Yeni Nesil Lara Croft – Tomb Raider 2

Tomb Raider 2 filmi bir devam filmi. Filmin ilk serisi çok tutulan “Tomb Raider” oyunundan uyarlama olarak, önce 2001 yılında Lara Croft: Tomb Raider”, sonra da 2003 yılında “Lara Croft- Tomb Raider: Yaşamın Kaynağı” ismiyle çıkmıştı. Her ikisinde de başrolde Angelina Jolie vardı. Oyun sonraki yıllarda kendini yeniledi ama yeni bir devam filmi gelmedi. Ta ki 2018’e kadar. 2018 Martında vizyona giren filmimiz Tomb Raider 2 ise, 2013 yılı Tomb Raider oyununu uyarlamış gözüküyor.

Film hoşuma gittiği için sizlerle paylaşmak istedim. Wonder Woman kahramanlığı ile İndiana Jones macerası karışımı bir hava verdi bana. Bakalım sizlerin düşüncesi ne olacak?

İLGİLİ YAZI: Wonder Woman 1984

Tomb Raider 2 Filminin Konusu

Babası ölünce yetim kalan, maceracı bir kız olan Lara Croft’un babasının izinden gitmesini anlatıyor. Çocukluğuna ait babasıyla ilgili anılarla 7 yıl geçirdikten sonra babasının çalışmalarını keşfediyor. Bulmacalara meraklı olan Lara, babasının yaptığı yarım kalmış bulmacayı çözerek ve planlarda çizilmiş olan gizemli adaya gitmek için yola koyulur.

Yolda karşısına çeşitli tuzaklar, engeller, kötü adamlar çıkar ve o engelleri tıpkı bilgisayar oyunundaki gibi aşar. Tabi bu arada inanılmaz bir aksiyon sizi bekliyor olacak. Filmin giriş kısmında konuyu bize kavratmak için ilk dakikalar hareketsiz geçse de sonrasında yönetmen işin hakkını veriyor. Efektler ve müzik vasat kalmış olabilir ama aksiyon sahneleri çok tatmin edici.

Tomb Raider filminin en fazla konuşulan ana karakterine gelince; başrolde herkes Angelina Jolie gibi sert, belki fiziken daha güçlü duran biri olmasını bekliyordu. Yönetmen bu rolü İsveçli Oscar ödüllü Alicia Vikander’e verince bazı sinemaseverler bundan memnun olmadı.

yeni nesil lara croft - tomb raider 2
yeni nesil lara croft – tomb raider 2

Tomb Raider 2 Filmi Yorum (Spoiler Yok)

Başrol oyuncumuz, tüm aksiyon sahnelerinin altından kalktığı gibi, sevimli ve duru güzelliği ile akılda kalıyor. Güzel olduğu kadar sert ve zorluklara karşı dayanıklı. Olaylara karşı da inatçı oluşundan bu bulmacay ı çözeceği, babasını bulacağını bize tahmin ettiriyor.

Hızı, ok atışı ve elindeki çekici kullanışı dikkat çekici. Aksiyon sahnelerine ek olarak, boks ve bisiklet sahneleri de hoşuma gitti.

Belki eski Lara Croft gibi özel kostümleri yok ama sadeliğiyle seyirciyi kendine bağlıyor ve filmin sonuna kadar hep onun yanında, onunla berber savaşıyorsun.

Filmde babasına ulaşmak üzereyken yoluna çıkan kötü adamın oyunculuğu ise biraz yavan kalmış. Hem oyunculuk yönüyle vasat, hem de neden Lara’yı engellemeye çalıştığına dair çok bir şey yakalayamadım.

Babasını bulunca babasıyla geçen konuşmalar ve babası rolündeki Dominic West’in performansı da burada vasatı aşamamış. Aslına bakarsanız filmi sürükleyen  başrol oyuncusu.

Gizemli adadaki mezarın sırrı aslında filmin güzel final yapmasını sağlamış. Filmin bitiş şeklinden devamı geleceğini anlamak da mümkün. Bakalım yeni versiyonu ne zaman çıkacak?

İyi seyirler…

Aksiyon- Gizem filmi seviyorsanız “Yolcu” filmini de yorumladım, mutlaka ona da bir bakın derim.

Oyla post

Duo Diyet

Eğitimci... Yazar… Sağlıklı yaşamı seven...

Diyet konusunda tecrübeli… Doğal ürünlerin aşığı... Gurme…

“Yeni Nesil Lara Croft – Tomb Raider 2” üzerine 2 yorum
  1. Bugün sıkıcı bir gün izlemek için bir film arıyordum karşıma bu film cıktı konusuyla ilgili bir fikrim yoktu ama artık var hemen izlemeliyim.

    Yanıtla
Yorum yapın