Data Wing Oyunu ile Kendi Hikayeni Yaz

Data Wing oyunu yeni hayatıma girdi ama kısa sürede kendine bağladı beni. Diğer mobil oyunlarına hiç benzemiyor. Daha başlarken seninle konuşmaya başlıyor oyun, komik ve sıra dışı konuşma tarzıyla “Şimdi ne diyecek acaba?” diye meraklandırıyor. Bu bizimle konuşan kişi, kendini “Anne”  diye nitelendiren bir yazılım, oyun boyunca komutlar vererek seni yönlendiriyor ama bir hikaye çerçevesinde.

Size tavsiye etmemin en büyük nedeni işte bu sıra dışı hikayesi ile özgün bir oyun oluşu. Yükledikten sonra siz de hak vereceksiniz. Sadece hikayesinden dolayı değil başka artıları da var. Reklamsız oynanan ender oyunlardan biri. Ücretsiz indirilebiliyor. Harika grafiklerine göre sadece 100 mb civarında yer kaplıyor. Türkçe dil seçeneği mevcut. Oyunun sonu da meçhul değil, bitirilebilen bir oyun.

Data Wing Oyunu Konusu

Hikayeli yarış oyunu olarak adlandırılan DATA WİNG oyunu, daha önce görülmemiş tarzda bir oyundur ve kendine has bir kurgusu vardır. Yarış deyince genelde aklımıza ulaşım araçları gelir ama burada data kelimesinden anlaşılacağı üzere bilgisayarla alakalı olduğundan yarış aracı, imleç olarak düzenlenmiş.

Anne ismi verilen komut verici, bizlerle konuşarak yapılacak işleri söylüyor. Oyunun başında bilgisayar imlecini uçak gibi nasıl kullanılacağını bize öğretirken çok güzel ve komik diyaloglar geçiyor ama öğreniyorsunuz bir şekilde. Bize hangi şartlarda yarışacağımızı ve görev tanımını veriyor. Görev belirtilen sürede tamamlanırsa övüyor, yapamayınca fırçalıyor:)

Aradan biraz zaman geçince “Anne” adındaki bizimle konuşan sistem vardı ya, o arızalanıyor. Anne deliriyor da diyebilirsiniz siz buna. Saçma görevler vermeye başlayınca olayı anlıyorsunuz ve işler ters gittiğinden dolayı komutayı ele almanız gerekiyor. Ondan sonra kendi hikayeni yazıp, kendi hikayenin kahramanı olarak oyunu tamamlamaya çalışıyorsun. Bunu anlatıyorum ama bu konuşmaları bir okusanız, olayı bizzat yaşasanız inanılmaz bir haz alacağınızı düşünüyorum.

data wing oyunu ile kendi hikayeni yaz

Data Wing Oyunu Nasıl Oynanır?

Bilgisayar imleci bizim yarış aracımız, kendinden motorlu zaten komut verildiği anda uçmaya başlıyor. Yani gaz vermene gerek yok ama frenleyip yavaşlatabiliyorsun. Kullanımı çok kolay, oyunun başında zaten tarif ediyor, sağa ve sola basarak yön veriyorsun. Belirtilen neon çizgiler arasında çarpmadan hızla gidersen zaten süre olarak başarıyorsun. Bu neon çizgilere çarpınca herhangi bir şey olmuyor, sadece hızın kesiliyor.

Kullanım aslında kolay ama level atladıkça yer çekimli alanlar falan yapmışlar, gerçekten çok güzel ve ciddi zorlanıyorsun. İlk başlangıç anında uzayın çeşitli burçlarında duraklar var. Oyun sonuna kadar bu burçlarda ilerliyorsun. Elin zamanla kullanıma alıştıkça, oyun da kendince zorlaşıyor. Bu da oyunu zevkli yapıyor.

data wing oyunu ile kendi hikayeni yaz

Data Wing Oyunu Artıları

 • En iyi platform deneyim oyunu kabul ediliyor.
 • 1 milyon indirilme ve 4,9 beğeni ortalaması olan bir oyun.
 • Gerçekten çok iyi kurgulanmış bir hikayesi var ve sürükleyici, meraklandırıcı, gizemli.
 • Normal mobil oyunlarının bir tık üstünde bir oyun.
 • “Bu harika oyun nasıl bedava olur ve de reklamsız” dedirten bir oyun.
 • Oyun içi aksiyonuna çok kafa yorulmuş, emek verilmiş.
 • Oyunun müzikleri de çok güzel.
 • Her yaşa uygun bir oyun, dizi izler gibi “Şimdi ne olacak?” diyorsun, yeni bölümü merak ediyorsun.
 • Oyunun yeni güncellemeleri olabilir veya Data Wing-2 gelebilir deniyor.

data wing oyunu ile kendi hikayeni yaz

Data Wing Oyunu Öneri ve Ek Bilgiler

 • Multiplayer özelliği olsa çok daha çeşitlenmiş olurdu.
 • Hikaye daha da uzun olabilirdi, çünkü eliniz alışır ve çokça oynarsanız kısa sürede bitirme şansınız var.
 • Oyuna ilk başlarken “Bu hikaye ne anlatıyor?” diye şaşırabilirsiniz ve kontrollerde zorlanabilirsiniz ama 5 dakika sonra alışılıyor.
 • Oyunun tanıtım reklam ve videoları çok basit, aslında Data Wing Oyunu bu  Google Play’de gördüğünüz resim ve videoların çok ötesinde bir oyun.
 • Ayarlar bölümünde şarj yememesi için bazı özellikleri kapatabiliyorsunuz.
 • Bazı kişiler mobil oyunları basit görebilir ama bu oyun ön yargılarınızı kıracak potansiyelde.

Mobil oyunlarını sevenler; bu efsane oyunu mutlaka test edin derim. Oyunu Google Play ve App Store mağazalarından indirebilirsiniz.

İyi Oyunlar…

Daha önce bu kategoride yazdığım “Eğlenceli Bir Oyun Önerisi” yazıma da bakabilirsiniz.

Oyla post

Duo Diyet

Eğitimci... Yazar… Sağlıklı yaşamı seven...

Diyet konusunda tecrübeli… Doğal ürünlerin aşığı... Gurme…

“Data Wing Oyunu ile Kendi Hikayeni Yaz” üzerine 8 yorum
 1. İlginç bir oyun ? aslında oyunlarla pek aram yoktur ama metal ettim ve verdiğiniz AppStore linki sayesinde adını unutmadan indirebildim .
  Hadi bakalım birde ben deneyeyim bakayım?

  Yanıtla
  • Bazen hayatın içinde menfezler arıyorsun kendine. Öyle dönemlerde telefonu eline alıp kafanı dağıtmak için oyunlar oynamak da bir alternatif…

   Yanıtla
  • Bu oyun telefon veya tablette oynanıyor, mobil oyun. Bazen oyun oynamak rahatlamak için iyi oluyor. Elinin altında bu tarz bir kaç oyun oyun bulundurmak iyi oluyor.

   Yanıtla
 2. Oyun oyna, çekinme, çünkü oyun oynamak boşa zaman geçirmek değildir. Zaman konusunu abartmadan oyun oyna, bu şekilde stres atıp ruhsal olarak rahatla, zihnini boşalt.Özellikle eğitici, zekâyı geliştirici, yaratıcılığı ve hayal gücünü geliştirici oyunlar bize artı değer katar

  Biraz seçici olmak gerekir oyun konusunda 🙂

  Yanıtla
Yorum yapın