İmplant Tedavisi Nedir? Kimler İmplant Yaptırmalıdır?

Teknolojik açıdan günümüzde hızlı bir biçimde gelişen modern tıp teknolojisi günden güne farklı boyutlara ulaşım gösterir. Ağız ve diş sağlığı ve diş hekimliği ise son yıllar içerisinde kişiler tarafından en fazla tercih edilen meslek halindedir. Eksik olan dişlerin hem sağlık açısından hem de kozmetik olarak bazı problemler oluşması hali söz konusu olur. Bu açıdan implant tedavisi herkesin ilgi odağında çünkü bu tedavi hem sağlık hem de estetik görünüm için yapılan bir tedavidir.

Gelişen günümüz teknolojisi doğrultusunda diş hekimliği alanındaki uygulamaların yarar sağladığı bilinir. Geleneksel anlamda kullanımı yapılan protez ve köprü tedavisi işlemlerinde alternatif seçenek olarak implant tedavisinin kullanımı bilinir. Bu tedavi seçeneğinde ise Özel Dentasel Ağız ve Diş Sağlığı Polikliniği profesyonel hekimleri tarafınca kullanılan tüm teknolojik imkânları sayesinde sunduğu hizmet ile adını duyurur.

İmplant tedavi işlemi genel olarak 18 yaşını tamamlamış, sağlıklı bir çene yapısı kemiğine sahip olan, kısmi ya da tam anlamda diş eksikliği söz konusu olan hastalar üzerinde uygulanır. Bu durum genel bir ifade dahilinde, kişilerin özelliklerine bağlı olarak implant tedavisi süreçlerini içerir.

Dişlerin Durumuna Göre İmplant Tedavileri

Özel Dentasel Ağız ve Diş Sağlığı Polikliniği merkezinin kişilerin durumlarına göre uyguladığı implant tedavisi ise bireylere göre şöyledir;

Tek Diş Eksikliği Söz Konusu Olan Bireyler

Tek diş eksikliği söz konusu olduğu zaman diğer türde protetik anlamda tedavi yöntem çeşitlerine göre implant tedavisi (implantoloji) uygulanması hali en başarı bir biçimde gerçekleşir. Farklı yöntemlerin aksine implant tedavisi yönteminde komşuluk görevi gören diş takımlarının zarar görebilme olasılığı yok denilecek kadar azdır. Hem uzun ömrü olan hem de hijyen konusunda daha estetik görünüme sahip olabilme açısından Dentasel Polikliniği tercih edilir.

Birden Çok Diş Eksikliği Söz Konusu Olan Bireyler

Birden çok diş eksikliği durumu söz konusu olan hastaların çene kemiği yapısının ve dişlerin kendi aralarındaki fonksiyonel açıdan çiğneme hali belirli değerlendirme periyotlarına tabii tutularak en iyi tedavi yöntemi seçilir. Yapılması ön görülen tedavi yöntemi içerisinde ise implant sayı miktarının durumuna göre belirlenme süreci söz konusudur. Şartların el vermesi sürecinde ise genel olarak sabit bir protez tercih edilir. Özel Dentasel Ağız ve Diş Sağlığı Polikliniği merkezi ise bu konuda deneyimi ve profesyonelliği sayesinde kesinlikle tartışmaya yer vermeyecek hekimlerin tecrübeleri doğrultusunda tedavi yöntemleri sunar.

İmplant Tedavisi Yaptırmadan Önce Nelere Dikkat Edilmelidir?

Dişlerin güzel görünümü insanlar için önem arz eder. Sindirim sistemindeki sorunlardan sonra gelen ve önemli bir yere sahip olan dişlerin; deforme durumuna gitmesi, bozulması veya işlevselliğini yerine getiremez hale gelmesi sonucunda aynı orantıda sindirim sistemi bölümünün de sağlıksız bir biçimde çalışmasına sebebiyet verir.

Günümüz teknolojisinin gelişim göstermesi ile beraber dişlerde ortaya çıkan çeşitli sağlı problemlerine karşı pek çok tedavi yöntemi mevcuttur. Tabi ki bu tedavi seçenekleri arasında yer alan implant diş tedavisi içeriğindeki geniş kapsamı sebebinden doğan sonuçlar doğrultusunda yeni nesil diş sağlığı tedavisi yolunda özel bir yeri bulunur.

Uyum ile beraberinde kesin olma hali içeren implant tedavisi, uygulanma süreci içerisine girmeden evvel bazı ana faktörlere özen göstermesi gereklidir. İmplant tedavisi yöntemine başlaman önce Özel Dentasel Ağız ve Diş Sağlığı Polikliniğinin özen gösterdiği bazı hususlar şöyledir;

  • Tedavi öncesi profesyonel Dentasel diş hekimlerince karar verilen planlama sürecine dikkat edilmeli.
  • Ağız içi kemik yapısına göre belirlenen tedavi yöntemine uyum sağlanmalı.
  • Sindirim sisteminin ağız ve diş ile olan uyumu deneyimli Dentasel ağız ve diş sağlığı doktorları tarafından tespit edilmeli.
  • Ağız hijyen halinin ağız içi ya da dişler üzerindeki olumsuz faktörlerinin ne olduğu konusunda planlama yapılmalı.
  • Tedavi sürecinde kullanılacak olan materyal ve kaliteli tıp ürünleri profesyonelliği bilinen Dentasel hekimleri tarafınca tespit edilmeli.
  • Tedavi esnasında kesinlikle Dentasel Ağız ve Diş Sağlığı Polikliniği gibi profesyonel doktor kadrosuna sahip olan merkezler seçilmelidir.

i̇mplant tedavisi nedir? kimler i̇mplant yaptırmalıdır?Pin

İmplant Tedavisi Ne Kadar Sürer?

İmplant tedavisi süresi, 2 ay ila 9 ay aralığında değişkenlik gösterir Bu süre ise hastanın implant tedavisi öyküsüne farklı olur. İmplant tedavisi aşamaları sırasıyla takip edilmelidir. Tedavi süreci içerisine dahil olan hasta, yine tedaviye karşı olumlu cevap verebilme süresi, tedavide uygulanacak aksiyonların planlaması, implant yapımı gerçekleştirilecek olan dişin yapısı ve sayısı, implant tedavi yöntemi seçeneği ve bu süreç içerisinde hekimin tedavi altına alınan hastaya uygulamasını önerdiği kriterlere geri dönüşünün olumlu olabilmesinin beklenmesi gibi pek çok faktör implant tedavisinin sürecini etkiler. Ancak Özel Dentasel Diş Sağlığı Polikliniği kadrosunda yer alan kaliteli, deneyimli, tecrübeli ve profesyonel hekimlerin anlık aksiyon alabilmesi sayesinde bu süreç daha aşağı çekilebilir.

2024 İmplant Fiyatları Ne Kadardır?

2024 İmplant tedavisi yöntemi fiyat aralığı bazı şart ve durumlara göre değişkenlik gösterir. Bu durum ise tedavi isteyen hastanın diş yapısına, ağız içi kemik durumuna, yaş faktörüne, sigara kullanımına, doğuştan gelen diş ve diş eti rahatsızlıkları haline, sonradan oluşan ağız içi enfeksiyon durumlarına, çürümüş dişlere ve doğru diş macunu kullanımının yapılmamasına göre farklılık gösterir.

Dentasel Polikliniği kadrosunda yer alan deneyimli ve profesyonel diş ve ağız sağlığı hekimleri tedavi altına alınacak her hastanın öyküsüne göre temel anlamda bazı aksiyonlar alır ve bu aksiyon durumlarının fiyat aralığı ise hastanın beklediği tedavi yöntemine göre değişir. İmplant tedavisinde olsun diğer diş hizmetlerinde olsun kaliteli hizmet ve uzman doktorlarla en uygun tedaviye Dentasel ile ulaşırsınız.

Oyla post

Duo Diyet

Eğitimci... Yazar… Sağlıklı yaşamı seven...

Diyet konusunda tecrübeli… Doğal ürünlerin aşığı... Gurme…

Yorum yapın