Togo Film 2019 – Yüreğe Dokunan Gerçek Bir Hikaye

Togo filmi gerçeğe dayanan bir hikayeden beyaz perdeye aktarılmış ve bu hikayede beyaza doyacaksınız. Bu sene pek kar yüzü göremediğimiz için -70 derecede Alaska’nın o muhteşem doğa manzaraları içinde çekilmiş Togo film sayesinde, bir yandan karın eşsiz güzelliğini ve soğuğunu hissedecek, bir yandan da filmdeki dostluk ve yüreğe dokunan duygusallıkla içiniz ısınacak.

Togo Filmi Gerçek Bir Hikaye

Film kahramanımızın adı Togo. Husky cinsi Sibirya kurdu olan Togo’nun, büyüyüp de büyük işler başarmadan önceki küçüklük halleri de filmde flashback olarak gösteriliyor, hem yaramaz hem akıllı hem de çok tatlı. Küçüklükteki davranışlarından, diğer köpeklerden çok farklı bir köpek olduğunu anlayabiliyorsunuz. Bu arada, Togo film hakkında şu bilgiyi de verelim. Time Dergisi Togo’yu tarihin en cesur hayvanı seçti.

Ailenizle izlediğinizle eşinizin, çocuğunuzun, herkesin hissesini alacağı çok güzel duygular barındıran bu gerçek hayat hikayesini kaçırmayın derim. Ayrıca filmin arkasında Disney+ olduğu için çok kaliteli bir yapım olmuş ve bunu izlerken fark edeceksiniz.

Çekim açılarının güzelliğiyle birleşen doğa manzaraları, tam bir görsel şölen sunuyor. Aksiyonu, macerası ve müzikleri de gayet güzel Togo film , konunun işlenişi, içine sadakat ve dostluğun yedirilmesi ile de içimizi ısıtmayı, gözlerimizi yaşartmayı başarıyor.

Togo Köpek Filmi Hakkında

Film 20 Aralık 2019 tarihinde vizyona girdi. Walt Disney Pictures imzalı Amerikan filmi Togo yaşanmış gerçek bir hikayeden esinleniyor. Yönetmen Ericson Core, karda yapılan zorlu çekimlerin başarıyla üstesinden gelmiş.

Togo film oyuncuları Willem Dafoe, Julianne Nicholson, Christopher Heyerdahl gibi usta isimlerden oluşuyor. Akademi ödüllü Willem Dafoe onca yaşına rağmen karda buzdaki oyunculuğuyla parmak ısırtıyor. Film kesinlikle kalite kokuyor, zaten filmin imdb puanı da 8,1 yani oldukça yüksek. 113 dakika süren film, kategori olarak aksiyon, macera, dram, çocuk, aile kategorisinde gösterilmiş.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR: Harika Bir Aksiyon Gerilim Filmi – Gökdelen (Skyscraper)

Togo Film Hikayesi ve Konusu

1925 yılında yaşanmış gerçek bir olayın işlendiği filmin konusu bir salgının tedavisi için zorlu bir yolculuğa çıkan bir adam ve cesur köpeğiyle ilgili. Amerika’nın buzlarla kaplı Alaska eyaletinin şirin bir kasabasında difteri salgını başlar ve tek çare 600 mil uzaklıktan getirilecek serumlardır. Birçok çocuk ve yetişkin bu serumlara umut bağlamıştır ama bu zorlu kış şartlarında dağlardan bu mesafe nasıl aşılacaktır?

Kasaba halkının düşüncesi çok iyi bir kızak köpeği ve kurt eğiticisi olan Seppala’nın bunu başarabileceği yönündedir. Seppala da, küçüklükten beri gücüne, hızına ve cesaretine inandığı lider kızak köpeği Togo ile yola çıktığında bunu başarabileceğini düşünür. Yolda karşılarına çıkan fırtına ve buzlu kütlelerden geçebilmek o kadar da kolay olmayacaktır.

togo film 2019 - yüreğe dokunan gerçek bir hikaye
togo filmi

Film Hakkında Düşünceler (Spoiler Yok)

 • Filmin gerçek hayattan olması filmi daha etkileyici kılıyor. Filmin sonunda gerçek Togo ve sahibinin fotosu da veriliyor.
 • Başroldeki oyuncuların performansı ve aralarındaki diyaloglar çok güzel.
 • Ailenin köpeklerle diyalogları o kadar güçlü ki, sanki dersiniz ki onların çocukları. Bu samimiyeti görünce siz de hemen bir köpek almak isteyebilirsiniz:)
 • Willem Dafoe 65 yaşında olmasına rağmen Alaska soğuğunda böyle bir filmde oynuyor ve harika bir oyunculuk sergiliyor. Köpekle insan arasındaki bağı da çok iyi yansıtıyor.
 • Togo film içindeki doğa manzaraları ve karlı dağlara ait çekimler çok profesyonel, çok beğenecek, keşke orada olsaydım diyeceksiniz.
 • Filmdeki aksiyon ve macera dozunda. Özellikle buzlarla ilgili sahnelerde nefesinizi tutacaksınız.
 • Duygusal yönü de çok iyi; yalnız da izleseniz, aileyle de izlense çok güzel bir hava oluşturuyor.
 • Togo’nun minik hali, sevilesi hareketleri çok tatlıydı, filmin en keyifli ve gülümseten sahneleriydi.
 • Togo Film i sıradan komik akıllı köpek filmleriyle bir tutmayın, alakası yok. Bu film Beyaz Diş (1991), Hachiko (1997) Hachi: Bir Köpeğin Hikâyesi (2009) filmleriyle aynı kalibrede.
 • Bu filmin bir ruhu var, izlerken bunu hissedeceksiniz. Cesaretli bir ruh olan Togo’nun vefası sizi etkisi altına alacak.

Bu duygu yüklü, naif ve kaliteli filmi Netflix platformundan Türkçe Dublaj seçenekleri ile izleyebilirsiniz. Keyifli seyirler.

Yine bir macera ve yol filmi izlemek isterseniz “Üçlü Sınır – Triple Frontier” filmini de tavsiye ederim, fragmanını izleyip film yorumumu okuyabilirsiniz.

Oyla post

Duo Diyet

Eğitimci... Yazar… Sağlıklı yaşamı seven...

Diyet konusunda tecrübeli… Doğal ürünlerin aşığı... Gurme…

“Togo Film 2019 – Yüreğe Dokunan Gerçek Bir Hikaye” üzerine 16 yorum
 1. Togo filmi etkileyici gibi görünüyor. Dediğiniz gibi yaşanmış hikayeden yola çıkması filmi daha da etkili kılar. Gerçek hikayelerden ilham alan kurguları severim. İzlemeyi düşünürüm bu filmi. Teşekkürler tavsiyeniz için.

 2. Okurken ilk olarak aklıma Beyaz Diş ve Hachiko geldi. İkisi de inanılmaz. Sen de yazında belirtmişsin zaten 🙂 Togo filminin de diğerleri kadar etkileyici olduğu açık. İzleme listeme ekledim. Fırsat bulur bulmaz mutlaka izleyeceğim. Teşekkürler tanırım için..

  • Beyaz Diş filminin animasyonu da çıkmıştı geçen yıl, o da çok harikaydı. Bu filmi izledikten sonra seversen şayet; şunları da öneririm:
   Iron Will (1994)
   Hachi: Bir Köpeğin Hikâyesi (2009)

 3. listeme aldım bu filimi arkadaşım seyretmekte olduğum diziyi bitirdikten sonra izleyeceğim filim hakkında yorum değerlendirmesini burada yapacağım tekrar …iyi bloglamalar ..

 4. Etkileyici bir filme benziyor özellikle gerçek hayat hikayesi olması filmi ilgi çekici kılıyor. Tavsiyeniz için teşekkür ederim.

 5. Togo filmini ailecek keyifle izleyebiliriz. Son zamanlarda hareketli filmlerin yerini dondurucu soğuğuna rağmen biraz da içimizi ısıtacak senaryolara açabiliriz.

  • Çok doğru, görüntü itibariyle Alaska soğuğu var ama konusu itibariyle de içimizi ısıtıyor, ailecek izleyebilirsiniz.

  • Togo, bir generalin ismiymiş galiba, hikayesinde vardı. Tüm kızak köpeklerinin lideri anlamındadır muhtemelen. Hikayesi de etkileyici.

Yorumlar kapalı.