At Kestanesi Ne İşe Yarar? Kremi ve Yağı Nasıl Kullanılır?

At kestanesi ne işe yarar özellikle de kremi nasıl kullanılır faydaları nelerdir çok merak ediliyor. Öncelikle at kestanesi bitkisinden bahsedelim. Çok az besinde rastladığımız P vitaminine sahip, dış yapısı dikenli ve kökeni çok eskilere dayanan bir bitkidir. At kestanesi yenir mi sorusu yaygın, hayır kesinlikle yenmez.

Genellikle yağı ve kremi şeklinde, cilt sağlığında kullanılmıştır. At kestanesi ne işe yarar dersek ilk akla gelenler, basur (hemoroid) rahatsızlıklarında, kılcal damarlar ve varis üzerindeki etkileridir. At kestanesi yenmez ama tabi cilt üzerine uygularken at kestanesi kremi ya da yağını masaj yaparak vücuda iyice yedirmelisiniz. Yazının ilerleyen bölümlerinde at kestanesi faydaları ve kullanım şekilleri detaylıca açıklanacak.

Peki at kestanesinin ismi nerden geliyor? Eski dönemlerde at kestanesi ağacının meyveleri atlara yediriliyormuş ki, atlar daha rahat nefes alsın, dayanıklı olsun. Ağacın dikenli kabuklarının içindeki meyve de kestaneye benzediği için ikisi birleştirilerek atkestanesi adı verilmiş.

At kestanesi (horse chestnut) direkt olarak tüketilmediği için yağı ve kremi kullanılıyor. At kestanesi nerelere sürülür cilt için kullanılan at kestanesi kremi özellikle kozmetikte çok aranan bir kremdir. Yüze kullananlar bu kremin etkilerinden çok memnun.

Ciltteki bazı rahatsızlıklar için bu krem çok önemli bir bitkisel takviyedir. Ağrılı yerlere sürünce hem iltihabı, hem de acıyı azaltmaktadır. At kestanesi ne işe yarar at kestanesi kreminin faydaları neler bir göz atalım.

At Kestanesi Kremi Faydaları

  1. Kılcal damar sorunları için birebir bir kremdir, varisli ve selülitli bölgeye sürünce istemediğiniz görüntüler kaybolur, sorunlu bölge eski haline kavuşur
  2. Özellikle yüzdeki kılcal damarlar için kullanın, buradaki damar izlerini yok eder. Göz altına sürüldüğünde oradaki kılcal damarları rahatlatır.
  3. Bacaklarda ödem, şişme varsa ödemi azaltır o bölgedeki ağrıları azaltır.
  4. At kestanesi ne işe yarar özellikle romatizmal ağrılar, regl ağrıları, eklem ve kas ağrılarına karşı etkilidir.
  5. At kestanesi kremi basura iyi gelir mi evet hem yağı hem kremi hemoroid için çok etkilidir.
  6. Cildi sıkılaştırarak sarkmaları önler, cildi nemlendirir, canlandırır, kırışıklık oluşmasını engeller.
  7. Kan dolaşımı problemlerinin çözümünde yardımcıdır.
  8. Güneş yanıklarının ve sivilce izlerinin giderilmesinde at kestanesi kremi çok etkilidir.

at kestanesi ne i̇şe yarar? kremi ve yağı nasıl kullanılır?

At Kestanesi Ne İşe Yarar? Nasıl Kullanılır?

At kestanesi nasıl kullanılır ister yağı olsun ister kremi olsun cilt üzerine uygulanır. Peki at kestanesi ne işe yarar dersek; ciltteki kızarıkları, kırışıklıkları, çıkan damar izlerini zamanla ortadan kaldırır.

Hangi hastalıklara iyi gelir özellikle varis sorunlarını çözer. Özellikle de at kestanesi kremi basur problemine de etkili çözümler sunar.

İLGİLİ YAZI: Kabak Çekirdeği Yağının Cilde Faydaları Nelerdir?

At Kestanesi Kremi Kullanımı

Günde 2 kez masaj yapar gibi nazikçe cilde sürün. Bir dakika kadar kremi sorunlu bölgeye yedirmelisiniz. Varis için at kestanesi kullananlar gece yatmadan önce kremi kullandıklarını ve olumlu sonuç aldıklarını belirtiyorlar.

At Kestanesi Yağı Kullanımı

At kestanesi ne işe yarar özellikle de yağı nasıl kullanılır merak konusu. At kestanesi yağı faydaları özellikle sivilcelerde, cilt lekelerinde ve kırışıklarda etkilidir. Yağı kremine göre daha yoğundur. Kremin kokusu yağından bir tık daha iyi olduğunu söyleyebiliriz.

At kestanesi yağını günde 1 kez uygulamak yeterlidir. Yağı yoğun olduğundan biraz zeytinyağı ekleyerek seyrelterek kullanın. At kestanesi yağı ve zeytinyağı karışımını cilde masaj yapar gibi uygulayın.

At kestanesi kremi kullananlar ciltteki olumlu değişimlerden memnuniyetlerini ifade ediyorlar. Siz de tamamen bitkisel AT KESTANESİ KREMİ alarak cildinize nefes aldırın, rahatlatın.

İLGİLİ YAZI: Mersin Yaprağı Yağı ve Kremi Ne İşe Yarar?

Oyla post

Duo Diyet

Eğitimci... Yazar… Sağlıklı yaşamı seven...

Diyet konusunda tecrübeli… Doğal ürünlerin aşığı... Gurme…