FUE Saç Ekimi Yöntemi ile Saçlarınız Artık Daha Dolgun

Teknolojiyle geliştirilen FUE saç ekimi yöntemi hayatınızı değiştirecek. İnsanlık tarihine baktığımızda estetiğin en önemli göstergesi olarak ortaya konan saç bakımı, her kültürde ve her cinsiyette oldukça önemli bir hal almıştır. Tanıdığımız, tanımadığımız çoğu insanlarda ilk dikkat ettiğimiz yer genellikle saçları olmuştur. Saçlar, insanlarda çekiciliği artıran ve tüm dikkati, ilgiyi üstüne çeken bir olay haline gelmiştir.

Saçlarımız çeşitli sebeplerden dolayı döküldüğünde hemen telaşlanır ve korkmaya başlarız. Pek çok birey, saç dökülmesinden ve ileride yaşayabilecekleri kellik durumundan şikayetçi olmaktadır. Her kesimden ve her cinsiyetten fark etmeksizin oluşan bu saç dökülmeleri rahatsızlık verici derecede artarak saç derisinde kellik oluşumuna neden olmaktadır. FUE saç ekimi yöntemi kullanılarak yapılacak çözüm ise kalıcı bir çözüm olacaktır.

Saç Dökülmesinde Çevresel Faktörlerin Etkisi

Saç dökülmesi neden olur sorusu sıkça sorulmaktadır. Estetik açıdan hoş olmayan bir görüntüye neden olan saç dökülmesinin altında yatan birçok sebep vardır diyebiliriz. Bunlar kişinin genetik yapısıyla alakalı olup ek olarak çevresel faktörlere de bağlı olarak gelişebilmektedir. Çevresel faktörler dış etkilerin veya sonradan oluşan faktörlerin bir araya gelmesiyle oluşmaktadır. Hayatımızın çoğu alanında çevresel faktörler oldukça etkin rol üstlenmektedir. İşte hayatımızı ve vücudumuzu etkileyen en önemli çevresel faktörler ve saç dökülmesinin nedenleri :

 • Beslenme bozuklukları
 • Sigara ve alkol kullanımı
 • Hormonların değişmesi (hamilelik vs gibi)
 • İlaç kullanımı
 • Alerji durumunun meydana gelmesi
 • Çeşitli hastalıkların yaşanması
 • Psikolojik etmenlerin ortaya çıkması
 • Kozmetik ürünlerin fazla kullanımı
 • Vitamin ve mineral eksikliklerinin olması
 • Kemoterapi gibi tedavilerin yaşanması

Saç Ekimi Yöntemlerinden En Sık Kullanılanı Hangisidir?

FUE saç ekimi yöntemi dediğimiz operasyon genellikle en çok kullanılan saç ekimi operasyonları arasında olmaktadır. Hastalarımızın oldukça fazla tercih ettiği bu saç ekimi operasyonu uzun vadede oldukça güzel sonuçlar vermektedir. Teknolojinin sunduğu birçok fırsat ile son derece gelişmiş operasyonlar ve ameliyatlar yapabilmekteyiz. Estetik operasyonları da bu fırsatı son derece iyi kullanmaktadır. FUE saç ekimi yöntemi ile yapılan operasyonlar da teknolojinin en etkin şekilde kullanıldığı ve kişilere en iyi performansı sağlandığı bir saç ekim operasyonlarından biridir.

Saç ekimi operasyonlarından biri olan FUT yönteminden ayrılan kısmı daha geniş alanlara saç ekiminin yapılabiliyor olmasıdır. Temelde ikisinde de kanal yoluyla saç köklerinden ayrıştırmalara yapılmaktadır

FUE Saç Ekimi Nedir Nasıl Yapılmaktadır?

FUE saç ekimi ne demek dersek açılımı Foliküler Unite Ektraksiyonu şeklindedir. FUE saç ekimi yöntemi ile yapılan operasyonda motor yardımıyla kökler tek tek alınır. Böylece hem iz kalmaz hem de kişiyi rahatsız edecek bir görüntünün oluşması engellenir.

FUE saç ekimi yöntemi eski yöntemlere kıyasla çok fazla yenilik ve kolaylık sağladığından dolayı son zamanlarda yaygın bir şekilde tercih edilmektedir. Diğer yöntemlerin aksine daha çok tercih edilmesinin altında yatan birçok sebep vardır. FUE saç ekim operasyonunda hastanın donör bölgesindeki saç derisine kesik atılmadığı için bu işlemin yapıldığı kişi daha hızlı iyileşme sürecine girmektedir. Böylece saç ekimi yapılan bölgeye dikiş atılmaz ve dikiş izi sorunu ortadan kalkmaktadır.

FUE saç ekimi nasıl yapılır öncelikle şunu belirtmek gerekir ki operasyon lokal anestezi altında yapılmaktadır. Nakledilecek saçların yani donör bölgeden temin edilecek saçların alınacağı bölge işlem için hazırlandıktan sonra uygun durumdaki saç kökleri saç derilerinde tek tek toplanır. FUE saç ekim yöntemi her defasında bir saç kökünü içeren greft birimini çıkaran özel bir zımba benzeri cerrahi cihazla gerçekleştirilir. FUE saç ekim operasyonu doğrusal bir iz bırakmaz, ancak her giriş noktasında minik izler bırakır. İyileşme aşamasına girildiğinde bu izlerin görülme olasılığı neredeyse hiç yoktur. Fue saç ekimi yorumları incelendiğinde bu operasyonun sonrasında iz kalmaması en beğenilen yönü olduğu görülüyor.

 

fue saç ekimi yöntemi ile saçlarınız artık daha dolgun

 

FUE Saç Ekimi Operasyonunun Avantajları Nelerdir?

FUE saç ekimi operasyonu, diğer saç ekim operasyonlarından birçok noktada ayrılmaktadır. FUE saç ekimi yöntemi ile yapılan operasyonun en önemli avantajları şunlardır;

 • Ameliyat gerektirmediği için oldukça kolay bir operasyon olmasıyla beraber kesim işlemi de yapılmadığından dikiş izi gibi bir problem yoktur.
 • Teknolojinin yardımıyla FUE saç ekimi yöntemi ile yapılan operasyonun süresi oldukça kısadır.
 • Herhangi bir dikiş atılmadığından dolayı bu yöntemle yapılan saç ekim operasyonlarında ortalama 3 günlük pansuman yeterlidir.
 • Bu yöntemle yapılan operasyonlardaki tek bir seansta 2500-3000 greft (ortalama 6000-6500 saç teli) nakledilmektedir.
 • Kalıcılık oranı diğer saç ekim yöntemlerine kıyasla daha fazladır.

FUE Saç Ekim Operasyonunu Tercih Edenler Öncesinde Neler Yapmalı ?

FUE saç ekimi operasyonunu gerçekleştirmeden önce yapılması ve uyulması gereken birtakım adımlar vardır. Öncelikle operasyonu gerçekleştirmek için en az 18 yaşında olmak gerekir. 18 yaş ve üstü, bu sorunu yaşayan her birey saç ekimi operasyonunu yaptırabilir. Saç ekimi yapılacağı zaman saçlı deri temiz olmalıdır. Hastalarımız bunlara uyup gerekli önlemleri aldığı takdirde operasyon oldukça başarılı geçecektir.

FUE Saç Ekim Operasyonu Kimlere Yönelik Olmaktadır?

FUE saç ekimi yöntemi ile yapılan operasyonunun planlaması kişiye özel olarak oluşturulmaktadır. Dökülme tipine göre saç ekimi yapılacak bölgenin genişliği ve kelliğin başın hangi bölgesinde olduğu da değişiklik göstermektedir. Bu durum saç ekimi planlamasını belirleyen en önemli faktör olmaktadır.

Saç Ekimi Sonrası Yapılması Gerekenler

FUE saç ekimi sonrası da çok önemlidir ve dikkat edilmesi gereken birçok şey vardır. Bunlara dikkat edildiği takdirde yapılan saç ekimi uzun vadede daha kalıcı ve daha sağlıklı, doğal bir görünüm kazanır. Saç ekimi operasyonundan sonra operasyonu gerçekleştiren hekimin tavsiyeleri dinlenmeli ve dikkatli bir şekilde uygulanmalıdır. Operasyondan bir süre sonra ekilen saçlar dökülmektedir ancak yeni ekilen saçların dökülmesi kişiyi korkutmamalıdır çünkü dökülen saçlar çok kısa bir süre sonra kalıcı olmak üzere tekrar çıkacaktır. Operasyon sonrasında kişi aynı gün içinde istirahat için evine gönderilmektedir.

FUE saç ekimi yöntemi ile yapılan operasyondan sonra ekim yapılan saç bölgesine elle müdahale edilmemeli ve sert bir cisim değdirilmemelidir. Operasyondan hemen sonra saçlı bölgeye su teması tavsiye edilmez. Operasyonu uygulayan hekimin uygun bulduğu zaman su ile temas yapılabilir. Yine ek olarak FUE saç ekimi yöntemi ile yapılan operasyondan hemen sonra kozmetik ürünlerin hiçbiri kullanılmamalıdır. En önemlisi, operasyondan sonra saçlı deri UV ışınlarına karşı çok hassas olacağı için güneşten korunmalıdır.

Saç ekimi sonuçları tam olarak alınması sabırla beklenmelidir. FUE operasyonundan sonra iyileşme süresi oldukça kısadır ve ağrı çok yaşanmaz. Operasyon sonrasında saçlar döküleceğinden dolayı kalıcı saçların çıkması ve saçlı derinin daha sağlıklı gözükmesi için 6 ay gibi bir süre geçmesi beklenmelidir. Saç ekimi yapılan saçların doğal bir görüntüye kavuşması ise 1 yıl kadar sürebilmektedir.

FUE Saç Ekim Operasyonu Fiyatı

Saç Ekimi Quartz Clinique’te Estetik, Plastik ve Rekonstrüktif Cerrahi uzmanı Op. Dr. Leyla Arvas tarafından yapılmaktadır. Sağlık Bakanlığı onaylı merkezlerin haber ve internet sitelerinde saç ekimi fiyatı belirtmeleri yasal değildir. Saç ekimi fiyatları doktor ve kliniğe göre farklılıklar göstermektedir. En iyi saç ekim merkezi diyebileceğimiz Quartz Poliklinik 0212 241 46 24 numaralı hattımızı arayarak saç ekim randevusu oluşturabilirsiniz.

Op. Dr. Leyla Arvas

Web Site: https://www.drleylaarvas.com

Facebook  :@drleylaarvas

Instagram :@drleylaarvas

YouTube: LeylaArvas

Oyla post

Duo Diyet

Eğitimci... Yazar… Sağlıklı yaşamı seven...

Diyet konusunda tecrübeli… Doğal ürünlerin aşığı... Gurme…

Yorum yapın