Labirentler ve Daha Fazlası Mazes More Oyunu Hakkında

Labirentler ve Daha Fazlası oyunu diğer adıyla Mazes & More oyunu, labirent bulmacalar içinde en çok oynanan ve en sevilenlerinden. Adından da anlaşılacağı gibi, bir labirent oyunundan daha fazlası. 50 milyondan fazla kişinin indirdiği bir oyun olan Labirentler ve Daha Fazlası, kullanıcılardan da 5 üzerinden 4,6 puan aldı.

Oyunun neden 2 adı var diyebilirsiniz. Google Play’de Android uygulamaları içinde oyunun adı Labirentler ve Daha Fazlası iken, App Store  mağazalarında oyunun adı Mazes More. Yani Apple ürünleri kullanıyorsanız oyunu Mazes More olarak aratın ve indirin.

Hayatın içinde de bazen girift olaylar, bir türlü işin içinden çıkamadığımız labirentler olmuyor mu? Çözmek için o duvardan o duvar tosluyor, deneme yanılmalarla olaylar sarmalının içinden çıkmaya ve sonuca sağ salim ulaşmaya çalışıyoruz. Bu oyun da, bizim zor durumlara karşı ne kadar varyasyonlar yapabileceğimizi test eden güzel bir oyun. İçinde inanın çok zorlayıcı labirent türleri var ve seveceğinizi düşünüyorum.

 

labirentler ve daha fazlası mazes more oyunu hakkındaPin
labirent çiçek bahçesi

Labirentler ve Daha Fazlası Hakkında

Oyunun üreticisi Leo De Sol Game oyun çok tutulmaya başlayınca bir yıldır oyunu tam 3 kez güncelledi, yeni bölümler ekleyerek oyunseverleri sevindirdi. Oyunun adı Labirentler ve Daha Fazlası olduğu için, her seferinde, “Daha fazlası için beklemede kalın.” diyerek oyunu güncel tutmaya devam ediyor.

Oyunda 2D grafiklerin kullanılmış olması, hem gözü yormuyor hem de telefonları. Oyunda 6 mod var, her modda istediğin zaman oynayabilirsin., birini bitirip de öbürüne geçmeyi beklemek yok yani.

Oyunda toplamda 545 labirent sizleri bekliyor olacak. 4+ yaştan başlamak üzere her yaş grubunun oynayabileceği şekilde planlanmış. Çok kolay labirentler de var, günlerce geçemeyecekleriniz de.

Labirenti aşamadığınızda çok zorlanırsanız mazes more cevapları diye yazıp google da aratıp çözümler hakkında ipucu bulabilirsiniz isterseniz. Telefonda çok yer kaplamayan bu oyun ücretsiz olarak indirilebilir. Android için Labirentler ve Daha Fazlası oyununu Google Play üzerinden, ios için Mazes More oyununu da App Store üzerinden indirebilirsiniz.

Oyun Nasıl Oynanır Zorluk Derecesi

Oyundaki renklilik, çeşitli düğmeler ve modlar, simgeler ve de ses çok güzel. Oyunun labirent açılış sesi ve yönlendirme tikinin sesi hoşuma gidiyor.

Oyuna başladığımızda ilk olarak 6 moddan birini seçiyoruz. Sonra labirent önümüze açılıyor. Labirentin duvarları arasından sonuca gitmeye çalışıyoruz. Labirentte yolu bulmaya çalışırken, başka çıkışı olmayan yollarda düğme kendi kendine yolu buluyor, bu da kullanım kolaylığı sağlıyor.

Klasik modda, başlangıç seviyesinde oyunun oynanışı ile ilgili kısa bir video:

Mazes-More yani Labirentler ve Daha Fazlası oyunu, labirent oyunları içinde oynaması en eğlenceli zeka oyunu diyebilirim. İlk başlarken klasik modda başlayın ve çok kolaymış deyip, moral bulun. Klasik modun ilerleyen bölümlerinde oyun zorlaşırken, diğer modların daha ilk oyunları bile gerçekten zorlayıcı. Zorlanılan yerler için uygulama içi satın almalar var, oradan ipuçları satın alabiliyorsunuz. İşte labirentler ve daha fazlası oyunundaki 6 harika mod:

labirentler ve daha fazlası mazes more oyunu hakkındaPin
Oyun Modları

1- Classic (Klasik): 4+ yaştan itibaren başladığı için en kolaylar bu modda. 100 labirent var, Alışmak için buradan başlanabilir ama ilk 50 fazla zorlamaz, sonra zorlamaya başlıyor.

2- Enemies (Düşmanlar): Hedefe varmanı engellemek için labirentin belli noktalarında hareketsizce bekleyip seni vurmaya çalışan düşmanlar var. İyi zamanlamayla ve doğru seçilen yollarla düşmanları atlatabiliyorsunuz.

3- Ice Floor (Buz Zemin): 45 labirent var ve buzun üstünde kayma stratejisini çözmek zaman alıyor. Zor ama en sevdiğim mod.

4- Darkness (Karanlık): Karanlıkta yolunu bulabilir misin? Labirentler ve daha fazlası oyununda oldukça zor 100 labirent sizi bekliyor.

5- Traps (Tuzaklar): Bu mod da çok seviliyor, oldukça zor. Enemies modunda düşmanlar belli yerde beklerken, bu modda düşman seni bulmak için labirent arasında dolaşıyor. Çıkmaz yollarda seni kıstırabiliyor. Tuzakları kuran simgeleri de güzel yapmışlar.

6- Time Trial (Zaman Denemesi): Verilen zaman içinde labirenti çözmen gerekiyor. Zaman çok az, hızlı düşünmek gerekiyor, oldukça zor.

Modları sırayla oynaman gerekmiyor, istediğin zaman, isteğin kadar, istediğin modda oynayabilirsin. Üzerinde kaç labirenti tamamladığının yüzdesi gösteriyor. Yapımcı ve geliştirici firma yeni modlar geleceğinin sinyalini verdi bile.

Oyunun Artıları Eksileri

Artıları:

 • Güzel ve renkli görünüm, oynama kolaylığı, gittiği yolu çizmesi
 • Oyunun modlara ayrılarak isteyenin istediği kategoride oynayabilmesi
 • Labirentler ve daha fazlası oyununun ücretsiz olması, online veya offline oynanabilmesi
 • Her yaşa hitap edecek zorluk seviyeleri barındırması. Çocukların da ebeveynleri de oynayabilmesi
 • Stres atmaya birebir olması ama çok da hırs yapmayın.
 • Uygulama içi parayla bazı kolaylıklar ve ipuçları satın alınabilmesi, belli bir ücrete reklamların komple kaldırabilmesi
 • Bir yandan eğlendirirken, bir yandan da beyni ve zekayı güçlendirmesi, hızlı çözümler üretmemize yardımcı olması

Eksileri:

 • Reklamların can sıkması. Her oyun gibi bu oyunda da reklam çıkıyor ama en azından 30 saniyelik uzun reklam olmuyor. Reklamdan kurtulmak isteyenler oyunu offline olarak interneti kapatarak oynayabilir.
 • Modeli düşük telefonlarda labirentler ve daha fazlası oyunu biraz kasıyor olması.
 • Karanlık modunda hiç olmazsa kısa süreli flash ışık olsa sonra kapansa iyiydi, bu haliyle biraz zor olması
 • Time trial modunda da sürenin çok az olması, top hızlı hareket etse belki daha iyi olabilirdi.

Genel olarak oyun çok eğlenceli ve geliştirici özelliklere sahip. İndirip ailece oynayabileceğiniz oyun. Kimsenin geçemediği labirenti “Getir de geçeyim deyip hava atmak çok keyifli:)

Keyifli Oyunlar…

Daha önce de kelime oyunlarının en iyisini anlattığım “Harika Bir Kelime Oyunu A Word” yazıma da bakmanızı tavsiye ederim.

Written by Duo

Oyla post

Duo Diyet

Eğitimci... Yazar… Sağlıklı yaşamı seven...

Diyet konusunda tecrübeli… Doğal ürünlerin aşığı... Gurme…

“Labirentler ve Daha Fazlası Mazes More Oyunu Hakkında” üzerine 18 yorum
 1. Bayılırım labirent oyunlarına. Yazının henüz ilk paragrafını bitirmeden Mazes More ya da diğer adıyla Labirentler ve Daha Fazlası oyununu telefonuma indirdim. Hatta oynamaya başladım bile ? Baya keyifliymiş. Özellikle benim gibi dikkati çabuk dağılanlar için iyi bir egzersiz olur bu tür oyunlar. Çok teşekkür ederim tanıtım için ?

  Yanıtla
  • İndirince anlattığımdan daha iyi olduğunu farketmiş olabilirsin. Özellikle karanlıkta olan ve buz zemin modları çok keyif veriyor bana, bakalım sen hangi modları seveceksin. Dediğin gibi dikkati dağınık olanlar için odaklanmayı arttırabilecek bir oyun. Ben teşekkür ediyorum değerli yorumun için.

   Yanıtla
  • Memnun olurum, oyunu indirin, zaten pek yer kaplamıyor. Oyunda seviyeden ziyade her modda 100 tane labirent var, yüzdelik dilim olarak veriyor. Örneğin 27 labirent geçmişsen o modda yüzde 27’desin demektir. Buzlu modu sevdim, hep onu zorluyorum. Zaten hepsinde 100 labirent var, ice floor modunda 45 tane.

   Yanıtla
 2. En faydalı yönü, zeka geliştirici bir oyun olmasıdır. Oyun sever arkadaşlarımıza faydalı olacaktır. Paylaşım için teşekkürler.

  Yanıtla
 3. Bilgisayar yada cep telefonu oyunlarıyla aram pek yok. Çocuklar için sakıncalı bir oyun değilse ki, yazınızdan geliştirici bir oyun olduğu anlaşılıyor, bu işi onlara bırakayım.
  Paylaşım için teşekkürler.

  Yanıtla
 4. Labirentlere çocukluğumdan beri ilgim var. Gazetelerin bulmaca eklerinde labirent varsa çok mutlu olurdum. Labirentin içinde kaybolmak da ayrı bir eğlence sebebi.. Oyunu da mutlaka güzeldir diye düşünüyorum. Zeka oyunlarını severim..

  Yanıtla
  • Labirent bulmaca çok severim ben de. Oyunu daha zevkli geldi bana. Labirentin içinde kaybolduğumuz ve geçemediğimiz oldukça zor bölümler var, hırslandırıyor.

   Yanıtla
 5. Labirentler ve daha fazlası adlı oyun yazından anladığım kadarıyla oldukça eğlenceli ve geliştirici. Merak ettim Duo. İndirip oynayacağım ?

  Yanıtla
Yorum yapın