Duo Diyet 4 Yaşında! Nice Yıllara…

Duo Diyet 4 Yaşında; Evet bundan tam 4 yıl önce 12 Ekim 2018 tarihinde ilk yazısını yayımlamıştı. Şimdi Duo 4 yaşında. İyi ki doğmuşum, iyi ki yazmaya başlamışım;) Bu doğum günü yazılarım sayesinde her geçen yıl eski yazdığım yazılarıma bakıyorum ve gelişimimi gözlemleme fırsatım oluyor. Farklı düşünce ve heyecanlarımı anımsıyor mutlu oluyorum. Yazma şeklim hiç değişmiyor, en çok farkettiğim bu oldu, ama hedeflerim ve planlarım çok değişiyor.

Hala uzun yazmayı bir marifet sanıyorum ama artık 300-500 kelimelik yazılarım da olsa iyi olacak diye düşünmeye başladım. Yazmaya başlayınca işin hakkını vereyim derken, okuyucu bunu da merak eder, şunu da yazayım derken bir bakıyorum 700 kelime oluvermiş. Şu ana kadar yazdığım en uzun yazılar genelde 2 bin kelimelik yazılar.

Tabi şu da var, bazen çok uzun da yazsan Google onu okuyucuya göstermediği sürece okunmuyor ne yazık ki. 20. sıradaki bir yazıyı okuyucu bulamıyor, o yüzden seo uyumlu yazmak gerekiyor. Son zamanlarda buna biraz daha önem verdiğimi söyleyebilirim. O kadar emek veriyorum, daha fazla kişi okusun istiyorum doğal olarak. Bunun organik yolu da, arama motorlarının istediği kriterleri yazıya yansıtmaktan geçiyor.

Aslında bir yazıyı herkese göstermenin başka yolları da var. Bunlardan en önemlisi sosyal medya. Gerek sayfanda, gerekse gruplarda paylaşarak birçok kişiyle etkileşimde bulunmak mümkün. Ben de pinterest olsun, instagram olsun, twitter olsun  paylaşım yapıyorum. Şimdilerde paylaşımlara da çok vakit bulamıyorum. Yazılarımı okuyan, yorumlayan paylaşan herkese buradan çok teşekkür etmek isterim.

Duo Diyet 4 Yaşında – Son Yıl Yaşadıklarım

Bu yıl birtakım değişikler oldu, hostingimi ve domainimi Turhost’tan, paylaşımsız VDS sunucuya taşıdım. Bu şekilde hızın etkisini görmek istedim, şimdilik iyi gidiyor. Bu yıl beni yıpratan en önemli şey google güncellemeleri oldu. 2 güncelleme de olumsuz yansıdı maalesef ve önce yüzde 30 sonra yüzde 50 düşüş yaşadım, hitlerim yerlerde. Bu yazma aşkını şevkini kırıyor biraz da olsa ama yine de yazılarıma güveniyorum. Search consolda önemli web verileri kısmında iyi ve hızlı sayfalar görünmediği için de olabilir, tam çözemedim halen.

Popüler Kategoriler ve Atıl Kalanlar

Bedensel Diyet kategorim sitemin kompedanı durumunda. Çünkü en fazla trafiği aldığım konular burada olunca ben de bu kategori için içerik üretiyorum artık. Hitlerimin çoğu buradan geliyor ve haliyle reklam kazancı da bu kategori.

Bedensel diyet kategorisinin popüler olmasının bir diğer sebebi şu ana kadar aldığım tüm tanıtım yazılarımın bu kategoriden gelmesi. Tabi domain isminde diyet olunca gidip de gezi yazısı yazdıran, bu konuda tanıtım yazısı yazdıran olmuyor. Sağlık konularında çok ciddi tanıtım yazısı talebi oluyor. Bundan sonra bir site açacaksam da, sağlık konusunda olabilir ama genel blog tarzı düşünmem.

Ruhsal Diyet konularında yazmayı seviyorum, bazı yazılarım ön planda. Yine eğitim konulu bazı yazılarım da hit getiriyor. Kısacası 3 popüler kategorim bedensel diyet, ruhsal diyet ve eğitim kategorisi.

Atıl kalan kategorim Gezi-yorum kategorisi. Bu konuda yazma isteğim azaldı, belki sonra tekrar hareket başlayacaktır. Kitap, oyun, film gibi etkinliklere de yönelmiyorum artık.

Duo Diyet 4 yaşında nice nice yıllara diyorum. Aynı şekilde yazmaya devam. Siz okuyun ben bol bol yazarım. Nice güzel yıllarda buluşmak üzere…

Written by Duo

Oyla post

Duo Diyet

Eğitimci... Yazar… Sağlıklı yaşamı seven...

Diyet konusunda tecrübeli… Doğal ürünlerin aşığı... Gurme…

“Duo Diyet 4 Yaşında! Nice Yıllara…” üzerine 2 yorum
  1. Kaliteli içerikler üreten nadir bloglardan biridir DuoDiyet. Başarısının artarak devam edeceğine hiç şüphem yok. Web ortamının Duo Diyet gibi bloglara çok ihtiyacı var.
    Nice dolu dolu, bol kazançlı, keyifli yıllar dilerim ❤❤❤

    Yanıtla
Yorum yapın