Cem Kazan ile Yaşamdan Yazılar Radarımda

Cem Kazan ismini ilk kez, şu kapanmış olan Google+ platformundan gördüm, orada radarıma takıldı. İsmi kısa ve akılda kalıcıydı. İsim çok önemli, en az site ismi kadar. Yani aslında radarımdaki blog olmadan önce radarımdaki kişi oldu Cem Kazan.

Okuduğum ilk yazısı magazinel bir yazıydı ve ne düşündüğünü merak ettim. Yazıya tıkladığımda çok uzun bir yazı olmadığı için hemen okudum, samimi ama değişik bir bakışı vardı. Ben zaten olaylara farklı bakan, değişik yorumlayan insanları hep sevmişimdir. Tabi yorum yazmaktan kendimi alamadım. Ayrıca da insta-face gibi sosyal medya hesapları ve izle butonundan takibe aldım.

Sitesinin ismi Yaşamdan Yazılar kişisel bloğu ama ben hala sitesinin ismini bilmiyordum. Bir gün sonra instagramdan Cem Kazan ismini tekrar görünce yeni yazısını da tıkladım. Bu da şunu gösteriyor ki Cem Kazan ismi sitesinden daha büyük:) O yazı da çok güzeldi ve ben galiba takip etmeye devam edecektim.

Asıl iletişime geçtiğimiz yere gelince. Yeni yıl yaklaşmaktaydı, yeni yıl hedefleri mimi vardı, Renkli Blog Sayfam beni mimleyince yazıyı yazdım ama yazının sonuna yeni birilerini mimlemem gerekiyordu.

Neyse sormadan adını yazmayayım diye düşünerek, instagram hesabından mesajla “Sizi mimlesem olur mu, ne dersiniz?” dedim. “Siz beni düşünüp mimledikten sonra, tabi ki” dedi. Böylece, bu yazışmadan sonra galiba o da beni tanımış oldu:)

Şu anda hem yazılarından hem sosyal medyadaki yazışmalarımızdan büyük keyif alıyorum. Bunun yanı sıra sosyal medyada birbirimizi bilgilendirici, destek olucu ve motive edici yazışmalarımız devam ediyor.

cem kazan ile yaşamdan yazılar radarımda

Cem Kazan, Yaşamdan Yazılar Üzerine…

Yaşamdan yazılar bloğunun sahibi Cem Kazan, Eylül 2014’ten beri yazıyor, dile kolay, neredeyse 6 yıl olacak. Daha 1 yıllık ben fidan, o çınar sanki. Sitesini ilk açtığında hayırlı olsun yorumlarına bir göz attığımda orada da duayen bir çok blogger ismini gördüm. Hepsi bu günlere kadar blog yazmayı devam ettirmiş onlara da tebriklerimi sunuyorum.

cem kazan ile yaşamdan yazılar radarımdaSitenin ismiyle özdeş; hayata dair izlenimlerini, güncel konulardaki tespitlerini yazıyor. Kısa ve öz yazması, çok sık yazması, her yazısında kendine has üslupla konuyu yorumlaması, okuyucunun olumlu olumsuz yorumlarına hep pozitif yaklaşımla cevap vermesi en güzel yönleri… Blogger arkadaşları dışında ise en büyük destekçisi, moral kaynağı da kedisi OSMAN. Kişisel bilgilerine ait daha fazla detay için hakkımda bölümüne bakabilirsiniz.

Şu an  sitedeki yazı sayısı 2000 sayısını geçti. Güncel yazıları dışında kendi yaşamından kesitler sunduğu  473 yazı, Okuma-yazma ve kitaplar üzerine 98 yazı, bloglar ile ilgili 40 yazı, twitter ve facebook üzerine 20 yazı var.  Mim yazılarını da es geçmemiş, 35 tane mim yazısı yazmış. Yani bu blog aslında bir hazine, biraz araştırmakta, kurcalamakta yarar var:)

Merhaba Duo, Nasıl Gidiyor?

Evet bu instagramda Cem Kazan’ın bana arada sırada attığı mesaj. Çok hoşuma gittiği için paylaşmak istedim. Birincisi, bana Duo diye hitap eden birkaç kişiden biri Cem KAZAN.

cem kazan ile yaşamdan yazılar radarımdaEvet, Duo Diyet bloğumu açınca ilk yazımda bana kısaca Duo diyebilirsiniz demiştim. Çünkü diyet kelimesi genel bir ifade ama ben duodiyet (ikili diyet: hem bedenin hem ruhun diyete ihtiyacı var) diyerek  fark oluşturmaya çalışmıştım. O yüzden hem beden hem ruh ikilisi anlamında duo kelimesini seçtim ve bu benim için özeldi. Yazılarımın sonunda Written by Duo imzası kullanmamın sebebi de bu.

İkincisi, bu mesajın havadan sudan, hal hatır sorma şeklinde oluşu. Bir çok arkadaşımla mesajlaşıyorum aslında ama bu nasılsın, nasıl gidiyor çok farklı. Kişisel sorular değil sordukları. Kimsin, nerede yaşıyorsun, nerelisin diye hiç sormadı. Halimizi keyfimizi konuştuktan sonra, son yazımızı yorumluyoruz, uzun ve kısa yazmak üzerine konuşuyoruz, blog yazma araçalarını konuşuyoruz, bir  yazının Google trafiği alması üzerine konuşuyoruz vs. vs. Hoşuma giden samimiyet ifadesi olan giriş cümleleri…

Cem Kazan ve Blogger arkadaşlarıma…

*Sayfa görüntülenme sayısındaki dalgalanmaya baktığımızda belli dönemlerde yazmayı azalttığın anlaşılıyor Cem. Kısa da olsa her gün yaz, aynı konu da olsa yeniden yorumla, olumsuz yorumlar da alsan yazmaya devam et…

*Twitter ve facebook üzerine yazmışsın, senden instagram ve pinterest üzerine de yazılar bekliyoruz:)

* Takip eden okurları ve blogger arkadaşları olan bizler de; Cem Kazan yazılarını okuyup yorumlayarak, moral vererek ve takip yaparak, yeni yıl miminde belirttiği 2022 yılı hedefi olan 1 milyon görüntülenme hayaline destek verebiliriz.

Herkesin hayallerine ulaşması dileklerimle…İyi Bloglamalar…

Her gün Cem Kazan gibi kısa kısa yazan Anette’nin Zamazingo bloğuyla ilgili yazıma da bakabilirsiniz.

Written by Duo

Oyla post

Duo Diyet

Eğitimci... Yazar… Sağlıklı yaşamı seven...

Diyet konusunda tecrübeli… Doğal ürünlerin aşığı... Gurme…

“Cem Kazan ile Yaşamdan Yazılar Radarımda” üzerine 44 yorum
 1. Senin gibi değerli bir Blogger’ın sayfalarında yer bulmak çok ama çok mutlu etti beni Duo. Her zaman ki gibi uzun uzun yazmışsın. Eline, emeğine sağlık. Çok teşekkürler ??

  Yanıtla
 2. Cem Abi’ de sizde severek takip ettiğim blog arkadaşlarımsınız… Kaleminiz hiç durmasın, fikirlerinizi düşüncelerinizi buraya depolasın bizlerde faydalanalım 🙂 …Selam ve Dua ile…

  Yanıtla
 3. Cem Kazan Bey geçenlerde beni de takibe aldı ve takibine dönüş yaptım, böylelikle haberim oldu sitesinden. Dediğiniz gibi gayet keyifli paylaşımları var. Blogger olmanın güzel bir yanı da böyle keyifli kimselerle tanışmak oluyor.

  Yanıtla
 4. Merhaba, Değerli Blog Arkadaşım; İnsana Davet sitesinde “Blog Keşif Etkinliği ve Önemli Duyuru” başlıklı yazımızda size de yer verdik. Hemde önemli bir duyuru içeriyor… Bakmak isterseniz beklerim…Selam ve Dua ile…

  Yanıtla
 5. Yaşamdan yazılar blogunu uzun zamandır keyifle takipteyim. Zaman zaman farklı bir ülkede yaşadığımdan dolayı bilmediğim konular olsa da, birçok yazıya yorum yazmışımdır ilgimi çekip okuduğum için 🙂

  Yanıtla
  • Evet aynı şekilde keyifle takip ediyoruz. Dediğin gibi genelde TR gündemini yazınca bazen bilemediğin konular olması normal. Her gün yazmaya çalışması ise en sevdiğim yönü.

   Yanıtla
 6. Cem her zaman güncel ve sık girdiği içerikleri ile blog dünyasının başarılı ismidir. Bloggerlar arası destek çok önemli, her ikinizi de tebrik ederim.

  Yanıtla
 7. cem sık yazar ama kısa kısa yazar gerçi kısa yazılarda anlayanlara çok şeyler var ama anlayana teşekkürler bu aradada buradaki blogları da kıskanmaya başladım haberiniz olsun 🙁

  Yanıtla
  • Kısa ama her gün yazmak güzel, seviyorum bu tarzı da ama benim tarzım bu değil tabi, uzun yazmaya çalışırım. Sen de iyi yazıyorsun, yazıların uzunluğu ve detaylar güzel, radarımdasın;)

   Yanıtla
Yorum yapın