Pixel Art Oyunu – Harika Bir Eğitsel Oyun

Pixel Art oyunu çok güzel, eğlenceli ve her yaşa uygun eğitsel bir oyun. Bu oyunla hala tanışmayan varsa bugün tanışacaklar çünkü bu yazıda oyun hakkında tüm detaylar var. Oyundan bahsetmeden önce bu oyunu seçmeme neden olan şu olayı paylaşmak istiyorum:

Dünyanın en çok satan kitaplarını araştırırken, zirvedeki iki kitabın “Yetişkinler İçin Boyama Kitabı” olduğunu şaşkınlıkla öğrendim. Bildiğiniz mandala boyama kitabı bu kitaplar. Tabi bu kitapların profesyonelce ve özgün olarak hazırlandığını tahmin edersiniz ama yine de en çok satan olması ilginç geldi bana. Buradan, büyük küçük demeden, her yaş grubu insanın boyayarak rahatlamaya, boyayıp sonunda ortaya bir ürün çıkarmaya ihtiyacı var olduğu çıkarımı yapılabilir.

“Çocukların çok bir işi yok, onlar oyun oynar ama yetişkinler öyle yoğun ki oyun oynamaya hiç vakit yok.” diye düşünüyor olabilirsiniz. Çok satan kitap örneğinden olaya bakacak olursak, o boyama kitaplarını alanların zamanları yok diyebilir miyiz? Mesele bence yoğunluktan sıyrılacak etkinliği seçmekte.

İnsan kendini dinlenmeye aldığında sevdiği ilgi duyduğu şeyleri yapıyor. Kitap okumayı seversen, okurken de dinlenirsin. Film izlemeyi seversen film izlerken, oyun oynamayı da seversen oyun oynarken dinlenirsin. Hatta spor yapmayı seven kişi yorulsa dahi severek yaptığı için kafa olarak dinlenecektir.

Ben size bu rahatlama etkinliklerinden birini sunuyorum. Oyun oynamak. Ben de severek oynadığım için size rahatlıkla pixel art oyunu oyna diyebiliyorum. Gelelim pixel art oyunu ile ilgili detaylara.

 

Pixel Art Oyunu – Sayıların Renklerle Dansı

Ücretsiz binlerce 2B veya 3B çizimler, 3 boyutlu resimler, mandala, çiçek, hayvan, sihirli canlılar, şekerler gibi her yaşa ve zevke uygun resimler, bunun yanında kendi fotoğraflarınızı da sayılarla boyama oyunu. Özellikle kendi resminiz veya adınız ile ilgili çalışmalar zevkli. Ortaya çıkardığınız ürün hem mutlu ediyor hem de bir çok yerde kullanılabiliyor.

Boyama yoluyla rahatlama ve stres atmaya birebir denebilir. Anaokulu öğrencisinden yetişkinlere kadar herkesin oynayabileceği şekilde tasarlanmış. Yaptığın çalışmayı kaydedebilir veya anında sosyal medyadan paylaşabilirsin.

Pixel Art Oyunu Nasıl Oynanır?

Pixel Art oyun olarak kolay bir oyun aslında ama çok fazla seçenek var, duruma göre, yaşınıza göre zorluk derecenizi seçebiliyorsunuz.

Oyun açıldığında önünüze milyonlarca resim çıkacak. Bunlar 5 gruba ayrılırlar:

1: kolay      2: orta     3: zor   4: çok zor    5: 3D

İstediğinizi seçiyorsunuz. Ve o resmin üzerine tıklayıp resim açıldığında altta renkler çıkıyor. Resmin üzerinde kutucuklar ve onların içinde de sayılar var. Alttaki renklerin üzerine basınca yukarıdaki beyaz kutucuklar çok az grileşiyor. Ve grileşen yerlerin üzerine bastığınızda o alttaki renk hemen yukarıdaki beyaz kutucuğu dolduruyor.

Sonuçta bütün resmi bu şekilde doldurduğunuzda resminiz tamamlanmış olur ve altta “resmi tamamladınız” diye bir yazı çıkar. Sonra kapatma tuşuna basıp yeni bir resme geçebilirsiniz.

 

Kolaylık için aynı sayının etrafındaki birden çok hücreyi boyamak için Sihirli Değnek ve herhangi bir sayının etrafındaki birden çok hücreyi boyamak için Renk Sıçratma kullanılıyor.

Solda gördüğünüz Sibirya Kurdu çalışması ve anasayfadaki Duo Diyet resmiyle ilgili çalışmalarımı umarım beğenmişsinizdir:)

Oyun, Google Play Store veya App Store uygulamalarından indirilebilir. Pixel art apk olarak https://play.google.com/store/apps/details?id=com.europosit.pixelcoloring  adresinden indir demeniz yeterli, hemen oynamaya başlayabilirsiniz.

Keyifli Oyunlar …

Written by Duo

Oyla post

Duo Diyet

Eğitimci... Yazar… Sağlıklı yaşamı seven...

Diyet konusunda tecrübeli… Doğal ürünlerin aşığı... Gurme…

Yorum yapın