Bensiz Biz Olmaz Kitabı (Serhat Yabancı) – Kitap Yorumu

Bensiz Biz Olmaz kitabı aile, evlilik ve ilişki danışmanı Serhat Yabancı’nın 5. Kitabı olarak yayımlandı. Kitabın ismi çok hoşuma gitti, diyor ki; “Kendin mutlu değilsen kimseyi mutlu edemezsin. Ben kısmını çözüme kavuştur ki, Biz kısmını gerçek ve sağlam temeller üzerine bina edebilesin.” diyor kısaca.

Serhat Yabancı birçok seminer, konferans ve televizyon programına katılıp, ilişkiler üzerine sorulara cevap veriyor. Şu ana kadar, flört ve evlilik üzerine kendisine en çok sorulan 50 soruyu belirledi ve cevaplarını bu kitapta bir araya topladı. Sevgili olan, evli olan, boşanmış olan, ayrılmış veya ayrılma safhasında olan herkesin bir şeyler bulabileceği bir kitap.

Kitabın konusu sadece sevgili olma, nişan, evlilik üzerine değil, aile içi, çocuklarla olan ilişkiler, arkadaş ilişkileri, sevdiğimiz kişinin yakınları ve akrabalarıyla olan ilişkiler de var kitapta. Sağlıklı yaklaşım ve tutumlar sergilemenize yardımcı olacak,  bakış açınızı değiştirecek, olumlu bakmanıza sebep olacak, farkındalık oluşturacak bilgiler var.

Kitabın Yazarı Serhat Yabancı Kimdir?

Sosyoloji üzerine lisans ve yüksek lisans eğitimlerini tamamlayan Serhat Yabancı, uygulamalı psikoloji üzerine de 2. yüksek lisansını yapmıştır. Psikoterapist eğitimleri, aile ve evlilik terapisi eğitimi, aile danışmanlığı eğitimleri almış ve üniversitede bu konuda ders vermiştir.

Eğitimci yazar Serhat Yabancı’nın toplamda 5 kitabı bulunmaktadır. Bütün Aşklar Tatlı Başlar – Evlenmeden Boşanmadan Önce İyi Düşün – Düşündüğün Gibi Değil – Unutmak mı Affetmek mi? ve Bensiz Biz Olmaz kitabı yayımlanmıştır.

Şu an yeni kitabının tanıtımı için imza günlerine gitse de, diğer zamanlarda birçok vakıf ve üniversitede seminerlere gidiyor, radyo ve televizyon programlarına konuk oluyor, gazetelere röportajlar veriyor. Ayrıca Milliyet gazetesinin pembenar aile sayfasında yazıyor, takip edebilirsiniz. Ben sosyal medyada da takip ediyorum, her gün çok güzel sözler paylaşıyor.

bensiz biz olmaz kitabı (serhat yabancı) – kitap yorumu

Bensiz Biz Olmaz Kitabı Hakkında

Mona Kitap Alfa Yayınlarından çıkan Bensiz Biz Olmaz kitabı tüm kitapseverlerle buluştu. Şu an 6. baskısı çıkan kitabı dr gibi seçkin kitapçılarda bulabilirsiniz. Online alışverişlerde kitaplar daha uygun olabiliyor, fiyatı ortalama 30 tl civarında. Kitabın yurtdışı satışı da bulunuyor.

Kişisel gelişim kategorisindeki kitap 256 sayfa ve içinde, ilişkilerle ilgili merak edilen toplam 50 soru ve cevapları var. Kitabın sonuna Aforizmalar bölümü de eklenmiş. Zira Serhat Yabancı deyince akla aforizmaları gelir. Kitabın içindeki her sorunun cevabı da, aforizmalarla, güzel ve özlü sözlerle destekleniyor.

Bensiz Biz Olmaz Kitabı Yorum

 • Kitap soru cevap şeklinde olduğu için istediğin soruya bakabiliyorsun. Bu yönüyle tam bir başucu kitabı.
 • Kitaptaki sorular, “Evet, aynen benim de aklımda olan soruydu bu.” dedirtecek şekilde hayatın içinden.
 • Soruların en çok sorulan sorulardan oluşması, nokta atışı çözümler sunmasına zemin hazırlamış.
 • Herkesin kitapta kendinden bir şeyler buluyor olması en büyük artısı. Evli olanın da evlenmemiş sevgili aşamasında olanın da alacağı şeyler var.
 • Bensiz Biz Olmaz kitabı cevaplama ve anlatım yönüyle çok başarılı, problemlere teşhis ve çözümler yerinde, uygulanabilirliği olan çözümler.
 • Kitapta yer yer interaktif uygulamalar var, yazarak, sorulara cevap vererek farkındalık güçlendirilmiş.
 • Gerek cevapların içindeki, gerekse kitabın sonundaki aforizmalar harika, yaz bir yere ara ara oku, sosyal medya hesaplarından paylaş, o derece iyiler.

Kitaptan Bazı Sorular

 • İlişkilerimde neden sınır çizemiyorum?
 • Seven ile kullananı nasıl ayırt ederiz?
 • Yazışmak mesajlaşmak veya sanal ilişki aldatma mı?
 • Güçlü kadınlar neden yalnızdır?
 • İkinci evlilikte nelere dikkat edelim?
 • Eşim el iyisi ama neden ev iyisi değil?
 • Ağzına geleni söylemek dobra konuşmak mıdır?
 • Kıskanıyorsa çok mu seviyordur?
 • İyi eş sorun çıkarmayan eş mi?
 • Eşime çok bağımlıyım bunu nasıl aşabilirim?
 • 40’lı yaşlar neden önemli?
 • Niye bu kadar çok kırılıyorum?

Hepimizin zaman zaman kafasına takılan benzer sorular oluyor. Bu sorulardan senin de dikkatini çeken olduysa yoruma yazabilirsin. Bensiz Biz Olmaz kitabı içinde güzel cevaplar, motive edici sözler, tecrübe edilmiş yönergeler bulabileceğinize inanıyor ve bu kitabı sizlerin de okumasını tavsiye ediyorum. Keyifli okumalar.

Daha önce de aynı yazara ait “Düşündüğün Gibi Değil” adlı kitabı yorumlamıştım, o kitabı da kesinlikle tavsiye ederim.

Oyla post

Duo Diyet

Eğitimci... Yazar… Sağlıklı yaşamı seven...

Diyet konusunda tecrübeli… Doğal ürünlerin aşığı... Gurme…

“Bensiz Biz Olmaz Kitabı (Serhat Yabancı) – Kitap Yorumu” üzerine 20 yorum
  • “Dışarıdan iyi görünüyor ama gelin siz bir de bana sorun” denir ya, onu diyor. Mesela komşulara sorsan çok iyi bahsederler çünkü başkalarına karşı hep bir kibar, yardımsever ama eve gelince anlayışsız kesiliyor. Neden acaba, bu sorunu irdeliyor.

   Yanıtla
  • Bensiz Biz Olmaz ara ara açıp okunabilecek bir başucu kitabı şeklinde. Buradaki her soru bize hitap etmediği için roman gibi başından başlayıp sonuna kadar okuyayım demiyorsun.

   Yanıtla
 1. Sırf “Kendin mutlu değilsen kimseyi mutlu edemezsin. Ben kısmını çözüme kavuştur ki, Biz kısmını gerçek ve sağlam temeller üzerine bina edebilesin.” cümlesi okuduktan sonra kesinlikle okunmalı bu kitap. Hayat boyu ıskaladığımız çok özel bir tespit olmuş.

  Yanıtla
 2. Bensiz biz olmaz kitabını henüz okumadım. Ama tavsiyelerinize göre gayet başarılı bir kitap sanırım. Özellikle içeriğinde “Bu soru benim de aklıma takılmıştı” dedirten soruların olması güzelmiş diye düşündüm. Teşekkürler öneriniz için en kısa zamanda okumak dileğiyle diyelim. 🙂

  Yanıtla
 3. Kitabın içindeki sorulara bakılırsa içinde değerli bilgiler barındırdığı muhakkak. Teşekkürler, emeğine sağlık :))

  Yanıtla
 4. Yazarın da dediği gibi önce kendimizden başlayalım mutlu etmeye hayatı sevmeye ki başkalarını da bulaştıralım mutluluklarımızı bensiz biz olmaz kitabı ilgi çekici bir kitaba benziyor güzel bir inceleme olmuş teşekkürler.

  Yanıtla
 5. Önemli tespitlerin yer aldığı, senin de dediğin gibi başucu kitabı olabilecek türden bir kitaba benziyor “Bensiz Biz Olmaz”. Bu harika tanıtım için teşekkürler Duo. Başucu kitaplarıma bir yenisi eklenecek 🙂

  Yanıtla
  • Başucu kitabı olmasına vurgu yaptım çünkü içindeki 50 sorudan bazıları tam da bizim hayatımızla kesişiyor. İstediğin zaman istediğin soruya bakabiliyorsun.

   Yanıtla
 6. Tam benlik bir kitapmıs.Gerçı şuan dünya edebiyatına ağarlık versemde bu kitabı not ediyorum.

  Yanıtla
  • Dünya edebiyatına devam ederken de bu kitaba göz atabilirsin, çünkü bu kitap başucu kitabı şeklinde, içinde dikkatini çeken soruları açıp bakarsın fırsat buldukça.

   Yanıtla
Yorum yapın