Hasta Yatağı Fiyatları Özellikleri ve En Kaliteli Hasta Yatakları

Hasta yatağı, hastaların daha rahat etmesi, beden sağlığını koruması ve hasta durumdayken rahatça hareket etmesi için tasarlanıp üretilen yatak tipidir. Bu hasta yatakları ortopedik sınıfta kabul görür, bu yüzden hasta yatağı fiyatları diğer tüm yataklara nazaran fiyatı daha farklıdır. Hasta yatağı fiyatları ve özelliklerini incelerseniz bu farkı net görmeniz mümkün. Örneğin; hasta yataklarının taşıma kapasitesi, büyüklükleri, korkulukları normal yataklardan çok farklıdır. En belirgin özellikleri ise motor gücüne sahip olmalarıdır.

Yatalak Hasta Yatakları

Yatalak hasta yatakları genellikle medikal hasta yatağı olarak bilinir. Bu yataklar hem hastalara, hem de hastalarla ilgilenecek kişilere büyük kolaylıklar sunar. Bu yatakların en büyük özelliği hastaların kolay hareket etmesini sağlaması ve de seçilen hasta yatağının tipine göre hastaların sırt bölgelerinde oluşan yaraları önlemesidir. Ayrıca ikinci el hasta yatağı seçeneğinin olması, hem hastalara hem yakınlarına maddi anlamda kolaylıktır. Bu şekilde hasta yatağı fiyatları daha uyguna gelmiş olur.

Medikal Hasta Yatağı Fiyatları

Hasta karyolası da denen medikal hasta yatakları ile ilgili en çok merak edilen şey fiyatları. Burada fiyatı belirleyen en büyük etken, özellik, model ve tipidir. Örneğin; yataktaki motor ne kadar fazlaysa o kadar hasta yatağı fiyatları da yükselmektedir. Karyola başlığının nasıl olduğu, ek korkuluklarının olması da medikal hasta yatağı fiyatını arttırmaktadır.

Hasta Yatağı Alırken Nelere Dikkat Edilmeli?

Hasta yatağı hastalar için büyük bir nimet, ayrıca da hem bir kolaylık hem de ayrı bir konfor sağlamaktadır. Bu yüzden hasta yatağı alırken her detay çok önemlidir. Hasta yatağı fiyatları önemli, özellikle de hasta yatağı alırken nelere dikkat edilmeli sorusu da sıkça sorulmaktadır. Bu konuda doğru kararı verirken hastanın hareket kabiliyeti ve yapabildiği hareketler göz önünde bulundurulmalıdır. hasta yatağı fiyatları

Hasta yatakları, hastanın hareket edebilme özelliğine göre sınıflandırılmış, ne kadar hareket edebildiğine göre de kategorize edilmiştir. Bu yüzden hastanın durumunu göz önünde bulundurarak bir yatak tipi belirlemelisiniz.

Peki; hasta yatağı seçimlerinde nelere dikkat edilmelidir?

  1. En önemlisi hastanın vücut sağlığını maksimum koruyan bir hasta yatağı seçmek gerek. Zaten tüm hasta yatakları da hastaların vücut sağlığını bozmadan, en iyi şekilde korumaya odaklanmıştır.
  2. Bir diğer önemli konu ise hasta yataklarının hastanın vücut şeklini alabilmesidir. Özellikle de bel kısımları yeterli sevide yumuşaklığa sahip olmalıdır.
  3. Hasta yatağı hastanın hareket durumuna zıt özelliklere sahip olmalı ki hasta rahat etsin. Evet, tüm bu kriterler seçimde çok önemlidir. Siz de hastanıza ideal bir yatak arıyorsanız buradaki hasta yatağı çeşitlerini ve hasta yatağı fiyatları ne kadar inceleyin mutlaka.

Motorlu Hasta Yataklarının Özellikleri

Motorlu hasta yataklarına motorlu hasta karyolası da denilmektedir. Bu yatakların en belirgin özelliği, el ile manuel olarak değil, kumanda yardımıyla ve tuşlara basarak ayarlanmasıdır. Yatak tiplerini belirleyen ana etmen motor sayısı ve motor tipidir ve bu şekilde adlandırılır. Her birinin işlevi de değişiktir. Motor sistemi yatağın alt kısmına yerleştirilir, bu sayede kullanımı da kolaylaşmış olur.

  • Tek motorlu hasta yataklarında, sadece sırt bölgesinin olduğu kısım hareket eder ve yatış açısı buna göre ayarlanabilir.
  • İki motorlu hasta yataklarında, hem sırt bölgesi hem de ayak tarafı hareket edebilmektedir.
  • Üç motorlu hasta yataklarında; sırt, bel ve ayak bölgelerinin ayarlanabilmesine ek olarak yükseklik ayarı da yapılabilmektedir.
  • Dört motorlu hasta yatağı ise ise hepsine ek olarak kan basıncını ayarlama ve kontrol edilesinde yardımcı olmaktadır. Hasta yatağı fiyatları içinde en pahalısı ama en kaliteli yataklardır.

Motorlu Hasta Yataklarının Avantajları

Motorlu hasta yataklarının birçok avantajı bulunmaktadır. Avantajın her biri de hastanın daha sağlıklı olmasını hızlandıran bir faktördür ve hastayı çok rahat ettirmektedir. Hastalar bu yataklar sayesinde hastalığını sıkıntısız ve konforlu bir şekilde geçirip sağlığına kavuşmasına çok büyük katkı sunmaktadırlar. Motorlu hasta yatakları sayesinde sırt ve bel ağrıları kalmaz, ayrıca sürekli yatmadan kaynaklı yara oluşmasını engellemektedir. Özellikle “Elit Sağlık Ürünleri” firmasının en özel hasta yatakları olan ELT 120, ELT 200, ELT 210, ELT 220, ELT 230, ELT 240, ELT 250, ELT 260, ELT 310, ELT 320, ELT 330, ELT 400, ELT 410, ELT 420, ELT 430, ELT 440, ELT 450 modelleri hem sağlık hem konfor sunmak için sizleri beklemektedir. Elit Sağlık Ürünleri web sitesinden tüm detaylı bilgilere ulaşabilirsiniz.

Oyla post

Duo Diyet

Eğitimci... Yazar… Sağlıklı yaşamı seven...

Diyet konusunda tecrübeli… Doğal ürünlerin aşığı... Gurme…

“Hasta Yatağı Fiyatları Özellikleri ve En Kaliteli Hasta Yatakları” üzerine 2 yorum
  1. Hasta yatakları ile çok güzel bir bilgilendirme ve tanıtım yazısı olmuş siteyi ziyaret ettim. Bir arkadaş bakıyordu ona linkini attım belki beğendiği seçenekler olur. Çok teşekkür ederiz.

    Yanıtla
Yorum yapın