Mutlu Evlilik İçin Kadınlara ve Erkeklere Tavsiyeler

Mutlu evlilik tüm eşlerin hayali ve bunun için adım atmak istiyorsanız sizin için harika 10 önerimiz var. Evet evlilik son derece önemli bir kurumdur ve hake ettiği değeri bulmalıdır. Bu yüzden sizlere vereceğimiz öneriler sayesinde mutlu bir evlilik sürebilirsiniz.

Mutlu evliliğin sırrı nedir derseniz en başta karşılıklı saygı ve sevgi yer alıyor. Daha sonra her iki tarafın birbirini iyi tanıması ve anlaşmak için çaba göstermesi gelmektedir.

Yuvayı dişi kuş yapar diyerek mutlu bir evlilik için kadınlara tavsiyeler vermeyi düşünmüştüm ilk başta. Sonra bu düşüncemi değiştirdim ve her iki taraf için de genel düşünmenin daha faydalı olacağına karar verdim. Böylece hem kadınlara hem erkeklere tavsiyeler hazırladık. Zira mutlu evliliğin sırları kadın erkek birlikte uyum içinde olmasında saklıdır.

Mutlu evlilik için 10 öneri vereceğiz. Bu sayede çiftler birbirlerine daha bağlı, sevgili ve saygılı olacaktır. “Bir yastıkta 40 yıl kocayın” sözü hemen hemen aşina olduğu bir sözdür. Birlikte yaşlanmak için iki tarafın da zaman zaman birbirini alttan alması ve saygılı olması gerekir.

Peki evlilikte mutlu olmanın yolları ve mutlu bir evlilik için bu öneriler nelerdir? İnanın bu öneriler çok işe yarıyor!

1. Kendinizi Adamayın!

Hayallerinizden asla vazgeçmemelisiniz. Mutlu bir evlilik için kadın ne yapmalı öncelikle kendini sadece evine adayan bir kadın rolünde olmamalısın. Bu hem seni hem de evliliğini çıkmaza sürükler. Hayallerini eşinle açıkça paylaşarak birlikte bir yol haritası çizin.

Erkek de kadının etrafında pervane olarak durumu abartmamalıdır. Mutlu evlilik için hayaller ve hedeflerinizle beraber evliliği de dengede götürme gayreti içinde olmalıdır.

2. İniş ve Çıkışlara Dikkat!

Evlilikte ömür boyunca inişler ve çıkışlar olacaktır. Bunu aklınızdan hiçbir zaman çıkarmamalı, buna hazır olmalısınız. O an geldiğinde birbirinize destek olmalı, karşılıklı sevgi ve saygıya özen göstermelisiniz.

3. Mutlu Evlilik için Özel Bir Günü Bekleme!

İlişkilerin rutin gitmesi her zaman sıkıcı ve boğucu olmuştur. Bu yüzden özel günleri beklemeden sevdiğinize dilediğiniz zaman ufak bir sürpriz yapabilirsiniz. Gün içerisinde eşinize flörtöz bir mesaj yollayabilirsiniz. Hiç ummadığı anda ona isminin baş harfiyle yazılan akrostiş şiir sürprizi yapabilirsiniz.

mutlu evlilik icin neler yapilmali iste 10 oneri
mutlu bir evlilik için tavsiyeler

4. Her Zaman Dürüst Davranın!

Eşiniz sizin en yakın arkadaşınız olmalıdır. Her zaman dürüst olmayı aklınızdan çıkartmayın. Dürüstlük güven verir ve mutlu evlilik için güven en önemli şeydir. İhtiyacınız olduğu her an ilk yanınızda olan kişi eşiniz olmalıdır.

5. Tartışmaktan Kaçınmayın, Seviyeli Tartışın!

Tartışmaktan kaçınmamalısınız. Ancak birbirinize sesinizi yükseltmek yerine daha sakin ve anlaşılabilir konuşmalar yapmalısınız. Tartışmaların ilişkiyi yıpratmamak için çözüm önerileri sunmalısınız. Sürekli susmak evliliği yıpratır, unutmayın ki tartışmak da bir iletişimdir.

6. Olumlu Eleştiriler Yapın!

Eşinizi eleştirmek yerine onun olumlu yönleri hakkında güzel cümleler kurabilirsiniz. Kalp kırmak yerine kalbini kazanın. Bu süreçte dürüst olun ve olumlu eleştirilere yer verin. İlişkiniz için olumlu ve güzel konuşmak her zaman çok önemlidir.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR: Olumlama Nasıl Yapılır

7. Birbirinizi Test Etmeyin!

Evlilikte zaman zaman tatsız anlar yaşanabiliyor. Aman dikkat! Sakın ola ki eşinizi test etmeyin. Ona her zaman güvenin ve her zaman destekçisi olun.

8. Ailesi ile Arasına Girmeyin!

Mutlu evlilik için aileler arası denge çok önemlidir. Evlilikte eşiniz ile ailesinin arasına girmekten kaçının. İlişkiyi yıpratan en önemli etken budur. Özellikle aile hakkında kötü sözler kullanmayın ve kırıcı konuşmayın. Ailesi ile ilişkisine müdahale etmemelisiniz. Aksi takdirde kabak size patlar.

9. Asla Soğuk Davranmayın!

“Yatağa küs girilmez” sözüne hepimiz aşinayız. Eşiniz ile tartışmış olsanız bile asla soğuk davranmamalısınız. Kendinizi hemen toplayarak eşiniz ile sohbete kaldığınız yerden devam etmelisiniz. Bir şeyleri düzeltmek çoğu zaman kadınlara düşüyor ama iki tarafında gerektiği yerde gerekli adımı atması gerekir.

Her zaman aynı taraftan adım beklenmemelidir. Bazı güzel sözler kilidin açılmasını sağlayabilir. Ayrıca soğuk davranmanıza neden olacak olay ve kişilerden uzak durmanızda fayda var. Buna erken önlem de diyebiliriz.

10. Evlilikte Ritüeller Oluşturun!

Mutlu bir evlilik için öneriler arasında ritüeller oluşturmanızı da önermekteyiz. Her zaman uzun ve güzel bir evliliğin hayalini kurun. Sadece ikinize özel ritüelleriniz olsun ve  bu ritüellerinizin dışına pek çıkmayın.

İLGİLİ YAZI: Evlilik Sorunları için Danışmanlık Doğru Seçim mi?

Oyla post

Duo Diyet

Eğitimci... Yazar… Sağlıklı yaşamı seven...

Diyet konusunda tecrübeli… Doğal ürünlerin aşığı... Gurme…

“Mutlu Evlilik İçin Kadınlara ve Erkeklere Tavsiyeler” üzerine 2 yorum
  1. mutlu evlilik için güzel öneriler vermişsiniz. Ama bir çok kişi bunlardan bir haber yada işine gelmiyor uygulamak teşekkürler.

    Yanıtla
    • Her ikisi de diyebiliriz. Gerçekten mutlu evlilik için çabalayanlar olduğu gibi, akışına bırakıp her şeyden bihaber yol alanlar ya da bildiği halde vurdumduymaz davrananlar olabiliyor. Güzel tespitiniz ve yorumunuz için çok teşekkürler.

      Yanıtla
Yorum yapın