Kalıcı Eyeliner Nasıl Uygulanır? Ne Kadar Süre Kalır?

Kalıcı eyeliner uygulaması nasıldır, ne kadar süre kalır gibi sorular en çok sorulan sorular arasındadır. Eyeliner göz makyajının en önemli adımlarından birini oluşturur. Gözün şeklini belirginleştiren ve yoğun kirpik görünümü sağlayan bu makyaj uygulaması neredeyse tüm yüz şekilleri için uygundur.

Özellikle günlük makyajlarda sürekli eyeliner görünümü, yüze dinçlik ve estetik bir hava katar. Bununla birlikte bu uygulama ile daha iri ve dikkat çekici gözlere sahip olmak mümkündür.  

Kalıcı eyeliner ise pek çok kullanıcının favori güzellik çözümlerinden biri olma özelliği taşır. Oldukça kolay bir biçimde uygulanan eyeliner her gün yeniden makyaj yapma derdine son verirken yüzün sürekli olarak canlı ve estetik görünmesine yardımcı olur.

Siz de yüzünüzde daima taze bir hava yatacak olan bu uygulama ile hayatınızı kolaylaştırabilirsiniz. “Kalıcı eyeliner nasıl yapılır?” veya kalıcı “Fiyatları ne kadar?” diye merak ediyorsanız Tırnak Butik fırsatlarını ve ayrıcalıklarını hemen keşfedebilirsiniz.

kalıcı eyeliner nasıl uygulanır? ne kadar süre kalır?Pin
kalıcı eyeliner nasıl uygulanır? ne kadar süre kalır?

Kalıcı Eyeliner Nedir?

Kalıcı eyeliner göz kapağına uygulanan ve uzun bir süre boyunca yıkama ya da uyuma gibi faktörlerden etkilenmeden görünümünü koruyan bir makyaj türüdür. Gözün şekline ve kullanıcının beklentisine göre eyeliner rengi ve yoğunluğunu özelleştirmek mümkündür.

Birçok kalıcı eyeliner modelleri bulunur. Genel uygulamalar kirpik diplerinin belirginleştirilmesi şeklinde gerçekleşir. Bununla birlikte kuyruklu eyeliner görünümü, kalıcı buğulu eyeliner de pek çok kullanıcı arasında yaygın bir seçenek olarak ön plana çıkar.

Kalıcı eyeliner yaptıranlar uzun süre boyunca günlük makyajları için herhangi yeni bir işleme gereksinim duymaz. Yalnızca maskara uygulaması ile göz makyajını tamamlamak mümkün  olur. Böylece kullanıcılar zamandan tasarruf ettikleri gibi günün her saatinde kusursuz bir görünüme sahip olabilirler.

Eyeliner Zararlı Mıdır?

Kalıcı makyaj uygulamalarının cilde zarar verip vermediği konusu pek çok kişi için önemli bir tartışma alanıdır. Kalıcı eyeliner yaptırdım pişmanım diyenler de var ama bunun en büyük nedeni profesyonel kişilere yaptırmamaları denebilir. Normal şartlarda kalıcı eyeliner zararları bulunan tehlikeli bir uygulama değildir.

Sertifikalı ve güvenilir güzellik uzmanları tarafından gerçekleştirilen kalıcı makyaj işlemleri göz ya da diğer yüz bölgelerinde herhangi bir tahrişe ya da zarara neden olmaz. Bununla birlikte alerjik ciltler için tüm uygulamalarda olduğu gibi öncelikle alerji testlerinin gerçekleştirilmesi yerinde bir seçim olacaktır.

kalıcı eyeliner nasıl uygulanır? ne kadar kalır?Pin
kalıcı eyeliner nasıl uygulanır?

Kalıcı Eyeliner Nasıl Yapılır?

Eyeliner uygulaması mutlaka uzman kişiler tarafından ve klinik ortamda gerçekleştirilmelidir. Eyeliner nasıl yapılır genel olarak bu uygulamanın bir dövme uygulaması olduğu söylenebilir. Bu nedenle sterilizasyon ve el becerisi kalıcı makyaj için ön koşullardır.

Uygulama esnasında kalıcı makyaj için özel olarak üretilmiş cihazlardan faydalanılır. Tırnak Butik’in çalışma tarzından elde ettiğimiz bilgilere göre eyeliner adımları şu şekildedir:

 • İlk olarak göz şekline ve istenen yoğunluğa göre eyeliner tasarımı yapılır.
 • Göz kapağı ve kirpik dibi bölgesine uyuşturucu krem sürülür.
 • Tek kullanımlık uçları bulunan cihaz yardımı ile steril bir ortamda kirpik diplerine eyeliner çizgisi özenle çekilir.
 • İşlemden sonra herhangi bir ek müdahaleye gerek bulunmaz.
 • İşlem sırasında ağrı, kaşınma ya da kızarma gibi sorunlar ile karşılaşılırsa işlem durdurulmalıdır.

Eyelinerin kalıcı olması için ve zararı dokunmaması için uygulamanın akabindeki bakım çok önemlidir. En az 24 saat göz bölgesine su temas etmemelidir. 2 hafta kadar da çok sıcak su ile banyo yapmaktan, sauna ve hamama gitmekten uzak durmak gerekir.

Kalıcı eyeliner sonrası şişlik nasıl geçer bunun için hangi krem kullanılır? Teramisin veya Bepanten gibi kremler kullanılır ince tabaka şeklinde günde 3-4 kez sürülebilir. Kaç günde iyileşir yaklaşık 2 hafta içinde iyileşmiş olur.

Eyeliner Ne Kadar Kalır?

Kalıcı makyaj en etkili özelliği kişilere günlük hayatta zaman kazandırmaları ve kesintisiz güzellik vadetmeleridir. Eyeliner uygulamaları için de aynı durum geçerlidir.

Kalıcı eyeliner ne kadar kalır Tırnak Butik kalitesi ile yaptıracağınız makyaj yaklaşık 2 yıl boyunca kalıcılık özelliğini korur. 2 yılın ardından kirpik diplerindeki görünümün solgunlaşması haline uygulamanın yenilenmesine gerek duyulabilir.

Kalıcı Eyeliner Fiyatlar

Kalıcı eyeliner fiyat noktasında da kullanıcılara geniş seçenekler sunar. Kalıcı eyeliner kaç tl ve nerede yaptırmalıyım sorularının cevabı bu adreste. Evet herkesin ulaşabileceği uygun fiyatları ile dikkat çeken bu uygulama Tırnak Butik farkı ile size kesintisiz ve kusursuz güzellik sağlar.

Siz de Tırnak Butik fırsatlarını keşfetmek için burayı ziyaret edin. Kalıcı makyaj, saç ve tırnak tasarımı gibi hizmetlerden faydalanarak kendiniz için en iyi seçimi yapın! Tırnak Butik ile şimdi iletişime geçin.

Oyla post

Duo Diyet

Eğitimci... Yazar… Sağlıklı yaşamı seven...

Diyet konusunda tecrübeli… Doğal ürünlerin aşığı... Gurme…

“Kalıcı Eyeliner Nasıl Uygulanır? Ne Kadar Süre Kalır?” üzerine 2 yorum
 1. Kalıcı eyeliner nedir? konusunu epey bir zamandır araştırıyordum.
  Gerçekten eyeliner çekmek bir sanat.

  Öte yandan ben bir türlü eyeliner uygulaması konusunda başarılı olamıyorum.
  Çünkü bu yaşıma dek her 2 gözü simetrik çekebilmeyi öğrenemedim.
  Silmesi akşam saatlerinde ayrı bir dert.

  Cesaretimi toplayıp kalıcı eyeliner uygulaması yaptırmak istiyorum.
  Bu uygulama için başarılı ve deneyimli bir marka olduğu hemen hissedilen Tırnak Butik adlı merkezle ilk uygun zamanda iletişime geçeceğim.

  Yıllardır süren bir sorunsaldan kurtulmayı çok isterim doğrusu:)

  Detaylı bilgiler paylaştığınız için çok teşekkürler.

  Yanıtla
  • Eyeliner kalıcı olacaksa profesyonel bir dokunuş istemek herkesin hakkı. Umarım tam da istediğin gibi olur ve bu sorunsaldan kurtulursun;)

   Yanıtla
Yorum yapın

1