Siirt Bıttım Sabunu Faydaları – Saça ve Cilde10 Etkisi

Bıttım sabunu faydaları hem saç hem de cilt üzerinde görülmektedir. Siirt bıttım sabunu, saça faydaları ile öne çıkmış bir sabun. Ayrıca bıttım sabunu sivilce ve akne gibi pek çok cilt sorununa da çare olduğundan cilde faydaları da çok fazladır.

Bıttım sabununu diğer sabunlardan ayıran en önemli özelliği antiseptik oluşudur. Bıttım sabunu içeriği sayesinde saç veya ciltte oluşan mikrop ve bakteriler yok olur.

Zaman zaman herkesin yaşadığı saç ve cilt sorunları olmaktadır ve bıttım sabunu kullananlar saç dökülmesi konusunda olumlu sonuçlar aldıklarını belirtiyorlar. Bıttım sabunu bu sorunlar için gerçekten çok iyi bir seçim. Bu yazıda bıttım sabunu faydaları nelerdir nasıl kullanılır saça ve cilde nasıl uygulanır gibi sorulara cevap bulacaksınız.

Bıttım Sabunu İçeriğinde Neler Var?

Bıttım sabununun hammaddesi nedir kısaca onu açıklayalım. Adını, Siirt ve Mardin başta olmak üzere Güneydoğu bölgesinde yetişen bıttım (menengiç) ağacından almaktadır. Menengiç ağacı, Antep fıstığının yabani olanıdır. Bu yabani fıstıktan elde edilen menengiç kahvesini de mutlaka duymuşsunuzdur, çok faydalı ve ayrı bir lezzete sahiptir. İşte bu menengiç ağacındaki yabani fıstıkların yağı çıkarılarak bıttım sabunu yapılmaktadır. Bu geleneksel sabunun içinde katkı maddesi ve kimyasallar yoktur, tamamen organiktir. (1)

Kadın olsun erkek olsun, çocuk olsun yaşlı olsun, bıttım sabunu herkese uygundur. Bu sayede saç derisindeki yağ oranını dengesini bulur ve saç dökülmesi durur. Özellikle de ciltteki yağ oranını dengede tutması, sivilce ve akneleri gidermesi bıttım sabunu faydaları arasında en popüler olanıdır.

Sedef ve egzama, tırnak mantarı rahatsızlıklarında kullanılabiliyor. Bebeklerde konak sorununda da kullanılmaktadır. Sarı ve yeşil renklerde bulunan bıttım sabunu uzmanlarında önerdiği doğal kişisel bakım ürünleri arasındadır.

Siirt Bıttım Sabunu Faydaları

Bıttım sabununun faydaları özellikle saç ve cilt üzerinde çok fazla. Yeter ki el yapımı ve %100 doğal bıttım sabunu kullanılsın. Bıttım sabunu faydaları nelerdir, bıttım sabunu nasıl kullanılır işte bıttım sabununun cilde, saça, yüze ve tüm vücuda olmak üzere işte bıttım sabunu faydaları sizlerle…

 1. Saçtaki kepek sorununu çözer. Bıttım sabunu saç derisindeki hücreleri yeniler ve canlandırır.
 2. Düzenli kullanımında saç dökülmelerini önler ayrıca saçların hızlı uzamasını sağlar.
 3. Saçkıran gibi saç derisi sorunlarını antiseptik özelliği sayesinde çözüme kavuşturur.
 4. Saçın dolgun ve hacimli görünmesini sağlar, saçta keçelenmeye sebep olmaz, kırılmaları önler.
 5. Uzun süreli (7-8 ay) kullanımda saçların beyazlamasını azaltması da bıttım sabunu faydaları arasındadır.
 6. Bıttım sabunu cildi yumuşatır ve cilt lekelerini ortadan kaldırır.
 7. Sivilce ve akneleri hızlıca geçirir, ölü hücreleri temizleyerek siyah nokta oluşumunu engeller.
 8. Sabunu sadece saça ve yüze değil tüm vücudunuza kullanın. Böylece pürüzsüz ve canlı bir cildiniz olur.
 9. Sedef egzama ve mantar olan bölgeler için çok iyi bir alternatif tedavi sunar.
 10. Bacaklardaki varislere iyi gelmesi de bıttım sabunu faydaları arasındadır. Varislerin olduğu bölgeye kullanıldığında izleri kaybeder.
bıttım sabunu faydaları - saça ve cilde10 etkisi
doğal siirt bıttım sabunu

Bıttım Sabunu Yorum

Evet, bıttım sabunu nasıl kullanılır saça ve cilde uygulanış şekli nasıldır, haftada kaç kez uygulanırsa bıttım sabunu faydaları gerçekleşir, uzun süreli kullanımda saç çıkarır mı gibi sorular merak ediliyor. Bıttım sabununu kullananların yorumları incelendiğinde en faydalı uygulama şekli şu şekildedir:

Bıttım Sabunu Faydaları Saça Kullanımı

Bıttım sabunu neye iyi gelir en önemlisi saçımıza çok iyi gelir yeter ki doğal olsun. Bıttım sabununu sıcak suyla beraber saça uygulayıp iyice köpürtün. Bu şekilde yaklaşık 3 dakika parmaklarla saç diplerine masaj yapın. Ardından bol su ile durulayın. Gün aşırı ya da en geç haftada 2 kez bıttım sabunuyla saçlarınızı yıkayın.

Bıttım sabunu faydaları hızlı gerçekleşsin istiyorsanız içinde kimyasal bulunan normal şampuanlardan uzak durun, çünkü bu şampuanlar ile yıkarsanız olumlu sonuç almanız biraz zaman alacaktır.

Bıttım sabunu saç dökülmesi için de iyidir. Bıttım sabunu kaç günde etkisini gösterir derseniz bunun için kullanımına 7-8 ay devam ederseniz hem saç çıkması hem de saçların beyazlamasının durmasıyla ilgili sonuç alırsınız. Bıttım sabunu kullandığınızda hoş kokusu ve yumuşacık tutmasıyla şampuan kullanmanıza gerek kalmayacaktır.

Bıttım Sabunu Cilt için Kullanımı

Bıttım sabununu köpürtün, cilt ve yüz için istenen bölgeye elle masaj yaparak dağıtın. Bıttım sabunu ne işe yarar bıttım sabunu faydaları arasında özellikle ciltteki yaralı bölgelere de iyi gelmesi var diye sorular geliyor. Sedefli egzamalı bölgelere, sabunu köpürtüp elinizle dağıtarak uygulayabilirsiniz. Günde 1 veya 2 kez bu şekilde cilt için kullanın. Bıttım sabunu kremi de cilt üzerinde oldukça etkilidir.

Bıttım Sabunu Yüz İçin Kullanılır Mı?

Evet içinde, paraben, kimyasal koruyucular sentetik koku ve boya yoktur. Bıttım sabunu yüzü beyazlatır, cildi parlatır. Gönül rahatlığıyla saça ve cilde uygulayabilirsiniz. Kısa sürede hemen sonuç almadım diye üzülmeyin, süreç biraz uzun ama sonunda ipeksi, dolgun ve kepeksiz saçlara kavuşacaksınız. Gelin hamamı paketi içinde bıttım sabunu bulundurulur.

Bıttım sabunu faydaları kadar yine çok faydalı ve cilt sorunlarına iyi gelen ardıç katranı sabunu ile ilgili yazmış olduğum “Ardıç Katranı Sabunu Ne İşe Yarar, Nasıl Kullanılır?” adlı yazımı da okumanızı tavsiye ederim.

Oyla post

Duo Diyet

Eğitimci... Yazar… Sağlıklı yaşamı seven...

Diyet konusunda tecrübeli… Doğal ürünlerin aşığı... Gurme…

“Siirt Bıttım Sabunu Faydaları – Saça ve Cilde10 Etkisi” üzerine 4 yorum
  • Bıttım sabunu Siirt veya Mardin tarafında doğal olarak çokça yapılıyor ve kişisel bakım anlamında çok artıları var. Bir şans ver bence de.

   Yanıtla
 1. Bir ara çok araştırdım ama tam orjinal bıttım sabunu temin edebileceğimiz veya ettiğiniz bir yer varsa bana yardımcı olursanız sevinirim faydalarını biliyordum çünkü çok araştırmıştım. Bıttım sabunu hakkında verdiğiniz detaylı bilgiler için çok teşekkür ederiz.

  Yanıtla
Yorum yapın