Sıvı Detoksu (Sıvı Diyeti) Yaparken Neler Tercih Edilmeli?

Kilolarından rahatsızsan ya da sadece sağlıklı yaşamak isteyenlerdensen, detoks yapmayı hiç düşündün mü? Detoks programları arasında en yaygın olan ve en sık uygulanan diyetlerden biri de sıvı diyeti olarak bilinen diyettir.

Aynı zamanda uygulaması da kolay olduğu için oldukça fazla tercih edilir. Sen de bu diyete başlamayı düşünüyor ancak ne yapman gerektiğini bilmiyorsan, arkana yaslan ve bu yazıyı oku!

Sıvı Detoksu Nedir?

Sıvı detoksu yani sıvı diyeti dendiğinde akla sadece sıvı içeceklerin tüketildiği bir diyet gelir. Ancak aslında katı gıda tüketmemek ve katı gıdaların bile sıvı forma gelerek tüketildiği diyettir. Yani her şeyin sıvı beslenme yoluyla tüketildiği diyettir.

Ortalama olarak tavsiye edilen bu diyetin 3 gün yapılmasıdır. Yani bu diyeti kesinlikle bir hayat tarzı haline getirmemelisin. Dönem dönem rahatsızlık, şişkinlik veya kilo alımı hissettiğinde uygulayabilirsin.

Ergenlik ve büyüme çağında yapılması tavsiye edilmeyen sıvı diyeti detoksunu uygulayan yetişkinler ciddi anlamda olumlu sonuçlar almıştır. Sen de fazlalıklarından kurtulmak istiyorsan sıvı diyeti uygulamaya başlayabilirsin ama önce doktoruna danışmayı unutma!

İLGİLİ YAZI: Lahana Çorbası Diyeti

Sıvı Detoksu Nasıl Yapılır?

Sıvı diyeti yapmaya başlamak için önce senin için en uygun olan ve diyete en rahat uyabileceğin 3 günü seçmelisin. 3 günlük sıvı detoks uygularken senin iştahını açmayacak ortamlar ve kendini motive ederek bozmayacağın ortamların olacağı 3 günü seçmende fayda olacaktır.

Nasılsa sıvı tüketeceğim, diye düşünerek yüksek kalorili sıvıları tercih etmemen gerekir. Mümkün olduğunca düşük kalorili ve bol sulu yiyeceklerin sıvı formda tüketilmesi gerekir. Sıvı diyeti yaparken en önemli detay ise içeceklerin mutlaka taze şekilde tüketilmesidir.

Beklemiş ve üzerinden uzun zaman geçmiş sıvılardan uzak durman gerekir. Başta kahve olmak üzere, tüm tüketeceğin sıvılarda krema ve şeker gibi katkılardan uzak dur. Aksi takdirde yaptığın sıvı diyeti bir anlam ifade etmez.

İLGİLİ YAZI: Hollywood Diyeti Nedir, Nasıl Yapılır?

Sıvı Detoksunda Kullanılabilecek Sıvı İçecekler

Su detoksu ya da daha doğru adıyla sıvı detoksu yaparken hazırlayacağın sıvı içecekler, seni hem tok tutacak hem de hızla kilo kaybetmeni sağlayacaktır. Sıvı diyet listesi için ne yapacağına önceden karar vererek gereken malzemeleri taze olarak elinde bulundurman da önemlidir.

sıvı detoksu (sıvı diyeti) yaparken neler tercih edilmeli?
sıvı diyeti yaparken neler i̇çilmeli?

Genelde her içeceği, belirli renklerden yola çıkarak elde edebilirsin. Bu senin için hem pratik olur hem de kolay bulmanı sağlar. Örneğin yeşil içecek olarak elma, ıspanak, limon, marul ve maydanozdan oluşan ve sıvı forma getirilmiş içecek bir alternatif olabilir.

Elma, ananas ve limondan oluşan sarı içecek ya da pancar, çilek ve üzümden oluşan kırmızı içecek elde edebilirsin. Lezzetleri arasında farklılıklar olsa da hepsi de birbirinden faydalı ve işe yarar sıvı ürünler olacaktır. 3 günlük su diyeti listesi bu gibi ürünlerden oluşmalıdır.

Sıvı detoksu uygulamasını düzenli ve kurallarına uyarak yalnızca 3 gün yapmak, yavaş çalışan bir metabolizmada bile bir hafta içerisinde 2-3 kilo kaybını sağlayabilir. Bu rakam 5 kiloya kadar çıkabilmektedir. Sen de doğru 3 günü belirleyerek bu sıvı diyeti serüvenine katılabilir, kısa sürede başta ödemlerin olmak üzere kilolarından kurtulabilirsin.

Sıvı diyeti için hazırlanan içecekler ortalama 2-3 saatte bir tüketilmelidir. Bu kadar sık içecek hazırlamak zor olabilir. İşte burada da Juico’dan yardım alabilirsin. Özellikle sıvı diyeti gibi spesifik diyet yapanlar için kurtarıcı olan ve her türlü taze içeceği sunan Juico, her ürününün testlerini yaptırmış onaylarını da almıştır. Sıvı detoks diyeti için gönül rahatlığı ile sen de Juico ürünlerini seç ve detoksun keyfini çıkar.

İLGİLİ YAZI: Spor Yaparken Beslenme

Oyla post

Duo Diyet

Eğitimci... Yazar… Sağlıklı yaşamı seven...

Diyet konusunda tecrübeli… Doğal ürünlerin aşığı... Gurme…

Yorum yapın