En İyi İngilizce Kursu İstanbul Avrupa ve Anadolu Yakası

En iyi İngilizce kursu hangisi merak ediliyor, özellikle de İstanbul İngilizce kursları ve İngilizce kurs fiyatları araştırılıyor. Evet, her geçen gün İngilizce eğitiminin önemi biraz daha artıyor. Aslında sadece İngilizce ile sınırlandırmamak gerek, globalleşen dünyada birçok yabancı dilin ayrı değeri var.

Ayrıca farklı dillerin öğrenilmesi kişiye inanılmaz avantajlar da sağlamaktadır. Okullarda verilen yabancı dil eğitimlerine destek olması ve yabancı dilin daha da gelişmesi için gerek özel derslerle gerekse de özel dil kursları ile destekler verilmektedir.

İngilizce Kursu Fiyatları 2024

Takdir edilmelidir ki bu kurslar okullardaki gibi ücretsiz değil. Bu yüzden özel olan her çalışmanın bir ücreti mutlaka olacaktır, burada önemli olan bütçeye uygun kaliteli kurslar bulmaktır. Uzun vadeli ve hızlandırılmış kurslara katılabilirsiniz.

Hızlandırılmış İngilizce kursu kısa zamanda verim almayı amaçlayan yaklaşık 2 ay içinde tamamlanan kurstur. Bu kursun hızlı ama günlük düzenli takibi gerekir. Haftanın her günü derslere giderek kursu hızlıca tamamlayabilirsiniz.

Bu yazıda da en iyi İngilizce kursu online dil kursları denince hangi okullar ön planda, İngilizce dil kursu fiyatları neler, lokasyon olarak nerelerde şubeleri bulunmaktadır ne gibi eğitimler vermektedir gibi birçok soruya cevap bulacaksınız.

7’den 70’e her yaşta İngilizce öğrenmek mümkün. Özellikle kursun başlangıç aşamaları biraz zor gibi görünür ama özel kurslardaki çeşitli öğretim teknikleriyle bunlar kolayca aşılmaktadır. Türkiye’de gerçekten çok kaliteli İngilizce kursları bulunmakta.

Peki hangi yabancı dil kursu daha iyi ve özellikle de İstanbul’da en iyi İngilizce kursu hangisi sürekli soruluyor. Evet bununla ilgili yorumlar çok fazla ama ben İstanbul’da bizzat deneyimlediğim, gözlemlediğim dil kurslarını sizlere değerlendirmek istiyorum.

İstanbul geneline yayılmış, Avrupa ve Anadolu yakası en iyi İngilizce kursları hangisi özellikleri neler fiyatı ne kadar kısaca değerlendirelim. İstanbul Avrupa ve Anadolu yakası en iyi İngilizce kursu en iyi top 6 listesi sizlerle…

En İyi İngilizce Kursu (Dil Kursları) Top 6

 1. Akademik Yabancı Dil Okulları
 2. Just English Dil Okulları
 3. Amerikan Kültür İngilizce Kursları
 4. British Time İngilizce Kursu
 5. Dilko English
 6. English Time İngilizce Kursu

en i̇yi i̇ngilizce kursu i̇stanbul avrupa ve anadolu yakası

1. Akademik Yabancı Dil Okulları

Akademik Yabancı Dil Okulları ilk eğitimlerine çeyrek asır önce başlamıştır. Özellikle yetişkinlere özgün oluşturulmuş yayınları ve zengin müfredatıyla herkese hitap eden Türkiye’deki ilk dil okuludur. Kurumun ana merkezi İstanbul Beşiktaş’ta olup, Anadolu yakasında Kadıköy’de şubesi bulunuyor. Kadıköy İngilizce kursu arayanlar için çok iyi bir tercih olacaktır. Yurtdışında da Londra’da olmak üzere toplamda 9 kampüsü bulunmaktadır.

Akademik Yabancı Dil Kursları geçmişten günümüze kadar oluşturmuş olduğu zengin aktüel konu içeriklerini ele alan Londra merkezli The Academic Publising yayınevlerine ait özgün yayınları ve Türkiye’de ilk kez terminolojik alan bilgisine sahip alanında uzman akademik kökenli hocaları ile özellikle İstanbul’daki Kadıköy ve Beşiktaş kampüslerinde nitelikli İngilizce öğretiminde İstanbul’daki en iyi ingilizce kursları arasında 1 numaram. Şunu gönül rahatlığıyla söyleyebilirim ki en iyi İngilizce kursu olarak Akademik Yabancı Dil Okulları herkese tavsiyemdir.

Kurum hakkındaki yorumlar içinde en çok duyduğumuz söz; “İngilizce Düşünebilme Yeteneğini Kazandırıyor.” Akademik Yabancı Dil Kursları en iyi İngilizce dil kursu zira alışılmış yöntemlerin dışında, özgün müfredatlar ile anlaşılması kolay ve pratiğe dayalı eğitim vermektedir.

Özellikle de gramer sınırlarını aşamamış ezberci yöntemden kaçınarak, verimliliği garanti edilmiş eğitimler sunmaktadır. İngilizce en iyi nerede öğrenilir işte böyle verimliliği yüksek kurumlarda denilebilir.

Dil okulu bünyesinde bulunan The Academic Publising yayınevi yalnız özgün genel İngilizce kaynakları değil, YDS’ye hazırlık setleri, IELTS setleri ve İngilizce hikaye kitaplarını da künyesinde barındırıyor. Türkiye’nin en kapsamlı online dil platformları olan İngilizce Uzem ile Türkiye’de ilk Stüdyodan Canlı Derslerle profesyonel stüdyodan sınıf içi ortamı evlere, ofislere taşımıştır.

Bu sayede Türkiye’nin her bölgesinden günümüze kadar pek çok üst düzey yönetici, mühendis, iş insanı, akademisyen, öğretim görevlisi, doktor, avukat ve benzeri sektörlerde görev yapmakta olan öğrencilerinin dil becerisine değer katıp geliştirmiştir.

Akademik Yabancı Dil Kursları neden en iyi İngilizce kursu çünkü TOEFL, YDS, IBT, SAT, IELTS, TOEIC, GMAT, Proficiency Sınavları eğitim programlarında ise bu konuda alanında uzman, yüksek skorlu eğitmenler ve kendi yayınevleri ile oluşturdukları özgün müfredata sahip kaynaklarıyla programınızı en iyi şekilde yönetmekte, böylece hedeflenen puanlar için eğitim programları oluşturmaktadır.

Yurtdışında dil okulu olan Akademik Yabancı Dil Kursları, Türkiye’de ilk kez;  öğrencilerine Londra’daki okulunda iki haftalık konuşmaya dayalı eğitimlerini ücretsiz olarak sunuyor. Kurumun derslerini yüz yüze deneyimlemeniz açısından, ücretsiz demo ders talep etmek ve kurs bilgileri için buradan iletişime geçebilirsiniz.

2. Just English Dil Okulları

Merkezi İstanbul Kadıköy’de olan Just English Dil Okulları İstanbul’un en iyi yabancı dil kursları arasındadır ve İstanbul’da 9 şubesi bulunmaktadır. Anadolu yakasında Kadıköy, Pendik ve Maltepe’de şubeleri vardır.

Avrupa yakasında ise Beşiktaş, Mecidiyeköy, Ataköy-Şirinevler, Bakırköy, Başakşehir ve Beylikdüzü şubeleri bulunmaktadır. İstanbul dışında Kocaeli, Sakarya, Bursa ve İzmir’de birçok şubesi bulunuyor. Yurtdışı İngilizce kursu için de ABD’de New Jersey ve Los Angeles’te bulunan şubelerinde kurs görebilirsiniz.

Just English Dil Okullarında İngilizce dışında Almanca, İspanyolca ve Rusça kursları da bulunmakta. Özellikle de Rusça dil kursundaki başarısı dikkat çekmektedir. Bu kurslara dilediğiniz seviden başlayabilirsiniz. Başlangıç, ön orta, orta ve ileri seviye şeklinde 4 seviye bulunmaktadır.

TOEFL, YKS-DİL, YDT, GMAT,SAT, IBT, IELTS, YDS gibi sınavlara hazırlık kursları var. Ayrıca da kişiye özel birebir İngilizce alabilirsiniz. Online İngilizce kursları da bulunmaktadır. Genel İngilizce kursuna, ilk orta lise ve üniversite seviyesinde katılabilirsiniz. Özellikle İngiliz öğretmenlerinin performansı birçok öğrencisi tarafından çok ayrıcalıklı bulunuyor.

Verdiğiniz paranın karşılığını alamaz da başarısız olursanız ücretsiz olarak yeniden kursa katılım hakkınız bulunmakta. Bu özelliklerini dikkate alarak Just English Dil Okulları en iyi İngilizce kursu listemizin 2 numarasına yerleşiyor.

Yaz okulu veya yaz kampı da Just English Dil Okullarının en sevilen aktivitelerinden. 2024 yılı kurs fiyatları ise 25.000 TL civarında.

3. Amerikan Kültür İngilizce Kursları

Genel İngilizce, Online İngilizce, konuşma ve iş İngilizcesi, sınav İngilizcesi, özellikle de kurumsal İngilizce gibi pek çok kategorilerde dil eğitimi veren dünyanın en büyük eğitim kurumlarından biridir. Tüm dünyada 600 şubesi bulunan Amerikan Kültür İngilizce Kursları ülkemizde de Anadolu yakasında Kadıköy, Ümraniye, Kartal’da, Avrupa yakasında da Levent, Maslak, Beşiktaş, Şişli’de şubeleri bulunuyor.

Amerikan Kültür İstanbul’daki en kaliteli İngilizce kursu denebilir çünkü yorumlar incelendiğinde kurslarına katılanların memnuniyet oranı çok yüksek. Bu kurslar birçok öğrenci ve veli tarafından tavsiye edilmektedir. Bu yüzden Amerikan Kültür İngilizce Kursları da en iyi İngilizce kursu listemize 3. Sıradan giriyor. Amerikan Kültür İngilizce Kurslarına güvenle kayıt yapabilirsiniz. Kurs fiyatları 2024 yılında ortalama 20000 TL ile 25000 TL arasındadır.

4. British Time İngilizce Kursu

British Time İngilizce Kursu da yıllar önce kapılarını öğrencilerine açmış, tecrübesiyle kendinden söz ettiren en iyi ingilizce kursu olarak listeye girmiştir. İstanbul Avrupa yakasında, Avcılar, Mecidiyeköy, Bakırköy’de, Anadolu yakasında da Kadıköy ilçesinde şubeleri bulunmaktadır. Birebir eğitimden kursiyerler çok memnunlar.

Özellikle de iş İngilizcesi konusunda da British Time İngilizce Kursu adından söz ettirmektedir. Kurslardaki öğrenme garantisi öğrencilerin ve velilerin dikkatini çekmektedir. Zira kursta başarılı olamama durumunda aynı kursa tekrardan ücretsiz sahip oluyorsunuz.

TOEFL ve IELTS Sınavı, YDS Kursu, Kurumsal İngilizce ve İş İngilizcesi, Pearson Test of English gibi birçok kategoride İngilizce konuşma kursları bulunmaktadır. Özellikle de kursta yapılan eğitimde yönetici ve hocaların çok ciddi devamsızlık takibi olması takdirle karşılanmaktadır.

Bu tutum başarıyı olumlu yönde etkilemektedir. Bu özellikleriyle British Time İngilizce Kursu en iyi İngilizce kursu listesinin 4 numarası oluyor. Kurs saatleri için hafta içi hafta sonu seçimler yapılabilmektedir. British Time İngilizce Kurs Fiyatları 2024 yılında 25000 – 30.000 TL civarındadır.

en i̇yi i̇ngilizce kursu i̇stanbul avrupa ve anadolu yakası

5. En İyi İngilizce Kursu Dilko English

Dilko English’in Anadolu yakasında Kadıköy, Maltepe ve Altunizade, Avrupa yakasında ise Mecidiyeköy, Bakırköy, Beylikdüzü ve Gaziosmanpaşa ilçelerinde şubeleri bulunmaktadır. 1977 yılında ilk olarak Bakırköy’de hizmet vermeye başlayan Dilko English, 44 yıldır başta İngilizce olmak üzere yabancı dil eğitimleri vermektedir.

Özellikle de kursiyerler esnek zamanlama seçeneklerinden çok memnunlar. Hafta içi Sabah, Hafta içi akşam, Hafta sonu sabah ve Hafta sonu öğlen kuşaklarındaki programlara katılabilirsiniz.

En iyi ingilizce kursu olarak göze çarpan özelliği kişiye özel kurslarıdır ve çok başarılı bulunmaktadır. Ayrıca TOEFL Kursu, IELTS kursu , YDS Kursu, TOEIC Kursu, Proficiency Kursu gibi tüm sınavlara yönelik eğitimler de verilmektedir. Fiyatları gayet uygundur, 2024 kurs fiyatları alınan kur miktarına göre 22000 TL ile 25.000 TL arasında değişiyor..

6. English Time İngilizce Kursu

İstanbul’da en çok şubesi bulunan İngilizce kurslarından birisidir. Haliyle en fazla öğretmen kadrosunu da elinde bulunduruyor. Avrupa yakasında Bakırköy Mecidiyeköy, Başakşehir, Beylikdüzü ve Şirinevler’de bulunmaktadır. Anadolu yakasında ise Kadıköy, Pendik ve Maltepe’de şubeleri vardır. En iyi ingilizce kursu olmayı neden hakkediyor çünkü şubelerinde çok kaliteli Türk ve yabancı hocalarıyla fark yaratmaktadır.

English Time İngilizce Kurslarında da, genel İngilizce, Online İngilizce konuşma ve iş İngilizcesi, sınav İngilizcesi, kurumsal İngilizce gibi birçok kategori bulunmaktadır. İlkokuldan üniversiteye kadar her seviyede İngilizce kursuna katılabilirsiniz. Özellikle de TOEFL, IELTS, YDS Kursu en çok tercih edilenler arasındadır. Yaş grubuna göre hazırlanmış çocuklar için İngilizce kursu da sizleri bekliyor.

Kurslarda başarı garantisi vermektedirler. Böylece başarısızlık durumunda tekrar ücretsiz olarak kursa katılabiliyorsunuz. Eğitim zamanını hafta içi hafta sonu gündüz veya gece olarak planlayabilirsiniz. English Time İngilizce Kurs Fiyatları biraz yüksektir. 2024 yılı itibariyle 25000 tl civarındadır.

Tüm kurslardaki fiyatlar liste fiyatları olduğundan yazılırken yaptığınız görüşmelerde bu fiyatları daha uyguna çekmeniz mümkün olabiliyor. Umarım en iyi İngilizce kursu seçimlerinde en doğru kararı verir, böylece istediğiniz başarıyı yakalarsınız.

İLGİLİ YAZI: Tıbbi İngilizce Çeviri Nedir, Tıbbi Tercüme Tavsiyesi

5/5 - (2 votes)

Duo Diyet

Eğitimci... Yazar… Sağlıklı yaşamı seven...

Diyet konusunda tecrübeli… Doğal ürünlerin aşığı... Gurme…

“En İyi İngilizce Kursu İstanbul Avrupa ve Anadolu Yakası” üzerine 2 yorum
 1. Yabancı dil ulaşım kanalları artıkça ülkeler arası ticaret seyahatlar artıkça globalleşen dünya da daha çok önem kazandı.Bu açıdan iyi ve kaliteli dil kurslarını derlemeniz çok güzel ve faydalı olmuş teşekkür ederiz.

  Yanıtla
  • Aynen, globalleşen dünyada yabancı dil artık olmazsa olmazlar arasında. Buradaki ingilizce kurslarında da istediğimiz her kurs çeşidi her seviyede veriliyor, yeter ki “öğrenmek, kendimi geliştirmek istiyorum” de.

   Yanıtla
Yorum yapın