Doğal Taşlar ve Özellikleri – Şifalı Taşlar Neye İyi Gelir?

Doğal taşlar ve özellikleri neler, hangi taşın ne gibi faydası var, frekansı bize uyan en iyi doğal taş hangisi gibi pek çok sorunun yanıtı makalemizde. Evet doğal taşlar milyonlarca yıllık uzun zaman dilimlerinde oluşumlarını tamamlamışlardır. Her bir taşın içindeki mineraller farklı farklıdır ve kendine has özellikleri vardır.

Doğal taşlar oluşurken doğadan aldıkları yararlı mineraller sayesinde enerjiyle dolar. İşte doğal taşları şifalı taşlar haline getiren de bu enerjidir.

Her doğal taşın kendine has titreşim ve frekansı vardır. Doğal taşlardaki frekans ve elektrik bize uyarsa o bizim taşımızdır, o bizi olumlu etkiler ve şifa verir. Bu yüzden herkes farklı farklı doğal taş seçimi yapar.

Avrupa’da bazı merkezlerde vücut & doğal taş analizi yapılıyor, taşın içindeki minerallerin o kişiye yarar sağlayıp sağlamadığını ölçebiliyorlar. Taşta bulunan mineral vücudunda eksikse o doğal taş teninle uyumlu çıkıyor ve onu kullanıyorsun.

Şifalı doğal taşlar ne işe yarar özellikle çok eski çağlardan beri bazı hastalıkların tedavilerinde kullanılıyordu. Mısır dönemine ait yazıtlarda bile bu taşlara ait işaretler var. Çok bilinen ametist taşı da Antik Yunan döneminde çokça kullanılmış.

Günümüzde de bu doğal taşlar güzel ve göz alıcı göründükleri için, onları bazen üzerimizde taşırız bazen de bulunduğumuz ortamlara koyarız. Takı olarak kolye bileklik yüzük ve küpelerde çok şık duruyor. Ayrıca bu taşlardan oluşan tesbihler de çok kullanılmakta.

Bazı şifalı doğal taşlar da taş kütle veya plaka halindedir bunlara ham doğal taşlar diyoruz, yaşadığımız ortamlara yerleştirerek bize pozitif enerji versin isteriz.

Şifalı taşların faydaları taşlar cilde değdiğinde daha fazla görülmektedir. Cilde değmiyorsa da vücuda yakın olması da enerji alışverişi açısından önemli. Yakınımızda olan bu taşlardan bazıları, nazar veya elektronik aletlerden yayılan negatif ışınlara karşı koruma sağlar.

Doğal Taşlar ve Özellikleri Faydaları Burçları

Her taşın ayrı bir oluşumu, ayrı bir özelliği ve enerjisi var. En etkili ve en şifalı doğal taşlar ve isimleri neler, bu şifalı taşların özelliklerini, bedensel ve ruhsal açıdan faydalarını, renklerini ve hangi burçlara uygun olduklarını alfabetik sıraya göre yazdım.

Siz de ister sevdiğiniz renge göre, ister faydasına göre isterseniz de burcunuza göre size en yakın doğal taşları seçebilirsiniz. Şifalı taşlar neye iyi gelir sorusunun detaylı cevabını aşağıda bulabileceksiniz.

doğal taşlar ve özellikleri - şifalı taşlar neye i̇yi gelir?
akuamarin bileklik

1- Akuamarin / Aquamarine (Cesaret ve Rahatlama Taşı)

Özellikleri : Okyanus mavisi rengiyle herkesi büyülüyor ve her geçen gün bu taşa ilgi artıyor. Şeffaf bir mavi olduğu için adına gök zümrüdü de diyorlar ama zümrütle karıştırmayın. Bu taşı üzerinde taşıyana coşku verir ve cesaretini arttırır. Güzelliğin, dürüstlüğün, güven ve bağlılığın sembolüdür. Taşıyan kişiye bereket ve uğur getirir.

Bedensel Faydası: Ağız içi ve boğaz enfeksiyonlarına karşı etkilidir. Nefes darlığı, astım, bronşit hastaları üzerinde taşırsa çok rahatlatır. Özellikle de dikkat dağınıklığı ve unutkanlık için birebirdir.

Ruhsal Faydası: Stres ve depresyona karşı etkilidir. Rahatlatıcı etkisi ile ruhunuzda pozitif duygular hakim olur. Utangaçlık azalır, özgüven ve cesaret gelir.

Burçlar: Koç-Terazi

doğal taşlar ve özellikleri - şifalı taşlar neye i̇yi gelir?
akik taşı aura

2- Akik / Agate (Stres ve Ölümsüzlük Taşı)

Özellikleri: Mavi, kırmızı, yeşil gibi çok çeşitli renklerde olan akik, şifalı doğal taşların belki de en ünlüsüdür. Bunun sebebi ölümsüzlük taşı denecek kadar birçok rahatsızlığa iyi gelmesi ve pahalı olmayışı. Yemen taşı da denen akik taşı, çok eski dönemlerden beri kullanılıyor ve ömrü uzattığına inanılıyordu.

Bedensel Faydası: Ağrıları giderir, tansiyonu dengede tutar. Hamileler ve bebek için de çok faydalıdır. Özellikle de bedenin gerginliğini azaltır. Mavi akik vücuda değerse zamanla tümör oluşumunu yok eder. Tümörlü hastalar, vücuda değen mavi akik taşından su çıktığını söylüyorlar.

Ruhsal Faydası: Stresi azaltır, nazarı engeller. İyimser ve anlayışlı olmayı sağlar. Negatif enerjilerden arındırır.

Burçlar: Kova, Koç, İkizler, Yengeç, Aslan, Başak, Terazi, Oğlak

doğal taşlar ve özellikleri - şifalı taşlar neye i̇yi gelir?
doğal uruguay şifalı ametist

3- Ametist / Amethyst (Pozitif Enerji Taşı)

Özellikleri: Yunanca bir kelime olan Ametist, sarhoşluğa iyi gelen demektir. Vücut belli zamanlarda halsiz, huysuz ve uyuşuk bir hal alır. Bu taş vücuda değdiğinde bu hal kaybolur. Ametist mor renklidir ama koyu mor olanları almayın, beyaza yakın mor olanlar daha faydalıdır. Koyu mor, negatif enerjiyle içi dolmuş demektir. Taş kütle olarak alıp, odaya bilgisayarın yanına koyulabilir.

Bedensel Faydası: Halsizliği giderir. Alkol ve sigarayı bırakmada yardımcı olur. Özellikle de cilt ve göz hastalıklarına iyi gelir.

Ruhsal Faydası: Meditasyonda çok faydalıdır, iç huzuru verir. Negatif enerjiyi atarak pozitif enerjiyle dolmamızı sağlar.

Burçlar: Balık, Koç, Yengeç, Akrep, Yay

doğal taşlar ve özellikleri - şifalı taşlar neye i̇yi gelir?
aventurin kaya parçası

4- Aventurin / Aventurine (Şans Taşı)

Özellikleri: Şifalı taşlar içinde yeşil renkli Aventurin taşının, şans getiren bir gücü var ve bereket getirir. Hayal kuranların taşı olarak da bilinir ve yaşamdan tat almanıza destek verir. Taşı, göğsünüz üzerinde kolye ucuna takarak teninize değecek şekilde kullanmanız gerekmektedir.

Bedensel Faydası: Depresyon rahatsızlıklarına karşı etkilidir. Hasta olduğunuzda oluşan moral bozukluğunu giderir.

Ruhsal Faydası: Kalp ve zihindeki güzel duyguları hep canlı tutar. Zeka, algı ve yaratıcılığı arttırması için kullanılan bu taşa kişisel gelişim taşı diyenler de olmuştur.

Burçlar: Koç, Boğa, İkizler, Yengeç, Başak,

doğal taşlar ve özellikleri - şifalı taşlar neye i̇yi gelir?
kehribar yüzük

5- Kehribar / Amber (Organik Şifa Taşı )

Özellikleri: Turuncu ve yeşil renklerde bulunan kehribar çok eski zamanlardan beri adı sağlık kelimesiyle özdeşleşmiş bir taştır. Ağaçların reçinelerinin yere dökülmesiyle zamanla taşlaşmıştır. Yumuşak ve saydam yapısı takılar için estetik görünüm sağlamaktadır. Genellikle kolye ucunda bulundurularak göğüs bölgesinde etkili olması düşünülüyor.

Bedensel Faydası: Yeşil kehribar guatr tedavisinde çok yardımcı olmaktadır. Tiroidleri düzene sokar, ağrıyan yere konduğunda ağrıyı azaltır.

Ruhsal Faydası: Sol elde tutulduğunda stresi önler, bu yüzden kehribar tespihleri tercih edilmektedir. Özellikle de melankoliye karşı olumlu etkisi vardır. Negatif insanlardan yayılan kötü enerjiyi dağıtarak, olumsuz etkilenmenin önüne geçer.

Burçlar: Aslan, Kova, Yay

doğal taşlar ve özellikleri - şifalı taşlar neye i̇yi gelir?
mercan takı seti

6- Mercan / Coral (Kararlılık ve Saygınlık Taşı)

Özellikleri: Mat kırmızı renkli mercanlar, birçok takı ve dekorasyonda kullanılmaktadır. Mercanın rengi çok parlaksa bilin ki sahtedir. İnci mercan ikilisini çok duyarız. Takı olarak taşındığında kararlılık ve saygınlık oluşması konularında destek olur.

Bedensel Faydası: Cilt hastalıklarına iyi gelir. Özellikle de kalp ve dalağa olumlu etkileri vardır. Hormonal yapıyı dengeler. Aşırı heyecan ve tepkileri engeller. Bebek ve çocuk hastalıklarına karşı, onların yanında bulundurulması iyi olur.

Ruhsal Faydası: Ev ve aile içi huzura pozitif katkı sağlar. Evde veya işyerinde yaşanan olumsuz havayı giderir. Bunun için mercan kaya parçası bulundurmak gerekir. Takı olarak taşındığında rahatlatıcı etkisiyle dinginlik sağlar.

Burçlar: Kova, Balık

doğal taşlar ve özellikleri - şifalı taşlar neye i̇yi gelir?
safir kolye ucu

7- Doğal Taşlar Safir / Sapphire (İletişim Taşı)

Özellikleri: Genellikle mavinin tonlarında bulunan safir taşı, pürüzsüz yapısı ve göz alıcı rengiyle takılarda en çok tercih edilen değerli doğal taşlar arasındadır. Safirin etkili olması için vücuda değmesi önemlidir.

Bedensel Faydası: Baş, kulak, boğaz ağrısı ve vertigo gibi baş dönmesi durumlarına karşı etkili bir taştır. Vücudun baş bölgesi ile böbrek kısmında etkisi fazladır. Özellikle kanın akışkanlığına ve salgı bezlerinin doğru çalışmasına pozitif etki eder.

Ruhsal Faydası: Beynin kötüye yorma ve kötü düşünceler içinde olmasını engeller. İletişim problemlerine karşı çok etkilidir. Özellikle de sezgisel gücü arttırır.

Burçlar: İkizler

doğal taşlar ve özellikleri - şifalı taşlar neye i̇yi gelir?
doğal sitrin taşı bileklik – zenginlik ve şifa

8- Sitrin / Citrine (Para Taşı)

Özellikleri: Sarı, turuncu, kahverengi tonlarında görünen sitrin taşı, görünüşüyle çok ilgi çekmektedir. Şifalı olup olmadığına bakılmaksızın sırf estetiği için bu taşı aksesuarlarında kullananlar vardır. Sarının tonları zenginliği ifade ettiğinden dolayı para taşı veya başarı taşı diye adlandırılır.

Bedensel Faydası: Metabolizmayı hızlandırdığı için kilo vermek isteyenlerin ve diyet yapanların da gözdesi bir taştır.

Ruhsal Faydası: Bu doğal taş yanındaysa özgüvenin yüksek olur ve inancınızı hiç yitirmezsiniz. Kötü davranışları dizginlediği için psikolojik olarak iyi hissedilmeyen durumlarda, kişinin kendine veya çevresine zarar verici hareketlerde bulunmasının önüne geçer.

Burçlar: İkizler, Koç, Aslan

 

doğal taşlar ve özellikleri - şifalı taşlar neye i̇yi gelir?
doğal turkuaz enerji taşları

9- Turkuaz / Turquoise (İnanç ve Denge Taşı)

Özellikleri: Turkuaz taşı doğal taşlar içinde firuze ismiyle de bilinir. Ayrıca isminden dolayı Türk taşı da deniyor ama en çok çıkarıldığı yer İran. Gök mavisi ile doğanın yeşilinin birleşiminden oluşan kendine has bir rengi vardır. Denge taşı denme sebebi yer ve gök rengini içinde dengelediği içindir.

Bedensel Faydası: Kandaki oksijeni ve tansiyonu dengeler. Özellikle migrene çok iyi gelir. Solunuma ve ciğerlere rahatlık sağlar.

Ruhsal Faydası: Nazara karşı etkilidir. Kişiye başarma ve inanma duygusu verir, hedeflerine giden yolda motivasyon sağlar. Ruhen genç hissettirir.

Burçlar: Balık, Yay, Akrep

 

doğal taşlar ve özellikleri - şifalı taşlar neye i̇yi gelir?
yakut yüzük

10- Doğal Taşlar Yakut / Ruby (Yaşam Gücü Taşı)

Özellikleri: Çoğu zaman koyu kırmızı olarak görülse de, kırmızının tonlarında olan yakutlar da vardır. Görüntüsü ve içeriği ile bir çok taştan ayrılır, bu yönüyle hem çok değerli hem de şifalı doğal taşlar arasındadır. Uygun fiyata yakut kullanılan takılar olduğu gibi son derece pahalı mücevherlerle de iyi bir ikili oluşturur.

Bedensel Faydası: Bağışıklık sistemini pozitif etkileyerek çabuk hasta olmanın önüne geçer. Enerjisiyle organların sağlıklı olarak çalışmasını sağlar. Kanla ilgili birçok hastalığı ve özellikle de kanın iltihaplanmasını önler.

Ruhsal Faydası: Özgüven için hangi doğal taş derseniz yakut diyebiliriz. Güvensiz kişilerde kendine güven duygusunu harekete geçirir. Korktuğu şeylerle yüzleşerek bunu üzerinden atmasına destek olur, böylece de yaşamdan zevk almayı sağlar. Yaydığı enerjiyle kişinin dürüst ve hoşgörülü davranmasına zemin hazırlar. 

Burçlar: Yengeç, Akrep, Aslan, Yay

 

doğal taşlar ve özellikleri - şifalı taşlar neye i̇yi gelir?
zebercet parçacıkları

11- Zebercet / Peridot ( İletişim Taşı )

Özellikleri: Yeşil renginden dolayı doğal taşlar içinde zeytin taşı diye de adlandırılır. Kızıldeniz’deki Zebercet Adası’nda çıkarıldığı için bu adı almıştır. Avrupa’da ise zenginlik veren anlamında peridot ismiyle anılır. Enerjisi en yüksek taşlardan biridir.

Bedensel Faydası: Solunum yolu hastalıklarına yardımcı olur. Özellikle de sinir bozukluklarına karşı koruyucudur.

Ruhsal Faydası: Zihinsel ve bedensel dengeyi sağlayarak pozitif düşünceyi açığa çıkarır. Kıskançlığı ve egoizmi azaltır böylece çevreyle iyi iletişim kurmayı sağlar.

Burçlar: İkizler, Başak, Terazi

 

doğal taşlar ve özellikleri - şifalı taşlar neye i̇yi gelir?
zümrüt yüzük

12- Zümrüt / Emerald (Sadakat Taşı)

Özellikleri: Yeşilin harika tonlarını üzerinde barındıran zümrüt, çok eski zamanlardan beri kullanılan efsanevi bir taştır. Hem çok değerli hem de şifalı doğal taşlar arasındadır, nazar için kullanılır. Aşk, sevgi, sadakat kelimelerine hayat veren bir taştır.

Bedensel Faydası: Yeşil ışığı beyin için dinlendirici özelliğe sahiptir. İç organların hepsine, özellikle kalbe çok faydalıdır.

Ruhsal Faydası: Duygusal anlamda denge oluşturarak, çiftler arasındaki ilişkileri güçlendirir. Zümrüt enerjisi başarma isteğini perçinler. Bu taş, her şeyi abartan ve doyumsuz olanların, doyuma ulaşmasını sağlar.

Burçlar: Boğa, İkizler, Koç

 

doğal taşlar ve özellikleri - şifalı taşlar neye i̇yi gelir?
doğal taşlar ve özellikleri ve bakımı

Doğal Taşlar ve Bakımı

Doğal taşlar nasıl arındırılır bunun için size birkaç önerimiz olacak. Doğal ve değerli taşlar kullanılırken belli aralıklarla bakım ve temizliği yapılmalıdır. Böylece zamanla içine çekmiş oldukları negatif enerjiden arınmış olurlar.

Doğal taşlar belli bir süre sonra çevreden aldıkları negatif enerjiyle dolarlar ve o enerjiyi bizimle paylaşırlar. Bu açıdan şifalı doğal taşımızın her ay küçük bir işlemden geçirmek, bakımını yapmak maksimum performans almamızı sağlar.

 • Taşımızı 12 saat toprağa temas ettirmek, onu negatif enerjiden arındıracaktır. Gömerek veya saksı toprağına koyarak bunu yapabilirsiniz. Özellikle de doğal taşlar takı şeklindeyse bir beze sararak toprağa koyun.
 • 5 dakika boyunca akan suya tutarak da enerjisini boşaltabilirsiniz.
 • Bir bardak suyun içine çok az deniz suyu koyarak o suyun içinde 2 saat bırakın.
 • Kuruturken de 1 saat güneşte tutun, böylece dolmasını sağlayın.
 • Bu 12 doğal taşlar içinden sadece sitrin taşı için bu işlemlere gerek yoktur. Çünkü sitrin kendi kendini temizler ve arındırır.
doğal taşlar ve özellikleri - şifalı taşlar neye i̇yi gelir?
doğal taşlar ve özellikleri – şifalı taş çeşitleri

Şifalı Doğal Taşların Bilimselliği

Şifalı doğal taşlar bazı özellikleri yönüyle sağlığa yararlıdır ama tıbbın alternatifi değildir. Hiçbir doğal taş bir ilacın eş değeri olamaz ama insan üzerindeki psikoterapik etkisi de biliniyor.

Fiziksel rahatsızlıkların doğal taşlarla direkt tedavisi olmasa da, kullanımının iyileşme sürecine katkıda bulunduğu da kabul ediliyor. Bu şifalı taşların psikolojik ve ruhsal anlamda daha faydalı olduğunu söyleyebiliriz.

Yapılan bir deneyde, deneklerin yarısının eline gerçek doğal taşlar yarısının da eline doğal taş görünümlü sahte taş veriliyor. Sonra herkes değişimleri anlattığında birkaç kişi haricinde tüm denekler pozitif etkilendiğini, ellerinde sıcaklık hissederek enerjinin olumlu etkilerinden bahsetmişlerdir.

Bu da gösteriyor ki, doğal taşın pozitif enerji verdiğine inanmak, enerjinin kendisinden daha güçlüdür. Doğal taşların şifa vereceğine inanmak, taşın enerjisiyle birleştiğinde sağlık üzerindeki etkisi de artacaktır.

Yazımızın sonunda şunu da belirtmiş olayım. “Acaba hangi şifalı taş benim taşım” diye belirlemekte zorlanırsanız bence en iyi yol burçları takip etmek. Şifalı doğal taş seçiminizi, sağlık açısından en faydalı olana göre de belirleyebilirsiniz.

Sağlıkla ilgili olmasın derseniz şekil, görünüm ve rengine göre de karar verebilirsiniz. Ben doğal taşlar arasından mavi akik ve kehribar seviyorum ya siz?

Buradaki doğal taşlar reiki ve meditasyon için çok uygun. Daha önce yazmış olduğum “Meditasyon ve Meditasyonun Alternatifleri” yazıma da bakmanızı isterim.

Oyla post

Duo Diyet

Eğitimci... Yazar… Sağlıklı yaşamı seven...

Diyet konusunda tecrübeli… Doğal ürünlerin aşığı... Gurme…

“Doğal Taşlar ve Özellikleri – Şifalı Taşlar Neye İyi Gelir?” üzerine 36 yorum
 1. Balık burcu ve mercan taşı gayet uyumlu bence 🙂 Bazı şifalı taşların enerjisinin yüksek olduğuna kesinlikle inanıyorum. Zaten yaşamın kaynağı da enerji değil mi? Bazen enerjimiz öylesine düşüktür ki, bu kötü enerji etrafımızdakileri de etkiler. Ya da tam tersi, yüksek enerjimiz bulunduğumuz ortama da yansır… Bir ara bir mercan taşım vardı kaybettim. Yazıyı okuyunca aklıma geldi, en kısa zamanda tekrar alırım 🙂 Şifalı taşların isimleri ve faydalarına dair bu bilgilendirici içerik için teşekkürler Duo 🙂

  Yanıtla
  • Şifalı taşların enerjisinden faydalanmak lazım. Dediğin gibi bazen modumuz, enerjimiz düşük oluyor, bu taşlar negatif enerjiyi emerek pozitif enerjiyle dolmamızı sağlıyorlar. Mercanın o cool görünen rengini seviyorum ben de. Yazıda da belirttiğim gibi, mercanın mat kırmızı olanları orijinal, parlak kırmızılar imitasyon genelde, alırken aklında olsun. Güzel yorumun için teşekkür ediyorum ben de.

   Yanıtla
 2. Üniversitede Nükhet Hocamız vardı ve o çok severdi böyle taşları. Bize de ametist vermişti pozitif enerji yaysın diye.

  Yanıtla
  • Ametist mor rengiyle herkes tarafından sevilen bir taş. Amatistin özelliği etraftaki negatif enerjiyi taşa topluyor, böylece bizim olumsuz etkilenmemizin önüne geçiyor. Tabi zamanla enerjiyi içine çeke çek çok koyu bir mor olur, o zaman da bakıma almak gerek taşı ve negatif enerjisini boşaltmak gerekir. En iyi ametist, açık renk mor olanları.

   Yanıtla
 3. Şifalı taşlara ilgim olmasına rağmen detaylarını pek bilmiyordum. BU yüzden bu yazı bana çok yardımcı oldu. Burcumun taşlarını ayrıca inceleğimi itiraf edebilirim.:)

  Yanıtla
 4. Harika bir konu seçmişsin. İçlerinde benim de zaman zaman kullandıklarım var. Akik, gümüş takılarda çok kullanılırdı bir zamanlar. Zümrütleri, yakutları ise masallarda okurduk ancak.

  Yanıtla
  • Zümrüt, yakut değerli ve pahalı taşlar ama akik taşı onlara göre hem bulunması kolay hem de ekonomik. Şifalı oluşu yönüyle de akik çok faydalı bir taş.

   Yanıtla
 5. Harika bir paylaşım olmuş.Taslari çok severim.Ametist taşım vardı.Negatif enerji atma özelliği vardır.Aksamlari saksının toprağına koyardım. Ertesi gün yenilenmiş gibi olurdu.Kaybetmistim 🙁

  Yanıtla
  • Ametist taşı çevredeki negatif enerjiyi kendi içine çeken en etkili taş diyebilirim. Saksı toprağına koyman süper, böylece taş her seferinde kendini yeniliyor, belki yeniden olur böyle bir taşın.

   Yanıtla
  • Aventurin taşı hem şans ve bereket getirir, hem de kişisel gelişim noktasında pozitif enerjiyle dolmanı sağlar. Güzel seçim, teşekkürler.

   Yanıtla
 6. Özel taşların enerji verdiğini duymuştum. Sanırım Aventurin / Aventurine taşına ihtiyacım var.
  Bazı kişilere dağıtılacak taşları da görüyorum 🙂
  Şifalı taşlar ile ilgili detaylı açıklamanız için teşekkür ederim.

  Yanıtla
 7. Şifalı taşların enerjisine inanırım. Selçuk’ta kurulan bir Pazar’ı var şifalı taşların ve Kuşadası na her gidişimde mutlaka uğararım o pazara. Ametist,Kehribar ve Mercan taşı almıştım.

  Yanıtla
  • Aynen, bize enerji verirler. Şık görünümlerinin yanında kendimizi iyi hissettirirler. Çok sevilen ametist, kehribar, mercan almışsın, almadığın başka renk taşlardan da alırsın belki sonra. Örneğin mavi ve yeşil tonlardaki taşlardan olabilir.

   Yanıtla
 8. Şifalı taşlar yıllardır ilgimi çeker. Bir ara renk renk kolyelerim vardı takardım hep. Akuamarin taşı çok güzelmiş. Ben bir de özellikle ay taşını çok severdim. O da akuamarine benziyordu maviydi. Tabii bu arada o yakutlar ve zümrütler gamı kederi alıyormuş bence 🙂 Yani onlar bizde olsa ne gam kalır ne keder o derece beğendim bilemezsiniz. 🙂

  Yanıtla
  • Akuamarin taşının rengi çok iç açıcı gerçekte de. Yakut ve zümrüt pahalı taşlar ama sadece taş kısmını uyguna bulabiliriz. Yoksa dediğin gibi yakut zümrüt kolye takımları birazcık! pahalıdır.

   Yanıtla
  • Teşekkür ederim, evet ara ara şifalı taşımızı değiştirmek gerek belki de. Kelebek etkisi, bloğunda harika bir yazıyla yeni sezonu açmışsın, hayırlı olsun, özlemiştik;)

   Yanıtla
 9. Hem görsel olarak, hem de verdiğiniz bilgiler açısından, çok keyifli ve faydalı bir yazı olmuş. Ama, bu taşlara para vererek, meta olarak satın almak düşüncesi bendeki büyüsünü bozuyor. Deniz kabuğu toplarken çıkıverse karşıma?teşekkürler..

  Yanıtla
 10. ben evimde bir tane olmak üzere takı olarak da ametist taşını kullanıyorum. Hani faydası var mı bilmiyorum (inşallah vardır ) takı olarak da çok seviyorum.

  Bir tane ametist taşı evimin girişinde bir askıda duruyor. Ara sıra toprağa gömüyorum sonra yıkayıp tekrar yerine koyuyorum. Başak burcuyum burcumun taşı değilmiş ama nedense çok seviyorum ametist.

  Yanıtla
  • Ametist negatif enerjiyi en çok emen doğal taş diyebilirim. Mor rengi büyüleyici, ondan çok seviliyor. Toprakla buluşturman iyi çünkü negatif enerjiyle dolunca etrafına vermeye başlıyor bu kez de. Çok koyu morsa negatif enerjiyle doludur, toprakta enerjisini almak gerek. Benim size önerimse mavi akik…

   Yanıtla
 11. Birkaç gündür taş alıp masama koyma konusunda hevesliydim. Ancak henüz girip taşların faydalarını araştırmamıştım. Bu sırada Şifalı Taşlar İsimleri Faydaları ve Özellikleri yazınız çıktı karşıma. Harika oldu. Sanırım birkaç taş alıp eve, arabama ve ofisteki masama koyacağım.

  Yanıtla
  • Umarım kendinize uygun bir taş bulmuşsunuzdur yazıyı okuyunca. Eve, arabaya, iş yerine doğal taşlardan koymak gerek gerçekten de. Hiç arabaya koymak aklıma gelmemişti benim, teşekkürler.

   Yanıtla
 12. Ametist, turkuaz be yakut çıktı şansıma hemen takı olarak edineyim ?. Taşların faydasina ben de inanıyorum, doğada birçok derde çare var.

  Yanıtla
 13. “Taşların sırları”nı ve “taş şifaları”nı çok merak ediyordum.
  Geniş bilgi içeren yazınız bu konuda bana rehber oldu.
  Editöre teşekkür ederim

  Yanıtla
 14. Şifalı taşlar hakkında yazınız için teşekkürler, eskiden benim de çok ilgim vardı ancak zamanla geçti. Yine de şifalı taşların faydaları reddedilemez bir gerçek. Yazı için teşekkürler.

  Yanıtla
Yorum yapın