Oyun Oyna-yorum

WOW Oyun ile Kelimeler Dünyasına Seyahat

WOW Oyun ile Kelimeler Dünyasına Seyahat

WOW oyun dünyasında kendini üst sıralara taşımış, tıpkı ismi gibi, şaşırma ifadesi olan “Wow!” dedirtecek cinsten müthiş bir oyun. Oyunun orijinal adı Words of Wonders (WOW): Kelime Bulmaca Oyunu olarak geçiyor. Bir kelime bulmaca oyununu böyle şaşırtıcı yapan özellik nedir derseniz, oyunun görselleri diyebilirim.

Wow oyun gerçekten çok kaliteli görsellerle, gittikçe zorlaşan kurgusuyla hem eğlendiriyor, hem düşündürüyor. Oyun oynarken zamanın boşa geçmediğini, beyin jimnastiği ile zihni zinde tuttuğunu rahatlıkla söyleyebiliriz.

Diğer kelime oyunlarından farkı, oyunun arka planında Türkiye’nin en gözde şehirleri başta olmak üzere dünyanın popüler şehirlerine ait tarihi, turistik mekanlarını görüyor, bu sayede kelimeler dünyasına seyahat ederek bilgi dağarcığınızı genişletiyorsunuz. Görseller sıkılmadan oyunun içinde kalmanızı sağlıyor.

Wow Oyun Hakkında

Oyunun yapımcısı Fugo Games, Words of Wonders oyununu “şimdiye kadarki en iyi kelime bulma oyunu“diye nitelendiriyor. Gerçekten öyle mi peki? Oyunun binlerce kez indirilmiş olması ve yorumlardan anlaşıldığı kadarıyla çok sevilmesi bunun göstergesi. WOW oyun dünyasının, ödüllü oyunlarından olduğunu da belirtmekte fayda var.

Bulmaca kategorisindeki bu 1 numaralı oyun olan Wow Kelime Oyunu, Google Play ve App Store üzerinden indirilebiliyor. 229 mb civarında olması sizi korkutmasın, wow oyun içindeki görsellerin kalitesinden kaynaklanıyor. Oyunla ilgili bir şikayetin olduğunda, wow@fugo.com.tr adresine şikayetinizi iletebiliyorsunuz. Yorumlar kısmında da, yorumlara cevap yazmaya gayret ettiklerini görebiliyorsunuz.

WOW Oyun ile Kelimeler Dünyasına Seyahat

Oyun Nasıl Oynanır?

Word of Wonders kısaca WOW, kare bulmaca çözer gibi, karışık olarak verilen harflerden, en az 3 harften oluşan anlamlı kelimeler bularak kare bulmacaya yerleştirme oyunu. Oyun çemberinde gizlenmiş kelimeleri bulunca parmağını hiç kaldırmadan kelimeyi birleştirdiğinde, kelime otomatik olarak bulmacaya yerleşiyor ve her bulduğunuz kelime bir sonraki kelimeyi bulmak için bir ipucu oluşturmuş oluyor.

Wow oyun arkaplanında kolaydan zora ilerleyen her bölümde farklı şehirler oluyor ve bu inanın çok keyif verici. Dünya şehirlerinden bir çoğunu biliriz, duymuşuzdur ama bu oyunda bir çok bilmediğiniz şehir ve mekanla karşılaşacağınıza da emin olabilirsiniz. Oyun ilerledikçe de yepyeni sorularla hem bilgilendirmiş hem de eğlendirmiş oluyor.

Oyunda çok zorlandığınız zaman, geçmişe ait wow oyun cevapları nette mevcut. En güzeli buna başvurmamak ama o leveli geçemediğinizde, bakma ihtiyacınız olursa wow oyunu cevapları için buraya uğrayabilirsin.

Reklamlara ve Şarj Yeme Sorununa Çözüm:

Reklam tüm oyunların en önemli gelir kapısı, dolayısıyla reklam koyma diyemezsin ama az koy veya süresini kısalt diyebilirsin. Ama şu kadarını söyleyeyim; online olmayan tüm oyunlarda reklamdan kurtulmanın en etkili yolu, internet bağlantısını kesmek, offline oynamaktır.

Şarjım çabuk bitiyor denme sebebi, oyunun kaliteli görselleri. Buna en etkili çözüm ise oyun oynamayı bitirdikten sonra oyunun arka planda çalışmasını engelleme. Oyun oynarken şarj gidebilir ama oyun oynamaya son verildiğinde veya ara verme yapıldığında tekrar oyuna dönerim diye düşünmeden oyunu komple kapatmak en iyi çözüm olacaktır.

WOW Oyun ile Kelimeler Dünyasına Seyahat

Wow Oyun, Artıları-Eksileri

Artıları

  • Dünyaya ve ülkemize ait harika görseller ve bilgiler ile genel kültürümüzü arttırıyor.
  • Başlayınca bizi sürükleyen, eğlenceli ve öğretici bir yapısı var.
  • Başlarda kolay başlasa da yine de zeka ve sabır gerektiren bir oyun.
  • Bir yandan yaratıcı zekayı geliştirirken bir yandan da kelime dağarcığına yeni kelimeler kazandırıyor.
  • Oyunda bir sorun olunca yapımcının e-mailine ulaştığınızda ilgilenip sorunu çözmeye çalışmaları oyunun artılarından diyebiliriz.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR: Kelime Dağarcığını geliştiren Harika Bir Oyun A Word

Eksileri:

  • Oyunun bataryayı hızlı tüketmesi. Ekran koruma olsaydı belki sorun azaltılabilirdi. Yapımcı bir hamle yapıncaya kadar, çözüm olarak oyunu oynamayı bırakınca oyunu silerek arka planda pil yemesini engelleyebiliriz.
  • Reklamların fazlalığı ve oyunda donma yaşanması. Her cihazın kalitesi farklı olduğundan kaliteli görseli bazı cihazlar açarken zorlanıyor olabilir. Reklamı önlemek içinde yukarıda bahsettiğimiz gibi wow oyun da offline oynanırsa sorun çözülür.

Daha indirmediyseniz 1200’den fazla seviyesi olan bu müthiş oyunu indirip deneyebilirsiniz.

Ayrıca oyun dünyasına damga vuran PUBG incelememi “PUBG Mobile Oyun Analizi ve Yorum” adlı yazıda bulabilirsiniz.

Keyifli Oyunlar…

Written by Duo

Benzer Ürünler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir