Kitap Oku-yorum

Bensiz Biz Olmaz Kitabı Serhat Yabancı – Yorum

bensiz biz olmaz kitabı serhat yabancı – yorum

Aile, evlilik ve ilişki danışmanı Serhat Yabancı’nın 5. Kitabı Bensiz Biz Olmaz kitabı 4 ay önce Kasım 2019’da yayınlandı. Kitabın ismi çok hoşuma gitti, diyor ki; “Kendin mutlu değilsen kimseyi mutlu edemezsin. Ben kısmını çözüme kavuştur ki, Biz kısmını gerçek ve sağlam temeller üzerine bina edebilesin.” diyor kısaca.

Serhat Yabancı birçok seminer, konferans ve televizyon programına katılıp, ilişkiler üzerine sorulara cevap veriyor. Şu ana kadar, flört ve evlilik üzerine kendisine en çok sorulan 50 soruyu belirledi ve cevaplarını bu kitapta bir araya topladı. Sevgili olan, evli olan, boşanmış olan, ayrılmış veya ayrılma safhasında olan herkesin bir şeyler bulabileceği bir kitap.

Kitabın konusu sadece sevgili olma, nişan, evlilik üzerine değil, aile içi, çocuklarla olan ilişkiler, arkadaş ilişkileri, sevdiğimiz kişinin yakınları ve akrabalarıyla olan ilişkiler de var kitapta. Sağlıklı yaklaşım ve tutumlar sergilemenize yardımcı olacak,  bakış açınızı değiştirecek, olumlu bakmanıza sebep olacak, farkındalık oluşturacak bilgiler var.

Kitabın Yazarı Serhat Yabancı Kimdir

Sosyoloji üzerine lisans ve yüksek lisans eğitimlerini tamamlayan Serhat Yabancı, uygulamalı psikoloji üzerine de 2. yüksek lisansını yapmıştır. Psikoterapist eğitimleri, aile ve evlilik terapisi eğitimi, aile danışmanlığı eğitimleri almış ve üniversitede bu konuda ders vermiştir.

Eğitimci yazar Serhat Yabancı’nın toplamda 5 kitabı bulunmaktadır. Bütün Aşklar Tatlı Başlar – Evlenmeden Boşanmadan Önce İyi Düşün – Düşündüğün Gibi Değil – Unutmak mı Affetmek mi?  ve son olarak Bensiz Biz Olmaz kitabı yayımlanmıştır.

Şu an yeni kitabının tanıtımı için imza günlerine gitse de, diğer zamanlarda birçok vakıf ve üniversitede seminerlere gidiyor, radyo ve televizyon programlarına konuk oluyor, gazetelere röportajlar veriyor. Ayrıca Milliyet gazetesinin pembenar aile sayfasında yazıyor, takip edebilirsiniz. Ben sosyal medyada da takip ediyorum, her gün çok güzel sözler paylaşıyor.

Bensiz Biz Olmaz Kitabı Hakkında

Mona Kitap Alfa Yayınlarından çıkan Bensiz Biz Olmaz kitabı Kasım 2019’da kitapseverlerle buluştu. Şu an 6. baskısı çıkan kitabı dr gibi seçkin kitapçılarda bulabilirsiniz. Online alışverişlerde kitaplar daha uygun olabiliyor, fiyatı ortalama 18 tl civarında. Kitabın yurtdışı satışı da bulunuyor.

Kişisel gelişim kategorisindeki kitap 256 sayfa ve içinde, ilişkilerle ilgili merak edilen toplam 50 soru ve cevapları var. Kitabın sonuna Aforizmalar bölümü de eklenmiş. Zira Serhat Yabancı deyince akla aforizmaları gelir. Kitabın içindeki her sorunun cevabı da, aforizmalarla, güzel ve özlü sözlerle destekleniyor.

bensiz biz olmaz kitabı serhat yabancı – yorum
Bensiz Biz Olmaz Kitabı Serhat Yabancı – Yorum 3

Bensiz Biz Olmaz Kitabı Yorum

 • Kitap soru cevap şeklinde olduğu için istediğin soruya bakabiliyorsun. Bu yönüyle tam bir başucu kitabı.
 • Kitaptaki sorular, “Evet, aynen benim de aklımda olan soruydu bu.” dedirtecek şekilde hayatın içinden.
 • Soruların en çok sorulan sorulardan oluşması, nokta atışı çözümler sunmasına zemin hazırlamış.
 • Herkesin kitapta kendinden bir şeyler buluyor olması en büyük artısı. Evli olanın da evlenmemiş sevgili aşamasında olanın da alacağı şeyler var.
 • Bensiz Biz Olmaz kitabı cevaplama ve anlatım yönüyle çok başarılı, problemlere teşhis ve çözümler yerinde, uygulanabilirliği olan çözümler.
 • Kitapta yer yer interaktif uygulamalar var, yazarak, sorulara cevap vererek farkındalık güçlendirilmiş.
 • Gerek cevapların içindeki, gerekse kitabın sonundaki aforizmalar harika, yaz bir yere ara ara oku, sosyal medya hesaplarından paylaş, o derece iyiler.

Kitaptan Bazı Sorular

 • İlişkilerimde neden sınır çizemiyorum?
 • Seven ile kullananı nasıl ayırt ederiz?
 • Yazışmak mesajlaşmak veya sanal ilişki aldatma mı?
 • Güçlü kadınlar neden yalnızdır?
 • İkinci evlilikte nelere dikkat edelim?
 • Eşim el iyisi ama neden ev iyisi değil?
 • Ağzına geleni söylemek dobra konuşmak mıdır?
 • Kıskanıyorsa çok mu seviyordur?
 • İyi eş sorun çıkarmayan eş mi?
 • Eşime çok bağımlıyım bunu nasıl aşabilirim?
 • 40’lı yaşlar neden önemli?
 • Niye bu kadar çok kırılıyorum?

Hepimizin zaman zaman kafasına takılan benzer sorular oluyor. Bu sorulardan senin de dikkatini çeken olduysa yoruma yazabilirsin. Bensiz Biz Olmaz kitabı içinde güzel cevaplar, motive edici sözler, tecrübe edilmiş yönergeler bulabileceğinize inanıyor ve bu kitabı sizlerin de okumasını tavsiye ediyorum.

Bensiz Biz Olmaz Kitabı İncele – Satın Al

Keyifli okumalar.

Daha önce de aynı yazara ait “Düşündüğün Gibi Değil” adlı kitabı yorumlamıştım, o kitabı da kesinlikle tavsiye ederim.

Written by Duo

20 yorum “Bensiz Biz Olmaz Kitabı Serhat Yabancı – Yorum

 1. Yurdagül Çelik dedi ki:

  Ben de bu tarz konularda seminer veriyorum.Yazarın kitabını inceleyeceğim.Teşekkürler 🙂

  1. Duo Diyet dedi ki:

   Rica ederim, umarım kitap istediğin konularda güzel örneklerle doludur.

 2. “Eşim el iyisi ama neden ev iyisi değil?”

  Bu soruda tam olarak ne sorulmak istenmiş acaba?

  Bu arada kitabın adı gerçekten harika. Albenisi var…

  1. Duo Diyet dedi ki:

   “Dışarıdan iyi görünüyor ama gelin siz bir de bana sorun” denir ya, onu diyor. Mesela komşulara sorsan çok iyi bahsederler çünkü başkalarına karşı hep bir kibar, yardımsever ama eve gelince anlayışsız kesiliyor. Neden acaba, bu sorunu irdeliyor.

 3. Nilüfer dedi ki:

  Bu tarz kitapları arada okumayı seviyorum. Bilgilendirme için teçekkürler.

  1. Duo Diyet dedi ki:

   Bensiz Biz Olmaz ara ara açıp okunabilecek bir başucu kitabı şeklinde. Buradaki her soru bize hitap etmediği için roman gibi başından başlayıp sonuna kadar okuyayım demiyorsun.

 4. Taner dedi ki:

  Sırf “Kendin mutlu değilsen kimseyi mutlu edemezsin. Ben kısmını çözüme kavuştur ki, Biz kısmını gerçek ve sağlam temeller üzerine bina edebilesin.” cümlesi okuduktan sonra kesinlikle okunmalı bu kitap. Hayat boyu ıskaladığımız çok özel bir tespit olmuş.

  1. Duo Diyet dedi ki:

   Kendimizi mutlu etmeyi hayat boyu ıskaladığımız çok doğru, bu yüzden Bensiz Biz olunmuyor. Teşekkürler, yüreğine sağlık.

 5. Bensiz biz olmaz kitabını henüz okumadım. Ama tavsiyelerinize göre gayet başarılı bir kitap sanırım. Özellikle içeriğinde “Bu soru benim de aklıma takılmıştı” dedirten soruların olması güzelmiş diye düşündüm. Teşekkürler öneriniz için en kısa zamanda okumak dileğiyle diyelim. 🙂

  1. Duo Diyet dedi ki:

   Kitabın içinde kendi yaşamınızdan bir şeyler bulacağınıza eminim, fırsat bulduğunuzda okuyun bence.

 6. Yıldız dedi ki:

  Kitabın içindeki sorulara bakılırsa içinde değerli bilgiler barındırdığı muhakkak. Teşekkürler, emeğine sağlık :))

  1. Duo Diyet dedi ki:

   Ben teşekkür ederim, kitaptaki sorular çok iyi, tabi cevapları da…

 7. Hürpost dedi ki:

  Yazarın da dediği gibi önce kendimizden başlayalım mutlu etmeye hayatı sevmeye ki başkalarını da bulaştıralım mutluluklarımızı bensiz biz olmaz kitabı ilgi çekici bir kitaba benziyor güzel bir inceleme olmuş teşekkürler.

  1. Duo Diyet dedi ki:

   Mutluluk bulaşıcı ve biz mutlu olursak yakın çevremizi de mutlu ederiz. Kitapta bunun yollarına dair ipuçları bulabiliyorsunuz.

 8. Deniz dedi ki:

  Önemli tespitlerin yer aldığı, senin de dediğin gibi başucu kitabı olabilecek türden bir kitaba benziyor “Bensiz Biz Olmaz”. Bu harika tanıtım için teşekkürler Duo. Başucu kitaplarıma bir yenisi eklenecek 🙂

  1. Duo Diyet dedi ki:

   Başucu kitabı olmasına vurgu yaptım çünkü içindeki 50 sorudan bazıları tam da bizim hayatımızla kesişiyor. İstediğin zaman istediğin soruya bakabiliyorsun.

 9. madame kokos dedi ki:

  Çok severım bu tarz kıtapları <3 harıka anlatım olmuş

  1. Duo Diyet dedi ki:

   Teşekkür ederim, aynen ben de seviyorum bu tarz kitapları.

 10. incdennotlar dedi ki:

  Tam benlik bir kitapmıs.Gerçı şuan dünya edebiyatına ağarlık versemde bu kitabı not ediyorum.

  1. Duo Diyet dedi ki:

   Dünya edebiyatına devam ederken de bu kitaba göz atabilirsin, çünkü bu kitap başucu kitabı şeklinde, içinde dikkatini çeken soruları açıp bakarsın fırsat buldukça.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.