Love Balls Oyunu ile Sevenleri Birleştir

Love Balls oyunu zeka, beceri ve birçok taktik kullanmanızı gerektiren keyifli bir mobil oyun. İsminden de belli olduğu üzere birbirine aşık 2 topumuz var, biri pembe biri de mavi. Fizik tabanlı bu oyunda, sen sihirli kaleminle öyle dokunuşlar yapmalısın ki bu iki aşığımız birbirine kavuşsun.

Oyunda birbirinden değişik kalem çeşitleriyle çizgiler çekip, topları yönlendirerek birbirlerine ulaşmalarını sağlamak hedefimiz olacak. Sadece çizgi değil, bazen şekiller çizerek, belki rampalar oluşturarak sevenleri birleştir. Birleştiklerinde de kalpler havada uçuşuyor ve çok mutlu oluyorlar, onlar mutlu oldukça biz de mutlu oluyoruz, stres atıp rahatlıyoruz.

Sizler de stres atmak için oyun oynamayı sevenlerdenseniz ve çizgi becerilerinize güveniyorsanız, bu oyun tam size göre. Başlarda çok kolay ama sonrasında epey zorluyor, ipucu almadan çözmek zor oluyor. Olsun, zaten hemen çözünce oyundan sıkılırsınız, bu oyunda şuan 648 level var, hala da gelişmeye devam ediyor.

Love Balls Oyunu Hakkında

Lion Studios tarafından geliştirilen oyunun ilk yayın tarihi 21.10.2018 ve o tarihten günümüze 100 milyondan fazla indirildi. En son 2 hafta önce güncellendi. 12 yaştan itibaren herkes oynayabilir, gerçi ilk 50 level ilkokul seviyesinde ve hızlıca geçilebilir. Asıl oyun ilk 100 geçildikten sonra başlıyor ve zeka, taktik ve hayal gücüne daha fazla ihtiyaç duyuluyor.

Oyundaki harika bir tasarım, rengarenk ve özellikli çizgi çizme kalemleri, topların görünüm zenginliği, kazanılan altınlar, her levelde başarı durumuna göre alınan yıldızlar, ipucu ve gardrop köşesi, şans çarkı, hediye kutusu, puan cetveli ve meydan okuma gibi çeşitlilikler oyunu keyifli kılıyor ve bir bakmışsınız bağımlı oluvermişsiniz.

love balls oyunu ile sevenleri birleştirPin
love balls oyunu ile sevenleri birleştir 2

İster Google Play olsun ister Appstore olsun her iki platformda da aynı isimle ücretsiz olarak hemen indirebilirsiniz. Top oyunları içinde en güzel top oyunu diyebilirim love top oyunu için. Androidde fazla yer kaplamıyor ama Apple ürünlerinde grafik kalitesinden dolayı 500 mb civarında.

Love Balls Oyunu Nasıl Oynanır?

Oyunu oynamak çok kolay, birbirini seven pembe ve mavi iki topu kavuşturmak için kalemle çizgiler çizerek hareket ettiriyorsun, hepsi bu.

Çizgilerle çizdiğin yolu kullanarak toplar birbirine çarpıyor ve kalpler çıkıyor, yıldızlarını alarak yeni levele geçiyorsun. İşin güzel yani oyunun ilerleyen bölümlerinde iki sevgili arasına öyle engeller girecek ki nasıl bir çizgi çekmen gerektiğini epey düşünmen gerekecek. Bu durumda sağ üstte çıkan ipucu bölmesine tıklayabilirsin. Aşağıdaki videoda ilk 50 levele ait oynama şekli var. Kolay olduğu için ilerleterek videoya bir göz atmanız fikir verecektir.

Love Balls oyunu toplamda 648 levelden oluşuyor. Oyun bölümler halinde olduğundan bir bölümde 36 level var. Her level geçildiğinde 3 yıldız kazanıyorsun. İlk leveller açık olarak geliyor ama sonraki leveller kilitli. Bir sonraki bölüme geçmen için 50 tane yıldız alman gerek. Tek hamlede leveli geçersen 3 yıldız, bilemedikçe 2 yada 1 yıldız alırsın.

Ayrıca kalemle çizerken mürekkep harcanıyor, ne kadar az çizgiyle ve kısa zamanda kavuşmalarını sağlarsan o kadar iyi. Kalem kullanımında kısıtlama yok, dilediği kadar çizgi çizebilirsin ekran üzerinde. Ayrıca böyle çizgi çekmeli oyunları seviyorsan, akan suyu yol için çizgi çekerek bardağa doldurma oyunu “Happy Glass” oyununu da inceleyebilirsin.

Oyunun Artıları Eksileri

 • Oyunun ilk başlardaki basit görünümünü, kazandığınız puan ve altınlarla değiştirebiliyorsunuz. Arka plan görünümünüz bir saray, deniz, futbol sahası, piramitler ve daha neler neler olabilir.
 • Yine kazandığınız hediye ve puanlarla kalemleri değiştirebilir, dolma kalem, keçeli kalem, tüyden kalem kullanabilirsiniz.
 • Pembe ve mavi toplarımızı da değiştirip oyuna ayrı bir güzellik katabilirsiniz, kral ve kraliçe, unicorn, gladyatör, korsan olabiliyorlar.
 • İpucu almak, şans çarkını ve hediye kutusunu açabilmek için internete bağlı olmak zorundasınız ama level geçerken oyun oynarken internet şart değil.
 • Oyunun ilerleyen bölümlerinde ipucu almak için video izlemeni istiyor, hatta bazen de 4 tl karşılığında ipucu vermek istiyor.
 • Oyunun en çok yoran, eksi yanı ise aralarda çıkan reklamlar. İnterneti kapatıp oynadığınızda reklamlardan kurtulabiliyorsunuz ama bu kez de ipucu alamıyorsunuz, kendiniz çözmeniz gerekiyor. Ayrıca her leveli geçince verilen hediyelere kavuşamıyorsun. Bir ücret karşılığında reklamları tamamen kapattırabilirsiniz yada arada bir interneti açıp, ipucunu veya hediyeni alıp sonrasında yine çevrimdışı oynamaya devam edebilirsiniz.

Ben bu oyunu severek oynuyorum, siz de deneyin. Alıştırma bölümlerini aştıktan sonra, 100. level sonrası daha çok keyif alacağınızı umuyorum.

Bu oyun gibi en çok indirilen oyunlardan biri olan Helix Jump oyununu anlatıp yorumladığım “Helix Jump Eğlenceli Bir Oyun Önerisi” adlı yazıma da bakabilirsiniz.

Written by Duo

Oyla post

Duo Diyet

Eğitimci... Yazar… Sağlıklı yaşamı seven...

Diyet konusunda tecrübeli… Doğal ürünlerin aşığı... Gurme…

“Love Balls Oyunu ile Sevenleri Birleştir” üzerine 18 yorum
 1. Reklamlar oyunların genel sorunu galiba.. Ama Love Balls oyunu çok sevimli bir oyun gibi.. Stres atmak için oynanabilir..

  Yanıtla
 2. Love balls şirin bir oyun gibi. Pek oyun alışkanlığım ve sanrım yok ama sempatik bir oyuna benziyor ?

  Yanıtla
  • Evet şirin bir oyun, sevgi pıtırcığı 2 topu birbirine kavuşturmaya çalışıyorsun. Oyunun ilerleyen bölümlerinde biraz kafa yormak gerekiyor.

   Yanıtla
 3. Tanıtım yazından sonra Love Balls oyunu nasıl oynanır diye bir de bıraktığın videoyu izlemek istedim. Oynamak mutlaka çok keyiflidir ama izlemek de çok keyifliydi 🙂 Bir ara telefonuma indirip denerim.
  Teşekkürler tanıtım için.

  Yanıtla
  • Ben de teşekkür ederim. Love Balls izlemek de keyifli aynen ama videoda hemen yapıveriyorlar:) Gerçekte oynarken ise epey düşündürüyor, nereden çizgiyi çeksem diye.

   Yanıtla
 4. Çocukların zekasının gelişmesi adına çok faydalı bir oyuna benziyor. Oyunlarla arası çok iyi olmayan bir insan olarak uygulamayı indirip çocuklarımla oynamak isterim doğrusu. Çok teşekkürler.

  Yanıtla
  • Evet, 12 yaş sınırı var ama daha küçük çocuklar da dahil, oyunun başındaki levelleri herkes geçebilir. Oyunun ilerleyen bölümlerinde zorlaşmaya başlayınca belki babalarından yardım almaları gerekebilir:)

   Yanıtla
 5. Oyun gerçekten güzel, ilk başlarda kolay gibi gözüksede seviyeniz yükseldikçe zor bölümlerle karşılaşabiliyorsunuz, her insan açısından hızlıca düşünüp karar verme durumu gerektiren bir oyun o yüzden belli aralıklarla oynarsanız beyin pratiği yapmış olursunuz tavsiyemce, teşekkürler paylaşım için.

  Yanıtla
  • Hızlı düşünüp doğru kararlar verme vurgusu için teşekkürler. Aynen belli aralıklarla oynayarak, hem stres atıp hem de beyin jimnastiği yapmış oluruz.

   Yanıtla
 6. Günlük yaşamın hızlı koşurturması beni web alemi harici çogu sosyal aktivitiden alıkoymakta bahsettiğiniz oyun gibi benim hayatım keşke sihirli bir kalem degse bizde hep level atlasak

  Yanıtla
  • Bence sihirli kaleme gerek yok, kendi kendimizi motive edebiliriz. Bi de güzel dostların varsa zaten level atlamak çocuk oyuncağı. Örneğin, sitende yazdığın her yazı, yeni bir level atlamaktır bence…

   Yanıtla
Yorum yapın