Radarımdaki Spor Blogu – Deryanın Spor Günlüğü

Aslında radarımda bir çok site oluyor ama bazıları daha fazla tesir ediyor, ortak bir şey yakalıyorsunuz, bir pozitif etkileşim oluyor. Bazen onunla aynı düşündüğünüzü hissediyorsunuz, bazen onun rehber bir blogger olabileceğini düşünüyorsunuz. Bazen de bunların hiçbir değil ama mükemmel bir site olduğu için radarıma giriyor veya çok  iyi bir blogger dediğim için. Deryanın spor günlüğü hakkında hangisi derseniz, galiba hepsi ama en önemlisi de spor üzerine yazıları çok iyi olduğu için radarımdaki spor bloğu oldu.

deryanın spor günlüğü-radarımdaki blog

Deryanın Spor Günlüğü Hakkında:

Haziran 2015’te blog dünyasına gözlerini açan bu blog, emekledi, yürüdü, koştu ve bugünlere kadar geldi. Bu bloğun sahibi ve yazarı Derya Soygül. Bloğunun adını, kendi ismiyle  spor aşkını birleştirerek oluşturmuş. Anaokulu öğretmenliği mezunu ama bloğunda daha çok  spor konusuna yoğunlaşmış. Bunda öğretmenlik yaptığı dönemde aldığı spor bilgileri dersinin de etkileri var. Kilo vermek için yaptığı araştırmalarla aldığı spor eğitimini harmanlayarak “İnsanlara faydalı olabilirim.” düşüncesiyle bu bloğu açmış ve gerçekten de bunu başarmış.

Bir blog yazarı kendi yaşadıklarını anlatıyorsa çok etkili bir dili oluyor ve bu samimiyet okuyucuya geçiyor. Bunu Deryanın Spor Günlüğü sayfalarında hissedebilirsiniz. Özellikle de detay bilgiler vermesi, bilgi dışında motivasyona yönelik replikleriyle belki bir motivasyon koçu havası veriyor. Okuyucu da güvendiği zaman, anlatılanları yapma isteği artıyor ve mutluluk verici sonuçlar doğuyor. Bu olumlu sonuçlar da yorumlarda paylaşılınca, blog hızla büyüyüp gelişiyor.

Ben duodiyet bloğumda “Diyet yaparken spor da yapmalısınız.” düşüncesini baz alırken, Deryanın spor günlüğü ise “Spor yaparken beslenmenize de dikkat edin.” diyerek sağlıklı beslenme üzerine de yazılar yazıyor. Yani aslında aynı mantaliteye sahip olmamız bizi birbirimize yakın hissettirdi diye düşünüyorum. Yakın hissettirdi sözünü şundan dolayı kullandım: Değer verip, sitesinde “takip edilebilecek bloglar”a da beni de eklediği için. Orada da teşekkür ettim, yine teşekkür ediyorum, değerli hissetmek ve hissettirmek güzel bir duygu. Bu yakınlığı pekiştiren diğer etkenler ise sosyal medyadaki takipleşmeler diyebilirim. Özellikle de instagram ve twitter hesaplarını iyi kullandığını da belirtmeliyim.

deryanın spor günlüğü-radarımdaki blog

Deryanın Spor Günlüğü – Derya Soygül Kimdir?

Derya hanım, 3 çocuk annesi ve şu an Avusturya’da yaşıyor. Blog yazıyor ama sadece bu bloğu var zannetmeyin. Kendi ismini verdiği kişisel blog olan Deli Kızın Bohçası (deryasoyguel.com) ve Deria (deriasworld.com)  adlı 2 bloğu daha var. Çünkü bir işte iyiyseniz, onun detaylandırırsınız. Ben şahsen şöyle düşündüm: “Deryanın spor günlüğü bloğunda spor ve beslenme üzerine yazıyorum ama bazen içimi dökesim var, yeni bir blog açayım en iyisi:)”diyerek yeni bir blog açmıştır. Deli kızın bohçasında ne var ne yok, bohçanın içindeki her şeyi okuyucularıyla paylaşıyor.

Deli Kızın Bohçası da çok güzel, belki ondan da bahsedebilirdim ama Deryanın spor günlüğü ilk göz ağrım olduğu için onu yazmayı uygun gördüm. Deli kızın bohçasında; izlediklerim, okuduklarım, dinlediğim müzikler, sevdiğim yemekler, gezilerim gibi bölümlerde çok samimi yazıları var. Aslında konuları itibariyle de duodiyet bloğumun kategorilerine benziyor diyebilirim.

deryanın spor günlüğü-radarımdaki blogSpor ve Beslenme Üzerine Bazı Tavsiyeleri:

 • Şeker ve karbonhidrattan uzak dur.
 • Akşam yemeğini geç saate bırakma.
 • Sağlıklı olmak ve kilo vermek için spor şart.
 • Bol bol yürü ve merdiven çık, hep hareketli ol.
 • Hareketli bir yaşama kendini alıştırırsan tekrar geriye almadan kalıcı kilo vermiş olursun.

Deryanın Spor Günlüğü Düşüncelerim

 • Kendi kilo verme hikayesini hayata geçirmiş mücadeleci, sabırlı, paylaşımcı ve insancıl.
 • Birkaç bloğu aynı anda idare edebilmek zor ama altından kalkmayı başarmış.
 • İyi bir araştırmacı, güçlü bir kalem ve sporla barışık.
 • Yorumlardan ve blogger dayanışmasındaki özverili tavrından anladığım: Sıcak ve empati yapabilen.
 • Açık sözlü ve dobra, fikrini net iletebilen bir blogger.

Yazımı onun blog yazanlara tavsiye bir sözüyle bitirmiş olayım:

“Yazılar bitmesin, kalemler kırılmasın.”

Bloğumu açarken yardım aldığım wordpress konusunda uzman “blogkurdu” ile ilgili ilk yazıma da bakmanızı öneririm.

Written by Duo

Oyla post

Duo Diyet

Eğitimci... Yazar… Sağlıklı yaşamı seven...

Diyet konusunda tecrübeli… Doğal ürünlerin aşığı... Gurme…

“Radarımdaki Spor Blogu – Deryanın Spor Günlüğü” üzerine 20 yorum
 1. Cok tesekkür ederim ne güzel bir yazi olmus cok mutlu oldum. Gercekten yapmak istedigimi cok iyi anlamis ve yansitmissiniz. Basarilarinizin devamini dilerim ?

  Yanıtla
  • Sağolun, beğenmenize sevindim. Benim kırık kalemimden dökülen kelimelerden siz daha fazlasısınız, bunu biliyorsunuz. Başarılarınızın katlanarak devam etmesi dileklerimle…

   Yanıtla
 2. Ne demek, cok güzel olmus gercekten. Neden farkli bloglar actigima varana kadar her detay var. Gercekten de spor günlügümde sadece saglikli yasam olsun istedim, digeri her seyi yazdigim kisisel blogum, bir de ingilizce yazdigim moda ve alisveris blogum var. Tekrar tesekkürler ?

  Yanıtla
 3. Bu güzel yorum icin cok tesekkür ederim. Desteklesmek güzeldir. Dünyada yeterince birbirine zarar vermeye calisan insan var ?

  Yanıtla
 4. Derya hanımı blog yazmaya başladığım ilk günlerden beri takip ediyorum. Sizinde dediğiniz gibi çok samimi ve çok başarılı bir blogger.
  Bana verdiği desteği asla gozardi edemem . Onun sayesinde bir çok blogger arkadasım oldu ve okuyucu kitlem daha da genişledi.
  Yardımları olsun yüzyuze gelmediğimiz halde yıllardır tanıyormuş gibi hitap ve davranış şekli kendisinin bu işi gerçekten severek yaptığını açıkça ortaya koyuyor.
  Her yerden bende kendisini takipteyim.
  Sevgiler

  Yanıtla
 5. derya hanımın blogunu severek takip ediyorum hoş içerikleri var kendisiyle röportaj yapma imkanıda yakaladım bir gün radarınıza yakalanmam dileğiyle iyi yayınlar @duodiyet

  Yanıtla
   • Keyifli bir röportajdi o da. Tüm yaptigim söylesi ve hakkimda yazilanlari blogda topladim konuk yazarlihim ve röportajlar kisminda. Hepsi güzel anilar ?

    Yanıtla
 6. Deryayi uzun yillardir tanirim gercekten emek vermeyi sevdigi icin 3 ayri blogu var hele Beyoglu anilarini aglaya aglaya okudugumu bilirim bu degerli arkadasimiz ancak bu kadar guzel anlatilirdi sevgiler

  Yanıtla
 7. Canimm sen blogumu actigimdan beri takiplestigim arkadaslardansin. Acik sözlü olman en sevdigim yanin. Beyoglu anilarimi begenmene sevindim. Cok tesekkür ederim güzel sözlerin icin ?

  Yanıtla
 8. Derya hanım blog konusunda gerçekten çok başarılı bir blogger, 3 tane blog sitesi olmasına rağmen hepsine düzenli olarak içerik giriyor. Ayrıca kişilik ve karakter olarak ta çok iyi bir insan. Kendisine başarılarının devamını diliyorum.

  Yanıtla
Yorum yapın