Harika Bir Kelime Oyunu A Word

Keyifli zaman geçirmenin yanında,  zekamızın da gelişmesine katkıda bulunan bir oyunla karşınızdayım. Oyunumuz adı listelerde üst sıralarda yer alan A Word Kelime Oyunu.

Vücudumuz gibi beynimize de egzersiz yaptırabiliriz bu oyun sayesinde. Puzzle tarzı düzenlenmiş bu oyundaki hedefimiz, altıgen harflerden oluşmuş bulmacalar içinde verilen konuya uygun kelimeyi fark edip üzerinden geçerek puanı kazanmaktır.

A Word Kelime Oyunu Nasıl Oynanır?

Gizlenmiş kelimeyi bulduğunuzda işaretlerken okunuş sırasına göre elinizi kaydırmalısınız. Bildikçe puan kazanacak, böylece hem yeni soruya geçecek, belli sayıda soruyu cevapladıktan sonra level atlayabileceksiniz. İlk bölümler kolay ama sonraları zorlaşıyor ve zekayı zorlamak gerekiyor. Her bulmacanın konusu var ama bazen gizli konusu olduğunda iyice meraklandırıyor.

İlerleyen bölümlerde kilitleri açmak ayrı bir zevk. Kolaydan zora doğru level atladıkça toplamda 20 farklı rozeti kazanabilirsin. Belli seviyeye geldiğinde artık arkadaşlarınla da puan tablosunda yarışmaya hazırsın demektir. Tabi sadece arkadaşların değil tüm oyuncularla dereceni karşılaştırabilirsiniz.

Oyunda zorlandığınızda hediye harf veya sana belli sayıda hediye verilmiş olan ipuçlarını kullanabilirsiniz. Çünkü ipucu kullanmak zamanla yarıştığın için önem arz ediyor. Kelimeyi ne kadar çabuk bilirsen puanın o kadar yüksek oluyor. Bazen fazladan ipucu kazanmak için arada belli görevler yapmanı istiyor ama yapmak zorunda değilsin.

harika bir kelime oyunu a word

A Word Kelime Oyununun Artıları

*Oyun tamamen Türkçe olduğu için oynaması rahat. Şu an içinde 1800 bulmaca var ve bu artarak devam ediyor. Bu şekilde kendini sürekli güncellemesi yeni sorular ve yeni bölümler eklenmesi oyunun artıları.

*Bir başka artısı oyunu indirip oynayanlarla etkileşim halinde oluşu. Mesela oyunculara diyor ki, bir eksik mi var ilet, oyunu geliştirici bir önerin mi var, önerini ad soyad yazarak mesaj kısmına yaz ve gönder. Bu tabi ki zamanla oyunu daha da geliştirecektir.

*A Word oyununu Goggle Play ve App Store mağazalarından ücretsiz indirebilirsiniz.  30 mb civarında olduğundan fazla yer kaplamaz.

*Oyun oynarken illaki internet gerektirmez, online olmak zorunda değilsiniz yani.

*Bazı oyunları yüklerken senden birçok izin ister erişmek izin, bu oyunda gereksiz izinler istenmez.

harika bir kelime oyunu: a word

Reklam her oyundaki gibi bunda da var. İnternete bağlı olmadığınızda rahat edebilirsiniz ama her zamanda internet aç kapa yapılmadığından reklamlara biraz sabretmek gerekiyor. Ama istersen oyun içi satın almalar yaparak reklamları kaldırabilir, yine oyun içinde fazladan ipucu satın alabilirsiniz.

En sonunda şunu da söyleyeyim. Kelimeyi bulamadınız ve takıntı oluşturdu. Hemen google’da arattır ve rahatla:) Ama tavsiyem herkesin kendini oyunda denemesi ve kendi bulduğu kelimeden zevk alması.

Birisinin getirip verdiği balık mı yoksa kendi tuttuğun balık mı daha değerli? Hadi bakalım balık tutmaya:)

Keyifli Oyunlar…

Written by Duo

Oyla post

Duo Diyet

Eğitimci... Yazar… Sağlıklı yaşamı seven...

Diyet konusunda tecrübeli… Doğal ürünlerin aşığı... Gurme…

“Harika Bir Kelime Oyunu A Word” üzerine 2 yorum
  1. bazen oynuyorum bu tarz oyunlar ama bu oyun değildi sanırım başka bir türevi güzel bir tanıtım olmuş teşekkür ederiz.

    Yanıtla
Yorum yapın