Brawl Stars Oyunu Neden Bu Kadar Popüler

Brawl Stars oyunu küçük büyük herkes tarafından çok sevilerek oynanan mobil bir oyun. Gerçi bilgisayardan da oynanabiliyor ama tablet ve telefonlarda dokunmatik ekran sayesinde kullanımı daha kolay. Herkesin telefonunda rastlayabileceğiniz bu oyun neden bu kadar popüler oldu? Çünkü sevimli ve ilginç karakterleriyle çocukları; aksiyon ve bitmeyen temposuyla da yetişkinleri kendine bağlıyor. Ayrıca oyunun algılanması ve kullanımı çok kolay fakat bu kolaylığa rağmen de bir o kadar rekabetçi ve sürekli ilerlemeye sevk eden bir kurgusu var.

Oyunda ilerledikçe kazanılan kupalar, elmaslar, altınlar ve bunlarla da yapılan alışverişler sayesinde karakterlerinizi güçlendirmeniz oyuna sizi daha da bağlıyor. Her gün bir hediye vermesi, ilerledikçe sürpriz kutular vermesi oyuna olan ilgiyi artırıyor. Online olarak oynanan oyunu, arkadaş gruplarıyla oynamak, takımlar oluşturarak, aynı kulüpte birleşerek mücadele etmek ayrı bir keyif.

Brawl Stars oyunu karakterleri çok güzel düşünülmüş, oyuncuyla bağ kurmasını sağlıyor. Ayrıca çeşitli oyun modlarına göre her karakterin ayrı bir özelliğinin kullanılması da, oyuncunun varyasyon ve planlama yeteneğini geliştiriyor. Ölmemek için saklanma, kazanmak için saldırma stratejileri geliştirmen gerekiyor. Bu arada en sevdiğim özelliği de, o kadar savaş ve saldırı olmasına rağmen, diğer oyunlara gibi ortalık kan revan içinde değil, bu özellikle çocukların psikolojisi açısından çok önemli ve bana göre de bu oyunun en büyük artılarından.

Brawl Stars Oyunu Hakkında

2018 yılında Supercell tarafından piyasaya sürülmüş  Brawl Stars oyunu gerçek zamanlı olarak oynanan hızlı ve tempolu bir strateji oyunudur. Supercell daha önce de Clash of Clans ve Clash Royale oyunlarını da bizlerle buluşturmuştu. Oyun daha çıktığı ilk çıktığı hafta 15 milyon kullanıcıya ulaşarak bir rekora imza attı. Oyunu 6 yaş ve üstü oynayabilir. Oyun sürekli güncelleniyor, yeni karakterler ekleniyor, hep bir dinamizm içinde. (1)

Oyununun amacı seçtiğin karakterle savaşarak rakip oyuncuyu yenmektir. Brawl Stars oyunu bireysel oynanabildiği gibi 2 veya 3 kişilik takımlar halinde de oynanabiliyor. Oyunun içindeki dükkandan kazandığın altın ve elmaslarla alışveriş yapıp güçlerini yükseltebilir, çeşitli kostümler alabilirsin. Oyun kazandıkça, kapalı kutuda gelen sürprizlerin içinden de karakterleri güçlendiren hediyeler çıkıyor. Oyunda birçok mod olup her birinde ayrı tarzda savaşman gerekir. Her karakter her moda uygun olmayabilir, buradaki seçimlerin oyunun kaderine etki edecektir.

İlginizi Çekebilir: Roblox Oyunu Hakkında Merak Edilen Her Şey

Brawl Stars Oyunu Nasıl Oynanır?

Bu oyunu oynamak çok kolay, öğrenmek için de zaten uygulama alanlarında kendini deneyebiliyorsun. Hangi karakter ne yapıyor, nasıl kullanılıyor, tuşların durumunu bu deneme sahasında görebiliyorsun. İşlem yapmak için ekranda toplam 18 düğme var. Asıl işi yapan bir hareket ettirme bir de ateş etme butonları var. Nişan alma butonuna bastığında ise sana en yakın rakibi otomatik olarak vuruyor.

Atış yaptıkça vuruş gücünüz azalır, darbe aldıkça da yavaş yavaş ölürsünüz. Böyle durumlar için saklanıp güç toplama yerleri bulunmakta. Brawl Stars oyunu içinde yapılan takım karşılaşmalarında, öldükten sonra oyunun başlangıç noktasından tekrar oyuna girebiliyorsun.

Oyunlar hızlı oynandığı için maksimum 3 dakika içinde bitiyor. Bu online oyunlar için çok önemli çünkü işimiz çıktığında oyunu yarıda bırakmak zorunda kalmamış oluruz. Ayrıca sürenin kısa olması sayesinde istediğin zaman oyunun başından kalkabilirsin.

Savaşçı Karakterler; Shelly, Nita, Brock, Dynamike, Bo, El Primo, Barley, Rosa…  İlk olarak bu karakterle başlayıp oyuna iyice ısınıyorsun. Sonra hem bu karakterlere rütbe ve derece atlatabiliyorsun hem de ilerledikçe daha farklı ve güçlü karakterlere sahip olabiliyorsun. Brawl Stars oyunu karakterlerinin en dikkat çekici özelliği sevimli ve cool oluşları. Ayrıca kadın karakterlerin de bol oluşu da dikkatlerden kaçmıyor.

Oyun Modları ise  Elmas Kapmaca, Hesaplaşma, Ödül Avı, Soygun, Savaş Topu, Robot İşgali, Büyük Oyun, Boss Savaşı şeklinde bol alternatiflidir. Bazılarını daha fazla seveceksiniz. Ağırlıklı olarak o modlarda oynayacaksınız ama arasıra değişiklik de güzel olur.

brawl stars oyunu neden bu kadar popüler
brawl stars oyunu neden bu kadar popüler 2

Brawl Stars Oyun Yorumu

  • Brawl Stras oyunu her yaşa hitap edebilen ve kendine bağlayan nadir oyunlardan biri.
  • Silahlarla oynanan birçok oyuna göre daha steril ve psikolojik durumlar düşünülerek kurgulanmış. Böylece sadece belli yaş aralığına değil herkese göre bir oyun.
  • Rekabet hissi ve savaşma arzusunu gideren ama bunu yaparken de şiddet ve kan göstermemeyi başaran bir oyun.
  • Brawl Stars oyunu savaş karakterlerini özenle seçmişler ve hepsi de sevimli savaşçılar.
  • Karakterlerinde kadın erkek eşitliğine dikkat çekmek lazım. Alışılagelen iri yarı, vahşi ve güçlü olan kahramanlar erkek olur algısını değiştiren çeşitli karakterler var.
  • Level atlarken zorlanılan oyunlar gibi zor bir oyun değil, yenilsen de yoluna devam ediyorsun.
  • Altınlar elmaslar ödül kutuları kupalar falan derken hep bir hedefe koşmanı sağlıyor.
  • Her oyun modu için ayrı strateji geliştirmek zorunda olman, duruma göre karakter seçiyor olman beynin ve zihnin gelişimi açısından önemli.
  • Birçok oyunda reklamdan gına gelir, çünkü ücretsiz olduğu için tek gelir kaynaklarıdır. Brawl Stars oyunu da ücretsiz olmasına rağmen reklam yok çünkü uygulama içi dükkandan alınanlar yeterince gelir sağlamakta.

Brawl Stars oyunu Google Play ya da Appstore platformlarından aynı isimle ücretsiz olarak hemen indirilebilir.

Daha önce de yine başka bir mobil oyun olan “Love Balls” oyunu hakkında yazdığım inceleme yazısı “Love Balls Oyunu ile Sevenleri Birleştir” adlı yazımı da okuyup oyuna bir göz atmanızı isterim. Keyifli oyunlar…

Oyla post

Duo Diyet

Eğitimci... Yazar… Sağlıklı yaşamı seven...

Diyet konusunda tecrübeli… Doğal ürünlerin aşığı... Gurme…

Yorum yapın