Elma Dersem Çık Kitabı – Aşkım Kapışmak

Elma Dersem Çık Aşkım Kapışmak imzalı bir kitap, bu 14. kitabı. Şunu diyebiliriz ki Aşkım Kapışmak yine yaptı yapacağını ve zevkle okunup bir solukta bitirebilecek, Elma Dersem Çık kitabı ile yine kitapseverleri mutlu etmeyi başardı.

14 kitap yazmak dile kolay gelse de kolay bir iş değil. Daha önceki kitaplarından bazılarını okuyanlar onun tarzını ve hayat üzerine düşüncelerini bilir ve acaba yeni kitabında bize neler anlattı diye merak ederler. Bu kitabıyla ilgili de neleri yakaladığını kalemim döndüğünce size aktarmaya çalışacağım.

Dingin duruşu, pozitif yaklaşımları ve hoşgörülü tarzıyla bizi büyüleyen Aşkım Kapışmak, konuşur gibi yazmasıyla da beni etkiliyor. Senin aklından geçirdiğin soruları soruyor ve sormakla kalmayıp onları kullanılır olması için bilgisiyle yoğurarak cevaplıyor. Elma Dersem Çık Yeniden Doğuş tam da kitabın adı gibi yeniden doğmuş gibi hissettiriyor.

Okurken sıkılmamamız için soru cevap yöntemi, madde madde anlatma, senaryolaştırma ve test teknikleri kullanıyor. Konuyla ilgili öngörüsünü verdikten sonra, yol haritanı önüne seriyor ve seçimi sana bırakıyor.

Kitapla ilgili Avrupa turnesi yapan Aşkım Kapışmak, Fransa, Almanya, Hollanda’da tanıtımlar yaptı. Yeni yılda da Amerika’nın meşhur Yale Üniversitesi’nde seminere gidecek.

Elma Dersem Çık Kitabı Hakkında

elma dersem çık kitabı - aşkım kapışmakPin

Elma Dersem Çık Kitabı, Kasım 2018’de bizlerle buluştu. Kapağında çok dikkatimizi çekmese de alt adı “Yeniden Doğuş” olan bu kitap, İnkılap Kitabevi tarafından yayımlandı.

184 sayfa olan kişisel gelişim türündeki Elma Dersem Çık Kitabı tüm seçkin kitapçılarda. Kitabın sayfa, baskı ve kağıt kalitesi gayet güzel. Sayfa sayısı az olduğundan hem fiyatı uygun, hem de çabucak bitirilebiliyor.

Elma Dersem Çık Kitabı Konusu

İyi, mutlu ve neşeli olmayı kim istemez? Başarıya giden yollar hep hüzün ve zorluklarla mı dolu? Bunun gibi hayata dair sorulara cevap veriliyor kitapta. Yaşamın anlamı hem mutlu olup, hem de başarıyı yakalamakta gizli. Kitapta bazı anahtarlar bulacaksınız hayatın gizemini çözen. Ben bunu şöyle ifade ettim: KOD ADI E.L.M.A. Birileri yol gösterebilir, kodu da verebilir ama sen açmak istiyor musun bu kilidi?

Asıl iş sende bitiyor. İçindeki çocuğa “Elma dersem çık, armut dersem çıkma!” dedikten sonra: devamlı ARMUT dersen, hayata dair olumlama yapmazsan, olayları pozitif yorumlayamazsan, içindeki çocuk da  sürekli saklanır, narkozdaki hasta gibi de hep uyur.

Elma Dersem Çık kitabında ayrıca, farkındalık, sevgi, güven, umut, iyileşme adımları, özümüze bakış, yaşam sevinci ve mutluluğa ulaşma adına güzel doneler verilmiş. Altını çize çize okumak istiyorsunuz. Kitabın sonunda da kişiliğinizi tanıma ve ona göre bir yol çizmek için güzel testler hazırlanmış.

elma dersem çık kitabı - aşkım kapışmakPin

Kitapla İlgili Güzellikler ve İyileştirmeler

Elma Dersem Çık Kitabı Güzellikler

 • Kitap fazla kalın değil ve çabucak bitirebiliyor.
 • Kitabın fiyatı makul.
 • Kitabın fiziksel özellikleri de gayet iyi. Baskı, kapak ve kağıt kalitesi güzel.
 • Sosyal hayatın içinden kendini soyutlamadan nasıl hayatı doya doya yaşarız konusu güzel işlenmiş.
 • Hayatı daha iyi anlayabilmek için yapılacaklara dair kaliteli bir içeriğe sahip.
 • Hayat bize ne sunarsa sunsun, hep ayakta dimdik kalmayı, düşsek de doğrularak yola devam etmeyi salık veriyor.
 • “Her durumda umudunu koru” ana fikri hoşuma gitti.
 • Kimse açık ve temiz havada yıldızları göremez” cümlesinin yorumları güzeldi.
 • Öngörüleri bizi yönlendirecek kadar değerli.
 • Yeniden doğuşun içindeki çocukla birlikte hareket edilirse olacağını söylüyor.

İyileştirmeler

 • Elma Dersem Çık kitabının kapak resmi konuyla ilgili olsa daha şık olurdu.
 • Kitabın sonundaki testler daha az olabilirdi. 50 sayfa civarında olması zevkle okumamıza sebep olsa da ben Aşkım Kapışmak çıkışlı cümlelerin daha fazla olmasını tercih ederdim. Örneğin en sondaki testi birçok sitede bulabiliyorsunuz.
 • Kitap daha kalın olabilirdi belki. 250 sayfa civarı olsaydı da daha fazla istifade etseydik diye düşündüm.

Hep böyle pozitif bir enerjiyle aramızda olup yeni fikirlerini bizlerle paylaşman dileğiyle güzel adam… Elma Dersem Çık Kitabı şu an D&R mağazalarında 70 lira civarında, inceleyebilirsiniz. 

Kişisel gelişim kitaplarını seviyorsanız Serhat Yabancı’nın “Düşündüğün Gibi Değil” kitabına da bakmanızı öneririm.

Oyla post

Duo Diyet

Eğitimci... Yazar… Sağlıklı yaşamı seven...

Diyet konusunda tecrübeli… Doğal ürünlerin aşığı... Gurme…

“Elma Dersem Çık Kitabı – Aşkım Kapışmak” üzerine 2 yorum
 1. Merhaba Duo, inan seni her gün yeniden keşfediyorum. Şu aşkım kapışmak kitabını çok duyuyor ve merak ediyordum. Çok faydalı bir tanıtım olmuş. En fazla da kişilerin yaşantılarını sorgulamaları ve mutlu olmak için olumlama yapmaları falan çok hoşuma gitti. Ellerine sağlık.

  Yanıtla
  • Yazarın adı kitabından daha popüler bu bir gerçek. Yazıları olsun ekrandan olsun takip ediyorum, pozitif ve dobra bir insan. Teşekkür ederim yeni keşifler için.

   Yanıtla
Yorum yapın

3