Genel

Kaynaşma Mimi – Duo Diyet ve Bloglararası İlişkiler

kaynaşma mimi-duo diyet ve bloglararası i̇lişkiler

Kaynaşma mimi blogların  birbirini daha yakından tanıması için çok güzel düşünülmüş ve soruları da bir bloğu yeterince tanımaya fırsat verecek kadar güzel. Evet, bloglar birbirine soğuk olmamalı, sıcak olmalı, hatta kaynamalı ve kaynaşmalı:) Tabi fazla kaynayınca buharlaşıp komple yok olabilir, o açıdan kayna(ş)ma derecesini ölçülü tutmakta fayda var yine de:)

Şiirler ve Güzel Sözler bloğunun sahibi, nam-ı diğer “Ersince” bu mimi başlattı, kaynaşma mimi ilk orijinal başlangıç yazısına buradan ulaşabilirsiniz. Mimlediklerinden İşbufikirbu bloğu editörü ve aynı zamanda Büyük Blog Yazarları Grubu yöneticisi Erhan Bey de beni mimledi, daveti için çok teşekkür ediyorum.

Başlıklar

Kaynaşma Mimi Soru-Cevap

1-Sizi tanımak istiyoruz dersek buraya adınız blogunuz ve sizi anlatan bir kelime nedir?

Ben Duo Diyet, kısaca Duo diyebilirsiniz. Bloğumun adı “Duo Diyet-Beden ve Ruhun Armonisi”.  Az, öz ama uzun yazılar yazmaya gayret eden bir blogger. Yazım kurallarına dikkat etmeye çalışırım, benzetmeler ve ilginç tespitler yapmayı severim, makale bile yazsam birisiyle konuşur gibi yazmak keyif verir bana.

2-Sosyal medya hesaplarınızı bizimle paylaşır mısınız?

Sosyal medyada daha da aktif olmak istiyorum ama zaman ayırmak zor oluyor. Face, insta, twitter’ı seviyorum, pinterest eh işte. Linkedin’de daha yeniyim:)

Facebook – İnstagram – Twitter – Pinterest adreslerime buradan direkt olarak ulaşabilirsiniz.

Linkedin: Boşverin, daha pek bişey yok:)

Not 1: Aslında pinterest sayfam çok güzel ama nedense blog için bir hareket sağlayamadım bir türlü. Ziyaretçiler oradaki resmi büyütmek için tıklıyor, fakat siteye yönleniyor. Yanlış oldu diyerek kapatınca tıklamalar 00.00 saniye.  Bu konuyu sizlere de açmıştım grupta zaten. Bakalım bir çözüm bulacağız artık.

Not 2- Yukarıdaki sosyal medya hesaplarından hangisinde birbirimize ekli değilsek, ekleyin, kaynaşalım:)

kaynaşma mimi-duo diyet ve bloglararası i̇lişkiler

3-İlk Blog yazmanıza referans olan kişi veya blogla tanıştığınız anı hatırlıyor musunuz?

Evet, blog kelimesini google’da arattırdığımda domaininde blog yazan birçok siteyi inceledim, yazılarını detaylı okudum ve bana en yakın gelen blogkurdu oldu. Birebir yazıştık ve ilgilendi hiç sıkılmadan. Planladığım ve hayal ettiğim şeylere onun bilgilendirmesiyle, motive etmesiyle adım atmış oldum.

 4-Sosyal medya üzerinde hangi yazarlar grubunda bulunuyorsunuz?

Bir yazı yazdığımda ilk paylaştığım grup Büyük Blog Yazarları Birliği olur. Soruda hangi grup denseydi başka sağlık-diyet grupları da var derdim ama yazarlar grubu deyince genelde blog kelimesiyle başlayan birçok grupta varım diyebilirim.

5-Ünlü Sosyal ağı Facebook.com üzerinde siteniz yasaklandı mı? Yasaklandıysa bir çözüm üretebildiniz mi ?

Bloğumu ilk açtığım zamanlarda gruplara yazıların linkini yapıştırıyordum. O dönemde bir hafta ve bir ay falan sorun yaşadığım oldu. Artık link yapıştırmıyorum, yazıların altındaki paylaş butonuyla paylaşıyorum.

6-Bloglarımız için sizce hangi platform daha iyi Blogspot  / WordPress & diğer?

Bloğumu ilk açacağım zaman bu konuyu çok araştırdım, wordpresste karar kıldım.

7-Kaç blogunuz var ?

Duo Diyet bloğu dışında bloğum yok. Daha yeni sayılırım zaten, 9. ayımı yeni bitirdim:) Bu blogda en çok verimi diyet vb. yazılardan aldığım için belki ilerleyen zamanlarda çok fazla kategori koymadan oluşturacağım niş bir bloğum olabilir.

8-Blogunuzun toplam sayfa görüntülenme sayısı kaç?

Toplamı tam bilmiyorum, bakmıyorum da açıkçası. 100 bin civarı diyebilirim, günlük görüntüleme ortalama 700 gibi, yüzde 80’i google organik. Bazen yeni bir yazı face gruplarında günde bin okuma da oluyor ama saman alevi gibi, pek bir faydası yok bloğun genel gelişimine.

9-Blogunuzda Reklam yayınlıyor musunuz?

Google Adsense var şimdilik.

10-Misafir yazar olarak yazdığınız Blog var mı?

XHayat bloğunda yazdığım harika yazıya üzerine tıklayarak ulaşabilirsiniz.

11-Daha önce bir Hacker ile karşılaştınız mı?

Hackerların dikkatini çekmen lazım önce, ondan sonra belki karşılaşılabilir.

12-Hedefinizde nasıl bir blog yazarı olmak var?

Yine ne yazmış acaba dedirten, merak uyandıran bir blog yazarı olmak. Yazdığım konularla ilgili google’a sorular sorulduğunda, ilk önce benim bloğuma uğranmasını sağlayacak yazılar yazmak hedefim. Bloğuma uğrandığında da sayfalar arasında dolaşılması, yazdığım şeylerin birilerinin ilgisini çekiyor olması, yazılarımdan faydalanılıyor olması beni çok mutlu eder çünkü. Kısaca şöyle diyeyim: Sanat sanat içindir mi yoksa sanat toplum içindir mi sorusuna verdiğimiz cevap, bizim nasıl bir blog yazarı olmamızı hedeflediğimizi gösterir.

13-Arama motoru optimasyonu (Seo) bilginiz var mı?

Seo konusunda çok araştırdım, yazarken seo kurallarına dikkat ederim. Yoast seo eklentisiyle yazmak beni rahatlatıyor. Yazıyı yazdıktan sonraki kısımlar konusunda ise biraz daha yolum var.

14-Blog yazarlığını önerir misiniz? Evetse nedeni?

Blog yazarlığı; güncel veya genel konularda özgürce yazmak, düşünce ve duygularımızı blog aracılığıyla herkesle paylaşmaktır. Bu, hem kendi kendimizi rehabilite etmek, hem de başka kişilere faydalı olmak demektir. Bu yüzden blog yazarlığını öneririm, evet.

15-Kitap okuma oranınız nedir? ( 10 üzerinden )

Kitabı bizzat okumak 10 üzerinden 7. Bir kitabı takip etmek ayrı bir keyif, ayrı bir motivasyon. Bunun yanında kitap karıştırmayı da çok severim, 1 de onu eklersek 10 üzerinden 8 diyelim:) Mesela “Öğrenciler için nlp” adlı bir konuda yazmayı planlıyorum, bir çok kitap karıştırırım, altını çizerim, internetten okurum sonra bildiklerim ve tecrübelerimle yoğurur, yazıyı öyle ortaya çıkarırım. Bu da bir iki günde sayfalarca kitap okumaya eş değer bence.

16-Diğer Blog yazarı arkadaşlarınızı nasıl takip ediyorsunuz? (Okuma listesi kullanıyor musunuz)

Daha önce yazmıştım, feedly programıyla takip ediyorum, kaydettiğim arkadaşlarımın yeni yazıları oraya düşünce müsait olduğumda okumaya çalışıyorum. Son zamanlarda şunu keşfettim, öyle yapıyorum: Bana yorum yapanların adına tıklayarak direkt adresine gidiyorum. Böylece yönlendirme trafiği oluşuyor, kaç dakika durduğum, kaç sayfa gezdiğim de görülebiliyor analitikten.

kaynaşma mimi-duo diyet ve bloglararası i̇lişkiler

feedly programı

17-Blog sahipleriyle etkinlik yapıyor musun? Hangi etkinliklere katılırsın?

Blog takip etkinliğine katıldım bir kez. Mimleyenlere cevap vermeye çalışıyorum. Sosyal medyada bir etkinlik olursa katılmaya çalışırım.

18-Sosyal medya üzerinde Blog linklerine karşılıklı beğeni yapar mısın?

Twitter, face  ve instada beğeni yapmaya çalışırım, karşılık verilmese de olur ama verilince mutlu oluyorum tabi.

19-Bugüne kadar kaç Mim cevapladın? Hoşuna giden bir Mim?

Genel kategorisinde mimlerimin hepsi, bir bakayım: 4 mim varmış, bunların içinde ilk mimim olan 2019 hedefleri ve hayalleri mimi en sevdiğim.

20-Ünlü bir Blog yazarı olsaydın Siyaset yapar mıydın?

Yapmazdım herhalde ama sosyal konularda farkındalık oluşturacak şekilde yazardım.

21-Bu Mimi cevaplamasını istediğiniz 3 blog yazarı arkadaşınızı Mimler misiniz?

Rehitu

Madame Kokoş

Yeşimle Her Telden

Değerli arkadaşlarım sizleri mimledim, vakit bulur ve cevaplamak isterseniz memnun olurum. Umarım bu kaynaşma mimi bloglararası ilişkileri geliştirmeye faydalı olur.

En son yaptığım mim olan “Yaz mimi-Tatil hayallerim” yazımı yazarken de tıpkı bu mim gibi çok keyif almıştım, okumayanları bu yazıma davet ediyorum.

Written by Duo

Benzer Ürünler

38 yorum “Kaynaşma Mimi – Duo Diyet ve Bloglararası İlişkiler

 1. Erhan Çakırlar dedi ki:

  Severek takip ettiğimiz yazarlardansınız Duodiyet. Mim etkinliğimize katıldığınız için teşekkür ederim. Bence blog toplum içindir, zaten biz paylaşmayı seven bir toplumuz. Güzel mimdi elinize sağlık.

  1. Duo Diyet dedi ki:

   Ben teşekkür ederim, mimden çok keyif aldım, mutlu oldum. Blog toplum içindir madem, o zaman topluma faydalı içerikler üretmeye devam…

 2. Deniz dedi ki:

  NLP benim de ilgimi çeken bir konu 🙂 Bu konuda yazmanızı çok isterim.
  Bloglar arası etkileşim ve blogların biriyle kaynaşması gerçekten çok önemli ama dediğiniz gibi “kayna(ş)ma” derecesini ölçülü tutmakta fayda var. Bunu deneyimleyerek öğrenmiş bulundum. Tabi bu vesileyle güzel insanların da hala var olduğunu görmek mutlu etti?
  Bu tür mimler okumaktan çok keyif aldığımı hep söylerim ve bu blog kaynaşma mimi de gerçekten çok hoştu. Yüreğinize sağlık ?

  1. Duo Diyet dedi ki:

   Teşekkür ediyorum, bu kaynaşma mimi sayesinde umarım daha güzel arkadaşlıklar gelişir. Çünkü insan tanıdıkça daha çok sever. NLP konusunda da yakında bir yazı yazacağım.

 3. Çok güzel ve etkili bir mim konusu olmuş.. Beni mim’lediginiz için teşekkür ederim.Ben mimlere dahil olmadan okuyanlardanım.Kaleminize sağlık..

  1. Duo Diyet dedi ki:

   Mim konusu gerçekten güzel ve daha iyi tanımaya birer vesile. Çok teşekkür ediyorum.

 4. Beğenerek takip ettiğim, keyifle okuduğum bir blog Duo Diyet. İstikrarlı yürüyorsunuz. Başarılar dilerim.

  1. Duo Diyet dedi ki:

   Güzel yorumunuz beni çok mutlu etti. Evet blogculukta istikrar çok önemli, bu konuda bize örnek olduğunuz için de size çok teşekkür ederim.

 5. Recep Hilmi TUFAN dedi ki:

  Aynı mimde ikinci defa mimlendim. 3. ikaz gelmeden yazayım bari ben bu mimi.

  Bu arada 9 ay gibi bir sürede Alexa sıralamanız 11.256. Çok iyi bence! Tebrikler…

  1. Duo Diyet dedi ki:

   Teşekkür ederim. Sizin yapacağınız kaynaşma mimini merakla bekliyoruz. Özellikle de, kaç bloğunuz var sorusunu birazcık ayrıntılı cevapla.

   1. Recep Hilmi TUFAN dedi ki:

    🙂 O sorunun cevabı şu an blogumun sağında da var ama mime de yazacağım muhakkak. 🙂

 6. Ece Evren dedi ki:

  Kaçırsaydım çok üzülürdüm. Allah’tan face,e girdim ve gördüm. Zira cevaplarını çok merak ediyordum. Umduğumdan çok ayrıntılı cevap vardı. Tabii ne yazacağımızı bilemiyoruz baştan. Bloğunu fevkalade açık bir lisanla tanıtmışsın, çok beğendim.
  Şu cümlene çok güldüm. Ben de mimlerde ironiye yer veririm, daha neşeli oluyor. O da şuydu :Tabi fazla kaynayınca buharlaşıp komple yok olabilir, o açıdan kayna(ş)ma derecesini ölçülü tutmakta fayda var yine de:))))
  Eline emeğine sağlık. Başarılarının artarak devam etmesi ve nice seneler blog tutman dileğiyle 🙂

  1. Duo Diyet dedi ki:

   İyi ki ayrıntılı yazmışım dedirten bir yorum, inanın beni çok sevindirdiniz. Nice seneler blog tutabilme dileğiniz umarım gerçek olur, bunun için ben de elimden geleni yapmaya çalışacağım, çok teşekkürler…

 7. tolum dedi ki:

  Severek yazılarınızı okumaktayım samimi bir dille kendinizi tanıtıcı mim yazısı yayınlamışsınız sitenizi ve sizi tanıdıgım için mutlu oldum teşekkürler

  1. Duo Diyet dedi ki:

   Duygularımız karşılıklı, ben de sizi tanımaktan mutluyum. Mim yazısı biraz daha kaynaşmayı sağladı belki. Çok teşekkürler.

 8. Bipudra dedi ki:

  Her yeni mimde yeni yeni şeyler keşfediyoruz değil mi? Tamam ben tanıyorum dediğimiz kişilerin bile aslında bilmediğimiz ne çok yönü çıkıyor bu mimler sayesinde. Keyifli bir kaynaşma mimi olmuş sevgili Duo

  1. Duo Diyet dedi ki:

   Keyifli bulduğunuz için çok teşekkürler. Yazarken keyif alıyorsam, bu okuyucuya da geçiyor sanırım. Yeni keşiflerde buluşmak üzere:)

 9. Bi Çay Bi Çaylak dedi ki:

  Merhaba dou fotoğraf gerçekten tesadüf olmuş .
  Siz söyleyene kadar da haberim yoktu . pixabay mobil uygulama kullanılıyorum en üste vardı fotoğraf beğendim paylaştım . 🙂 umarım sıkıntı olmamıştır 🙂
  Her mim de yeni şeyler öğreniyorum 🙂
  Teşekkürler

  1. Duo Diyet dedi ki:

   Ben de pixabay kullanıyorum, normal aynı resimleri seçmemiz, bi sıkıntı yok, hoş bir tesadüf. Bu mimi yapacaksın demi sen de?

   1. Bi Çay Bi Çaylak dedi ki:

    Daha biri bildirmemiş biri etiketlerse yaparım . 🙂
    Sizde etiketlemediğinize birinin etiketlemesini yada diğer adıyla mim lemesini bekleyecez artık 🙂

 10. Harika cevaplar teşekkürler bu güzel mimi bizimle paylaştığınız için.

  1. Duo Diyet dedi ki:

   Ben teşekkür ederim, bu mim sayesinde etkileşim katsayısı artıyor. Yeni sitenizi de takibe aldım.

 11. Ali Yatarkalkmaz dedi ki:

  Elinize sağlık sonuna kadar severek okudum 🙂

  1. Duo Diyet dedi ki:

   Çok teşekkür ediyorum, beğenmenize sevindim.

 12. Derya dedi ki:

  Yeni bloglar icin çok güzel bir mim biz birkaç kez yapinca benzer yazilar yazmis olduk. Neyse bu arada tanimayanlar okur ☺️. Duo diyet severek takip ettiğim bir blog. Kaliteli ve özenle yazilan bloglarin varliğini bilmek güzel ?

  1. Duo Diyet dedi ki:

   Güzel yorumun beni çok sevindirdi. Kaliteli ve özenle yazılar yazmaya devam…

 13. Dert Anası dedi ki:

  Kaynaşma mimine çok keyifli cevaplar vermişsiniz. Bizim de bu mimi yapmamız gerekli. Zira biz de mimlenmiştik. Önümüzdeki günlerde geç de olsa yapmayı planlıyoruz. Bu mimler, birbirimizi daha yakından tanımamızı sağlıyor. Teşekkürler.

  1. Duo Diyet dedi ki:

   Sizi takip ettiğim için tanıdığımı düşünsem de bu mime vereceğin cevapları yine de merak ediyorum. Teşekkürler.

 14. Yurdagül Çelik dedi ki:

  Siz bu mimi yazar yazmaz okumuş ve yorum yapamamıştım.Blogları tanımak adına güzel bir mim.Teşekkürler 🙂

  1. Duo Diyet dedi ki:

   Mim soruları detay bilgiler edinmemize sebep oluyor, böylece birbirimizin daha çok özelliğini bilmiş ve birbirimizi daha iyi tanımış oluyoruz. Ben teşekkür ediyorum.

 15. Seni daha iyi tanımış olduk Duo. Kalemine sağlık. Yazılarını beğenerek okuyorum.

  1. Duo Diyet dedi ki:

   Aynı şekilde ben de senin yazılarını beğeniyorum, çok teşekkürler.

 16. Blog yazarları hakkında bilgi edinmemiz açısından güzel bir mim, keyifle okudum 🙂

  1. Duo Diyet dedi ki:

   Hem bloğu hem blog yazarını daha iyi tanıyoruz böyle mimler sayesinde. Çok teşekkür ediyorum.

 17. Her ne kadar birbirimizi tanısakta mimler detay açısından güzel oluyor.Siteniz her daim takibimizde güzel ve değerli bilgiler içeren bir site az sonra takipleşmediğimiz bir sosyal medya var mı bakıcam emeğinize ve güzel cvplarınıza sağlık

  1. Duo Diyet dedi ki:

   Bloglararası detay bilgiler güzel oluyor gerçekten de, çok teşekkür ediyorum. Sosyal medya hesaplarında da çok güzel paylaşımlar oluyor, oradan da takipleşmek güzel.

 18. Madame kokoş dedi ki:

  Teşekkürler mim için ama cevaplar zor valla kuzum 😀 bende eğlenceli bir şeyler sandım ama pas geçerim artık bazı söylemek istemediğim şeylerde var çünkü. Yada yapmasam mı ki bilemedim bak :DD

  1. Duo Diyet dedi ki:

   Ben teşekkür ederim, mim soruları uzun dediğin gibi, yapmasan da olur, no problem…

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.