Intermittent Fasting ile Vücudunu Sakinleştirirken Yenile!

Intermittent fasting için sağlıklı ve zinde bir bedene sahip olmanın formülü demek çok da abartılı bir tanım olmaz. İntermittent fasting nedir; hemen herkes tarafından uygulanabilen bir yemek yeme metodudur. Evet yanlış duymadın yemek yeme metodu! Çünkü intermittent fasting sağlıklı beslenmenin aslında nasıl olması gerektiğini anlatır.Bu beslenme belirli saatlerde yemek yemeni, diğer saatlerde organlarını yani bedenini dinlendirmeni tavsiye eder.

Aralıklı oruç insülin direncini dengeler, karaciğerinin fazla yağlanmasını önleyerek safra taşı oluşumuna da engel olabildiği belirlenmiştir. Tüm bu olumlu sonuçlar yaptırdığın sağlık taramalarında testlerde görebildiğin sonuçlardır. Ancak intermittent fasting diyeti senin kendi kendine fark edebileceğin pek çok olumlu değişiklik yaratır. Sabahları alarmını 5 kere ertelemeden zımba gibi yatağından fırlaman bu tarz beslenmenin sana kattığı artılardır.

Intermittent Fasting Diyet Değil Ödüldür

İntermittent fasting diyeti nasıl yapılır ve listesi var mı? Aslında bir diyet listesi içermez. İçinde neler yiyebileceğini anlatan standart yemek listesi yoktur. Neyi yiyip neyi yiyemeyeceğini belirlemek yerine beslenme saatlerini düzenler. İntermittent fasting diyeti günde 8 saat beslenip, 16 saat aç kalmanı hedefler, bu yüzden aralıklı oruç diyeti de denmiştir.

Gün doğumu ile başlayan yemek düzeninin gün batımı ile sona erdirmen dikkat etmen gereken en önemli unsurudur. Yemek yeme saatinin bitmesi ile vücudunun artık dinlenme saati gelmiştir. Bu sayede vücudun akşam hazırlığına yani kendi kendine onarıma geçebilir. Bu saatlerde şekersiz sıvı tüketmende herhangi bir sakınca yoktur. Bu diyet belirli saatlerde yemek yemeni isterken aynı zamanda iyi gıdalarla beslenmeni de amaçlar.

Kendin için En Uygun Metodu Seç

Hemen hemen herkesin ihtiyaçlarına, gündelik yaşantısına ve metabolizma hızına uygun pek çok intermittent fasting metodu bulunur. Bu metotlar; günde 12 saat oruç tutma ya da 16 saat oruç tutma yöntemleri ile birlikte haftanın sadece belli günlerinde oruç tutmayı içeren metotlardır. Sen de bu yöntemleri deneyerek kendin için en doğru tercihi yapabilirsin.

İntermittent fasting 16 8 metodu gündelik hayata kolay entegre edilebilmesi ile en çok tercih edilen yöntemdir. 16/8 yöntemi senin için başlarda zor geliyorsa önce haftanın belirli günlerinde kalori alımını sınırlandırarak bu yolda ilk adım atabilirsin.

intermittent fasting ile vücudunu sakinleştirirken yenile!Pin

Intermittent Fasting ile Hayatını Değiştir!

İF Aralıklı Oruç aslında bir yaşam biçimidir. İntermittent fasting yapanlar diyet ile zayıflamayı değil sağlıklı beslenerek, hem sağlıklı ve hem de zinde bir vücuda sahip olmayı hedefler. Bu amaçla sıvı ve sebze tüketimine ağırlık veren beslenme stilleri vardır.

Alanında etkin diyetisyenler tarafından hazırlanan Juico intermittent fasting örnek menü paketleri; içerdiği gıda takviyeleri ile hem besleyici hem de düşük kalorili beslenme içerikleri ihtiyacını karşılamaya yardımcı olur. Juico Intermittent programı ile vücudunu dinlendirebilirsin. Vücudunun ihtiyaçları gözetilerek oluşturulan beslenme paketleri salatalar, çorbalar, şeker içermeyen atıştırmalıkları içerir. Bu paketler gıda taşımacılığına uygun şekilde teslim edilir.

Juico’nun sıvı veya katı gıda seçeneklerini içeren paketleri; ihtiyacın olan besinleri sana günlük olarak hazırlar. Özel sistemlerle hazırlanmış yiyecek ve içeceklerin aynı zamanda besin değerleri korunarak senin için daha fayda sağlaması hedeflenir.

Sıvı içecekler sadece detoks sırasında değil günlük beslenme programında da yararlanabileceğin içeceklerdir. İyi bir besine ihtiyaç duyduğun her anda lezzetli içerikleri ile senin için iyi bir besin tercihi olur. Sıvı içeceklerin kahve, badem, hurma, fındık, Hindistan cevizi, zencefil, bal kabağı gibi farklı lezzetleri barındıran seçenekleri bulunur. Limon, salatalık, kereviz sapı, kara lahana gibi sadece sebzelerden oluşan çeşitleri yeterli sebze tüketmediğin anlarda imdadına koşar. İntermittent fasting metodu ve Juico ile sağlıklı bir deneyim yaşamak mümkün!

İLGİLİ YAZI: OMAD Diyeti

Oyla post

Duo Diyet

Eğitimci... Yazar… Sağlıklı yaşamı seven...

Diyet konusunda tecrübeli… Doğal ürünlerin aşığı... Gurme…

“Intermittent Fasting ile Vücudunu Sakinleştirirken Yenile!” üzerine 2 yorum
  1. Sürekli yeni diyetler ve yöntemler üretiliyor. İnsanlar zayıflasın sağlıklı olsun diye insanlar biraz beslenmesine ve tembelliklerine dikkat etseler inanın daha sağlıklı bir nesil olacağız. Tembelliğe ve bilinçsiz yemek yemeye zevk ediliyoruz sonra da diyet yapın diye yine bizlere sağlık programları satıyorlar. Neyse çok global oyunlara girmeyelim teşekkür ederiz intermittent fasting yöntemi için teşekkürler.

    Yanıtla
    • İntermittent fasting yani aralıklı oruç aslında bi yaşam biçimi. Nasıl yapılır nasıl uygulanır öğrenip bunu hayatımızın içine yerleştirdiğimizde ayrıca bir diyet yapmamıza gerek kalmayacak. Dediklerin çok doğru, bu güzel tespitler ve yorumun için teşekkürler.

      Yanıtla
Yorum yapın