Close Film (2019) Netflix – Yorum ve Düşünceler

Close film 2019 Netflix platformunda 18 Ocak’ta yayına girdi, hemen izledim ve sıcağı sıcağına film hakkındaki düşüncelerimi paylaşmak istiyorum. Genelde bir filmi izlemeden önce fragman ve yorumlara bakarım, belki siz de bakmak isterseniz diye Close (Kapalı) fragman ve yorumunu aynı anda bulabileceğiniz bir yazı hazırladım.

Filmin konusu bilindik gibi dursa da başrol oyuncusu Noomi Rapace’in performansıyla, abartısız aksiyon ve gerilimiyle kesinlikle izlenmeyi hakeden bir yapım Close 2019.

Filmin başrollerinde 3 kadın oyuncu var. Erkek oyuncular yan rollerde genellikle. Daha önce kadın oyuncuların başrol oynadığı; Resident Evil, Lara Croft, Underworld, Ajan Salt, Lucy, Hanna gibi filmleri sevdiyseniz bunu da seversiniz. Gerçi bu saydığım filmlerde başrol saldırır ve herkesi alt ederdi ama burada başrol oyuncumuz “yakın koruma” olduğu için kötülere karşı savunma ağırlıklı bir savaş veriyor.

Close film (2019) hızlı bir aksiyon sahnesiyle başlıyor, fragmanın baş kısmında da olan kısım. Ben böyle iyi giriş yapan filmleri seviyorum. Mesela yeni çıkan IO diye bir film var duymuşsunuzdur. Biraz izledim, konusu güzel ama o kadar yavaş ilerliyor ki dayanamadım, bıraktım. Close filmi ise akıcı bir şeklide ilerlediği için sıkılmadan izleyebilirsiniz. Zaten film çok uzun değil, zaman zaman durağanlaştığı yerler olsa da tam sıkılmaya başladığınız anda yeniden alevlenerek filmden kopmanızı engelliyor.

close filmi hakkında yorum ve düşünceler

Close Filmi Hakkında

Close (Kapalı) filmi; 18 Ocak 2019 tarihinde Netflix’te yayına giren ABD-İngiltere yapımı bir film. Aksiyon, gerilim kategorisinde yer alan filmin süresi çok uzun değil, 1 saat 34 dakika. Close film oyuncuları; Ejderha Dövmeli Kız filmleri serisi ve Prometheus filmlerinden tanıdığımız Noomi Rapace, ünlü oyuncu Indira Varma ve Sophie Nelisse. Bu 3 kadın oyuncunun da duruşlarıyla filme cuk oturduğunu söyleyebilirim.

Close Film Konusu

Zengin bir adam ölünce mirasını genç kızı Zoe’ye bırakıyor ama mirasta herkesin gözü olduğu için kızın güvenli bir şekilde korunmaya ihtiyacı vardır. Bunun için tutulan yakın koruma Sam, kızı saldırganlara  karşı korumak için eskiden işi olan terörle mücadele ile ilgili tüm teknikleri kullanıyor. Ayrıca kıza da kendisini nasıl koruyacağını öğretiyor.

Filmde genç varis Zoe ile koruması Sam arasında ilk başta gergin başlayan ilişki sonrasında arkadaşlığa dönüşüyor. Acaba kızın üvey annesinin saldırganlarla ilişkisi var mı sorusu Close filmi sonuna kadar devam edip, sürpriz bir sonla seyirciyi şaşırtıyor.

close filmi hakkında yorum ve düşünceler

Close Filmi Yorum ve Düşünceler

*Önce yukarıdaki görselin olduğu sahneyi yorumlayayım. Filmin en duygusal anıydı. Deniz dalgalarının sesiyle arka planda ezan sesinin birleştiği ve her şeyi içine atan bu sert kadının, sevdiğini kaybetmenin verdiği acıyı dışavurumu…”Bir şeyi kaybetmeden önce değerini bil” sözünü salıkladı bize  bu sahne.

*Filmdeki aksiyonun abartısız ve gerçekçi oluşu artı puan.  Kadın-erkek mücadelelerinde olabileceğine inanacağınız gerçekçi sahneler çekilmiş.  Diğer filmler gibi kahramanımız yıkıp döküp geçmiyor yani.

*”Naomi Rapace inanılmaz cool bir kadın, sadece onu bile izleyebilirsiniz yani.

*Close filmi oyuncu seçimlerinde çok başarılı, ince elenmiş olduğunu gözlemleyebilirsiniz. Zengin kızı Zoe’nin(Sophie Nélisse) güzel ama hafif kilolu olmasına kadar düşünülmüş. Kızın üvey annesi(İndira  Varma), hırslı bir kadın imajı için iyi seçim olmuş.

*Fas’ta çekilen filmde, çöl ve deniz görüntüleri çok hoş.  Fas sokaklarında çekilen sahnelerde ve harika bir ezan nağmesinde bizden bir şeyler hissediyorsunuz.

*Close filmi eksileri ise; konusunun bilindik oluşu, süresinin kısa oluşu, biraz aceleye getirilmiş hissi vermesi, sonucunun sürpriz olarak bitse de pat diye bitmesi, sigara kullanımının fazla olması diyebiliriz. Bu genel olarak filmin güzel oluşunu etkilemiyor ama Netflix kalitesinde filmlerden beklentinin çok yüksek olduğunu da belirtmek gerekir.

Close filmi gibi filmler ya da çok daha farklı filmler için sizleri,  “Film İzle-yorum” köşeme davet ediyorum

Oyla post

Duo Diyet

Eğitimci... Yazar… Sağlıklı yaşamı seven...

Diyet konusunda tecrübeli… Doğal ürünlerin aşığı... Gurme…

“Close Film (2019) Netflix – Yorum ve Düşünceler” üzerine 24 yorum
 1. Bu film fragmanından izlediğim ve sizin izlenimizle sanırım tam benlik ??
  İzlemeye çalışıcam mutlaka
  Yorum için teşekkür ediyorum
  Sevgiler ???

 2. Filmi izleyebilirsem filmin en duygusal sahnesiydi dediğiniz sahneyi bekleyeceğim.
  Bu miras ne belalar açıyor insanların başına …

 3. konulojiden selamlarrrr seviliyorsunuz ama ben bu filmden haberim nasıl olmamış şimdi sayenizde farkettim yazılarınızın devamını bekliyorum ^_^ ❤️

 4. Birkaç gün önce bende izleme fırsatı bulmuştum. Gerçekten harika bir film, ve aksiyondan ziyade sürükleyiciliği yüksek bir film. Spoiler vermemek adına filmin içeriğinden bahsedemiyorum ama Sürprizler ile dolu bir film olduğunu söyleyebilirim.

Yorumlar kapalı.