Zihnimde Hala Yazılmamış Cümleler Var Benim

Zihnimde hala yazılmamış cümleler var evet.  “Aklımda deli sorular” var cevaplayamadığım. Hepimizin yok mu, bazılarını söylemeye, bazılarını yazmaya, bazılarını sormaya çekindiğimiz cümleleri, mutlaka var.

İşte o cümleler zihnimde fink atarken bana düşense onları düzenlemek, yeri ve zamanı geldiğinde o cümleleri, çok sevdiği satırlarla buluşturmak.

Evet, dedim ya zihnimde hala yazılmamış cümleler var benim. Günyüzü görmek için sıra bekleyen cümleler. Kimisi zihnimde harmanlanmış hasat zamanını bekliyor, kimisi ise çatlamayı bekleyen tohumlar halinde…

Zihin; içi tertemiz ve berrak sularla dolu derin mi derin bir kuyu. Tıpkı Dumlu Dağı’ndan doğan ve dağdan daha fazla suyu mayalayan Fırat Nehri gibi, bitmeyen tükenmek bilmeyen cümleler deryasıdır zihnimiz.

Cümleler; bir çağlayan gibi çağlamak ister çoğu zaman ama her şeyin bir zamanı vardır ve ancak o zaman dökülürler zihinden.

Zihin – Kalp Uyumu

Zihin kalple uyum içindeyse, cümleler ab-ı hayat olan yağmur suyu gibi dökülürler her yere. Zihindeki her cümle, kara bulutlardan akan sağanak yağış gibi boca edilmemelidir insanlar üstüne.

Yerinde, zamanında ve ölçüsünde yağan, tüm varlığa hayat veren yağmurlar gibi olmalıdır cümleler… Gerektiğinde çiseleme, gerektiğinde tüm varlıkların susadığı kadar, ama hepsi bu. Zihnimde bu yüzden hala yazılmamış cümleler var benim.

Zihin ve kalp uyumsuzsa, yazılan her cümle belki tesirsiz belki de volkanik dağdan çıkan lavlar gibi yakıcı ve yaralayıcı olabilir. Zihnin kirlendiğini hissedemeyiz.  Belki aklımıza gelen her cümlenin yazılmaması da bu yüzdendir işte.

zihnimde hala yazılmamış cümleler var benim

Zihnimde Hala Yazılmamış Cümleler Var

Var evet, ama kimler için yazılmayı bekleyen cümleler? Bloğumu okuyanlar için, blogger arkadaşlarım için, eşim ve çocuklarım için, arkadaşlarım ve dostlarım için zihnimde hala yazılmamış cümleler var…Hepsi zamanı gelince sizlerle olacak…Beklemeye değer çünkü hepsi size özel…

Siz değerli dostlarıma özel, zihnimdeki bu yazılmamış cümleleri şiire dökerek bir kuple sunayım:)

Bu etkinlikte yazı yazan bir arkadaşıma yorumda şunu demiştim. “Yazıyı şiir ile desteklemek, künefe üzerine dondurma veya kaymak gibidir.” Ben de bir şiirle yazımı sonlandırayım. Şiirimi beğenmezseniz künefeyi sade de yiyebilirsiniz. Yok eğer yazıyı beğenmezseniz, künefe yerine başka tatlılar için diğer yazılarıma bakınız:)

zihnimde hala yazılmamış cümleler var benim

Sevgiliye ithafen… (14 Şubat Sevgililer Günü için)

V.A.R.

Ellerin ellerimden, gözlerin gözlerimden ayrılmadan

Gönlündeki girdapta pervane olasım var.

Akreple yelkovan misali hiç ayrılmadan

Birlikte mutluluğa yelken açasım var.

***

Gerçekleşmeyecek hayallerin de olsa

Suni teneffüsle onlara hayat verecek nefesim var.

Kristal cam kırıkları gibi kırgınlıkların da olsa

Hepsini saracak kadar büyük yüreğim var.

Geleceğe yönelik 2024 hedeflerimi ve hayallerimi anlattığım, 2024 Hedeflerim ve Hayallerim adlı yazıma da göz atın mutlaka. Sevgiyle…

Written by Duo

Oyla post

Duo Diyet

Eğitimci... Yazar… Sağlıklı yaşamı seven...

Diyet konusunda tecrübeli… Doğal ürünlerin aşığı... Gurme…

“Zihnimde Hala Yazılmamış Cümleler Var Benim” üzerine 20 yorum
 1. Ben üzerine dondurma da aldım 🙂 Aşırı duygu yüklemesi olmuş, bir harika Zihnimde Hala Yazılmamış Cümleler Var yazısı daha okudum. Teşekkürler yüreğinize sağlık.

  Yanıtla
 2. Yazı çok güzel, şiir de harika da, şiirde bahsettiğiniz anlayışta kişiyi bulmak biraz zor bu devirde. yine de her şey gönlünüzce olur inşallah.

  Yanıtla
 3. Zihnimde hala yazılmamış cümleler var etkinliği gayet güzel oldu. Her blog kendi açısından konuyu ele aldı ve ortaya çok değişik yazılar çıktı. Siz de çok keyifli ele almışsınız konuyu. Keyifle okudum.

  Yanıtla
 4. Hayran oldum yazınıza ve künefeyi kaymağıyla yerken, şekerimin yükseleceğini bile düşünmedim. Harikasınız. Bu yazıyı tekrar okuyacağım şimdi, daha çok zihnime kazımak için. Kutlarım sizi. İyi pazarlar:)

  Yanıtla
  • Bundan güzel iltifat olmazdı, beni çok mutlu ettiniz. Yeni yaptığınız mimin cevaplarını da okudum şimdi, çok samimi ve içten cevaplardı. Ben de iyi pazarlar diliyorum.

   Yanıtla
  • Ne harika yakalamışsınız. Doğru diyorsunuz kalbin rızası iyi yada kötü ne varsa akılda kalmasına sebep oluyor. Zihin berraklaşa da bilir, kirlene de bilir.

   Yanıtla
 5. Konuyla ilgili değil sadece duyuru yapmak istedim…Değerli Blog arkadaşım, İnsana Davet sitesinin mobil uygulamasını bu hafta çıkarttık. Sizi de uygulamayı kullanmaya davet ediyorum, uygulmanın linkini sitemde bulabilirsiniz. Blogger da paylaşımlarınız daim olur inşaallah… Destekleriniz için şimdiden teşekkür ederim, sağlıcakla kalın…Selam ve Dua ile…

  Yanıtla
 6. “Zihnimde hala yazılmamış cümleler var benim” sözü üzerine yazılmış anlamlı bir yazı daha okuduk sayenizde. Bu harika yazıyı bir de şiirle süslemeniz inanılmaz bir tat katmış içeriğe. Yüreğinize sağlık.

  Yanıtla
Yorum yapın