Cilt Sorunları için En Etkili Doğal Maskeler

Geçmişten günümüze kozmetik ürünler ihtiyaçlara göre yepyeni içerikler ile pek çok soruna hizmet etmeye devam etmektedir. Akla gelebilecek hemen hemen her cilt problemine çözüm getirecek pek çok ürün bulunmaktadır. Ancak şuna da değinmek isteriz ki, her ne kadar kozmetik sektörünün ilerlemiş içerikli ürünleri cilt sorunları ile mücadele ediyor olsa da eğer içten gelen bir rahatsızlık söz konusu ise uzman bir hekime danışmakta elbette yarar bulunmaktadır.

Cilt sorunu nedir? Herkes cildinde rahatsız olduğu bir durum ile ilgili mevcut cilt sorunlarından bahseder. Genel olarak ele almak gerekirse; akne, ciltte renk değişiklikleri, güneş lekeleri, siyah nokta, fazla yağlanma gibi durumlar cilt sorunları başlığı altında toplanabilir. Ne yazık ki cilt tedavileri ya da daha detaylı bahsetmek gerekirse ciltte oluşan herhangi bir rahatsız edici görüntü ya da sorundan sonra insanlar tedaviye yönelir.

Pek çok kişinin unuttuğu en önemli konu, en önemli cilt tedavisi cilde uygun ürünler ile yapılan bakımdır. Bakımı yapılan bir ciltte oluşabilecek problemler, bakımsız cilde nazaran daha azdır. Bu yazıda cilt sorunu ve çözümleri hakkında detaylara ulaşabileceksiniz.

Bakımsız Cilt Nedir?

Bakımsız cilt; ışıltısın kaybetmiş donuk ve mat aynı zamanda siyah nokta ya da akne gibi problemlerin gözlemlendiği bir cilttir. Yalnızca bu kadar da değil. Cilt lekeleri, fazla yağlanma da yine bakımsız cilt olarak karşımıza çıkan önemli belirtiler arasında yer alır. Ciltte, sağlık açısından dikkat edilmesi gereken bölgelerden biridir.

Nasıl ki vücut sağlığı için bazı hususlara dikkat etmek gerekirse sağlıklı bir cilt için de uyulması gereken belli başlı kurallar vardır. Elbette cilt sorunları için de mevcut cilt tedavileri bulunmaktadır. Ancak sorunlar oluşmadan onların önüne duvar örmek en iyi tedavi yöntemlerinden biridir.

Cilt Maskesi Kullanmanın Önemi

Cilde yönelik en etkili bakım ürünleri dendiği zaman akla ilk gelenlerden olan cilt maskeleri, cilde dost ürünlerin başında gelir. Sorun yaşanılan cilt problemi ne ise herhangi bir maske ile soruna çözüm bulabilir, düzenli kullanım sonucunda cildinizdeki değişimi siz de çok rahat bir şekilde gözlemleyebilirsiniz. Genel olarak cilt maskesi kullanmanın yararları ise şu şekildedir;

 • Cildi derinlemesine temizler,
 • Yüzdeki ölü deriyi temizler,
 • Cilde canlılık ve ışıltı verir,
 • İnce çizgi görünümü azaltır,
 • Cilt sarkmalarının önüne geçer,
 • Cilde nemlendirir,
 • Cilt lekeleri ile savaşır,
 • Siyah noktaları ortadan kaldırır,
 • Sivilce ve akneleri tedavi etme özelliği bulunur.
cilt sorunları için en etkili doğal maskeler
cilt sorunları ve çözümler

Cilt Sorunları için En Etkili Maskeler Nelerdir?

Pirinç Maskesi ürünleri, Kore’nin mucizevi buluşlarından birisi olan pirinç maskesi, Koreli kadınların güzellik ve bakım rutininde olmazsa olmazların başında gelir. Doğal içeriği ve cilde sağladığı faydaları ile ülkemizde de pek çok kişi tarafından severek kullanılan bu maskenin en önemli özelliği cilt lekelerine ve kahverengi görünüme son vermektir. Cilt tonu eşitsizlikleri önemli cilt sorunları arasındadır. Ve tedavisi uzun süre problemlerdendir aynı zamanda.

Pirinç maskesi, cilt tonu eşitsizliklerini ciddi anlamda ortadan kaldırarak cildin beyazlamasına yardımcı olmaktadır. Pirinç maskesi nasıl kullanılır sorusu da en çok merak edilenlerden biridir. Bu maskeyi haftanın iki günü düzenli bir şekilde temiz bir cilde uygulayabilirsiniz.

 • I’m From Aydınlatıcı Pirinç Maskesi; cilt parlamasını kontrol altına alarak ciltteki pürüzleri ortadan kaldıran bu maske, cilt tonu eşitsizliklerini ciddi anlamda dengeler.
 • Cosrx Aydınlatıcı Pirinç Maskesi; nemi azalmış cilde doğal yollardan nem kazandıran bu maske, cildi aydınlatmada da kullanılan önemli bir yardımcıdır.
 • Siyah Nokta Maskesi ; siyah noktalar, kadın ya da erkek fark etmeksizin herkesin mustarip olduğu cilt sorunları arasındadır. Ciltte özellikle burun üzerinde fazlasıyla oluşan siyah noktalar, kullanılabilecek etkili bir maske ile tarihe karışabilir.
 • Cosrx Kurutmayan Düşük pH Dereceli Temizleyici Jel; BHA ve çay ağacı yağı içeren bu jel, geniş gözenekleri küçülterek mevcut siyah noktaları nazikçe temizler.
 • Heimish Nazik Temizleme Köpüğü; düşük ph değeri ile cildi yumuşacık bir şekilde temizleyen bu köpük, siyah nokta oluşumunu engellediği gibi mevcut noktalar ile de yoğun bir şekilde mücadele eder.

Göz Altı Morluklarına Etkili Çözümler

Işıl ışıl gözler ve göz altları, kişiyi daha canlı ve genç göstermektedir. Göz altı morlukları için krem ürünlerini kullanarak göz altlarına parlak ve sağlıklı bir görüntü kazandırabilirsiniz. Göz altı morlukları için kullanılabilecek en etkili ürünler;

Cosrx Peptitli Göz Kremi; göz çevresini aydınlık ve canlı tutma özelliği bulunan bu krem, koyu halka görünümü ve şişkinliği de ortadan kaldırmaya yardımcı olur.

Beauty Of Joseon Besleyici Retinal Ginseng Göz Serumu; yaşlanma önleyici özelliği bulunan bu göz serumu, göz çevresine daha aydınlık bir görüntü verir ve ince çizgi oluşumunu büyük ölçüde engeller.

Cilde en uygun kozmetik ürünler için güvenilir bir adresten alışveriş yapmak cilt için önemli  konulardan biridir. Korendy, Kore’nin cilt sağlığı ürünlerini sizlere ulaştırarak cildinizi en az sizin kadar düşünmektedir. Cildinize en uygun ürün kullanımına başlayarak kendiniz için en önemli iyiliği yapmaya başlayabilirsiniz.

Oyla post

Duo Diyet

Eğitimci... Yazar… Sağlıklı yaşamı seven...

Diyet konusunda tecrübeli… Doğal ürünlerin aşığı... Gurme…

Yorum yapın