Venedik Gezisi Yapmak İçin 5 Neden

İtalya’nın en popüler şehirlerinden olan Venedik’te gezilecek yerler ve Venedik gezisi için tavsiyeler yazımızın konusu. Dünyanın en özel yerlerinden biri olan Venedik’e gitmek için 5 nedeni okuduktan sonra kesinlikle bu rüya şehir görmek adına can atacaksınız.

Venedik neden aşıklar şehri diye merak eden herkes romantizmin başkenti olan Venedik’i görmek istemektedirler. Hem yerli hem de yabancı turistlerin gezmeye doyamadıkları ve severek keyifli zamanlar geçireceği bu aşıklar şehrinde eğlenmeye doyamayacaksınız. Özellikle gezmeye doyulmayan semtleri ve sıra dışı karnavalları ile şehir insanı kendine aşık etmektedir.

Gezmek ve görmek için şehir arayışında olan kişilerin ilk aklına gelen Venedik şehri olmaktadır. Gezilecek yerlerinden tutun, harika manzaralar, gondol sefaları ve insanların birbirleri ile olan samimi diyalogları sayesinde en güzel tatili geçirmek mümkün olmaktadır. Venedik gezisi yapmak için işte size 5 neden:

1 – Venedik Şehrinin Güzelliği ve Gizemi

Venedik sıradışı ve şahane manzaralarıyla insanları kendine bağlamakta ve büyülemektedir. Şehir Kuzey İtalya’nın doğusunda bulunan ve yaklaşık olarak 118 tane adacık üzerine kurulu olmakla birlikte tam bir yüzen şehir olarak tanımlanmaktadır. 170 tane kanalın ayırdığı adacıkların hepsini birbirine bağlamakta olan 400 tane birbirine benzeyen küçük köprüler şehrin dar sokaklarında yer almaktadır. Her yeri gondol turu ile dolaşmanız mümkün.

İLGİLİ YAZI: Dominik Cumhuriyeti Hakkında Tüm Merak Edilenler

2 – Birbirine Benzeyen Muhteşem Sokaklar

Şehrin yapılışı ve oluşumu sayesinde pek çok yerli ve yabancı turistlerin severek gezeceği Venedik’in dar sokakları içinde kaybolmamak mümkün değildir. Çünkü burada sokakların hepsi birbirine benzemesi nedeni ile ne harita ne de internet üzerinden adres anlatımı kesinlikle kaybolmaya çare olmamaktadır. Sokaklarda yer alan tarihi duvarlarda toplasanız iki tane tabela yol anlatmaktadır ancak bu yol anlatmaya yeterli değildir.  Bu da şehrin ayrı bir gizemi olarak görülmektedir.

3 – Farklı Tasarımlarda Maske Çeşitleri

Dünyanın her yerinde farklı tasarımlarda maske çeşitleri denilince ilk akla gelen Venedik şehri olmaktadır. Dar sokaklarda maske satan hediyelik eşya dükkanlarında farklı özelliklerde sevimli ya da ürkütücü maske çeşitlerini görmek mümkün olmaktadır. Şehirde maskelere olan ilgi çok uzun yıllar öncesine dayanmaktadır. Farklı bir öyküye sahip olan maske çeşitleri için kesinlikle Venedik’e gelmek yeterli olacaktır.

venedik gezisi yapmak i̇çin 5 nedenPin

 

4 – Gondol Gezileri

Venedik’in sembolü gondollar her yerde emrinize amade sizi beklemektedir. Venedik’te nasıl gezilir gondollar eşliğinde. Evet gondol ile şarkılar eşliğinde gezmek her zaman insanların en büyük hayallerinden biridir. Özellikler aşıklar için en güzel anılardan biri olan Venedik gondol gezileri için dünyanın her yerinden insanlar şehri ziyaret etmektedir. Gondollara binip evler arasında dolaşmak ve sokak şarkıcılarının söylediği İtalyan müziğini dinlemek için bile bu şehre gelmek için yeterli olmaktadır. Venedik gondolcularının söylediği şarkı olan Barkarol şarkısı için buraya tıklayabilirsiniz.

5 – Grand Kanal Manzarası

Genel olarak İtalya denilince yemekler içinde ilk akla gelen pizza ve makarna olmaktadır. Ülkenin en meşhur yemeklerini Venedik Grand Kanalı manzarası eşliğinde yemek çok daha keyifli olacaktır. Şehirde kanal boyunca sıralanmış olan pek çok restoran bulunmaktadır. Bu restoranlardan birine girdikten sonra kanalın manzarası karşısında çok daha keyifli bir şekilde yemeklerinizi yemeniz mümkün olmaktadır. Venedik şehrine gelmek ve buraları görmek için pek çok sebep bulunmaktadır.

Venedik Gezilecek Yerler

Dünyanın en çok merak edilen yerlerinden biri olarak her zaman merak konusu olan Venedik gezilecek yerler içinde hem eğlenecek hem de çok daha fazla bilgi sahibi olacağınız tarihi geçmiş bulunmaktadır. Şehirde yer alan gezilecek yerler içinde bulunan bölgelerden pek çok geçmişte yaşanan savaşlara tanıklık etmiş ve o zamanlarda yaşayan insanların eserleri ile dolu olmaktadır. Bunlardan biri olan Altınların Kilisesi adı ile bilinen San Marco Bazilikası kesinlikle tarihi seven kişilerin görmesi ve gezmesi gereken yerlerin başında gelmektedir.

Yine bir aşıklar şehri olan Prag hakkında yazdığım “Prag Gezilecek Yerler ve Gezi Detayları” adlı yazımı da okumanızı tavsiye ediyorum.

Oyla post

Duo Diyet

Eğitimci... Yazar… Sağlıklı yaşamı seven...

Diyet konusunda tecrübeli… Doğal ürünlerin aşığı... Gurme…

Yorum yapın