Aslı Gibidir Filmi Ailecek İzleyebileceğiniz Harika Bir Komedi

Aslı Gibidir filmi 2019 yılı başlarında vizyona girmiş, bu günden itibaren de Netflix platformunda izleyebileceğiniz çok güzel bir film. Ailecek izlenecek filmler arasına almamın sebebi, filmi izlerken ailecek hep beraber çok eğlenmemiz ve içinde de küfür barındırmayan bir film oluşu.

Filmin adı, başrol oyuncusu Aslı İnandık ile uyumlu olacak şekilde seçilmiş. Senaryosu da “ ASLI GİBİDİR ” kaşesine uygun olarak hazırlanmış;) Konusunu okuyunca bunu daha iyi anlayacaksınız. Filmin oyuncularının birçoğunu dizi ve filmlerden tanıyorsunuz zaten. Kaliteli oyunculardan kurulu film, size çok keyifli zaman geçirmeyi vadediyor.

Aslı İnandık 2013 yılından beri youtuber ve 400 bin civarında instagram takipçisi var. İnstadaki şaşırtıcı tiplemeleri herkesin beğenisini topluyor. Jest ve mimikleri gerçekten çok iyi. Bunda yeteneğinin yanısıra, aldığı tiyatro eğitiminin de etkisi var. Ayrıca çello ve piyano çalıyor, bunların eğitimini veriyor. Önceleri Güldür Güldür Show’da boy gösteren Aslı İnandık, en son “Benim Tatlı Yalanım” dizisinde oynamıştı.

Aslı Gibidir Filmi Hakkında

Film 25 Ocak 2019 tarihinde vizyona girdi. Filmin yönetmenliğini Ali Yorgancıoğlu yaparken senaryo ise Evren Erdoğan, Ayşe Balıbey ve Bener Karaçor tarafından yazıldı. Komedi dalındaki film 1 saat 37 dakika sürüyor ve her yaş grubuna uygun aile filmleri arasında yerini almış durumda.

Aslı Gibidir filmi genç oyuncuların yanı sıra duayen oyuncuları da bünyesinde barındırıyor. Filmdeki tek kişilik dev kadro modunda Aslı İnandık başrolde, ona eşlik eden oyuncular ise; Uraz Kaygılaroğlu, Tuna Orhan, Nazlı Tosunoğlu, Ahmet Olgun Sünear, Ayten Uncuoğlu, Toygan Avanoğlu, Enis Arıkan, Berkay Tulumbacı, Seda Türkmen.

ailecek i̇zleyebileceğiniz bir komedi: aslı gibidirPin
aslı gibidir film oyuncular

Aslı Gibidir Filminin Konusu

Aslı, oyuncu olma hayalleriyle yanıp tutuşan genç bir kızdır ama ailesinin baskıları ile ziraat mühendisliği okumuştur. Hayallerine ulaşmak için tekrardan 2. üniversite olarak özel bir konservatuvarın oyunculuk bölümünü kazanır ama ailesi bunu istemez. Okul harçlığını kendi çıkarmak için yollar ararken, şans eseri “Dublörler Kulübüne” yazılan Aslı, kendini çok değişik bir dünyanın içinde bulur ve macera başlar.

Aslı, “Dublörler Kulübü”nde lazım olan her yere dublör olarak giderken çeşitli tiplere dönüşmek zorundadır. Bu vesileyle yeteneklerini sergileme şansı da bulur. 8 farklı yere 8 farklı karakterle giden Aslı bu işlerden birinde hiç ummadığı şekilde aşık olur ve olaylar bambaşka yöne doğru yol alır.

ailecek i̇zleyebileceğiniz bir komedi: aslı gibidirPin
aslı gibidir filmi ailecek i̇zleyebileceğiniz harika bir komedi 4

Film Üzerine Düşünceler ve Yorum

 • Türkiye’de ilk kez bir filmde bu kadar çok karakter canlandırılıyor. Yurtdışında Tom Hanks ve Eddie Murphy gibi isimler bu tarz filmlerde birden çok karaktere hayat vermişti.
 • Aslı İnandık çok iyi bir youtuber olsa da bu film, bir youtuber filmi değil. Çünkü  tiyatro eğitimi almış olması ve beş parmağında beş marifet olan yetenekli biri oluşu filmin kalitesine etki ediyor.
 • Film, fragmanından daha güzel ve sürükleyici.
 • Naif ve küfürsüz komedi de olur muymuş sorusunun cevabı: Evet.
 • Aile, dostluk ve samimiyeti işlemesi açısından da tam bir aile filmi.
 • Edebiyat öğretmeni babasının şiirleri ve hayata dair dokundurmaları güzeldi.
 • Aslının babasıyla olan ilişkisi görülmeye değer, zaten babalar kızlarına, kızlar da babalarına düşkün olmaz mı?
ailecek i̇zleyebileceğiniz bir komedi: aslı gibidirPin
aslı gibidir filmi ailecek i̇zleyebileceğiniz harika bir komedi 5
 • 8 karakterden birçoğunu sevdim ama en sevdiğim yukarıdaki Laraysu’nun annesi. Süt reklamı için velilerin arasına giriyor ve sütü anlatırken onu bir görmelisiniz. Ayrıca öğrenci işleri tiplemesi de çok komikti.
 • Sadece filmle kalmayın, instagramdan takip edip kısa videolarını izleyin, jest ve mimiklerini, olayları yakalamasını ve yorumlamasını, doğaçlamalarını siz de seveceksiniz.
 • Aslı İnandık komik bir karakter ama ben son oynadığı dizideki drama oyunculuğunu da  yakıştırıyorum kendisine. Bir sonraki filminde her iki öğeyi de yoğun işleyebilirler. Komedi ve drama.

Aslı Gibidir filmi TV ekranlarında yeniden oynar mı bilinmez ama bugünden itibaren Netflix platformundan izleyebileceksiniz.

Keyifli seyirler dilerim…

Yine ailecek izleyebileceğiniz, daha önce izleyip yorumladığım Cem Yılmaz’ın “İftarlık Gazoz” filmine de bakmanızı öneririm.

Written by Duo

Oyla post

Duo Diyet

Eğitimci... Yazar… Sağlıklı yaşamı seven...

Diyet konusunda tecrübeli… Doğal ürünlerin aşığı... Gurme…

“Aslı Gibidir Filmi Ailecek İzleyebileceğiniz Harika Bir Komedi” üzerine 24 yorum
 1. “Aslı Gibidir” mizahın, komedinin küfürsüz de işlenebileceğinin güzel bir örneği gibi duruyor. Filmi harika anlatmışsın, okumak bile çok keyifliydi 🙂 Aslı İnandık sürekli takip ettiğim bir oyuncu değil ama zaman zaman videolarına denk geliyorum. Gerçekten başarılı.
  Ailece izlenecek film bulma konusunda bazen çok zorlanıyoruz, bu filmi not aldım. Teşekkürler tanıtım için 🙂

  Yanıtla
  • Ben teşekkür ederim, keyifli zaman geçirme dışında hem aile içi durumlar hem de arkadaşlar arası dostlukları da anlatması da filmin artıları.

   Yanıtla
 2. Aslı gibidir ismini duyduğum ancak henüz izleyemediğim bir film. Yorumlarınızdan sonra ilk fırsatta izleyeceklerim arasına ekledim. Küfürsüz oluşu nedeniyle sanırım çocuklarımla da izleyebileceğim bir film (yani ben öyle anladım yanlışım varsa düzeltin 🙂 Komedi filmlerini zaten çok severim

  Yanıtla
  • Küfürsüz oluşuna özellikle dikkat çektim çünkü komedi filmlerinde genelde küfürlü konuşmalara, argo kelimelere gülünüyor. Bu filmi ailecek çocuklarla izleyebilirsiniz.

   Yanıtla
 3. Film ve sanatçı hakkında daha önceden bilgim yoktu. Küfürsüz olması bile benim için izlenmeye değer bir durum. Çünkü günümüzde komedi argo ile özdeşleşmiş durumda. Tanıtım çok güzel olmuş, emeğinize sağlık.

  Yanıtla
  • Hem konu olarak aile, dostluk vefa gibi öğeleri işlediği için hem de küfürsüz olarak yapılan konuşma ve esprilere de gülünebileceğini vurgulamak için ailecek izlenebilir dedim. Umarım beğenirsiniz.

   Yanıtla
   • Dostluk, vefa gibi erdemleri işlemesi daha güzel bir durum bence. Böyle yapımlara çok ihtiyaç var. Teşekkürler.

    Yanıtla
 4. Ailecek izlenebilecek film -dizlere ihtiyaç duyduğumuz bu dönemde bu tarz film-dizlerin ortaya çıkışı bizleri sevindiriyor
  Tanıtım , inceleme ve tavsiye için editöre teşekkür ederiz.

  Yanıtla
 5. Fragmanı izleyince filmin başını izlediğimi ama devamını izlemediğimi hatırladım. Zamansızlıktan yarım kalıyor sürekli filmler. 🙂 Tekrar açıp izlemek şart oldu artık…

  Yanıtla
 6. Aslı’yı skeç komedilerden tanıyorum bu filmini izlemedim, doğal komik durabilen bir yapısı var tanıtım için teşekkürler

  Yanıtla
Yorum yapın

1