Hurma Diyeti, Yapılışı ve Alternatif Öneriler

Hurma Diyeti, Yapılışı ve Alternatif Öneriler

Hurma diyeti son zamanlarda yine adından söz ettirmeye başladı. Eskiden sadece hurma-su ile hurma detoksu olarak yapılan hurma diyeti, kendini hurma yoğurt diyeti olarak güncelledi. Hurma yoğurt diyeti, hurmaya yoğurt desteği vererek daha sağlıklı ve kalıcı kilolar vermeyi hedefliyor. Bu yazıda hurma diyetinin yapılışının yanısıra, uygulama kolaylığı sağlayan alternatif hurma diyeti önerilerini de bulacaksınız.

Hurma deyince en çok ramazan ayı akla geliyor ama hurma sadece ramazanda değil, yıl boyu tüketilmesi gereken çok yönlü bir meyve. Hurmanın içinde günlük ihtiyacımız olan karbonhidrat, protein, mineral ve vitaminlerin bir çoğu var. Bu yönüyle araştırmacılar, sadece hurma ve suyla, insanın yıllarca yaşamını devam ettirebileceğini, hurma-süt ikilisiyle de insanın günlük besin ihtiyacının giderileceğini belirtmişlerdir.

Hurma yoğurt diyeti de bu araştırmalardan yola çıkılarak; hurmada bulunan bitkisel protein ile yoğurtta bulunan hayvansal proteinin aynı anda vücuda girmesi düşünülerek hazırlanmıştır. Bu diyet, 3 ila 7 gün gibi kısa süreliğine, hem kilo verme hem de vücuda detoks uygulama amacıyla yapılmaktadır.

Hurma ve Yoğurt Besin Değerleri

Hurma, kendine has lezzeti ile çok sağlıklı bir meyvedir. İçerdiği besin ögeleri ve içinde protein barındırması yönüyle eşsizdir. Yüksek lif oranına sahip olması, uzun süre tokluk ve doygunluk sağlar.

Potasyum ve kalsiyum yoğun olmak üzere 15 çeşit mineral, A, B1, B2, B3, B6, B12 vitaminleri, meyve şekeri, karbonhidrat ve protein bulunur. Bunlar bağırsakları hızlı çalıştırarak metabolizmayı hızlandırır, ödem ve yağ yakımına destek olur. B vitamini sinirleri yatıştırdığı için açlıktan kaynaklanan gerginliklere karşı yumuşatıcı etkisi vardır. 1 hurma 28 kaloridir, 3 hurma bir meyve yerine tüketilmektedir.

Yoğurt, içindeki kalsiyum ve aminoasitler sayesinde fazla yağları yakarken, içerdiği hayvansal protein ile de kasları güçlendirir. Düzenli olarak tüketildiğinde, yoğurt vücudun eksiği olan besin açıklarını kapatır. Yoğurtta vücudumuz için çok önemli olan omega yağları da vardır. Karbonhidrat, protein, yağ, bir çok mineral, A, B5, B12 ve D vitaminleri bulunur. 200 gram gelen bir kase yoğurt 120 kaloridir.

Hurma Diyeti, Yapılışı ve Alternatif Öneriler

Hurma ve Yoğurt Alırken Dikkat Edilecekler

Diyet yaparken tükettiğimiz besinlerin kalitesi çok önemlidir. Hurmanın da kaliteli olması gerekir. Küçük, zamanı geçmiş, çok ucuz, glikoz eklenmiş kalitesiz hurmalardan verim alamayız.

Hurmanın 99 çeşidi var ve her çeşidinin lezzeti farklı. Ülkemize yurt dışından geldiği için genelde pahalı ama uygun olanları da var. En çok tercih edilen Medine hurmasının kilosu 70 lira civarında. Medine hurmasının hudri çeşidi, mebrum hurmasına göre daha uyguna alınabiliyor.

Özel bir hurma çeşidi olan Acve hurması ise en pahalısı. Hurma diyetinde acve kullanılmayabilir ama her gün 7 acve yemek inanılmaz faydalı. Kudüs hurması etli oluşuyla dikkat çekse de genetiğiyle oynandığından pek tavsiye edilmiyor. Hurmayı aldıktan sonra ise yıkayarak tüketmek hijyen açısından önemli.

Yoğurt tercihimiz ise ev yapımı ve doğal olandan yana olmalı. Hazır yoğurtlar, belli işlemlerden geçtiği için mineral ve vitamin kaybına uğradığı bir gerçek. Doğal yoğurda ulaşamıyorsak, marketlerde satılan Mis, Dost, Yörsan gibi markaların yarım yağlı veya light yoğurtları tercih edilebilir.

Hurma yağsız ama liflidir, yoğurt da tam tersi olarak lifsiz ama yağlıdır. Bu yüzden yoğurt tüketiminde az yağlı yoğurt öncelikli tercihimiz olmalıdır.

Hurma Diyeti Yapılışı

Hurma diyeti aynı zamanda ender saraç hurma diyeti diye de biliniyor ama hurma diyeti Maranki hocanın da her zaman gündemindeydi. Bu diyete yoğurt hurma diyeti diyenler de var. Hurma diyetiyle kaç kilo verilir diye sorarsanız, düzenli olarak yapıldığında, kişinin bünyesine göre bir haftada 2 ila 5 kilo verilebiliyor.

Hurma diyeti nasıl yapılıyor, bunu hurma diyeti listesi olarak madde madde yazalım:

1- Günde 3 öğün, yedişer tane hurma ve 200 gram civarında birer kase az yağlı yoğurt yenir. Yani toplamda 21 hurma, 3 kase yoğurt olacak.

2- Hurmaları bıçakla ortadan keserek çekirdeğini çıkarıp suya koyarak yumuşamasını ve şekerinin suya geçmesini sağlayın. Birkaç saat durması yeterlidir. Bu hem kalori olarak avantaj sağlıyor, hem de tok tutucu özelliği artıyor.

3- Yumuşamış 7 hurmayı sudan alıp yoğurdun içine karıştırarak tüketiyoruz. Meyveli yoğurt tadında oluyor.

4- Hurma ve yoğurttan başka bir şey yok ama su, çay ve kahve serbest. Tavsiye edilen oda sıcaklığındaki günlük su miktarı 2 litre.

5- Tuzlu bir şey yeme ihtiyacı hissederseniz, bir avuç sarı leblebi yiyebilirsiniz.

6- Bir kase yoğurt yerine öğünün birinde bir bardak süt içebilirsiniz.

7- En fazla 7 gün uygulanmalıdır. İsterseniz 3 veya 5 gün de yapabilirsiniz.

8- Hurmaların tek sayıda tüketilmesi önemlidir, o yüzden 7 tüketmek istemeyenler, öğün başı 5 tane de tüketebilirler.

Oruçluyken Hurma Diyeti

Yılın herhangi bir zamanı oruç tutanlar olabilir. Oruç tutarken, hurma ve yoğurdu merkeze alarak daha farklı bir menü hazırladım. İşte size uygulanabilir oruçlu diyeti:

Oruçlu Hurma Diyeti

*İftarda: Çorba- 1 dilim ekmek-7 hurma-1 kase yoğurt

*İftardan 2 saat sonra: Çay veya kahve-7 tane cevizli hurma

*İmsakta: Çay- 7 tane bademli hurma-1 kase yoğurt.

Not-1: Oruçluyken de yedişer hurmaya devam ettik fakat 3 kase değil, 2 kase yoğurt tükettik çünkü yoğurt tercihimizi çorbada kullanmış olduk.

Not-2: Çorba dışında salata eklenebilir. Bir tık daha arttırmak isterseniz sadece az sebze yemeği de ekleyebilirsiniz. İftarda böyle bonkör davranılabilir ama sahurda ek yapılmamalı. Bazen sahura uyanamadığımızda aç aç oruç tuttuğumuz da olmuştur, o yüzden sahur öğününe ekleme yapmayın.

Not-3: Hurmayı suda bekletilmiş halini sadece iftar zamanı için yapıyoruz. O şekil tüketildiğinde şekerli yoğurt tadı olduğundan bir nevi sütlü tatlı yerine geçmiş olacak. Diğer zamanlarda hurmanın içine ceviz ve badem ekleyerek tüketiyoruz.

Not-4: Hurmaları sade olarak da tüketebilirsiniz. Sayısını 7 değil 5 yapabilirsiniz. Bir de acve hurması bulursanız şayet, öğünün birinde günde 7 tane tüketirseniz maddi manevi faydasını görürsünüz.

Not-5: İftar-imsak arası çok az olduğundan su tüketimini ihmal etmeyin, hep aklınızda olsun.

Not-6: Bu diyet en az 3 gün, en fazla da 7 gün yapın, iradenize göre siz karar verin. En az 3 gün dememin sebebi de aynı şeyleri yemekten mideniz bulanırsa bile, sabredin ve 3 güne tamamlamadan kesmeyin. Hurma diyeti ne sıklıkta yapılır derseniz, ayda sadece bir kez yapılmalı.

Hurma Diyeti, Yapılışı ve Alternatif Öneriler
Kahve ve cevizli hurma

Hurma Diyeti Alternatif Öneriler:

1- Diyeti yaparken, bir akşam diyeti bozan kaçamak oldu diyelim. Onu görmezden gelerek aynen devam edin, hiçbir şey değişmeyecek, yine vereceğiniz kiloyu vereceksiniz.

2- Spor ve egzersizin olmadığı diyetler istenen hedefe ulaşamaz. En az yarım saat yürüyüş yapmak çok önemlidir. Yürüyemeyenler evde hareket halinde olsunlar sürekli.

3- Hurma diyeti sona erdikten sonra kıtlıktan çıkmış gibi her şeyi yemeye çalışarak abartmayın. Hassasiyetle sağlıklı ve dengeli beslenmeye devam edin. Asitli içeceklerden, çok fazla ekmek tüketiminden, tatlıyı fazla kaçırmaktan, unlu mamulleri gereğinden fazla tüketmekten uzak durun.

Hurma Yoğurt Diyeti Yapanlar

Hurma diyeti yorumları üzerine de araştırma yaptım ve hurma yoğurt diyeti uygulayanlar ile ilgili göze çarpan bazı detayları sizinle paylaşmak istiyorum:

 • Yoğurt hurma diyeti yapanlar ilk gün zorlandıklarını ama üçüncü günün sonunda istenen kiloyu vermeye başladıklarını belirtiyorlar. Kısacası genelde diyetin tartıya yansıması 3. gün sonunda olmuş.
 • Hurma yoğurt diyetiyle kilo verenler bu diyet sayesinde ödemlerin gittiğini, bağırsakların hızlı çalıştığını, diyet sonucu karaciğerin rahatladığını ve bunun cilde bile olumlu etkilerini anlatıyorlar.
 • Hurma diyeti ile aynı anda egzersiz yapmak da, daha hızlı kilo verilmesine zemin hazırlıyor.
 • Hurma diyeti deneyenler iki ya da üçüncü günün sonunda vazgeçme düşüncesine kapıldıklarını söylüyorlar.  Tüm diyetlerde ve detokslarda irade ortaya koymak çok önemlidir. Bir şeye niyet ettikten sonra sabırla ona devam etmek başarıyı getirecektir. Tabi sağlığı etkileyen bir durum varsa o zaman tabi ki bırakılmalıdır ama “Çok acıktım, midem kazınıyor.” gibi bahanelerin pek dayanağı olmasa gerek.
 • Hurma yoğurt diyeti deneyenler, az da olsa “Gaz oldu, kabızlık oldu.” şikayetlerinde bulunmuşlar. Bazı yoğurt çeşitleri gaz yapabiliyor, onu engellemek için üstüne tarçın eklenebilir. Hurmayı kuruyemişle yani ceviz ve yaş badem ekleyerek yerseniz kabızlık olmayacaktır. Ayrıca hareketsizlik de kabızlık sebebi olabilir, yürümeye ve spora devam ederseniz kabızlık olmaz.
 • Hurma diyeti sona erdikten sonra, beslenmesine dikkat etmeyenlerin verdikleri kiloları geri aldıkları konusu da çok önemli. Diyet sonrası her zamanki standart dengeli beslenmenize devam edin, abartmayın.

Şunu belirtmekte fayda var, bu diyeti yoğun ilaç kullananların ve diyabet hastalarının yapması çok uygun değildir. Onun dışında gerçekten kilo vermek isteyen ve  iradesine güvenenler bu diyeti rahatlıkla yapabilir. Bu diyet bir yaşam biçimi değil, sadece 1 hafta uygulanacak, sabır ve azimle başarılabilir.

Hurma diyeti yapmak isteyen istemeyen, kilo verme düşüncesinde olan olmayan, fit olan zayıf olan her kim olursa olsun, hayatınızda mutlaka hurmaya yer olsun.

Mevsim değişikliklerinin hissedildiği şu günlerde vücudun arınmaya ihtiyacı var. Kısa süreli bir diyet olan ve vücudu toksinlerden arındıran detoks diyeti üzerine yazdığım “Detoks Diyeti Nedir, Nasıl Yapılır” yazıma da bakmanızı tavsiye ediyorum.

Sağlık ve afiyet dileklerimle…

Written by Duo

Yazar Hakkında
Toplam 107 yazı
Duo Diyet
Duo Diyet
Özel sektörde eğitimci...Doğal ürünlerin aşığı...Sağlıklı yaşamı seven...Diyet konusunda tecrübeli…Değişik ülke kültürlerini araştıran...Tasavvufî konulara meraklı...Değişik tatlar denemekten çekinmeyen, gurme...Sinema tutkunu...
Yorumlar (69 yorum)
Ümit Çakır
Ümit Çakır Cevapla
- 5:49 pm

Hurmanın faydalarını az çok biliyordum ama bu kadar da besin değeri taşıdığını sayenizde öğrendim 🙂

  Duo Diyet
  Duo Diyet Cevapla
  - 7:12 pm

  Hurmanın içinde yok yok, gerçekten çok güçlü bir besin…

Erhan
Erhan Cevapla
- 6:47 pm

Hurma diyeti önerileri için teşekkür ederim kaçamaklar oluyor olacaktır 🙂

  Duo Diyet
  Duo Diyet Cevapla
  - 7:14 pm

  Ben teşekkür ederim, küçük kaçamaklar bizim moralimizi bozmamalı ve diyete etmeliyiz…

lerzan karabayır
lerzan karabayır Cevapla
- 8:27 am

Hurmayı çok seviyorum. Lifli olduğu içinde her yönden faydalı diyetini yapamasam da sağlığım için tüketmeye çalışıyorum. Hurma diyetini araştıran ve yapacak bir arkadaşım var sayfanızı tavsiye edeceğim

  Duo Diyet
  Duo Diyet Cevapla
  - 11:45 am

  Yazımın sonunda dediğim gibi, hurma diyeti yap veya yapma ama mutlaka hurma hayatınızda olsun. Sayfayı tavsiye etmenize çok sevindim, teşekkürler.

Inci
Inci Cevapla
- 11:25 am

Hurma ve yogurt cok seven biri olarak bu paylasimin tam bana göre.
Detayli paylasim icin tesekkurler🙋‍♀️

  Duo Diyet
  Duo Diyet Cevapla
  - 11:46 am

  Evet hurmada bitkisel protein, yoğurtta da hayvansal protein var ve bu ikili müthiş uyumlu. Ben teşekkür ederim.

Deniz
Deniz Cevapla
- 12:03 pm

Yine çok kapsamlı, hurma diyeti ilgili ilgili her soruya cevap bulabileceğimiz bir yazı yazmışsınız🙏 Aslında çok faydalı olsa da ne yazık ki damak zevkime hiç hitap eden bir meyve değil hurma. Sanırım çok tatlı olmasından kaynaklı bir durum bu. Benimse tatlıyla aramın pek iyi olduğu söylenemez. Yine de diyet yapmayı düşünenler için hurma yoğurt diyeti etkili bir alternatif olacaktır mutlaka 🙂

  Duo Diyet
  Duo Diyet Cevapla
  - 12:25 pm

  Tatlı sevenler için hurmanın yoğun tadı özel bir lezzet iken tatlı sevmeyenlere de ağır gelebiliyor evet. Teşekkür ederim güzel yorumunuz için.

  Denkendeplant
  Denkendeplant Cevapla
  - 2:56 pm

  Bu diyeti geçen sende yapmıştım 3 gün sonunda 1.5 kilo vermiştim şimdi tekrar başladım 2. Günümdeyim ilk günden 900 gram gitti 🙂

   Duo Diyet
   Duo Diyet Cevapla
   - 3:44 pm

   Çok iyi, hurma diyetinde sabır ve istikrar çok önemli. İlk günlerde zorlanılıyor ama pes etmeden devam edip 7 günün sonunda ipi göğüslemek gerek.

Yeşimle Her Telden
Yeşimle Her Telden Cevapla
- 12:26 pm

Bu diyeti duymamıştım daha önce..

  Duo Diyet
  Duo Diyet Cevapla
  - 12:41 pm

  Hurma yoğurt diyeti çok yeni daha, son bir aydır daha sık konuşulmaya başlandı…

Sibel
Sibel Cevapla
- 2:27 pm

Bu güzel diyeti hemen uygulayayım tesekkurler

  Duo Diyet
  Duo Diyet Cevapla
  - 6:52 pm

  Diyeti uyguladığın kadarıyla da olsa sonuçları paylaşırsan seviniriz. Teşekkürler…

Sevil Çevirgen
Sevil Çevirgen Cevapla
- 8:05 pm

Hurmayı çok seviyorum dediğin gibi çok ta faydalı..Bu tarifler için çok teşekkür ederim mutlaka deneyeceğim 🙂

  Duo Diyet
  Duo Diyet Cevapla
  - 11:29 am

  Hurma diyetini alternatiflerle zenginleştirmeye çalıştım, umarım size uygun olanını bulursunuz, teşekkürler.

Derya
Derya Cevapla
- 6:23 am

Ender Saraç in hurma diyetini uygulayacaktim ancak şu an uyguladigim sistemle birkaç kilo verince vazgeçtim. Ama hurmayi hem sade hem yoğurtla tüketirim cok faydali olduguna inaniyorum 😊

  Duo Diyet
  Duo Diyet Cevapla
  - 11:31 am

  Şu an güzel gidiyorsa hiç bozmayın bence de. Hurma ve yoğurt soframızdaysa tamamdır…

Biriktirdiklerim
Biriktirdiklerim Cevapla
- 5:07 pm

Oruç için hurma diyeti cok mantıklı geldi. Tesekkurler. Malum ramazanda gözümüz dönüyor dikkat etmek lazim.

  Duo Diyet
  Duo Diyet Cevapla
  - 7:20 pm

  Hurma diyeti sadece bir hafta yapılabiliyor, devamlı ve uzun bir diyet değil, denenebilir.

EĞİTİM PINARI
EĞİTİM PINARI Cevapla
- 7:55 pm

Hurma diyetini daha önce de duymuştum ancak yoğurtla birlikte ilk defa duyuyorum. Çok kapsamlı ve güzel bir çalışma olmuş yazınız çok teşekkür ederim.

  Duo Diyet
  Duo Diyet Cevapla
  - 9:29 pm

  Sadece hurma olunca bitkisel protein almış olursun ama yoğurt da olunca hayvansal protein de vücuda girer. Böylece diyet hem daha sağlıklı hem de yapması kolay oluyor.

Shoepera Türkiye Yüksek Ökçeler Kulübü

Ender Saraç onaylı ve besleyici gözüken bir diyet.
Ben denerim bunu şahsen, haftada 2-5 kilo şahane rakamlar.
Çok aç kalmadan, hem de yoğurda da bayılırım, keyifle yapılabilecek bir diyet izlenimi veriyor.

Haziran-Temmuz yaklaşıyor; bikini sezonu öncesi ilaç gibi geldi bu diyet:)

  Duo Diyet
  Duo Diyet Cevapla
  - 9:32 pm

  Evet aynen, gerçi “bikini diyeti” diye de bir diyet türü var:)) Bu zaten bir hafta uygulanıyor sadece, yapılabilir yani…

kelebeketkisi39
kelebeketkisi39 Cevapla
- 8:33 pm

Bu diyeti televizyonda gördüm uygulamayı düşünüyorum.

  Duo Diyet
  Duo Diyet Cevapla
  - 9:34 pm

  Ender Saraç youtube videosunda da detaylı anlatıyor. Ben yazıda değişik alternatifler sunmaya çalıştım herkes uygulayabilsin diye. Uygularsan sonuçları paylaşırız yine…

Madame kokoş
Madame kokoş Cevapla
- 9:34 pm

Ohoo ben bu diyeti yaparsam felaket olur zaten 47 kiloyum düşünemiyorum bile :)))

  Duo Diyet
  Duo Diyet Cevapla
  - 9:53 pm

  Harikasın, böyle kal:) Neyse ramazanda hurma yersin dilediğince, en güzellerinden.

Nilüfer
Nilüfer Cevapla
- 1:09 pm

Hurmayı çok severim , diyetini duymamıştım. Ramazanda yapamam da ramazan sonrası denerim 🙂

  Duo Diyet
  Duo Diyet Cevapla
  - 1:12 pm

  Ramazan sonrası, hatta bayram sonrası hurma diyeti iyi olur evet…

sessiz haykırış
sessiz haykırış Cevapla
- 4:00 pm

Özellikle ramazan da güzel bir yazı olmuş ama ben ister istemez zaten ramazan da 5-6 kilo veriyorum buda diyet sayılır mı acaba 🙂

  Duo Diyet
  Duo Diyet Cevapla
  - 9:15 pm

  Çok iyi bence, demek ki akşamları yemeği ve tatlıyı fazla kaçırmıyorsunuz. Bu da bir nevi diyete girer:)

En Nefis Tariflerim
En Nefis Tariflerim Cevapla
- 6:09 pm

Hurma-yoğurt ikilisini bir arada mutlaka deneyeceğim. Tadına alışabilirsem devam ederim mutlaka.

  Duo Diyet
  Duo Diyet Cevapla
  - 9:17 pm

  Meyveli yoğurt seviyorsan hurma yoğurt ikilisini de seversin bence…

  sessiz haykırış
  sessiz haykırış Cevapla
  - 3:18 pm

  teşekkür ederim o zaman farkında olmadan yapıyorum diyet saolun

Murat Aktaş
Murat Aktaş Cevapla
- 4:50 am

Denemekte fayda olucağını düşünüyorum. Çok bir kilom yok fakat formumu korumak için deneyeceğim. Makale on numara olmuş eline sağlık

  Duo Diyet
  Duo Diyet Cevapla
  - 10:16 am

  Teşekkür ederim makale yorumunuz için. Evet kısa süreli ve uygulaması kolay bir diyet, rahatlıkla deneyebilirsin.

Yurdagül Çelik
Yurdagül Çelik Cevapla
- 8:30 am

Hurma çok faydalı.Yoğurtla birleşince de çok güzel olabilir.Teşekkürler 🙂

  Duo Diyet
  Duo Diyet Cevapla
  - 10:15 am

  Hurmayı ortadan kesip çekirdeğini çıkardıktan sonra suya koyunca biraz yumuşuyor. Sonra yoğurdun içine atınca da al sana meyveli yoğurt:) Denemelisin.

Gamzece Şeyler
Gamzece Şeyler Cevapla
- 10:04 am

Diyetler hiç bana göre değiller. Asla uyanıyorum 😀 Biraz kilo alınca akşam belli saatlerde yememeye ve ekmek tuketmemeye özen gösteriyorum ☺

  Duo Diyet
  Duo Diyet Cevapla
  - 10:13 am

  Belli saatlerde yememek, ekmeği azaltmak da aslında diyet kadar değerli…

FATİH PINAR
FATİH PINAR Cevapla
- 1:58 pm

Yorum etkinliğinden geliyorum beklerim

Dert Anası
Dert Anası Cevapla
- 6:28 pm

Hurma gerçekten çok faydalı ve dediğiniz gibi yalnızca ramazanda değil her zaman yenilmesi gerek. Özellikle ramazanda iftarda çok fazla yemek yemek, vücudu çok olumsuz etkiliyor. Bu diyet bence gayet etkili olabilir. Teşekkürler verdiğiniz bilgiler için.

  Duo Diyet
  Duo Diyet Cevapla
  - 9:51 pm

  Ben teşekkür ederim. Hurmanın fiyatı biraz pahalı ama bir miktar da olsa her zaman evimizde olması gerek.

Beyda'nın Kitaplığı
Beyda'nın Kitaplığı Cevapla
- 9:48 pm

Hurma bayılırım ve evimden eksik etmem:)

  Duo Diyet
  Duo Diyet Cevapla
  - 11:05 pm

  Ben de, ramazandan sonra da hurma bulunur hep evde.

Yıldız
Yıldız Cevapla
- 12:24 pm

Çok faydalandım. Elim hurmayla korkarak gidiyordu. Kalorisi daha yüksek sanıyordum. Yoğurtla şekerli tadı bastırmak güzel olacaktır. Ramazandan sonra denenebilir. Çokkkkk teşekkür ederim 😊🤚

  Duo Diyet
  Duo Diyet Cevapla
  - 2:10 pm

  Ben teşekkür ederim, ramazandan sonra da hurmaya devam:)

Hilal
Hilal Cevapla
- 4:08 pm

Aslında, “Denedim, şöyle şöyle oldu” tarzında bir yazı yazmak için deneyebilirim. 5 kilo vermek istemem, 2 – 3’den fazlası gerekmez ama verdirirse de sorun değil, baklava börekle geri alırım fazlasını. = )

  Duo Diyet
  Duo Diyet Cevapla
  - 10:58 am

  2-3 kilo vermek yetiyorsa bir hafta uygulamayıp sadece 3 gün yapılabilir. Aynı şeyi yemek 3. günden sonra çok sabır gerektiren bir şey. Geri alma konusu yaklaşımınız güzeldi:)

Inci
Inci Cevapla
- 4:23 pm

Gi Diyetininilk defa duydum. Çok faydalı bir post olmuş. Emeğinize sağlık 😊

  Duo Diyet
  Duo Diyet Cevapla
  - 7:05 pm

  Glisemik İndeks (Gİ) hesabına göre diyet planı yapılıyor. Evet değişik bir diyet türü…Teşekkürler.

Esra
Esra Cevapla
- 7:53 pm

Bu diyeti birkaç gün denedim devam edemedim faydasını da kısa sürede görmedim, ama hurma ve yoğurt çok lezzetli oluyor 🙂

  Duo Diyet
  Duo Diyet Cevapla
  - 10:32 pm

  Zor bir diyet, sürdürmesi kolay olmuyor. Tek tip beslenmeli diyetlerde motivasyon da çabuk bozuluyor ama dediğiniz gibi tadı çok güzel.

Kara
Kara Cevapla
- 9:06 pm

Arkadaşlar ben yarın sabah başlıyorum. Ramazandan önce 91 kiloyum şimdi 80 kiloyum. Bir de bu diyet deneyip sonucu yazacağım bakalım.

  Duo Diyet
  Duo Diyet Cevapla
  - 9:57 pm

  Ramazanda çok iyi kilo vermişsiniz. Bakalım bu diyette de verebilecek misiniz? Hurma diyetinde ilk 3 gün çok önemli, irade koyabilirseniz sonuç alacağınızı düşünüyorum.

Nurdan
Nurdan Cevapla
- 10:37 am

Ben uyguluyorum bugün itibari ile 4.günümdeyim.3 günde 2250 gr gitti.Ancak 7 günün sonunda tekrar kilo alırsam diye korkuyorum.Bir diyet listem var uygulasam olur mu ki ben daha fazla kilo vermeliyim

  Duo Diyet
  Duo Diyet Cevapla
  - 1:39 pm

  Hurma diyetini ard arda yapmak uygun değil. 7 günün sonunda elindeki diyet listesinden devam et. 1 ay sonra hurma diyeti tekrar yapılabilir.

Cemre Nil
Cemre Nil Cevapla
- 8:51 pm

Ben eşimle birlikte yapıyorum. 3 gün geride kaldı. Hiç acıkmadık ve enerjimiz de bitmedi. Yaklaşık 2.5 kilo verdik ikimiz de. Yürüyüş ve su içmeye dikkat ediyoruz.

  Duo Diyet
  Duo Diyet Cevapla
  - 9:26 pm

  Çok güzel gerçekten de, hurmadaki enerji yetiyor dediğiniz gibi. Diyete kafa olarak da hazır girmişseniz 7 günün sonunda güzel bir sonuç olacağına eminim. Su içerek ve de yürüyüşle destek vererek daha iyi sonuç alınıyor. 7 günün sonunda bir rehavet olacak, orayı da az hasarla atlatırsanız tamamdır. Şimdiden ikinizi de tebrik ediyorum.

Elif Kadir
Elif Kadir Cevapla
- 7:24 am

Sabahtan beri evde bu diyeti ariyorummm iyi bi yer bulabilmek icin sonunda

  Duo Diyet
  Duo Diyet Cevapla
  - 3:06 pm

  Bir cümle insanı mutlu eder mi, evet edermiş, çok sevindim… Hurma diyetiyle ilgili tüm detaylara değinmeye çalışmıştım, çok teşekkürler.

Gamze
Gamze Cevapla
- 7:45 am

Ben de hurma diyetine dün başladım, her öğün 7 hurma fazla geldi, bugün öğün başına 5 hurma olarak devam ediyorum. 700 gr gitmiş bile şimdiden 🙈👍

  Duo Diyet
  Duo Diyet Cevapla
  - 11:09 am

  Tek sayı olmak üzere 5 de olabilir. Belki biraz fazla acıkabilirsin ama 5 hurma yetiyor diyorsan böyle devam et. Madem 5 hurma yiyorsun, 5 gün devam et mutlaka.

Ömür Güler
Ömür Güler Cevapla
- 4:51 pm

Dün başladım bugün ikinci gün kendimi şimdiden hafiflemiş hissediyorum yeşil çayın içine acı biber karabiber ve zencefil koydum günde 2 defa düşünüyorum çünkü yeşil çayı sevmem. Yürüyüş yapma imkanım olmadı ama daha ilk günden ödemden kurtulduğumu farkettim. Boy 1.65 kilo 66 . Buraya gelişmeleri yazacağım. Çok teşekkürler çok motive edici bir yazınız olmuş🥰

  Duo Diyet
  Duo Diyet Cevapla
  - 11:53 am

  Çok teşekkürler, umarım hedeflediğiniz kilonuza ulaşırsınız.

Ömür Güler
Ömür Güler Cevapla
- 3:38 pm

Tekrar merhaba uzun yola gideceğim için hurma diyetini 3 gün yaptım. Yürüyüş yapmadığım halde 1.5 kilo verdim ayrıca kendimi çok hafiflemiş hissediyorum. Uygun bir zamanda tekrar yapacağım. ☺️ çok teşekkür ederim. Sevgiler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

×

Bir Şeyler Ara