Aşkım Kapışmak: Elma Dersem Çık Kitabı

Aşkım Kapışmak Elma Dersem Çık Kitabı

Aşkım Kapışmak yine yaptı yapacağını ve zevkle okunup bir solukta bitirebilecek, “Elma Dersem Çık” kitabı ile yine kitapseverleri mutlu etmeyi başardı. Yine diyorum çünkü bu son kitap Aşkım Kapışmak imzalı 14. kitap.

14 kitap yazmak dile kolay gelse de kolay bir iş değil. Daha önceki kitaplarından bazılarını okuyanlar onun tarzını ve hayat üzerine düşüncelerini bilir ve acaba yeni kitabında bize neler anlattı diye merak ederler. Bu kitabıyla ilgili de neleri yakaladığını kalemim döndüğünce size aktarmaya çalışacağım.

Dingin duruşu, pozitif yaklaşımları ve hoşgörülü tarzıyla bizi büyüleyen Aşkım Kapışmak, konuşur gibi yazmasıyla da beni etkiliyor. Senin aklından geçirdiğin soruları soruyor ve sormakla kalmayıp onları kullanılır olması için bilgisiyle yoğurarak cevaplıyor.

Okurken sıkılmamamız için soru cevap yöntemi, madde madde anlatma, senaryolaştırma ve test teknikleri kullanıyor. Konuyla ilgili öngörüsünü verdikten sonra, yol haritanı önüne seriyor ve seçimi sana bırakıyor.

Kitapla ilgili Avrupa turnesi yapan Aşkım Kapışmak, Fransa, Almanya, Hollanda’da tanıtımlar yaptı. Yeni yılda da Amerika’nın meşhur Yale Üniversitesi’nde seminere gidecek.

Aşkım Kapışmak: Elma Dersem Çık Kitap Hakkında

Aşkım Kapışmak: Elma Dersem Çık Kitabı

Elma Dersem Çık Kitabı, geçen ay Kasım 2018’de bizlerle buluştu. Kapağında çok dikkatimizi çekmese de alt adı “Yeniden Doğuş” olan bu kitap, İnkılap Kitabevi tarafından yayımlandı.

184 sayfa olan kişisel gelişim türündeki “Elma Dersem Çık Kitabı” 15 liraya D&R mağazalarında alıcı buluyor. Kitabın sayfa, baskı ve kağıt kalitesi gayet güzel. Sayfa sayısı az olduğundan hem fiyatı uygun, hem de çabucak bitirilebiliyor.

Elma Dersem Çık Kitabı Konusu

İyi, mutlu ve neşeli olmayı kim istemez? Başarıya giden yollar hep hüzün ve zorluklarla mı dolu? Bunun gibi hayata dair sorulara cevap veriliyor kitapta. Yaşamın anlamı hem mutlu olup, hem de başarıyı yakalamakta gizli. Bu kitapta bazı anahtarlar bulacaksınız hayatın gizemini çözen. Ben bunu şöyle ifade ettim: KOD ADI E.L.M.A. Birileri yol gösterebilir, kodu da verebilir ama sen açmak istiyor musun bu kilidi? Asıl iş sende bitiyor. İçindeki çocuğa “Elma dersem çık, armut dersem çıkma!” dedikten sonra: devamlı ARMUT dersen, hayata dair olumlama yapmazsan, olayları pozitif yorumlayamazsan, içindeki çocuk da  sürekli saklanır, narkozdaki hasta gibi de hep uyur.

Kitapta ayrıca, farkındalık, sevgi, güven, umut, iyileşme adımları, özümüze bakış, yaşam sevinci ve mutluluğa ulaşma adına güzel doneler verilmiş. Altını çize çize okumak istiyorsunuz. Kitabın sonunda da kişiliğinizi tanıma ve ona göre bir yol çizmek için güzel testler hazırlanmış.

Aşkım Kapışmak: Elma Dersem Çık Kitabı

Kitapla İlgili Güzellikler ve İyileştirmeler:

Güzellikler:

 • Kitap fazla kalın değil ve çabucak bitirebiliyor.
 • Kitabın fiyatı makul.
 • Kitabın fiziksel özellikleri de gayet iyi. Baskı, kapak ve kağıt kalitesi güzel.
 • Sosyal hayatın içinden kendini soyutlamadan nasıl hayatı doya doya yaşarız konusu güzel işlenmiş.
 • Hayatı daha iyi anlayabilmek için yapılacaklara dair kaliteli bir içeriğe sahip.
 • Hayat bize ne sunarsa sunsun, hep ayakta dimdik kalmayı, düşsek de doğrularak yola devam etmeyi salık veriyor.
 • “Her durumda umudunu koru” anafikri hoşuma gitti.
 • Kimse açık ve temiz havada yıldızları göremez” cümlesinin yorumları güzeldi.
 • Öngörüleri bizi yönlendirecek kadar değerli.
 • Yeniden doğuşun içindeki çocukla birlikte hareket edilirse olacağını söylüyor.

İyileştirmeler:

 • Kitabın kapak resmi konuyla ilgili olsa daha şık olurdu.
 • Kitabın sonundaki testler daha az olabilirdi. 50 sayfa civarında olması zevkle okumamıza sebep olsa da ben Aşkım Kapışmak çıkışlı cümlelerin daha fazla olmasını tercih ederdim. Örneğin en sondaki test, anetteinselberg.com sitesinden alınmış. Orada zaten okuduğum için yeni bir şey katmamış oluyor.
 • Kitap daha kalın olabilirdi belki. 250 sayfa civarı olsaydı da daha fazla istifade etseydik diye düşündüm.

Hep böyle pozitif bir enerjiyle aramızda olup yeni fikirlerini bizlerle paylaşman dileğiyle güzel adam…

Kişisel gelişim kitaplarını seviyorsanız Serhat Yabancı’nın “Düşündüğün Gibi Değil” kitabına da bakmanızı öneririm.

Written by Duo

Yazar Hakkında
Toplam 152 yazı
Duo Diyet
Duo Diyet
Özel sektörde eğitimci...Doğal ürünlerin aşığı...Sağlıklı yaşamı seven...Diyet konusunda tecrübeli…Değişik ülke kültürlerini araştıran...Tasavvufî konulara meraklı...Değişik tatlar denemekten çekinmeyen, gurme...Sinema tutkunu...
Yorumlar (2 yorum)
fatih pınar
fatih pınar Cevapla
- 15:16

Merhaba Duo, inan seni her gün yeniden keşfediyorum. Şu aşkım kapışmak kitabını çok duyuyor ve merak ediyordum. Çok faydalı bir tanıtım olmuş. En fazla da kişilerin yaşantılarını sorgulamaları ve mutlu olmak için olumlama yapmaları falan çok hoşuma gitti. Ellerine sağlık.

  Duo Diyet
  Duo Diyet Cevapla
  - 12:25

  Yazarın adı kitabından daha popüler bu bir gerçek. Yazıları olsun ekrandan olsun takip ediyorum, pozitif ve dobra bir insan. Teşekkür ederim yeni keşifler için.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

×

Bir Şeyler Ara