Mide Balonu ile Zayıflama Nasıl Olur?

Çevremizde mide balonu ile zayıflayanlar gördükçe mide balonu nedir yaptıranlar nasıl yaptırıyor fiyatı uygun mu diye merak ediyoruz. En önemlisi de gerçekten de mide balonuyla zayıflama mümkün mü verenler kaç kilo veriyor sorularının cevabı. Bu yazıda tüm merak edilen sorular cevap bulacak.

Mide balonu zayıflama sürecini ameliyatsız bir şekilde gerçekleştirmeyi hedefler. Üretimde kullanılan ve sağlığa herhangi bir zararı bulunmayan hava ile şişirilmiş ve içi sıvı dolu bir balon özel teknikler ile hedeflenen alana yerleştirilir. Kısa sürede istenen kilo kaybının elde edilebilmesi bu sayede herhangi bir cerrahi müdahale olmadan gerçekleşir.

Mide Balonuyla Zayıflama Süreci

Mide balonu zayıflama yöntemi olarak kullanılmaktadır. Pek çok kişinin merak ettiği konu ameliyat olmadan zayıflayabilmenin mümkün olup olmadığıdır. Mide balonu gerçekten işe yarıyor mu evet mide balonu yorumları bunun yaradığı yönündedir. Beslenme düzenindeki bozukluklar, hayat şartları, stresin etkisi beğenilen gıdaların kilo almaya daha çok elverişli bir ortam hazırlaması obezite riskini ortaya çıkarır.

Bu kişinin tüm hayatını olumsuz bir şekilde etkileyen bir sona doğru gidilecek bir durumun başlangıcıdır. Bu konuda bir önlem alabilmek ve öncesinde daha zor bir hayat şartına maruz kalmamak için farklı metotlarla tedavi yoluna gidilebilir.

Sürecin başlangıcında özellikle dikkat edilen nokta kişinin diyet yaparak verebileceği bir kilo durumu söz konusuysa herhangi bir şekilde risk barındıran bir tedavi süreci başlatılmaz. Ancak sağlıklı bir şekilde beslenmeye çalışıldığı ve belirli bir diyet programına uyulduğu halde bazen var olan kiloların kaybedilmesi mümkün olmayabilir.

Mideye yerleştirilen bu balon ileri boyuta varmış olan kilo sorununun ameliyatsız bir şekilde gerçekleştirilmesini sağlamaktadır. Yapılan işlemler yaklaşık olarak kişinin durumuna göre 10 ile 15 dakika sürmektedir.

İLGİLİ YAZI: Tüp Mide Diyet Listesi 

İlerleyen süreçte sağlıklı bir şekilde sürecin devam ettirilebilmesi ve istenen kilo kaybının yaşanabilmesi için pek çok uzman cerrah tarafından uygulanmaktadır.

Dışı silikon bir malzeme ile çevrili bu balon, endoskopi uygulanarak sönük halde mideye yerleştirilir. Ardından hava ile doldurularak 6 ay boyunca orada bırakılır. Süreç sonunda anestezi uygulanarak balon oradan alınır.

mide balonu ile zayıflama nasıl olur?

Ameliyatsız Zayıflamak Mümkün mü?

Ameliyatsız zayıflama mide balonu tedavisi sayesinde pek çok kilo problemi yaşayan kişiye ışık olmuştur. Bu ameliyatı olmaya uygunluk gösteren her hastadan olumlu geri dönüşler alınmaktadır. Burada hedeflenen mide balonu ile kilo verme hedefi toplamda 20 kg civarıdır. Başlangıç aşamasında yaklaşık 5 aylık süreç içerisinde hedeflenen kiloya kısa sürede aşama aşama ulaşıldığı fark edilecektir.

Mide balonu zayıflama yöntemi uygulanan vücut yapısında hedeflenen durum midenin var olan hacmini küçültebilmektir. Bu kişi de yeme sıklığını azaltırken yediği az gıdalarla daha rahat doyabildiğini fark edecektir. Bu sayede kişi hem geç acıtacak hem de az yediği halde doyduğunu fark edecektir.

Mide balonu ile zayıflayanlar süreçte çok da zorlanmadıklarını ve sabırla sürecin sürdürüldüğünde aslında istenen hedefe ulaştıklarını söylemekteler. Burada önemli olan tedavi sonrasındaki süreçtir ve mide balonu sonrası beslenme çok önem arzetmektedir. Balon varken yapılan beslenme özel dikkat isteyen bir süreçtir. Kişinin kendi iradesini tutabilme ve süreci diyetlerle kolaylaştırabilmesi önemlidir.

İLGİLİ YAZI: 7 Günlük Diyet Listesi ile Zayıflama

Mide Balonu ile Beraber Uygulanan Diyet Listesi

Balon kullanarak kilo verenler hayatlarında bugüne kadar varlık sürdürmüş olan düzensiz beslenme şeklini tamamen değiştirerek süreci desteklemektedirler. Burada amaç aslında sağlıklı bir beslenme şekline geçiş yapabilmektir. Kişi bu sayede daha kontrollü hale gelecektir.

Bu balon yenen besinlerin midede oluşum aşamasını ve geçiş sürecinin yavaşlatan bir pozisyona sahiptir. Ameliyat sonrasında kişiye uygun bir diyet devam ettirildiğinde muhakkak ki daha güzel sonuçlar elde edilecektir.

Mide balonu diyet listesi hedeflenen kiloya ulaşmakta çok önemlidir. Diyet listesinin planlanması ameliyat gerçekleştirildikten sonra doktorlar eşliğinde yapılmaktadır. Mide balonu sonrası beslenme için en önemli şey bol lifli ürünlerin hayata daha çok katılması ve içerisinde yüksek kalori ve karbonhidrat barındıran ürünlerden uzak durulmasıdır.

Muhakkak ki öncesinde kişinin özellikle hazır yiyeceklere düşkünlüğü ve bir bağlılığı oluşmuştur. Burada amaç sürekli olarak tüketilen hazır gıdalar başta olmak üzere alışkanlık haline gelmiş şeker ve yağ tuz bağımlılığı ortadan kaldırabilmektir.

Tabii ki bu süreçte yavaş yavaş gerçekleşecek adımlar sonunda kişiyi hedeflediği oranı ulaşmasında memnun edecektir. Yapılan bu diyet ile başlangıçta belirlenmiş olan kiloya daha hızlı erişilebilir.

İLGİLİ YAZI: Kolonoskopi Diyeti Nasıl Yapılır?

Mide Balonuyla Kaç Kilo Verilir?

Mide balonuyla zayıflama günümüzde yaş aralığına bakıldığında 18 yaşından başlayarak 65 yaşındaki pek çok hastaya uygulanabilecek bir işlemdir. Burada önemli olan kişinin belirlenmiş olan vücut kitle indeksinin uygunluğuna bakılır.

Burada bel çevresi 40 ve üzerinde olan hastalar balonu uygulatabilmeye elverişli olarak gözüküyor. Tabii ki kişinin herhangi bir sürekli ve kronikleşmiş bir hastalığı bulunuyorsa ameliyatla beraber riskli bir durumun olup olmayacağı doktor tarafından karar verilecektir. Bu sebeple mide ameliyatı cerrahi bir müdahale gerektirmediği için de alternatif bir zayıflama yöntemi olarak tercih edilir.

Süreç tamamlandığında toplamda kişi 20 kiloya yakın kilo kaybını görebilecektir. Tabii ki ay ay gözlenen bu ilerleme kişinin uyguladığı diyet listesi ile daha hızlı sonuçlar verebilir.

Mide balonu ile ayda kaç kilo verilir derseniz ortalama 4 kilo verebilir. Bu konu ile ilgili yorumlar incelendiğinde ise ilk aylarda daha fazla kilo verildiği ayda en fazla 5 ila 6 kilo verdiklerini belirtmişlerdir. Bir de ufuk vermesi açısından bu videoyu izlemenizi öneririm.

Mide balonu zayıflatır mı sorusu farklı açılardan ele alındı. Bu süreçte daha sağlıklı ve sürdürülebilir bir yaşam fonksiyonu kazanabilmek için değerlendirilebilecek alternatif bir tedavi yöntemidir.

Süreci daha sağlıklı ilerletebilmek adına muhakkak ki tedavinin olunacağı uzman hekim ile detaylı bir şekilde konunun görüşülmesi daha uygun olacaktır.

İlgili Yazı: Kinoa Çayı Faydaları ve Zayıflamaya Etkisi

Oyla post

Duo Diyet

Eğitimci... Yazar… Sağlıklı yaşamı seven...

Diyet konusunda tecrübeli… Doğal ürünlerin aşığı... Gurme…

“Mide Balonu ile Zayıflama Nasıl Olur?” üzerine 2 yorum
  1. Bu hayat bize daha neler gösterecek bakalım, sağlık için daha iyiymiş sanırım en azından ameliyata göre yaptıranlara hayırlı olsun güzel bir makale teşekkürler.

    Yanıtla
Yorum yapın