Oyun Önerisi Helix Jump Oyunu

Bu kez karşınıza, sıkılmadan oynayabileceğiniz, dikkatimizi geliştiren, basit ama aksiyonu hiç bitmeyen bir oyun önerisi ile geldim. Oyunumuzun adı Helix Jump . Jump, oyunda zıplayan topu; Helix de zıplayan topun indiği kulenin adını simgeliyor. 3 Boyutlu grafiklerle desteklenmiş, harika bir ses kalitesine sahip ve görsel açıdan çok renkli bu oyunun kuralları ise gayet basit.

Helix Jump Oyunu çok yaygın çünkü şu ana kadar indirilme sayısı yüz milyonları geçti. Hala en popüler ücretsiz aksiyon oyunu olarak görüldüğü için bu oyun önerisi ile geldim size. Özellikle metrolarda bir çok kişiyi bu oyunu oynarken görebilirsiniz, bunun nedeni  internetsiz de oynanabiliyor olması. Malum internet çekmeyince insan ne yapacağını bilemiyor, kendini oyuna veriyor:)

eğlenceli bir oyun önerisiPin
harika bir oyun önerisi

Helix Jump Oyunu Nasıl Oynanır?

Zıplayan topu, sarmal helix kulesinin labirentinden geçirip, en alta kadar yanmadan indirmemiz gerekiyor. Top zaten sürekli zıplar pozisyonda olduğundan, biz parmağımızı ekranda basılı tutarak labirentin dönüşünü kontrol ediyoruz. Labirent döndükçe yüzeyler hareket ediyor ve top boşluklardan aşağı doğru düşüyor.

Burada en önemli şey, değişik renkteki yüzeye topun çarpmasını engellemek. Çünkü top farklı renkteki yüzeye çarpınca yanmış oluyorsun ve oyuna tekrar başlaman gerekiyor. Diyelim tüm yüzeyler siyah, aralarda farklı renk kırmızı ise buraya çarptırmadan labirenti tamamlamamız lazım.

Oyunun özellikle ilk levelleri çok zevkli geçiyor. Sonraki levellerde alışma gerçekleşse de rengarenk labirent ve top seçenekleri sıkılmamıza engel oluyor. Yıldız, küp top olur mu demeyin, zaten bu topun sıçraması çok kuvvetli olduğundan ne şekil olursa olsun zıplıyor:)

Oyunun binlerce bölümü var, ilerledikçe çok zorlanılan yerler de oluyor ama zamanla hız ve uyum arttığı için aşılabiliyor. Özellikle ilerleyen bölümlerde farklı renkteki zeminde de oynamalar oluyor ve daha fazla dikkat gerekiyor.

Oyun Önerisi Güzel ama Reklamlar Fazla

Her oyunu üreten firma, reklam ile para kazanıyor, tamam ama bu kadar da olmaz dedirtiyor bazen. Bunun için 2 çözüm var:

  1. İnterneti kapatarak oyunu oynamak.
  2. Satın alma özelliğini kullanarak reklamsız oynamak. Para verdiğin için interneti aç-kapa derdi ile uğraşmamış oluyorsun. Tercih sizin.

Bu arada interneti kapatarak, reklamsız oyun oynamak tüm oyunlar için geçerli bir durumdur. Tabi online oynanabilen oyunları bundan hariç tutmalıyız.

Offline da oynayacağınız başka bir oyun önerisi: Wow Oyunu

Şu seçeneği de arada bir değerlendirebilirsiniz: Her levelde bir kez olmak üzere, kaldığın yerden oyuna devam hakkı veriyor. Şartı ise sunduğu reklam videosunu izlemek.

Oyunda en çok merak edilen sorunun cevabı ise hala yok: Kaçıncı levelde bitecek? Bakalım, bunu zaman gösterecek.

Helix Jump Oyunu hem Android hem de iOS üzerinde oynanabiliyor. Boyut olarak 100 mb civarında. Oyunu aşağıdaki adreslerden indirebilirsiniz:

https://play.google.com/store/apps/details?id=com.h8games.helixjump&hl=tr

https://itunes.apple.com/tr/app/helix-jump/id1345968745?l=tr&mt=8

Keyifli oyunlar…

Stres atmanızı sağlayan, pikselleri boyama oyunu Pixel Art da önerilerim arasında, ona göz atmanızı öneririm.

Written by Duo

Oyla post

Duo Diyet

Eğitimci... Yazar… Sağlıklı yaşamı seven...

Diyet konusunda tecrübeli… Doğal ürünlerin aşığı... Gurme…

Yorum yapın