Zamazingo Aradığını Bulabileceğin Bir Blog

Blog açma çalışmaları sırasında birçok blog inceledim. Arı misali çiçekten çiçeğe dolaşarak en iyi balı yapma derdindeydim. İşte o güzel çiçeklerden birinden bahsedeceğim bu yazımda. Uzun zamandır radarımda olan ve çok faydalandığım bu bloğun adı: Zamazingo

Tabi sitenin adı Zamazingo değil. Bu bir kişisel blog olduğundan, Anette İnselberg kendi adını bloğuna vermiş: www.anetteinselberg.com

Anette’nin bloğunu kendime yakın bulmamın nedeni, yaklaşık olarak aynı konulara olan ilgimiz ve tarzlarımızın benzerliği diyebilirim. Hem bedenin sağlığını, hem de ruh sağlığını korumaya ve desteklemeye yönelik çalışmaları var. Bu yüzden bloğu hem inceliyor hem de zevkle takip ediyorum.

Anette İnselberg Kimdir?

Doktorasını bitirince Türkiye’nin her yerini gezerek fotoğraflar çekip hem kendini hem ruhunu rahatlatıyor. Sonrasında yurt dışı gezilere de başlayıp bildiklerini gördükleriyle yoğuruyor.

Onca şey görüp de bunları paylaşmamak olmaz. Sonra Zamazingo‘yu kurarak yazmaya, resimlerini paylaşmaya başlıyor. 5 yıldır sürekli gelişerek bizlerle olmaya devam ediyor.

Önce gezi bloğu olarak başlayan serüven, sonraları “İnsanlara faydalı bir şeyler de paylaşmalıyım.” düşüncesiyle birleşince, bloğunu geliştirmeye başlıyor. Güldürürken düşündüren bir site olması için ve aynı zamanda komik de bir isim olsun diye çocukluğundan aklında kalan bir kelime olan “Zamazingo” koyuyor ismini. İsteyen istediği zamazingoyu bu blogda bulsun diye:)

Zamazingo‘da zamanla kısa yazılar da yazarak okuyucunun dikkatini çekmeyi başarıyor. Sonrasında “Bu yazılardan kitap mı yapayım?” diye düşünürken, kendini bir anda aldığı eğitimleri insanlara anlatırken buluyor. Zamanının bir çoğunu bu şekilde geçirmeye ve yaptığı çalışmaları, aldığı eğitimleri insanlarla paylaşmaya başlayınca kitap işi yatıyor ama ortaya inanılmaz bir site çıkıyor. Şu an sitenin içinde gördüğünüz bir çok video, bu çalışmaların eseri. Bu kadar çaplı bir blogger ve kaliteli sitenin 43 milyon hite ulaşmasına şaşırmamalı.

Anette İnselberg ile ilgili daha fazla bilgiyi sitesindeki  “Hakkımda ne demişler?” adlı bölümde bulabilirsiniz.

Anette’nin Zamazingo’sunda Neler var?

Bedensel ve ruhsal sağlığa dair her şey var desem abartmış olmam çünkü yılların birikimiyle sitede şu an binlerce yazı mevcut. Çok az kimsenin başarabileceği iş olan günde birkaç yazı paylaşmayı başarıyor. Kısa ama verilecek şeyin özünü veriyor.

Sitenin görünümü ve fotoğraflar harika. Sıkılmadan zaman geçirebileceğiniz bu sitede bioenerji çalışmaları, reiki eğitimleri, mandala kursu gibi çok çeşitli atölye çalışmalarından örnekler bulabilirsiniz.

Meditasyon ve çeşitli ritüeller hakkında geniş bilgilere ulaşabilirsiniz. Ayrıca bir çok şifa seminerleri yapmış ve halen bu seminerlerin yenileri için tarihler verilmiş bile.

Birçok ritüeli bloğunda duyurduktan sonra bunları kitap haline getirdi. “Her Şey Değişir-Ritüller Kitabı” seçkin kitapçılarda yerini aldı.

Ayrıca, kendi ismiyle açtığı sosyal medya hesapları var, buralardan yakın takip edebilirsiniz. Benim gibi, “Yazdığı yazıları her gün ayağıma gelsin.” diyorsanız da, siteye e-mail ile abone olabilirsiniz.

“İnsanları iyileştirmek istemek, aslında kendini iyileştirmektir.” fikrini kendine rehber edinen Anette’e başarılarının devamını dilerim.

Yine böyle güzel bir blog olan Xhayat Sağlık ve Güzellik Bloğu hakkındaki yazıma da bakmanızı öneririm.

Written by Duo

Oyla post

Duo Diyet

Eğitimci... Yazar… Sağlıklı yaşamı seven...

Diyet konusunda tecrübeli… Doğal ürünlerin aşığı... Gurme…

“Zamazingo Aradığını Bulabileceğin Bir Blog” üzerine 2 yorum
  1. Zamazingo blogunu çıkaramadım demek ki o kadar da blog alemini tanımıyormuşum neyse sayenizde öğrenmiş oldum bir göz atayım bakayım saygılar.

    Yanıtla
Yorum yapın