Masseter Botoks: Medikal Estetik Hekimi Dr. Yalçın Gürsoy Anlatıyor!

Masseter kası çenenin her iki yanında yer alır ve çiğneme kası olarak adlandırılır. Bu kas sistemi günlük yaşantılara bağlı olarak gelişir ve çene kare forma dönüşüyor. Sonucunda ise kadınlarda erkeksi bir yüz ifadesine yol açabiliyor. Medikal estetik hekimi Dr. Yalçın Gürsoy’a masseter botoks ile ilgili en çok merak edilen soruları sorduk. Son dönemin en popüler medikal işlemlerinden biri haline gelen masseter botoks ile ilgili ayrıntıları Dr. Gürsoy, açıklıyor.

Feminen Yüz Yapısı Hayal Değil!

Tıp biliminin henüz bu kadar gelişmediği yıllarda, yüz şeklinden memnun olmayan kadınlar çene ameliyatına başvuruyordu. Oysa bu süreç çok ağrılı olmakla birlikte hastanın yorucu bir süreçten geçmesine sebep oluyordu. Günümüzde masseter botoks ile feminen ve oval yüz yapısına ulaşmak son derece kolay.

Zen Poliklinik’e başvuran hastalarımız genellikle kadınlardan oluşuyor ancak erkekler de son dönemde masseter botoks tercih etmeye başladı. Hastalarımız, çok fazla kilo verseler dahi yüzlerinin bir türlü incelmemesinden şikayetçiydi. Alanında uzman hekimlerimiz ve masseter botoks yöntemi ile hastalarımız hayalindeki yüz yapısına sahip olabiliyor.

Masseter Botox ile Ağrısız Güzellik Mümkün

Masseter kası sık sık sakız çiğnemek, sert et tüketmek, genetik faktörler, uykuda diş sıkma vb. birçok sebeple gelişir. Bu gelişim sonucunda maskülen bir yüz kaçınılmazdır. Üstelik bir süre sonra çene ve yanak kaslarında ağrı meydana gelir.

Masseter botoks, güzelliğin ve işlevselliğin bir arada bulunduğu bir medikal estetik yöntemidir. Çene botoksu olarak da adlandırılan bu yöntemde yüzün alt tarafında bulunan kasa botoks uygulanır. Bu sayede masseter kası yumuşar ve zarif bir görünüm elde edilir.

Masseter Botoks Ne İşe Yarar ? İşte Faydaları

Öncelikle masseter botoks ne kadar sürer derseniz, bu işlem yaklaşık 10 – 15 dakikalık bir süreçte tamamlanır. Dolayısıyla Zen Poliklinik’e başvuran hastalarımız kısa süre içinde sosyal yaşamına devam edebilir. Botoksun gözle görülür etkisi birkaç hafta içinde başlar. Ancak maksimum etki 6. haftayla birlikte görülür.

Zen Poliklinik’te hastalarımız masseter botox ile estetik, zarif ve çekici bir yüze sahip olabiliyor. Ayrıca diş gıcırdatma, diş sıkma vb. problemler de büyük oranda engellenir. Buradaki kasın gevşemesi hem işlevsel hem de estetik anlamda birçok değer katar.

Çene botoksu işlemi son derece ağrısız ve güvenilir bir işlemdir. Masseter botoks ne kadar kalıcı peki? Kalıcılığı yaklaşık 6 ay sürer. Ancak hastaların 2 – 4 ay sonra yeniden masseter botoks yaptırması en iyi sonucu verecektir.(1)

Estetik Ve Çekici Bir Yüz!

Masseter botoks, çift taraflı yapılabildiği gibi tek taraflı olarak da uygulanabilir. Özellikle yüzün asimetrik olması durumunda çene botoksu ile ideal yüz şekli ortaya çıkar. Yüz, alta doğru ovalleşirken kadınsı görünüm elde edilir.

Zen Poliklinik’te masseter botoks, sterlizasyonu sağlanmış bir ortamda, tek kullanımlık ekipmanlarla uzman hekimler tarafından gerçekleştirilir. Dolayısıyla enfeksiyon kapma riski neredeyse sıfırdır. Bununla birlikte genellikle anestezi kremleri de kullanılmaz. Ancak endişeli ve kaygılı ruh haline sahip olan hastalar için tercih edilebilir.

Çene botoksu, her yaştan kadın ve erkekler için uygulanabilir. Fakat gebeler ve emziren kadınlar için uygun değildir. Gebe veya emziren anneyseniz kısa bir süre beklemek en doğrusudur.

Kısa Sürede En Etkili Çözüm: Masseter Botoks

Masseter botoks işleminden sonra hastalarımız yemek yiyebilir ve sosyal yaşantısına aynı şekilde devam edebilir. Bu süre içinde sık sık sakız ve sert et çiğnemek işlemin maksimum etkiye ulaşmasına yardımcı olacaktır.

Zen Poliklinik’te çene botoksu için başvuran hastalarımız için genellikle tek seans öneriyoruz. Çene botoksu yaptıranlar ve sonuçtan memnun kalan, yenilemek isteyen hastalarımız ise 6 ayda bir yeniden gelebiliyor. Çene botoksu İstanbul en iyiler arasındaki Zen Poliklinik ve uygulamaları hakkında detaylı bilgi almak için aşağıdaki adresi ziyaret edebilirsiniz.

Dr. Yalçın Gürsoy

Medikal Estetik Hekimi

https://zenpoliklinik.com/tr/

Facebook: @zenpoliklinik

Instagram: @zenpoliklinik

YouTube: ZenPoliklinik

Oyla post

Duo Diyet

Eğitimci... Yazar… Sağlıklı yaşamı seven...

Diyet konusunda tecrübeli… Doğal ürünlerin aşığı... Gurme…

Yorum yapın

3