Blog Kardeşliği, Bloglar ve Blog Takibi Üzerine…

Blog Kardeşliği Bloglar ve Blog Takibi Üzerine…

Blog kardeşliği ifadesini özellikle seçtim çünkü blogların farklı farklı isimleri ve özellikleri olsa da; birbirine yakın olmasını, destek olmasını, birbirini düşünmesini istedim tıpkı bir kardeş gibi. Blog kardeşliği yerine arkadaşlığı da diyebilirdim ama kardeş daha yakın ve samimi geldi.

Blog kardeşliği ifadesinin bir tık ötesi blogger kardeşliği… Bloglar bizim yavrularımız gibi düşünürsek, biz bloggerlar da onların velisi, hamisi, koruyucusuyuz.  Dolayısıyla bloğumuzla ilgili sevindirici veya üzücü gelişmeler olduğunda blogger’lar, blogları adına söz almalı ve konuyu paylaşabilmeli rahatlıkla. Zira güzel şeyler paylaşıldıkça artar, sorunlar da paylaşıldıkça azalır.

Bu yazıyı kaleme alma sebebim, bloglar arası güzel diyaloglar oluşmasına katkıda bulunmak, birbirimize güzel örnek olmak, destek olmak, bir blogger arkadaşımızın başına iyi ve kötü bir şey geldiğinde tek yürek olabilmek için. Bu da birbirimizle iyi diyalog kurmakla olabilir.

Zaten bloglar arası güzel ilişkiler var, blogger’lar çok güzel anlaşıyor da diyebilirsiniz ama bu yazının yine de bir farkındalık oluşturacağına inanıyorum.

Bloglarımız üzerine de güzel anekdotlar paylaşmak istiyorum. Duo Diyet perspektifinden, bir bloğu benim gözümde değerli kılan bazı özellikleri sıralamak istiyorum, umarım kayda değer bulursunuz. Bana, “Bu bloğa mutlaka uğra!” dedirten özellikler bunlar…

Blog Kardeşliği, Bloglar ve Blog Takibi Üzerine…

Bir Blogta Ne Dikkatimi Çeker?

1- İçeriğin konusu öncelikle. İlgi duyduğum bir konuysa o bloğa uğrarım tanımasam bile. Herkesin ilgi duyduğu konu farklıdır ama benim sağlık, diyet, yemek, film, eğitim üzerine olan konular önceliğimde.

2- Çarpıcı bir yazı başlığı da dikkatimi çeker ve hemen o bloğu tıklarım. Hiç tanımadığım bir blog da olsa ne yazdığını merak ederim.

3- Bloğa geldikten sonra ise beni ilk karşılayan temadır ve tasarımı iyi bir blog beni fetheder. İçinde rahatça gezinebildiğim, beni yormayan bir blog olsun isterim.

4- Yazıyı okumaya başladıktan sonra, yazım şekli beni etkiler. Çok başlık yoksa hep yazı varsa hele de paragraflar uzunsa sıkılırım. İmla hataları fazlaysa olumsuz etkilenirim. Başlıklarla ayrılmış, sık sık paragraf yapılmış, göz yormayan yazıları severim. Maddelendirilmiş yazılar beni olumlu etkiler.

Yazıda kullandığı hitap dili samimi ise, kendine has tabirleri farklı ve tarz ise, o blogger gözümde değerlidir.

5- Yazının kapak görseli veya içinde seçtiği görseller de beni çok etkiler. Konuyla alakalıysa, hele de komik ve ilginç ise daha da hoşuma gider.

6- Yorumlarını okurum, yorumlara verdiği cevaplar içten ve samimi ise, sanki karşılıklı diyalog yapıyor gibi cevap yazmışsa bunu çok önemserim ve o blogger güvenimi kazanır.

7- Ben ilgi duyduğum bir yazıyı okuduğumda, özenerek yorum yazmayı seviyorum. Vaktim varsa da uzun yazmayı. Blog sahibi yorumuma hem cevap vermiş, hem de dönüp benim bloğuma uğramışsa çok sevinirim ve ona saygım artar. Hele bir de yazıma yazdığı yorum konuyla ilgili ve detaylıysa kalbimi fetheder.

8- Sevdiğim bloglardan her gün yazan blogları takip ederim onlar beni takip etmese bile. Bana yoruma geri dönmese de ben o blog yazılarını okumayı severim. Yaşamdan yazılar, xhayat, beydanın kitaplığı, uçansayfa, deeptone blogları şibi..

9- Birbirimizi sosyal medya hesaplarından takip etmeyi çok önemserim. İnsta’dan veya face’den beğeniler, twitter dan fav’lamalar çok hoşuma gider, aramızdaki bağı güçlendirir. Hele ki özelden birbirimize soru ve destek mesajları atıyor ve yazışıyorsak, kendimi daha da değerli hissederim.

10- Bunların hiç bir olmasa da yine de bazı blogları ziyarete giderim. Birincisi, bir arkadaşım tavsiye etmişse onun bu önerisini değerlendirir giderim. İkincisi de, bana yorum yazan bir bloğa mutlaka iadei ziyaret yaparım.

Blog Kardeşliği, Bloglar ve Blog Takibi Üzerine…

Blog Kardeşliği için Yapamadıklarım

Blog kardeşliği birbirimize daha fazla destek olmayı gerektirirken benim bazı yapamadıklarım da var. En azından bunun farkındayım ve geliştirmeyi umuyorum.

1- Konuk yazarlık, backlink çalışması, tanıtım yazısı yayınlama gibi etkinlikleri hala yapamadım. Aslında ne kadar değerli olduğunu biliyorum ama olmadı işte. Aklımda yazı yazacağım bazı bloglar var, en yakın zamanda bunu hayata geçirmeyi düşünüyorum.

2- Facebook veya twitter platformlarında başka arkadaşlarımın yazısını paylaşmak. Tam olarak buna alışamadım ama blog yazarı arkadaşlarımın çok hoşuna giden bir davranış olacağının da farkındayım. Bazen benim yazımı paylaşan olunca hoşuma gidiyor çünkü. Bu birbirimize destek vermek anlamında olduğunun bilincindeyim ve bunu da hayata geçireceğim.

3- Bazen birkaç gün sosyal medyadan uzak kalıyorum, yorum katkısında bulunamıyorum. Yazılara geri döndüğümde birikmiş eski yazılara yorum yazamamış oluyorum. Bu da beni üzüyor ama zaman noktasında her zaman rahat olunmuyor. Bazen yarım saatliğine giriyorum diyelim, 3 kişiye yorum yazıp çıkıyorum. Bir arkadaş şöyle düşünmesin. Başkasına öncelik vermiş, beni sonraya bırakmış. Bu tamamen zamanla alakalı bir durum. Bir blog listemdeyse benim aklımdadır, sorun yok yani:)

Feedly Programı İle Blog Takibi

Bu programı bana Derya Hanım tavsiye etmişti sağolsun. Çok büyük kolaylık. Ücretsiz versiyonu 100 tane bloğu kaydedebiliyor, sonrası için yükseltebilirsiniz isterseniz. Takip etmek istediğiniz bloğun adresini kopyala yapıştır ile kaydediyorsunuz. Bloğun yeni yazısı çıktığı anda hemen orada görünüyor ve bir tıkla yazıya ulaşabiliyorsunuz. Okumadığınız yazılar da orada birikiyor, istediğin zaman  girip yazılara ulaşabiliyorsun.

Program bende İngilizce ama “çevir” özelliği sayesinde sorun olmuyor.  Blogları kategoriler halinde dizayn edebiliyorsunuz. İlk eklediğim blog, deryanın spor günlüğü idi. Onu ekleyeyim derken kategorinin adını da onu yapmışım. Sonra da ellemedim, öyle kaldı.

Şu anda bende 54 blog kayıtlı. Paylaştığım bu resimlerde gördüğünüz 54 bloğun tamamını görüntülemek için yukarıda gördüğünüz 3 ayrı fotoğrafı aldım, tıklandığında resim büyür. Resmin sol tarafında kayıtlı bloglar sıralanmış durumda. Kaydettiğim blogların isimlerini bu şekilde sizinle paylaşıyorum. İsminiz burada yoksa yoruma yazarsanız hemen eklerim ve takip etmeye başlarım. Ayrıca burada ismi olmayan bazı blogları zaman zaman takip ediyorum, hatırlatırlarsa onları da kaydederim.

Herkese iyi bloglamalar…

Blog kardeşliği gelişsin diye bazı bloglar, destek amaçlı çeşitli blogların yazılarını tavsiye ediyor, bunu çok takdir ediyorum. Benim de “Radarımdaki Blog” kategorimde benzer çalışmalarım oldu, bir göz atmanızı isterim.

Written by Duo

Yazar Hakkında
Toplam 133 yazı
Duo Diyet
Duo Diyet
Özel sektörde eğitimci...Doğal ürünlerin aşığı...Sağlıklı yaşamı seven...Diyet konusunda tecrübeli…Değişik ülke kültürlerini araştıran...Tasavvufî konulara meraklı...Değişik tatlar denemekten çekinmeyen, gurme...Sinema tutkunu...
Yorumlar (52 yorum)
Derya
Derya Cevapla
- 1:17 pm

Cok tesekkürler hem bahsettigin hem ekledigin icin. Feedly gercekten büyük kolaylik. Bazi arkadaslarin tüm yazilarina gidemiyorum yorum yazdiginj siliyor diger yazilar kaliyor sonra vakit buldukca gidiyorsun tekrar. Bir dedigine katilmiyorum, maalesef tüm bloglar yardimlasalim destekleselim düsüncesinde degil. Yorum yaziyorsun, hatta birkac kez yaziyorsun bir nezaket icabi olarak bile geri dönmüyor, veya dedigin gibi baska alanlarda desteklesmiyor. Ama is kendine gelince istiyor ki hep yazilari okunsun, herkes bana gelsin. Evet birebir bir destek beklenmemeli herkes elinden geleni yapar ama hic geri dönmeyeni de saygisiz buluyorum. Ben feedly harici haftalik liste de yaparim kimseyi atlamamak icin. Bu detaylar kimine önemsiz gelse de bence cok önemli. Karsimizda insanlar oldugunu unutuyoruz bazen yüzyüze görmeyince. Bir de kizdigim, ben herkese yetismeye yardim edip sorularini cevaplamaya calisiyorum. Ama bazi arkadaslar bloguma bir kez bile ugramis degil. Daha gecenlerde zamanimi desteklesen arkadaslara harcarim daha iyi diye düsünüyordum ben de 😊

  Duo Diyet
  Duo Diyet Cevapla
  - 6:46 pm

  Hani bir söz vardır, “huzur istiyorsan negatif insanları hayatından çıkar” diye. Kimse kimseye yorum yazmak zorunda değil, özgür bir dünya blog dünyası. O açıdan bir kaç kez uğradın iadei ziyaret yapmıyorsa, bir daha sen de uğramazsın, oldu bitti. Son cümlende dediğin gibi destekleşen arkadaşlarımız veya destekleşmeye hazır o kadar çok arkadaşımız var ki, enerjimizi ve zamanımızı onlar için harcarız. Önemli olan, olaylara pozitif yaklaşmak, negatif tutumların da bizi etkilemesine izin vermemek.

Ece Evren
Ece Evren Cevapla
- 1:52 pm

Sevgili Duo Diyet, her gün bilgisayara giremiyor, biraz dinlenmek zorunda kalıyorum.Şimdi face,den görüp girdiğim bloğunuzdaki gayet güzel paylaşımınızı okudum. Düşüncelerimizin ve ufak tefek de olsa endişelerimizin aynı olduğunu fark ettim. Bu mevzuda daha evvel bloğumda paylaştığım ,senin bu ifadelerine eşlik edebileceğini düşündüğüm ve uygun gördüğüm iki yazımın linklerini paylaşmak istiyorum.Sonra fikrimi yazacağım 🙂
Birincisi https://www.eceevren.com/2018/08/kendi-penceremden.html
Diğeri https://www.eceevren.com/2018/03/size-bir-mektubum-var.html
https://www.eceevren.com/2018/03/paylasmak.html

Aslında bu kadar değil ama had aşımı olmasın.Yazdıklarına sonuna kadar katılıyorum yavrum. Aramızdaki diyaloglar hem seviyeli,hem abartısız ve içten olmalı.Zira çok değerlibir uğraşın gönüllüleriyiz.Emeğine sağlık.Sevgilerimle )

  Duo Diyet
  Duo Diyet Cevapla
  - 6:50 pm

  Teşekkürler, bu konuda daha önce çeşitli yazılar yazılmıştır mutlaka. Sizin pencerenizden de benim perpektifimden bakınca da benzer istekler var hep. Son paragraf çok güzel özetlemiş. Diyaloglar seviyeli-abartısız-içten olmalı. Çok teşekkürler, yüreğine sağlık, sevgilerimle…

Deniz
Deniz Cevapla
- 2:38 pm

Blog kardeşliği üzerine nasıl da içten bir yazı bu böyle 🙂 Bir kez daha kaleminize hayran kaldım ve yazdıklarınız gerçekten çok değerli. Bu arada sevgili Derya’ya katılıyorum; ne yazık ki bloggerlar arası yardımlaşma ruhuna sahip çok az kişi var. Son zamanlarda öylesine yoğunum ki, buna rağmen fırsat bulur bulmaz blogları dolaşıp yorumlamaya çalışıyorum. Yorum yapamadıklarımın yazılarını sosyal medya hesaplarımdan paylaşarak katkıda bulunmaya çalışıyorum, elimden geldiğince.

Bu arada bloğunuzun abonelik formunu göremedim.

  Duo Diyet
  Duo Diyet Cevapla
  - 6:56 pm

  Teşekkür ederim yorumlarınız çok içten ve mutlu ediyor beni. Yardımlaşma ruhunu biraz olsun canlandırabilir miyim diye yazdım yazıyı.Takip ve yorum blog için çok şey ama sadece yorum değil, sosyal medyada veya mecralarda olan birlikteliklerle blog kardeşliği çok da uzak değil bize sanki, neden olmasın…

Tigris
Tigris Cevapla
- 6:54 pm

Bloğuma ara sıra uğrayıp yorumlarınızı yazıyorsunuz. Twitter’dan da favlarınızı görüyorum .
Bloğum kriterlerinize bakıldığında kaç puan acaba

  Duo Diyet
  Duo Diyet Cevapla
  - 6:59 pm

  Ya çok alemsiniz, seviyorum sizi:)) Ayşegül kadar sevemem belki ama bu sevgi puan vermemden daha değerlidir diye düşünüyorum;)

Tigris
Tigris Cevapla
- 7:12 pm

Bilemiyorum hislerim sanki biraz dalga geçer gibi bir tavrınız var diyor

  Duo Diyet
  Duo Diyet Cevapla
  - 7:26 pm

  Estağfirullah, bilakis değişik tarzınız hoşuma gidiyo…Hata varsa o da kalemimde…Ona da söyliyecem dikkat edecek bir daha.

Bipudra
Bipudra Cevapla
- 7:18 pm

Sevgili Duo beni de es geçmeden eklemiş olmana çok sevindim. Fedly kullanmıyorum ama bloguna hemen hemen her gün uğrayıp yeni neler çar acaba diye mutlaka göz atıyorum. Belki o an hemen yorumlayamıyorum ama bil ki o an müsait olmayışımdandır ve üstün körü öylesine yorumlamak istemeyişimdendir. Bu yorumu her ne kadar Bipudra hesabımdan yazıyor olsam dahi ben her zamanki RENKLİBLOGSAYFAM sahibesi Seyhan 🥰😉
Bipudra yı sanki oracıkta göremedim gibi geldi . Malum yaş Kemal’e eriyor yavaş yavaş varda ben göremedimse gözlerimin azizliğine uğradım diyelim.
Blog kardeşliğinin en güzel örneklerinden bir tanesisin. Her daim sevgiyle kal

  Duo Diyet
  Duo Diyet Cevapla
  - 7:34 pm

  Ne güzel yazmışsın, çok teşekkür ederim. Face’te de demiştin, öylesine yorum yazmak istemiyorsun, bunu çok takdir ediyorum. Bi pudra yokmuş doğru, hemencik ekliyorum…Sevgilerimle…

Erhan Çakırlar
Erhan Çakırlar Cevapla
- 7:29 pm

Dikkat çeken bir yazı önemli tabi ama ben faydalı olması esasına daha çok dikkat çekiyorum. Paylaşım yapan insanların dostluğu güzel şey teşekkürler

  Duo Diyet
  Duo Diyet Cevapla
  - 7:38 pm

  Faydalı şeyler de dikkatimi çekiyor merak etme:) Bazı dikkat çekici şeyler çok faydalı olmadığı gibi, çok faydalı olan bilgiler de ilgi alanımıza girmeyebiliyor. Dostluk ise en önemli şey…

fatih pınar
fatih pınar Cevapla
- 9:23 pm

Sevgili Duo, yazınızı çok samimi buldum. Bundan dolayı çok teşekkür ederim. Bahsettiğiniz fikirlerin tamamına katılmakla birlikte bazı açıklamalar yapmak isterim. Yazıyı yazarken tüm blogger arkadaşların blog dünyasına tam hakim olduğu gibi bir ön kabul ile yazıyorsunuz sanırım. Oysa ben kendimden bahsedecek olursam sosyal medyada yeni olduğumdan ve sosyal medyayı tam ve etkin olarak kullanamadığımdan ve bazen vakit bulamadığımdan arkadaşlarıma gerektiği gibi destek olamayabiliyorum ve bunun mahcubiyetini de yaşıyorum. Yine de birbirimizle dayanışma içinde eksikliklerimizi gidermeye çalışsak iyi olacak. Bu yazı bu anlamda çok faydalı idi. Özelden sorulan sorulara çok mutlu olduğunuzu söylemektesiniz. Bunu öğrendiğim iyi oldu. Bundan böyle teknik konularda sorularla sizi bezdireceğim.:) Çok teşekkürler.

  Duo Diyet
  Duo Diyet Cevapla
  - 8:57 am

  Çok güzel ve katkı sunan yorum için ben de teşekkür ederim. Blog dünyasına zamanla hakim olunur zaten hepimiz yolcuyuz bu işte, tam bu nedenle blog kardeşliği ve destekleşmek çok önemli. Herkes her konuda iyi olamaz zaten ama iyi olmadığımız yönleri zamanla yavaş yavaş geliştirebiliriz. İyi bir blogger zamana göre kendini yenileyebilmeli ve her daim gelişime açık olmalı. Tanıdığımız kadarıyla tecrübeli blog yazarları, yeni yazmaya başlayanlara karşı hem anlayışlı ve müsamahakar, hem de desteklemeye hazır. Özelden yazmaya gelince, özel ders gibi düşün, dersi daha iyi anlıyorsun:))

tolum
tolum Cevapla
- 10:35 pm

Çok güzel olmuş blog kardeşligi konunuz kendi blogumu göremesemde diger kardeş blogları görünce sevindim iyi ki varsınız

  Duo Diyet
  Duo Diyet Cevapla
  - 8:59 am

  Aslında blog yazınızı sosyal medyadan gördüğümde uğramaya çalışıyorum ama kaydetmemişim, hemen kaydediyorum. Siz de iyi ki varsınız, teşekkürler.

İbrahim Erdoğan
İbrahim Erdoğan Cevapla
- 12:59 am

Merhaba Duo.Ben de blog kardeşliği adına elimden geleni yapıyorum. Sen de bu konu hakkında çok güzel bir farkındalık yazısı yazmışsın. Eline sağlık. Yaşasın blog kardeşliği 🙂

  Duo Diyet
  Duo Diyet Cevapla
  - 9:12 am

  İçerik girdiğinizde yorum konusunda es geçmediğim bir blogunuz var, aylak editör. Ne kadar gayretli olduğunuzu da görüyor, takdir ediyorum. Bloglara verdiğiniz desteği herkes görüyor, biliyor. Hani bir maddede bazı arkadaşların bloglarının isimlerini verdim ya, onlar sevdiğim ve sık içerik üretenler. Yoksa sık veri girmeyip de sevdiğim, mutlaka uğradığım onlarca blog var. Tüm blog yazarları emek verip bir içerik üretiyor, bu saygı duyulacak bir şey ve bu yüzden birbirimizi daha iyi noktalara taşıması adına blog kardeşliğini önemsiyorum. Senin harika cümlenle bitirmiş olayım yorumumu: Yaşasın blog kardeşliği:)

Cem Kazan
Cem Kazan Cevapla
- 4:03 am

Duo’nun bloglar dünyası hakkında neler düşündüğünü öğrenmiş olduk 😀 Devamlı takip ettiğin bloglarda ismimi görmek çok mutlu etti beni. O zaman Twitter’da bu yazını paylaşıyorum.

  Duo Diyet
  Duo Diyet Cevapla
  - 9:16 am

  Blog dünyası bir derya, düşüncelerim yaşadıklarım ve hislerimle sınırlı. Belki bir yıl sonra daha farklı duygu ve düşünceler içinde olurum, kimbilir? Her gün Cem ne girmiş bloğa diye merak ediyorum, bunda sık yazman ve samimi olmanın etkisi var. Blog kardeşliğimizin uzun süre devam etmesi dileğiyle…

Recep Tufan
Recep Tufan Cevapla
- 5:00 am

Feedly yerine Inoreader’i da deneyebilirsiniz. Onda 100’den daha fazla olabilir takip etme sayısı. Şimdilerde ben https://blogtakipblogu.blogspot.com/ adresini kullanıyorum. 🙂

  Duo Diyet
  Duo Diyet Cevapla
  - 8:39 am

  Diğerini de inceleyeyim. Yeni adresinize uğradım, blog takibi ile ilgiliymiş, gayet güzel, teşekkürler…

Füsun Esen
Füsun Esen Cevapla
- 8:40 am

Eklenmiş olduğumu mutlulukla gördüm. Çok teşekkür ederim. Blog yazılarıma artık Füsun Esen
fsunesen.wordpress.com adresinden devam ediyorum.
Eklerseniz sizinle temasta olmak beni mutlu eder.
Çok selamlar bol bol sevgiler
Füsun Esen
Gıda Yük.Müh.

  Duo Diyet
  Duo Diyet Cevapla
  - 9:18 am

  Evet yeni blog adresinizi kaydettim, güzel yazılarda buluşmak üzere…

Ümit Çakır
Ümit Çakır Cevapla
- 11:32 am

Güzel bir paylaşım olmuş. Daha önce de bir bloggerlık tecrübem olmuştu ve yeniden farklı bir konuyla başlamak istedim. Bir okuyucu olarak sizi bloğa çeken maddelere dikkat edicem. Başarılar

  Duo Diyet
  Duo Diyet Cevapla
  - 7:00 pm

  Yeni bloğunuzu ziyaret ettim, 2. aboneniz oldum:) Farklı bir konuda yazıyorsunuz, bakalım nasıl bir deneyim olacak. Takibe aldım, başarılar diliyorum.

Kafamdabiroda
Kafamdabiroda Cevapla
- 1:17 pm

Blog kardeşliği ve blogger dayanışması hakkında çok güzel bir yazı olmuş ☺️ Biz blog yazarlarını da yine en iyi anlayacak olan bizleriz… ☺️

  Duo Diyet
  Duo Diyet Cevapla
  - 7:02 pm

  Demi ama, ne güzel söylediniz. Blog yazarının halini yine blog yazarı anlar. Paylaşmak, birbirimize destek olmak bize güç kaybettirmez, aksine kazandırır. Teşekkürler, bloğunu takibe aldım, başarılar dilerim.

Beyda'nın Kitaplığı
Beyda'nın Kitaplığı Cevapla
- 8:57 am

Birbirimize destek olursak bloglar ölmez:)

  Duo Diyet
  Duo Diyet Cevapla
  - 1:41 pm

  Bloglar ve bloggerlar arası destek ve yardımlaşma çok önemli…Hem bloglar ölmez dediğiniz gibi hem de daha kaliteli işler ortaya çıkar.

yeşimlehertelden
yeşimlehertelden Cevapla
- 10:07 am

Şu sıra başlayan çok güzel bir blog takip etkinliği var yine..herkes katılmalı bence 😉

  Duo Diyet
  Duo Diyet Cevapla
  - 1:33 pm

  Bloglar takiple, bloggerlar yardımlaşarak güçlenir. Teşekkürler…

kelebeketkisi39
kelebeketkisi39 Cevapla
- 11:13 am

Son derece yararlı bir yazı olmuş bloglar birlikte çok daha güçlü.

  Duo Diyet
  Duo Diyet Cevapla
  - 1:37 pm

  Teşekkür ederim, siz de blog takip etkinliği ile blogların güçlü olması için en güzel şeyi yapıyorsunuz…

Dert Anası
Dert Anası Cevapla
- 6:11 pm

Yaşasın blog kardeşliği diyelim o zaman. 🙂 Zaman zaman ben de blogları dolaşma, yazılanları okuyup yorumlama konusunda geç kalabiliyorum. Şu sıralar zaten başımızda bazı sorunlar vardı. Pek bakamadım buralara. Ama önemli olan hep birlikte dostluk içinde paylaşımlar yapmak. Arada birileri çıkıp bu ortamı bozmaya çalışsa da bence sevgi ve dostluk her zaman kazanacaktır diye düşünüyorum. Çok keyifli bir yazı kaleme almışsınız. Teşekkürler.

  Duo Diyet
  Duo Diyet Cevapla
  - 6:56 pm

  “Sevgi ve dostluk her zaman kazanacak” ne kadar güzel söylediniz. Bloglar birbirine destek olmalı, bloggerlar da birbirlerine anlayış ve iyi niyetli yaklaşımlar sergilemeli. Bu şekilde hem güçleniriz hem de kendimizi geliştiririz.

Çizgili Çorap
Çizgili Çorap Cevapla
- 9:47 am

Teşekkürler Duo 😊 blog kardeşiliği sana yakışır bir şekilde içten ve samimi olmuş. Bir süredir buralara uğrayamadım ve bu yazının beni karşılaması mutlu etti tekrar teşekkür ederim 🙏 bu kardeşliğin daimi olmasını diliyorum..

  Duo Diyet
  Duo Diyet Cevapla
  - 10:07 am

  Şimdilerde blog takip etkinliği de başladı. Blog kardeşiliği için çok güzel bir etkinlik, katılmanı isterim. Son cümlendeki temennine can-ı gönülden katılıyorum, çok teşekkürler.

Ayşe
Ayşe Cevapla
- 10:20 pm

Ne kadar güzel ve detaylı yazmışsınız. Yorum yapma konusunda çok vaktim olmadığı için birçok yoruma dökmüş yapamıyorum ben. Üzülüyorum sonra aklımda takıntı olarak kalıyor. Siteleri ziyaret ediyorum, okuyorum. Ancak yorum yapmaya fırsatım olmuyor maalesef..:(

  Duo Diyet
  Duo Diyet Cevapla
  - 10:23 pm

  Olsun, sizin tarifleriniz yeter…Siz yazınızı yazınca sosyal medyada paylaşın, geliriz her zaman. Teşekkürler.

Sevda Ünlü
Sevda Ünlü Cevapla
- 1:15 pm

Çok güzel ve özel bir yazı olmuş…fotoğraflardan birinde benim sayfam kocaman çıkmış :)) blog yazmaya başladığımdan beri öyle güzel dostlarım oldu ki…hepinizin yeri gerçekten ayrı…inadına yazmaya paylaşmaya devam :))

  Duo Diyet
  Duo Diyet Cevapla
  - 1:34 pm

  Evet, yazıyı özel ve özenerek hazırladım. Blog dostlukları da çok özel zaten. Güzel yazılarda buluşalım o zaman inadına:)

İstiridye Avcısı
İstiridye Avcısı Cevapla
- 3:59 pm

Ben de geldim aldım hemencik takibe 😉 Sevgiler…

  Duo Diyet
  Duo Diyet Cevapla
  - 5:19 pm

  İyi yaptınız, hoş geldiniz:) Blog takip tüm hızıyla devam ediyor…Sevgilerimle…

Shoepera Türkiye Yüksek Ökçeler Kulübü

Blog takibi yazınızı çok beğenerek okudum.
Kriterlerinizin çok büyük çoğunluğu benimkilerle paralel.
Bloggerlık hiç karşıdan göründüğü gibi değil; çok zorlu bir uğraş.

Temiz bir Türkçe ile, bir konuyu temellendirebilmek, irdelemek, tanıtmak, yorumlamak,
kapsamlı makale yazabilmek Instagrammer olmaktan veya YouTuber olmaktan çok farklı.
Blogunuzu tarz, içerik kapsamı, anlatım dili, görsel düzenleme, kullanışlılık gibi çok sayıda parametrede çok başarılı buluyorum ve seviyorum size gelmeyi.)

Karşılıklı dayanışmalarla inanıyorum ki Türk blog dünyası giderek daha da derinlik kazanıp gelişecektir.
Bir gün Shoepera’yı da listenizde görmek dileğiyle.

Bu arada önerdiğiniz Feedly’ye de bakacağım hemen.
Zamandan kazandıracak ve sevdiğim hiçbir blog içeriğini kaçırmamaı sağlayacak gibi geldi bana.
Yeni içeriklerinizi merakla takipteyim.

Sevgilerimle

  Duo Diyet
  Duo Diyet Cevapla
  - 10:07 pm

  Yine uzun ve samimi yazmışsınız her zamanki gibi, böyle olunca neden değerli hissediyor insan kendini acaba:)
  Blogger olmak farklı,içerik üretmek için daha bir kafa yorma ve özveri gerektiriyor sanki…
  Böyle beni mutlu eden uzun yorumlar yazmasınız da, kısacık da yazsanız, hatta yazmasanız bile kapım her daim açık, misafirliğe beklerim:)
  Shoepera artık listemde, eskiden aklımdaydı sadece;) Sevgiler benden de…

Dilan
Dilan Cevapla
- 3:05 pm

Merhaba bloğumu yeni açtım 😊 sizleride beklerim

  Duo Diyet
  Duo Diyet Cevapla
  - 5:01 pm

  Bloğunuzu ziyaret ettim, hayırlı olsun. İzle butonunu bulamadım.

necla
necla Cevapla
- 2:54 pm

Her türlü bilgi için siteme bakabilir bana soru sorabilirsiniz çocuk gelişimi 4.sınıf öğrencisiyim ve aktif bir şekilde paylaşımlarım devam ediyor
http://www.cocukgelisimci.com

  Duo Diyet
  Duo Diyet Cevapla
  - 10:57 pm

  Çok güzel konular var sitenizde, teşekkürler. Kaliteli paylaşımlarda buluşmak üzere…

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

×

Bir Şeyler Ara