Soğuk Lipoliz Nedir, Nasıl Yapılır?

Soğuk lipoliz nedir ne zaman ve nasıl yaptırılır diyorsanız bu yazıda sorularınıza cevap bulacaksınız. Vücudumuzdaki yağ hücrelerinin konumları çocukluğumuza dayanmaktadır. O yaşlarda belirlenmiş olup bu konumlar yetişkinlikte değişmemektedir. Beslenme ve hayat düzenine göre belirli bölgelerimizde yağlanma gözlenmektedir. Bu yağlara inatçı yağ denir.

Her insanın yapısı gereği vücudundaki bu inatçı yağları tutan bölgeleri farklıdır. Kimisinde bel ve karın olurken, kimisinde bu basen ve göbek olabilmektedir. Defalarca yapılan diyet ve sporlara rağmen istenmeyen bu yağlarınızdan kurtulamıyorsanız Soğuk Lipoliz tam size göre bir uygulama.

Soğuk Lipoliz Nedir?

Soğuk lipoliz nedir ameliyatsız olarak vücuttaki inatçı yağların dondurulma işlemidir. Cooltech ve Clatuu 360 Lipoliz Cihazı sayesinde yağ hücrelerini vakumlayarak -8 dereceye kadar dondurur. Programlanmış hücre ölümü dediğimiz bu Apoptozis işlemi sayesinde yağlar kontrollü bir şekilde soğutulur. İlk bakışta bu işlem kulağa yabancı gelebilir fakat günümüzün en popüler zayıflama sistemi olarak geçmektedir.

Anestezi almadan gerçekleşen bu ameliyatsız yağ dondurma sistemi sayesinde siz de hayalinizdeki görüntüye kavuşabilirsiniz. Bu Soğuk Lipoliz uygulamasını gelin daha yakından inceleyelim.

Soğuk Lipoliz Uygulaması Nasıl Yapılır?

Soğuk lipoliz nedir nasıl yapılır Cooltech ve Clatuu 360 Lipoliz cihazı ile gerçekleştirilen bu uygulama, kişiden kişiye farklılık gösteren yağ hücrelerinin yoğun olduğu göbek bel basen gibi bölgelere uygulanmaktadır.

Seans öncesi doktorumuzun kontrolü ile uygulama yapılacak bölge en doğru şekilde tespit edilir. Vücudun üzerine, cihazın soğuk başlığından etkilenmemesi için koruyucu jel ped yerleştirilir. Yağlanmış bölge bu cihaz sayesinde vakumlanarak soğutma işlemine başlatılır. Ortalama -8 ile -11 arasında olan bu soğutma sayesinde yağ hücreleri parçalanır.

Tedavinin ilk dakikalarında bu etkiyle birlikte sızı hissetmek normaldir. Ancak vücut alıştıktan sonra sızı geçecektir. Seans bitiminde ise kişi gündelik yaşamına devam edebilmektedir.

soğuk lipoliz nedir nasıl yapılır?Pin
soğuk lipoliz nedir, nasıl yapılır?

Soğuk Lipoliz Hangi Bölgelere ve Kimlere Uygulanır?

Soğuk Lipoliz tedavisinde göbek, sırt, basen, doğum sonrası alt karın ve bacaklardaki istenmeyen yağ birikimleri %20 ile %40 oranları arasında kalıcı olarak azaltılması amaçlanır.

Soğuk Lipoliz, her yaştan kadın ve erkeğe uygulanabilen ağrısız, acısız, zahmetsiz ve tek seanslık bir işlemdir. Tedavisi süre bölgelere göre değişmekte olup ortalama 30-70 dakika sürmektedir.

İLGİLİ YAZI: Lipödem Diyeti Nedir, Nasıl Yapılır?

Soğuk Lipoliz Uygulamasının Avantajları Nelerdir?

Soğuk lipoliz nedir sorusunda kalıcı yağlardan kurtulmaktan bahsettik. Evet vücudumuzdaki kalıcı yağ depolarını yok eden cerrahi operasyondan korkan kişiler için Soğuk Lipoliz en iyi alternatif yöntem olacaktır. Uygulandığı bölgedeki yağ hücrelerini belirli bir dereceye kadar soğutarak kristalleştirir. Bu yöntem sayesinde bölgedeki hücreler apoptozis geçireceğinden vücut, orantılı ve düzenli bir şekilde forma girmiş olur.

Soğuk Lipoliz avantajlarından biri de, vücudun bu bölgelerinin çökmemesidir. Bir diğer avantaj ise, Soğuk Lipoliz iyileşme döneminde ağrı, sızı, spazmlar, iş kaybı ve yaşam kalitesinde azalma olmamasıdır.

Soğuk Lipoliz Sonrası Ne Yapılmalı?

Bütün çabalarınıza rağmen belinizden bir türlü gitmeyen simitten, onca diyet sonrası hala aynı kalan göbeğinizden ve ne yaparsanız yapın sizi terk etmeyen basenlerinizden Soğuk Lipoliz uygulaması ile tek seansta kalıcı olarak kurtulmak için özellikle ilk 4 hafta boyunca aşağıdaki Soğuk Lipoliz Sonrası beslenme maddelerini yapmanızda fayda vardır.

  • Gün içinde bol su tüketin.
  • Düzenli spor yapın, ter atın.
  • Böbrekleri ve karaciğeri rahatlatmak için detoks yapın.
  • Diyetinize devam edip, yağlı ürünlerden uzak durun.

Vücudunuzdaki yağ atımının sonuçlarını görmeniz için 2-3 hafta sabretmeniz yeterli olacaktır. Soğuk Lipoliz işe yarıyor mu diye düşünmeyin yaptıranların yorumları olumlu olduğundan size de öneriyoruz. Hayallerinizi süsleyen o incecik bel için ise Soğuk Lipoliz uygulamasından sonra 3 ila 6 ay arasında değişen sürede maksimum neticeyi alacaksınız.

Soğuk Lipoliz Fiyatları

Soğuk Lipoliz fiyatları istediğiniz bölgeye göre farklılık gösterecektir. Gıdı, diz üstü gibi daha küçük ve kısa süren işlemler diğer göbek, yan ve basen gibi tedavisi uzun süren bölgelere oranla daha düşük rakamlarla tedavi edilir. Net fiyat almak için, Kliniğimizi ziyaret edebilir, canlı whatsapp hattından veya +90 552 835 00 83 iletişim numarasından bize ulaşarak en doğru güncel 2022 fiyatı alabilirsiniz.

Uzmanlarımız vücudunuzun yağ oranını hesaplayıp, kaç seans uygulanır bakacaklar ve kaç bölgenin tedaviye ihtiyacı olduğunu belirleyeceklerdir. Orijinal cooltech cihazımızla siz de kalıcı yağlarınızdan hemen kurtulmak için bizimle iletişime geçip, İstanbul Nişantaşı ve Bağdat caddesi kliniklerimizi ziyaret ederek en güncel soğuk lipoliz fiyatlarını öğrenebilirsiniz.

Oyla post

Duo Diyet

Eğitimci... Yazar… Sağlıklı yaşamı seven...

Diyet konusunda tecrübeli… Doğal ürünlerin aşığı... Gurme…

Yorum yapın

1