Duo Diyet 3 Yaşında! En Çok Okunan Yazılarım Sizlerle

Duo Diyet bundan tam 3 yıl önce 12 Ekim 2018 tarihinde ilk yazısını yayımlamıştı. Şimdi duo diyet 3 yaşında. İyi ki doğmuşum iyi ki yazmaya başlamışım. Bu doğum günü yazılarım sayesinde her geçen yıl eski yazdığım yazılarıma bakıyorum ve gelişimimi gözlemleme fırsatım oluyor. Farklı düşünce ve heyecanlarımı anımsıyor mutlu oluyorum. Yazma şeklim hiç değişmiyor, en çok farkettiğim bu oldu ama hedeflerim ve planlarım çok değişiyor.

Hala uzun yazmayı bir marifet sanıyorum ama artık 300-500 kelimelik yazılarım da olsa iyi olacak diye düşünmeye başladım. Yazmaya başlayınca işin hakkını vereyim derken, okuyucu bunu da merak eder, şunu da yazayım derken bir bakıyorum 700 kelime oluvermiş. Şu ana kadar yazdığım en uzun yazılar genelde 2 bin kelimelik yazılar.

Tabi şu da var, bazen çok uzun da yazsan Google onu okuyucuya göstermediği sürece okunmuyor ne yazık ki. 20. sıradaki bir yazıyı okuyucu bulamıyor, o yüzden seo uyumlu yazmak gerekiyor. Son zamanlarda buna biraz daha önem verdiğimi söyleyebilirim. O kadar emek veriyorum, daha fazla kişi okusun istiyorum doğal olarak. Bunun organik yolu da, arama motorlarının istediği kriterleri yazıya yansıtmaktan geçiyor.

Aslında bir yazıyı herkese göstermenin başka yolları da var. Bunlardan en önemlisi sosyal medya. Gerek sayfanda, gerekse gruplarda paylaşarak birçok kişiyle etkileşimde bulunmak mümkün. Ben de pinterest olsun, instagram olsun, twitter olsun bol bol paylaşım yapıyorum. Facebook ise yazılarımın en çok okunduğu mecra diyebilirim çünkü sitemle ilgili gruplarda çok güzel etkileşimlerim oluyor. Yazılarımı okuyan, yorumlayan paylaşan herkese buradan çok teşekkür etmek isterim.

Duo Diyet 3 Yaşında Peki Nasıl Geçti Bu Yıl?

Tabi  bu yıl birtakım değişikler oldu, hostingimi ve domainimi Turhost’a taşıdım. Tr lokasyonunun hıza etkisini görmek istedim, şimdilik iyi gidiyor. En önemli şey de anında destek yazışması yaparak sorunlara çözümler sunmaları, Turhost’un bu yönünü sevdim.

Tüm Zamanların En Popüler Yazıları

Pandemiyle beraber sağlık konuları, alternatif tıp ve şifalı bitkiler konuları ön plana çıktı. Ben de bu konulardaki yazılara ağırlık verdim. Okul dönemiyle birlikte eğitim yazıları da çok okunuyor, o yazılarımdan da güzel dönütler alıyorum.

Atıl kalan kategorim Gezi-yorum kategorisi. Çünkü pandemiyle birlikte yurtdışı geziler oldukça azaldı ve insanlar çok rağbet etmiyor eskisi gibi. Bu yüzden benim de bu konuda yazma isteğim azaldı, belki sonra tekrar hareket başlayacaktır.

Duo Diyet 3 yaşında ve şimdi sizi bu 3 yıllık serüvenimde en çok okunan yazılarımla baş başa bırakmak istiyorum. Bazılarının hiti zamanla düştü ama olsun totalde çok iyi okundu her birinin 100k okunması olmuştur.

Bedensel Diyet kategorimin en çok okunan yazısı:

7 zeytin 1 incir diyeti

Ruhsal Diyet kategorimin en çok okunan yazısı:

Özgüvenli Nasıl Olunur

Eğitim kategorimin en çok okunan yazısı:

Sınavlarda dikkat hatası

Film Kategorimin en çok okunan yazısı:

Ayın Gölgesinde Filmi

Kitap kategorimin en çok okunan yazısı:

Müthiş Psikoloji Hayır Diyebilme Sanatı

 

Siz okuyun ben bol bol yazarım. Nice güzel yıllarda buluşmak üzere…

Written by Duo

Oyla post

Duo Diyet

Eğitimci... Yazar… Sağlıklı yaşamı seven...

Diyet konusunda tecrübeli… Doğal ürünlerin aşığı... Gurme…

“Duo Diyet 3 Yaşında! En Çok Okunan Yazılarım Sizlerle” üzerine 2 yorum
  1. Kaliteli içerikler üreten nadir bloglardan biridir DuoDiyet. Başarısının artarak devam edeceğine hiç şüphem yok. Web ortamının Duo Diyet gibi bloglara çok ihtiyacı var.
    Nice dolu dolu, bol kazançlı, keyifli yıllar dilerim ❤❤❤

    Cevapla
Yorum yapın