WOW Oyunu ile Kelimeler Dünyasına Seyahat

WOW oyunu tüm oyunlar arasında kendini üst sıralara taşımış, tıpkı ismi gibi, şaşırma ifadesi olan “Wow!” dedirtecek cinsten müthiş bir oyun. Oyunun orijinal adı Words of Wonders (WOW): Kelime Bulmaca Oyunu olarak geçiyor. Bir kelime bulmaca oyununu böyle şaşırtıcı yapan özellik nedir derseniz, oyunun görselleri diyebilirim.

WOW oyunu gerçekten çok kaliteli görsellerle, gittikçe zorlaşan kurgusuyla hem eğlendiriyor, hem düşündürüyor. Oyun oynarken zamanın boşa geçmediğini, beyin jimnastiği ile zihni zinde tuttuğunu rahatlıkla söyleyebiliriz.

Diğer kelime oyunlarından farkı, oyunun arka planında Türkiye’nin en gözde şehirleri başta olmak üzere dünyanın popüler şehirlerine ait tarihi, turistik mekanlarını görüyorsun. Böylece kelimeler dünyasına seyahat ederek bilgi dağarcığınızı genişletiyorsunuz. Görseller hiç sıkmıyor ve oyunun içinde kalmanızı sağlıyor. Wow oyunu kaçıncı bölümde bitiyor konusunda ipucu olması için şunu söyleyebiliriz, 100.000 levelde hala bitmemişti, minimum 150.000 levelin olduğunu söyleyelim.

WOW Oyunu Hakkında

Oyunun yapımcısı Fugo Games, Words of Wonders oyununu “şimdiye kadarki en iyi kelime bulmaca oyunu ” diye nitelendiriyor. Gerçekten öyle mi peki? Oyunun binlerce kez indirilmiş olması ve yorumlardan anlaşıldığı kadarıyla çok sevilmesi bunun göstergesi.

WOW oyun dünyasının, ödüllü oyunlarından olduğunu da belirtmekte fayda var. Oyun sonsuza dek oynayabilirim hissi oluşturuyor, levellerin ucu bucağı görünmüyor. Wow kaç bölüm merak ediliyor ama sürekli güncellendiği için bitmiyor, 2024 yeni güncelleme geldi halen yolumuz var gibi görünüyor.

Bulmaca kategorisindeki bu 1 numaralı oyun olan Wow Kelime Oyunu Google Play ve App Store üzerinden indirilebiliyor. 229 mb civarında olması sizi korkutmasın, WOW oyunu içindeki görsellerin kalitesinden kaynaklanıyor. Oyunla ilgili bir şikayetin olduğunda, [email protected] adresine şikayetinizi iletebiliyorsunuz. Yorumlar kısmında da, yorumlara cevap yazmaya gayret ettiklerini görebiliyorsunuz.

wow oyunu ile kelimeler dünyasına seyahat

WOW Oyunu Nasıl Oynanır?

Word of Wonders kısaca WOW oyunu nasıl oynanır şöyle ki; kare bulmaca çözer gibi, karışık olarak verilen harflerden, en az 3 harften oluşan anlamlı kelimeler bularak kare bulmacaya yerleştirme oyunu. Oyun çemberindeki gizli kelimeleri bulunca parmağını hiç kaldırmadan kelimeyi birleştir. Böylece kelime otomatik olarak bulmacaya yerleşir. Sonuçta her bulduğunuz kelime bir sonraki kelimeyi bulmak için bir ipucu oluşturmuş oluyor.

Wow oyunu arka planında kolaydan zora ilerleyen her bölümde farklı şehirler oluyor ve bu inanın çok keyif verici. Dünya şehirlerinden bir çoğunu biliriz, duymuşuzdur ama bu oyunda bir çok bilmediğiniz şehir ve mekanla karşılaşacağınıza da emin olabilirsiniz. Oyun ilerledikçe de yepyeni sorularla hem bilgilendirmiş hem de eğlendirmiş oluyor.

Oyunda çok zorlandığınız zaman, geçmişe ait WOW oyun cevapları nette mevcut. En güzeli buna başvurmamak ama o leveli geçemediğinizde, bakma ihtiyacınız olursa WOW oyunu cevapları için buraya uğrayabilirsin.

Reklamlara ve Şarj Yeme Sorununa Çözüm

Reklam tüm oyunların en önemli gelir kapısı. Bu yüzden reklam koyma diyemezsin ama az koy veya süresini kısalt diyebilirsin. Ama şu kadarını söyleyeyim; online olmayan tüm oyunlarda reklamdan kurtulmanın en etkili yolu, internet bağlantısını kesmek, offline oynamaktır.

Şarjım çabuk bitiyor denme sebebi, WOW oyunu içindeki kaliteli görseller. Buna en etkili çözüm ise oyun oynamayı bitirdikten sonra oyunun arka planda çalışmasını engelleme. Oyun oynarken şarj gidecektir ama oyun oynamaya son verince veya ara verince tekrar oyuna dönerim diye düşünmeden oyunu komple kapatmak en iyi çözüm olacaktır.

wow oyunu ile kelimeler dünyasına seyahat

WOW Oyununun Artıları – Eksileri

WOW Oyunu Artıları

 • Dünyaya ve ülkemize ait harika görseller ve bilgiler ile genel kültürümüzü arttırıyor.
 • Başlayınca bizi sürükleyen, eğlenceli ve öğretici bir yapısı var.
 • Başlarda kolay başlasa da yine de zeka ve sabır gerektiren bir oyun.
 • Bir yandan yaratıcı zekayı geliştirirken bir yandan da kelime dağarcığına yeni kelimeler kazandırıyor.
 • Oyunda bir sorun olunca yapımcının e-mailine ulaştığınızda ilgilenip sorunu çözmeye çalışmaları oyunun artılarından diyebiliriz.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR: Kelime Dağarcığını geliştiren Harika Bir Oyun A Word

WOW Oyunu Eksileri

 • Oyunun bataryayı hızlı tüketmesi. Ekran koruma olsaydı belki sorun azaltılabilirdi. Yapımcı bir hamle yapıncaya kadar, çözüm olarak oyunu oynamayı bırakınca oyunu silerek arka planda pil yemesini engelleyebiliriz.
 • Reklamların fazlalığı ve oyunda donma yaşanması. Her cihazın kalitesi farklı olduğundan kaliteli görseli bazı cihazlar yavaş açıyor. Reklamı önlemek içinde yukarıda bahsettiğimiz gibi WOW oyunu da offline oynayın.

Daha indirmediyseniz on binden civarı seviyesi olan bu müthiş oyunu indirip deneyebilirsiniz.

Ayrıca oyun dünyasına damga vuran PUBG incelememi “PUBG Mobile Oyun Analizi ve Yorum” adlı yazıda bulabilirsiniz.

Keyifli Oyunlar…

5/5 - (1 vote)

Duo Diyet

Eğitimci... Yazar… Sağlıklı yaşamı seven...

Diyet konusunda tecrübeli… Doğal ürünlerin aşığı... Gurme…

“WOW Oyunu ile Kelimeler Dünyasına Seyahat” üzerine 7 yorum
 1. 24162 oyun oynadım. 109 ülke geçtim. Hala oyun bitmiyor,üstelik verilen ülkeler tekrarlanıyor. Yeni bulmacalar yerine aynı bulmacalar tekrar tekrar veriliyor. Bulmacalar genellikle dini ve eril içerikli. Sonu gelmeyecekse oyunu bırakacacğım.

  Yanıtla
  • Wow oyununun sonu olmaması iyi kötü mü ben de bilemiyorum, aslında sürekli yeni bulmacalar olsa bitmesini hiç istemem ama dediğiniz gibi tekrarlar var. Oyunda daha görülecek yeni ülkeler var, devam bence…

   Yanıtla
  • Oyun donma sebepleri genelde cihazdan kaynaklanıyor. Kapasitesine göre cihazda fazla uygulama yüklü ise ya da uzun süre oyun oynandıysa donabilir. Ayarlardan uygulamaya girip “zorla durdur” yaparak donmadan kurtulabiliriz. Cihazın ön belleğini temizlemek veya uygulamalarda güncelleme varsa en güncel halini kullanmak iyi olacaktır.

   Yanıtla
 2. Cihazın marka ve modeli neyse bilmiyorum ama cihazın dahili depolama alanı önemli örneyin benim 128 gb 6 rem..Çok fazla uygulama yüklüyse isterse 128 olsun isterse 256 gb dahili hafıza olsun gene donar oyunu kasar..Arka planda çalışan uygulamaları kapat oyunu sürekli oynama biraz ara vermen iyi bir çözüm yolu olabilir..Bol şanslar dilerim..Ben oyunu 6 ay olmadı oynayalı 3200 seviyedeyim

  Yanıtla
 3. Merhaba arkadaşlar. Oyunu yaklaşık dört yıldır oynuyorum. Level olarak 100 bini geçtim. Hesaplarıma göre güncelleme olmazsa 150 binde bitiyor ama bitireceklerini sanmıyorum.

  Yanıtla
Yorum yapın