Roblox Oyunu Hakkında Merak Edilen Her Şey

Roblox oyunu son yıllarda çok popüler oldu. Popüler olmasının sebebi, oyunun içinde kendi oyununu kurguluyor olabilmeniz. Roblox oyunu içinde yer alan oyunlar zaten çok güzel, buna ilaveten kendi karakterini, kendi oyununu ortaya koyabiliyor olabilmek herkesin dikkatini çekti. Oyun çeşitliliği olan, rekabetçi ve sosyalleşmeyi destekleyen bir oyun. Bu oyunu oynayanların yarısından çoğunun, oyunu arkadaşlarıyla birlikte oynadığı bilgisi de çok önemli.

Roblox oyununu indiren 100 milyondan fazla kullanıcı olduğu belirtiliyor. Oyunu indiren herkesi çok güzel maceralar, harika müzikler bekliyor. Roblox oyunu nasıl yüklenir derseniz, sitesine gidip roblox indir deyin, indirdikten sonra kaydınızı yapıp roblox home dünyasına adımınızı atın. Android oyun club roblox buradan indirilebilir.

Roblox Oyunu Hakkında

David Baszucki ve Erik Cassel tarafından oluşturulan çevrimiçi çok oyunculu roblox oyunu 2006 yılında piyasaya sürüldü. Roblox oyunu hem pc hem mobil uygulama üzerinden oynanabiliyor. Oyunun amacı oyun türüne göre şekil alır, hangi türden bir oyuna girerseniz ona göre bireysel amacın olur.

Roblox, içerisinde çeşitli oyunlar bulunan bir oyun platformudur. İçerisinde hazır oyunlar bulunmaktadır ve ayrıca kendi oyununuzu da yapma şansınız vardır. Bu oyunlar yarış, rol yapma oyunları, simülasyon veya engel aşma gibi oyunlar olup 3 boyutludur. Oyun içerisinde hem gerçek insanlarla online oynama, hem de botlarla yani yapay oyuncularla da oynama imkânınız vardır.

Roblox oyunu plartformunda tüm dünyadan 200 ülke insanı var. Oyun içinde arkadaş eklenerek, hem oyun keyfi hem de herkesle sohbet edebilme imkanı sunmaktadır. İnsanların oynarken eğlenebilmesi ve can sıkıntısı olmaması için düşünülmüş diğer ince bir konuda oyun arkası müzikleridir. Ayrıca oyunda farklı farklı müzik parçası alternatifleri de var. Müziği hem yavaşlatabilme hem de kapatabilmektesiniz. Oyun içinde bir güzel şey ise de kendinize ait bir karakter oluşturabilmektesiniz. Oyunda ilerledikçe değiştirme şansınız mümkün.

Roblox oyunları içinde en çok oynan ilk 3 oyun ise şöyledir: MeepCity, Jailbreak, Adopt Me! Siz de bunun gibi daha birçok oyunu games roblox kategorisinde bulabilirsiniz.

Roblox Oyunu Nasıl Oynanır?

Roblox platformunu açan kişinin ilk karşılaşacağı şey kullanıcı adı ve şifre bölümüdür. Bu aşamada kullanıcı kendine özgü bir isim ve şifre oluşturmaktadır. Şayet uygulamayı yanlışlıkla silme durumunda veya farklı bir cihazdan girmek istenildiği bir durumda bu kullanıcı adı ve şifre ile kendi hesabına giriş yapabilmektedir. Bu işlemleri tamamladıktan sonra yarış, rol yapma oyunları, simülasyon ve engel aşma gibi pek çok oyuna girebilirsiniz.

Roblox oyunu nasıl oynanır sorusunun iki farklı cevabı var. Mobil ve pc oynama şekli farklıdır. Mobil üzerinde; sol alt tarafta joystick bulunmaktadır. Bunun işlevi ise, oyunda ilerlemenizi sağlamak. İleri, geri, sağ, sol istediğiniz tarafa gidin, sağ alt tarafta ise zıplama bölümü var. Oyun içindeki durumunuza göre kullanabilirsiniz.

Sol en üstte 2 bölüm bulunmaktadır. İlk baştaki bölümde; oyundan çıkmak, müziği kapatıp açmak, sizi rahatsız eden insanlar varsa şikayet bölümü, oyun sıfırlama gibi bir çok oyun ayarı bulunmaktadır. Diğeri ise sohbet bölümü; o kısmı açıp arkadaşlarınızla konuşabilirsiniz. Sağ üstte ise üç nokta var, üzerine bastığınızda envanter bölgesi çıkıyor, içerisinde bu zamana kadar ne aldıysanız her bilgi orada bulunmaktadır.

Roblox Oyunu Artıları ve Eksileri

Roblox oyunu çok seviliyor, sevilmesine neden olan artıları ve her şeye rağmen geliştirilmeye açık eksileri bulunmaktadır.

Roblox Oyun Artıları

  • Her yaşa hitap eden bir oyun olması,
  • Hayal dünyasının gelişmesine yardımcı olması,
  • İnsanların içindeki yaratıcılığın ortaya çıkması,
  • Özellikle dil gelişiminde çok fayda sağlaması,
  • İnsanların sosyalleşmesini sağlamaktadır.

Roblox Oyun Eksileri

  • Sohbet odalarını kontrolsüz bırakırsanız ebeveynler için sıkıntı olabilir ama gelişmiş sohbet filtresi olduğunu da söylemeliyiz. Oyun odasıyla ilgili en küçük bir şikayette dahi hemen kapatılıyor.
  • Parayla bir şey alabilmek için robuk adında para birimi var. Robuk almak için ebeveynlerden sık sık para istenme durumu olabilir ama kontrol edilebilir durumda. Ebeveynlerin ne gibi roblox önlemleri alabileceğini bu yazıdan okuyabilirsiniz.

Hala bu oyunla tanışmadıysan mutlaka sen de roblox oyna robloxun eğlenceli dünyasına adım at. Ayrıca yine tıpkı bu oyun gibi kendi hikayeni yazabildiğiniz bir oyun olan “Data Wing Oyunu” yazımı da okumanızı isterim.

Konuk Yazar: Büşra R.

5/5 - (1 vote)

Duo Diyet

Eğitimci... Yazar… Sağlıklı yaşamı seven...

Diyet konusunda tecrübeli… Doğal ürünlerin aşığı... Gurme…

Yorum yapın