarını söyleyeyim ki radarımdaki blog köşemde ağırlıyorsam mutlaka bir etkileşimim vardır ve bu yazıya dökülmesine sebep olmuştur. Bu köşede zaman buldukça kaliteli bulduğum, değer verdiğim birçok bloğu ağırlamak istiyorum. Değişik bloglar tanımak herkese mutlaka değer katacaktır.

Daha önce kimleri kimleri ağırlamışım, bir bakmak isterseniz Radarımdaki Blog kategorime göz atabilirsiniz.

Written by Duo

Oyla post

Duo Diyet

Eğitimci... Yazar… Sağlıklı yaşamı seven...

Diyet konusunda tecrübeli… Doğal ürünlerin aşığı... Gurme…

“Radarımdaki Blog – Rehitu Bloğu ve Yavru Blogları” üzerine 32 yorum
 1. I really didn’t know this much about Recep sir. I am inspired. Even I am the follower of him. Thanks for this article…

  Yanıtla
 2. Recep beyin blogunu uzun zamandır takip ediyor ve yazılarını okuyorum. Ama dediğiniz gibi domain sayısı çok fazla olunca muhakkak gözden kaçanlar da oluyordur. Bende istikrarlı bir şekide ilerlemesini tebrik ediyorum, Kendisine başarılar diliyorum. Sizede verdiğiniz bu destek için teşekkür ederiz.

  Yanıtla
  • Katkılarınız ve destekleriniz için ben de teşekkür ediyorum efendim. Blog sayılarını azaltma kararı aldım ve ilk neşteri Kermeslerimiz bloguna vurdum. devamı gelecek. 🙂 Özgün olanlar kalacak. 🙂

   Yanıtla
  • Ben teşekkür ederim Engin Bey, yavru blogları ben de zaman içinde keşfettim.Temenninize katılıyorum, umarım istikrarlı şekilde başarısını sürdürür.

   Yanıtla
    • Yani çok fazla olunca biraz zor oluyor ben bir taneyi zor idare ediyorum o yüzden recep bey benden cesaretli duo diyet heleki bu arada bu pa ve da değerlerini taktım alexa fena değil ama diğer değerleri yükseltmeye çalışıyorum bakalım 🙂

     Yanıtla
     • Alexa’yı biliyorum da şu PA ve DA hakkında hiçbir bilgim yok. Zaman zaman öğreniyorum daha sonra tekrar aklımdan çıkıyor. Bunlar hakkında kapsamlı bir yazı yazsanız ne güzel olur.

 3. Recep beyin blogları hele de As Bayrakları As blogu çok severek ziyaret ettiğim bloglardan. Sende bütün samimiyetinle çok güzel anlatmışsın Duo. İkinizin de yolu açık olsun daha da güzel günlerinizi görmek isterim

  Yanıtla
 4. Recep Bey namı değer Rehitu 🙂 ben keyifle takip ediyorum. Yavru bloglarının birçoğunu sayenizde öğrenmiş oldum. Dilim Dilim Türkçe, Google Amcama Sordum’u da takip ediyordum sıra diğer yavru bloglarda 🙂 Hitabet tarzını beğeniyorum

  Yanıtla
  • Hitabet tarzı gibi blog isimleri de çok güzel. Dilim dilim türkçe mesela: “Ah benim güzel dilim” anlamı da çıkar, bazen dilimizi yabancı dilin altında öyle ezeriz ki onu “dilim dilim hale getirir mahvederiz” anlamı da:)

   Yanıtla
 5. Recep abinin bloğunu uzun zamandır severek takip ediyorum. Gerçekten zevkle okuyorum bloglarını 🙂

  Yanıtla
 6. Recep Hilmi Tufan (ReHiTu) oldukça üretken bir blogger arkadaşımız. Bence hem ana bloğunu hem de yavru bloglarını gayet iyi idare ediyor 🙂 Tüm bunların üzerine bir de e-ticaret sitesi açması hiç de şaşırtmadı beni.. Umarım bu emekleri fazlasıyla karşılık bulur. Yolu açık olsun. Tüm blogger arkadaşlarımızın yolu açık olsun 🙂
  Sevgilerimle…

  Yanıtla
  • Güzel temnnilerin için çok teşekkürler. Çalışan üreten herkes umarım hakettiği karşılığı bulur, rehitu ve tüm blogger arkadaşlara başarılar…

   Yanıtla
 7. Merhaba, öncelikle “Radarımdaki Blog” köşesini tekrar aktif hale getirmenizden dolayı sizi kutluyorum. Bu bölüme yılbaşından önce keşfetmiş ve çok beğenmiştim.

  Hilmi kardeşime gelince, bu kadar fazla blogu olduğunu valla bende yeni öğrendim. İçinden geldiği gibi yazan üslubuyla, bir nefeste okunan yazılarıyla sevdiğim bir blog arkadaşım, bir de ona sözüm var bizim fabrika da bir pozisyon açılırsa ona bir teklifim olacak. :))) Başarılarının devamını diliyorum kardeşim, Allah yolunu açık etsin. Sevgiler….

  Yanıtla
  • Aslında radarımdaki blog köşeme yeniden yazı girmeme de sizin yorumunuz sebep oldu. Ne zamandır aklımdaydı, şimdiye nasip oldu. Rehitu hakkında, “içinden geldiği gibi yazan” sözüne ben de katılıyorum. Başarılar sizinle olsun.

   Yanıtla
 8. Özendiğim kişilerden biri ( kusura bakmasın artık :)) ama bu onun başarılı olduğunun göstergesidir.
  kesinlikle bloğumu ziyaret edenlerden biri bu konu da kendi mi şanslı hissediyorum :))
  Başarılı biri itiraf etmeliyim ki eğer bırakmazsa gelecekte blogger dünyasında adını duyuracak biri.

  Yanıtla
  • Teşekkürler, rehitu marka dediğin gibi. Şimdi yaşamdan yazılarda gördüm, sen de güzel tanıtımlara başlamışsın, böyle destekleşmek çok güzel gerçekten.

   Yanıtla
 9. Recep Beyi rahatsızlığım nedeniyle çok takip edemesem de bana çok samimi geliyor. Bu kadar çok bloğu bilmiyordum. Kutluyorum onu. Çalışkan kardeşim… Sevgili Duo Diyet paylaşım için teşekkürler 🙂

  Yanıtla
 10. Duodiyet takipçileri ve blog sevdalılarına günaydın diyerek yorumlarıma başlıyorum. Birincisi radarınıza takılan ReHiTU blog platformu (Affınıza sığınarak özellikle çoklu blog yapısı olması nedeniyle böyle demeyi uygun buldum) benim de takip konusunda heyecan duyduğum bir site olması hasebiyle bu güzel köşenizde yer alması ayrıca sevindirici oldu. Fakat benim bunu gecikmeli öğrenmiş olmam ve yorumumu geç bırakmamdan ötürü özür dileyerek devam ediyorum. Ne demişler “geç olsun güç olmasın” :)) yorumlara baktığımda ise her ne kadar birbirimizi gerçek hayatta tanımamış olsak ta yazılarınızdaki samimiyet ve sıcaklığı yakından hisseden biriyim. Mesela Ece Evren Hanımefendinin genelde youtube’daki videolarını sıklıkla ve severek izliyorum. Tahsin Duman beyefendinin özellikle sosyal medyadaki diğer platformlarında ki paylaşımlarını daha sık takip etmekteyim. Hürpost’u eskiden bilgi kırıntıları şeklinde izlerdirm hatta o zamanlardan yazışmalarımız da mevcuttur. Biriktirdiklerim sitesindeki yazıları genelde İnstagram üzerinden ilerliyorum. Ayrıca sıkı da takipçisiyim. İşte daha bir sürü iste var belki yazılması gereken keşke birileri tüm bunları bir araya getirebilse de oralardan ilerleyebilsek. Diğer yorum yapan fakat buraya sığdıramadığım da var. Şimdilik onların aflarını istiyorum zira zaten yeteri kadar kelime sınırlarını zorladığımın farkındayım. Başta radarıma takılan köşesi ile bizi aydınlatan DuoDiyet’e sonra yazıları ile beni blog dünyasından kopartmayan sizlere yayın hayatınızda başarılar diliyorum.

  Yanıtla
  • Çok teşekkür ediyorum, sadece kendi adıma değil yorum yapan blog arkadaşlarım adına da, hepsiyle ilgili çok güzel şeyler yazmışsın, ben de tüm samimiyetimle sana katılıyorum.

   Yanıtla
Yorum yapın